Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Laboratuar eti

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Soris said:

Günde yarım kilo et yiyen birisi olarak "hadi oradan" demek istiyorum. Onlarla uğraşacaklarına adam gibi hayvancılık yapılsın salaklığa bak ya.

bi başlıkta daha söylemiştin bu yarım kilo et mevzusunu.
tahsilini bunun üzerine yapmış gibi söyleyip duruyorsun abi, yeter.

yarın uyanınca şöyle bir post görmemek için yazıyorum bütün bunları.
"günde yarım kilo et yiyen birisi olarak söylüyorum ki istanbulda 5 sene içinde deprem olmaz"
Sosyal ağlarda paylaş

Aman diyim arkadaşlar.
Bu haber hiç iyi bir haber değil.
Yediğimiz her şey zaten hormonlu, gdo'lu ve bu nedenle çocukluğumdaki tadları bulamıyorum yediğim hemen hiç bir şeyde. Sıkça hastalanıyor kızım onca yediğine-içtiğine dikkat etmemize rağmen ve çevremdeki arkadaşlarımın çocukları.
Bu türden yapay yollarla elde edilen besinler kesinlikle insan sağlığına orta ve uzun vadede geri dönüşü olmayan zararlar verecektir. Bilim dünyasının yediği her halt insanlık yararına olmamıştır ne yazık ki...
Bkz: atomun parçalanması
Bkz: dinamitin keşfi
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

ya çok sağlıklı ne yediğinizi bilerek beslenirsiniz anlarımda elinizde big mac dubleks seçim king size mega voltron boy menüyle şuraya girip DOĞOL DÖĞÜL BONLOR KONSÖR YOPOYOR diyince olduğunuzdanda salak gözüküyorsunuz

işte bigmaclerimiz hepten çöpe dönüşmesin diye bu isyan.

kolesterol yapsın ama kanser yapmasın, hobi olarak yapsın.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaa tamamda labda et üreteceklerine normal spirulina tüketsinler protein açısından farkı yokki. Amino asit konusundada artık yapacakları bişi yok çünkü esansiyel amino asitler bitkisel proteinlerde yok. Daha ucuza geliyo o hem. Kaldı ki her şekilde onlar karlı bile olsa bilimsel gelişme olarak sevinirim ben böyle birşeye ama bunu sana bana yedirecekler. Uzaydamıyım ben ne yicem bunu ya haha. Gıda emperyalizmi var bunu açıkça görmek lazım biraz beslenmebulteni.com takip edin :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
dasaa tamamda labda et üreteceklerine normal spirulina tüketsinler protein açısından farkı yokki

söyledim abi nasa'ya..

adamlar "mit, caltech bitirdik, bi soris olamamışız." diye ağladırlar bile skype'ta.

yarın bu programı da, pirinç programını da, bir de olur ha dünya dışı yerlere insan yollarlarsa diye HUB programları vardı sen söylemeden onları da iptal ediyorlar.

yeni uzay araçları falan yapıcaklardı ya. ha onları da iptal ettiler bile. korkmaya gerek yok.
nasa'nın başkanı "köyde bakkalık yapıcam. tombik suratlı bi adamım zaten. köylü kesin beni sever." dedi hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

said:
dasaa tamamda labda et üreteceklerine normal spirulina tüketsinler protein açısından farkı yokki

söyledim abi nasa'ya..

adamlar "mit, caltech bitirdik, bi soris olamamışız." diye ağladırlar bile skype'ta.

yarın bu programı da, pirinç programını da, bir de olur ha dünya dışı yerlere insan yollarlarsa diye HUB programları vardı sen söylemeden onları da iptal ediyorlar.

yeni uzay araçları falan yapıcaklardı ya. ha onları da iptal ettiler bile. korkmaya gerek yok.
nasa'nın başkanı "köyde bakkalık yapıcam. tombik suratlı bi adamım zaten. köylü kesin beni sever." dedi hatta.

Söylemene gerek yok zaten spirulina kullanıyorlar. Şimdilik idare ediyorlar bu teknoloji kullanılacaksa onlar için kullanılsın. Bizde seviniriz bu bilimsel gelişmeye ama bize dayattıklarında 10 sene sonra çocuklarınız goblin gibi olunca görürüm sizi.
Sosyal ağlarda paylaş

henüz çok pahalı ama gelecekte lazım olacak bir olay, çünkü bir kilo et için 21876787315 ton su ve 1489782163168 ton soya ve o soyaların üretimi için 21872168715671 ton su gerekiyor gene. biz burada et çok pahalı diye ağlıyoruz bir yandan. zaten daha ucuz olsa, daha çok tüketilse, su kaynaklarının ve soya tarlası açmak için kesilen ormanların anasını hepten ağlatırız.

tad meselesi için de yağ, lif vs hücreleri de yanına karıştırırlar, gerçeğe yakın hale gelir. yapılamayacak iş değil.
Sosyal ağlarda paylaş

nasayı masayı nerden çıkardınız lan, fraunhofer institut yapmıyo mu bu naneyi? daha da bir gram mı ne üretebilmişler anca, tadına bakacak kadar bile yok. şöyle iki kuşbaşı bi köfte yapacak kıvama gelsin bi tadına bakarız.

ama bence yapay yiyecek endüstrisinin önündeki en büyük engel karaciğer, kullanılan tüm katkı maddeleri karaciğerin eline veriyor. ilk olarak yapay karaciğer yapsınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...