Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

wow lost 600k subscribers

forçen

Öne çıkan mesajlar

Wayne said:

nerdiyse 6 yil oldu abi birakinda millet baysin yani.

forum bile aktif degil artik 1 hafta ayni konular yerinde sayiyo arada gelip bakiyorumda..

forumda oynayarak konuşan sayısı "ehuehu çok kötü oyun bıraktık , 6 sene önce de bu kadar kötüydü ama o zamanlar zevk aldığımız için yediremiyoduk kendimize kötü demeye " diyenlerden daha az çünkü , o yüzden kimse gelip muhabbet etmiyor olabilir :)
Sosyal ağlarda paylaş

Vendy said:

Nessaftw said:

Giden 600k'nın büyük bölümü zaten doğru düzgün oynamayı beceremeyecen yetersiz kesimden olduğu için dert edecek birşey yok.

Giden 600k'nın büyük bir bölümü oyunun şuanki boktan halini %85i yetersizlerden oluşmuş oyuncularla beraber oynamamak için gitmiştir bence.

Pasta said:

Nessaftw said:

Giden 600k'nın büyük bölümü zaten doğru düzgün oynamayı beceremeyecen yetersiz kesimden olduğu için dert edecek birşey yok.

ağlama

Ağlamak ile ne alakası var hahaha çok fena dert varya anlatamam hislerimi ^^

Şu görüşü onaylamak için standartları yüksek bir oyuncu olmanıza bile gerek yok en basit mekanikleri anlayabiliyorsanız rahatça katılacaksınızdır.

Puglara girin daily heroicler için ve gözleriniz ile görün. Basit bir zg bossu için bile milyon tane açıklamaya ihtiyaç duyan karakterini kontrol etmekten aciz insanlar ile doldu wow. Full heroic dungeon gear ile 5k dps yapabilmeyi becerebilen tiplerden söz ediyorum hani zorlasan az yapayım diye yapamazsın o derece kötüler. Alayı gitti demedim zaten o 600k'nın içinde bulunan büyük bir kısmı o gruba dahildir dedim.

Heroicler hard nerf pls... Nasıl healleyeceğiz healing hard qq diye sağda solda cata çıktıktan sonra ağlayan tiplerden bahsediyorum. Diğer bir kısmı ise hala oyunda zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Bir insanın her postu mu mad olur ya.

http://i.imgur.com/G8umL.png

Alınma ama zor bir çocukluk yaşadığını forumda görmüştüm açtığın konulardan epey etki etmiş şuandaki karakterinin oluşmasına seni tınlamayan ve sana cevap vermeyen birini sürekli kışkırtmaya çalışmak nasıl bir işsizlik ? Saçını falan uzatsana sen img c/p edeceğine.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de yıllar önce bırakmıştım, gerçi çok fazla top level olamadım hiç ama (hani raid vs anlamında)...WoW'un sıkıntısı sandbox olmamasından dolayı biraz sanki...Hani ekleyecekleriniz şeyler kısıtlı ve tekrar ediyor bir süre sonra çünkü çeşitlilik yok...Mesela sorun her defasında yapımcıların content eklemesine gerek duyulmasında, oyuncular birşeyler yaratamıyor mesela bir UO gibi...Instanced oyunun kötülüğü biraz, tak tuşa bas BG'ye gir, tak duşa dungeon'a gir, geri dön hep aynı Orgrimmar'da karakterin mesela...E haliyle exp.pack'te yeni girebileceğin instanced pve/pvp zone'u dışında birşey olmuyor, e sıkılıyorsun bir süre sonra....
En sonki durumu nedir bilemiyorum ama WoW çok fazla instanced, dolayısıyla oyunun haritasının güzelliklerinden pek yararlanamıyor bence...Open-World unsurları yok gibi, ne bileyim World PvP mi kaldı, eskiden nasıldı ilk zamanlar...
Mesela Housing'de mümkün değil pek Wow'da...Hani bu tarz şeyler insanları oyunda tutar...
Şimdi dediğim gibi Orgrimmar'da /LFG, tak instance'a gir, boss'u kes, çık, tekrar orgrimmar, arena'ya gir vs...
Kaldı ki yapımcılar aslında oyuna o kadar güzel şeyler eklediler ki yıllar içerisinde, bu insanları oyunda tuttu bence daha çok 1-2 dungeon'dan çok, mesela achievement gibi...
Yani content durmadan 2 yeni dungeon, 3 yeni arena, 4 boss, 15 loot, 20 set olunca sıkar tabii..Dinamik event sıkıntısı var sanki Wow'un ama tabii bu dediklerim şu an ne kadar doğrudur bilemiyorum, kendi düşüncelerimi belirttim...
Kısaca, bize sandbox mmorpg lazım, olay budur...Hele pvp için...Pvp olayına reward gelince bence bitiyor pvp'nin olayı, çünkü insanları zorluyorsun o zaman instanced pvp yapmaya...Olayın heyecanı kalmıyor...Ama hitap ettiğin kitle de önemli tabii...
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

WoW'un sıkıntısı sandbox olmamasından dolayı biraz sanki...Hani ekleyecekleriniz şeyler kısıtlı ve tekrar ediyor bir süre sonra çünkü çeşitlilik yok...Mesela sorun her defasında yapımcıların content eklemesine gerek duyulmasında, oyuncular birşeyler yaratamıyor mesela bir UO gibi

şuna katılıyorum ben de.

her expansionda 3 tane yeni dungeon ekliyorsun.
patchlerle dungeon sayısı arttırıyorsun.
nessa gibi 7/24 oyunda takılan kişiler yiyip bitiriyor zaten bu dungeonları bir haftada.

sonra? sonrası itemlarla diğer oyunculara hava atmaya kalıyor.

ama mesela kaç expansiondur bir deniz savaşı getiremediler (ki warcraft 2 ve 3'ün önemli bir öğesidir)
oyuncular için housing sistemi koyamadılar
kale savaşları gibi şeyler halen yok (gönül ister ki ironforge'a gidip biraz yağmalayıp geri dönelim)
classları birbirinin aynısı yapmakla uğraştıkları için hero classlar getiremediler.

yok yani yok, çok fazla şey eksik.
ilk defa dungeona giren adamı "yahu adam gerizekalı bin kere anlatmak zorunda kalıyoruz" diye ezmek isteyen kişilere yeni dungeon basmaktan, oyun çok kısır bir content içine girdi.
o yüzden insanlar "kısır döngü"den şikayet ediyor.

mesela ultima online'dan örnek vereyim,
ilk çıktığı zamanlarda içeriği bana çok az geliyordu. ama her yeni expansion pack ile oyunun içeriğini geliştirdiler, şu anki hali oldukça zengin ve doyurucu.
wow'da ise bir gıdım ilerleme yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

ama mesela kaç expansiondur bir deniz savaşı getiremediler (ki warcraft 2 ve 3'ün önemli bir öğesidir)
oyuncular için housing sistemi koyamadılar
kale savaşları gibi şeyler halen yok (gönül ister ki ironforge'a gidip biraz yağmalayıp geri dönelim)
classları birbirinin aynısı yapmakla uğraştıkları için hero classlar getiremediler.

Deniz savaşı ne ya? Pirates mi sandınız bu oyunu? Warcraft 2 tamam da, Warcraft 3'te deniz savaşı?

Housing'in neden oyunda olmadığını defalarca kez anlattılar.

Kale savaşı? Ironforge'a git, yağmala, becerebiliyorsan, ben birçok kez yaptım.

Sana birisi sürekli hero class eklenecek falan mı dedi? Hero class - DK - WotLK ile uyumlu olduğu için geldi. Bir sonraki expansion da yeni bir tane gelmesi olası.

Madem eleştiriyorsunuz, adam akıllı konulara değinin. 6 senesi geçmiş, oturmuş ve bu haliyle kabul görmüş bir oyunu eleştirdiğin noktaya bak; deniz savaşı, housing yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Deniz savaşı ne ya? Pirates mi sandınız bu oyunu? Warcraft 2 tamam da, Warcraft 3'te deniz savaşı?

Madem eleştiriyorsunuz, adam akıllı konulara değinin. 6 senesi geçmiş, oturmuş ve bu haliyle kabul görmüş bir oyunu eleştirdiğin noktaya bak; deniz savaşı, housing yok.

bu şekildeki saldırgan tavrına anlam veremedim.
çok lüzümsuz bir post olmuş gangren.
alan yetkilisinin durduk yere böyle saldırganlaşması gereksiz ve lüzümsuz.

said:
Housing'in neden oyunda olmadığını defalarca kez anlattılar.

Kale savaşı? Ironforge'a git, yağmala, becerebiliyorsan, ben birçok kez yaptım.

Sana birisi sürekli hero class eklenecek falan mı dedi? Hero class - DK - WotLK ile uyumlu olduğu için geldi. Bir sonraki expansion da yeni bir tane gelmesi olası.

neyi anlattılar? "canımız istemedi yapmıyoruz".
bana birisi sürekli hero class eklenecek demedi. wotlk'den öncesinden bahsediyorum ben ayrıca. "death knight gelirken yeni hero classları eklenecek sözü verdiler" gibi bişi demiyorum.
"ironforge'a git, yağmala, eğer becerebiliyorsaan". neyi yağmalayacağız pardon bir de onu söyleseydin? tek başımıza gidip guard kesip durmak mıdır yağmalamak?

sonuç olarak playerların istediği şeyleri yapmadılar. deniz savaşı, kale savaşı, hero classlar ve housing sistemi playerların en çok istediği şeylerdi.

ama tabii benim yazdığıma karşı çıkıp sonra da "contentler kısır döngüye sokuyor" demek de bir kaçış noktası.
Sosyal ağlarda paylaş

Saldırgan tavır görmemişsin sen.

WoW'dan konuşurken veya oyunu eleştirirken, biraz araştırıp, daha önce konuşulmuş mu diye baksan?

Housing demişsin. Blizz dev'leri defalarca anlattı bunu Q&A'lerde. WoW'da housing sistemi yapmıyoruz çünkü playlerların Orgrimmar/Ironforge gibi merkezi şehirlerde toplaşmasını istiyoruz dediler. WoW'un endgame'nin raid ve instanced pvp üzerine kurulduğunu, bunun da ancak kurulan gruplarla yapılabileceğini, housing sistemi gelirse, bu alanda zorluk yaşanacağını ve şehirlerin boşalacağından bahsettiler. Anlayacağın bir nedenleri var, haklılar veya değiller farklı bir konu ama "istemiyoruz" diyip yapmıyorlar bu işi.

"Ironforge'da ne yağmalayacağız, gidip guard mı kesicez durmadan" demişsin. Neyi eleştirdiğin ile ilgili en ufak fikrin yok belli. WoW hiçbir zaman oyuncuları veya şehirleri yağmalayacağın bir oyun olmadı. Gidersin liderleri kesmeye çalışırsın (ki Cata ile daha zor hale geldi) veya şehirlerde player öldürmeye çalışırsın (achisi var) AH-Flight Master-Banker NPC'lerini kesersin, birçok yapabileceğin şey var guard kesmek dışında, ama daha fazlası WoW mekaniğinde yok.

Deniz savaşına değinmiyorum bile, WoW ile uzaktan yakından alakası yok. Olsa olsa ancak bir BG'de yapılabilecek birşey.

Bu oyunda playerların istediği herşey olsaydı, zaten oyun ilk dönemlerinden batardı.

Kısır döngü var elbet ama bu MMO'ların bir laneti. PvE yapsan da, PvP yapsanda her zaman daha önce yaptığın şeyleri yapmaya mahkumsun.

Eleştiri yaparken, mantıklı eleştiriler yapmalı, yoksa ben de isterim WoW'da RvR veya guild-castle siege ama saçma olur çünkü WoW'a uymuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...