Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

10 Kasım

Red

Öne çıkan mesajlar

Bu ulusun başına gelmiş en büyük liderdi, hatta tarih boyunca tüm uluslara gelmiş en büyük liderlerden biri hatta belki de en büyüğüydü. Hiçbir şeyi olmadan, istifa etmiş bir asker olarak yola çıktı, tek başına önce yandaşlarını kazandı sonra tüm halkı örgütleyip bir ülkeyi kendisinden 10 kat güçlü işgalcilerden kurtardı. Yetmedi, ülkeye çağ atlatıp belki de 300 senelik yeniliği 15 sene içerisine sığdırarak yaptı. Daha fazlasını kimse yapamazdı zaten. Şimdi leşler doldurdu ülkeyi, bıraktığından geriye kalanlar teker teker çürüyor ama, o en azından dönemin en aciz halkına bir şans vererek dünyanın sayılı ülkelerinden olma fırsatı tanıdı. Maalesef o şansı iyi kullanamadık, savaştığı gericilik ve cehalet şimdi yine tepede.

Toprağın bol olsun Ata.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Bu ulusun başına gelmiş en büyük liderdi, hatta tarih boyunca tüm uluslara gelmiş en büyük liderlerden biri hatta belki de en büyüğüydü. Hiçbir şeyi olmadan, istifa etmiş bir asker olarak yola çıktı, tek başına önce yandaşlarını kazandı sonra tüm halkı örgütleyip bir ülkeyi kendisinden 10 kat güçlü işgalcilerden kurtardı. Yetmedi, ülkeye çağ atlatıp belki de 300 senelik yeniliği 15 sene içerisine sığdırarak yaptı. Daha fazlasını kimse yapamazdı zaten. Şimdi leşler doldurdu ülkeyi, bıraktığından geriye kalanlar teker teker çürüyor ama, o en azından dönemin en aciz halkına bir şans vererek dünyanın sayılı ülkelerinden olma fırsatı tanıdı. Maalesef o şansı iyi kullanamadık, savaştığı gericilik ve cehalet şimdi yine tepede.

Toprağın bol olsun Ata.

+1

Tarihte halkı için bu kadar şey yapmış, tüm ömrünü bu ülkeyi bu milleti kurtarmaya, kalkındırmaya adamış ve buna karşın kendisine bu kadar ihanet edilen, değeri bu kadar yok edilmeye çalışılan bir devlet adamı yoktur sanırım. Gene de ''Senin yaptıklarını haketmiyormuşuz Atam'' desek, kesinlikle '' O nasıl söz! Benim sizlere, gençliğe inancım sonsuz, yeter ki kendinize ve bu ülkeye güvenin, inancınızı, gücünüzü, içinizdeki benimle özdeşleştirdiğiniz vatan sevgisini hiç yitirmeyin'' derdi gibime geliyor.

Sana minnettarız Atam! Umarım bizimle ilgili umut ve beklentilerini boşa çıkarmayız! Bunu bu şekilde hisseden o kadar çok insan var ki...Üstelik her türlü yıpratılma çabalarına karşın...

''Rahat uyu!'' diyebilmeyi isterdim...
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

Insanlar hic gormedigi peygamberlere inaniyor gunde 50 kere sukranlarini sunuyorsa, Ataturk gibi bir insan her seyden ustun tutulmasi gereken birisidir. Ideolojisi yeter. Asil bunu ogretmek lazim.

Bence görüşler ne olursa olsun insanları birbirine göre kritize etmek, şuna böyle yapılıyorsa buna hayli hayli yapılmalı demek çok sağlıklı değil.

İnsanların böyle büyük kişiliklere karşı şükran duymaları ve duygulanmaları gayet doğal. Fakat bana göre bu büyük kişiliklere karşı bu merasimlerden ziyade, o kişilerin ilkelerine sahip çıkmak ve en önemlisi onları doğru anlayabilmek mesele.

Toplumumuza bu büyük liderin yıllarca tanıtılması sırasında, "Atatürk'ün izindeyim" beyanlarının altında gizledikleri kafatasçı düşünceleriyle halkın büyük kısmına yanlış tanıttıkları ve nefret ettirdikleri Atatürk'ü; aydın, insanları dinleyen, modern, çağdaş, ayakları yere basan, tam anlamıyla realist birisi olarak halkımıza doğru tanıtan görsel ve işitsel yayınlarla bugünlerde daha fazla karşılaşıyoruz ve böylece halkı Ata'sını günbegün daha iyi tanıyor. O yüzden gerçek Atatürkçülere bu milletin her zaman ihtiyacı var.

Saygıyla anıyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün hayatımda ilk defa insanların 'Atatürk putlaştırılıyor hede hödö' neden dedigini cidden onların gözünden gördüm. Bende elbette Atatürkçü biriyim onun ideolojileriyle yetiştim falan bu çok gurur veren bir durum fakat durum şöyle oldu.

Psikiyatra gitmem gerekti son zamanlarda uzun yolculuklarda fenalaşacak gibi oluyorum yarım saat 45 dakika otobuste kalmak bile midemi bulandırıyor dedim gidiim belki sakinleştirici falan verir. Gittim dedim şimdi bile kayışdağdan kadıkoye gelirken elim ayagım titredi sinirlerim bozuldu '10 kasım bugün ondan olabilir belki bir hüzün stres vardır moralin bozulmuştur 10 kasım oldugu için' dedi adam. Tamam anlıyorum Atatürkçüyüz ama hastalıga bile Atatürk öldü diye bu hale geldim teşhisi koyması adamın muhteşemdi. Elbette başka birinden randevu aldım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...