Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Müziği keşfettiğiniz ilk şarkı?

throine

Öne çıkan mesajlar

5 yaşındayken falan tv'de haberlerle beraber mi ne vermişler, amerikalı müzisyenlerden afrika'ya yardım çağrısı vs. gibi bi başlıkla.

babamın kafasını ütüleyip kasetini istemişim, anca stevie wonder'ın characters albümünü bulmuş.

şunu pek severdim özellikle. kaset hala sağlam bir şekilde evde duruyor.

GERGE said:

Beethoven'ı beşi belki. Onu ilk dinlediğimde 4-5 yaşlarındayken ağzım açık donakaldığımı hatırlıyorum.

bir de bu, tüylerim diken diken olmuştu ilk dinlediğimde, haz kelimesinin anlamını öğrendim diyebilirim. yatılı okurken kasetimi çalan şerefsizin evladını da hiç affetmiyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

Müziğe karşı olan ilgisizlik bazen ise böyle sanki ömründe hiç duymamış gibi transa geçerek aklınıza gelebilecek herhangi bir şarkıyı dinlememin nedeni olsa olsa duyduğum ilk iki şarkıdan kaynaklanıyordur.

İbrahim Tatlıses - Allah Allah
Metallica - The four horsemen

ironiyi yıllar sonra bu konu sayesinde farkettim. O da güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

ben müzik dinlemeye taa lise sonda başladıydım, ondan önce mtv bile sadece 1sn bakıp geçtiğim bir kanaldi.
müziğe başlamam ise net hatırlıyorum en yakın arkadaşlarımdan birinin bana black magic'in pentagram coverini dinletmesi ile başladı.

ilk önce bu ne hiçbişi anlaşılmıyor dediydim ama sonra lan napiyo bunlar diye inat ettiydim bi 30kez dinlemişimdir aynı şarkıyı, sonra o rifflerin büyülü dünyasına kapıldım sdfsdf

ilk dinlediğim grup pentagram sonra slayer oldu, işte oralardan jazz'ın diplerine kadar uzanan bi müzik geçmişim oldu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...