Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigortası olmayan 213 lira ödeyecek

DoruK

Öne çıkan mesajlar

Bugün sgk baş müfeştişi seminerdeydi ona soruldu. Kaymakamlıklardan gelen bilgilere göre giriş yapmışlar hiç bir evrak gelmemişse resen tahakkukları yapmışlar.Kaymakamlıklardan gelir tesbiti yapıp ona göre düzeltmelerini yaptırın.Sosyal güvenliği olmayan herkes şu anda genel sağlık sigortasına tabi istediğin kadar ben istemiyorum desende onlar sana tahakkuku yapıyorlar.Borcu olanlar sağlık hizmetinden yararlanamıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hozceri said:

Bugün sgk baş müfeştişi seminerdeydi ona soruldu. Kaymakamlıklardan gelen bilgilere göre giriş yapmışlar hiç bir evrak gelmemişse resen tahakkukları yapmışlar.Kaymakamlıklardan gelir tesbiti yapıp ona göre düzeltmelerini yaptırın.Sosyal güvenliği olmayan herkes şu anda genel sağlık sigortasına tabi istediğin kadar ben istemiyorum desende onlar sana tahakkuku yapıyorlar.Borcu olanlar sağlık hizmetinden yararlanamıyor.

zaten yararlandığımız yoktuki, bi de üstüne haraç veriyoruz şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaşım o para istedikleri süre boyunca ben zaten sigortalı değildim, olsam içim yanmıcak, vermedikleri hizmet/mal için para istiyorlar.

yeminle nerden para çalacağını şaşırdı hükümet, inşallah tepetaklak götürdükleri şu saçma sistemlerinin çökmesi yakındır da her şeye bi reset gelir. kriz mriz çıksa falan şöyle çok büyük çaplı.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

ya arkadaşım o para istedikleri süre boyunca ben zaten sigortalı değildim, olsam içim yanmıcak, vermedikleri hizmet/mal için para istiyorlar.

yeminle nerden para çalacağını şaşırdı hükümet, inşallah tepetaklak götürdükleri şu saçma sistemlerinin çökmesi yakındır da her şeye bi reset gelir. kriz mriz çıksa falan şöyle çok büyük çaplı.
sigortalı degildim derken normal sigortalı bir işte çalışmadı isen direk genel sağlık sigortasına tabi idin.Öğrenci isen okuldan öğrenci olduğuna dair yazı götür kaymakamlığa ordan aldığın yazı ile sgk dan düzeltir yoksa ne kadar bağırsanda o borç orda durucak.
Sosyal ağlarda paylaş

batuhan said:

Zamanında üşenip gelir testi yaptırmayanlar hemen gidip testi yapsınlar. Borcunuzu ona göre düzenlicekler. Ben okuyom diyenler 25 i doldurmuşsun daha ne okuması :)

abi bu dediğin mantıksız yalnız. 29una kadar okuyabilirsin diye askere almıyorken, 25inden sonra çalışsın eşek kadar olmuş sigortalı işe girsin demek minfuck yani.

öğrencinin öğrenciliğini alıyorsun resmen. 29una kadar okuyana zorunlu olmayabileydi bari.
Sosyal ağlarda paylaş

hozceri said:

DoruK said:

sigortalı degildim derken normal sigortalı bir işte çalışmadı isen direk genel sağlık sigortasına tabi idin.Öğrenci isen okuldan öğrenci olduğuna dair yazı götür kaymakamlığa ordan aldığın yazı ile sgk dan düzeltir yoksa ne kadar bağırsanda o borç orda durucak.
okulda falan değildim mezunum, haraç kesmeye çalıştıkları 8 ayın 4'ü iş amacıyla yurt dışındaydım zaten. falan filan
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

okulda falan değildim mezunum, haraç kesmeye çalıştıkları 8 ayın 4'ü iş amacıyla yurt dışındaydım zaten. falan filan
aynı olay bizim patronun kzıındada var o öğrenci idi okul staja yollamış part-time sigorta yapmışlar.Okuldan sonra yurtdışında geçen gün baktım 700 kusur tl borç gözüküyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ee kaymakamlıktaki adamlara gelir tespiti yaptırdık adam 1 hafta sonra tekrar kontrol edin borcu dedi 1 haftayı geçti bugün borç azalmamış üstüne faiz binmiş 1700 küsür olmuş.

yemin ediyorum bilerek mal mal adamları getirmişler bu işlerin başına milleti sinir etsinler diye. ödemiyorum emenike haciz ederse de eve yazılı belge gönderip borcu bildirmediği için dava açıcam gerekirse. rastgele internetten bakıp öğreniyorum borcu falan saçmalık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...