Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

341. Dönem (Ağustos 2011) KD. ve YD. Subay Adayları

Baggio

Öne çıkan mesajlar

zaten 14 günde biz bu kadar sövdüysek komando eğitimi olsa ne hale gelirdik bilmiyorum =)

bu arada en çok güldüğüm olayı anlatayım. askerlik anıları vol 213124324: uzun dönemlerden 1-2 elemanın canı menemen yapmaya karar veriyor ve servise çıkan elemana domates fln aldırıyorlar. girişte detaylı bir aramaya denk geliyorlar ve domatesleri görüyor nizamiyedeki nöbetçi. (malum yemek sokmak yasak) sonra bu elemanlara bi savunma doldurttular sorular şu tarz: içeriye domates sokarken ne düşünüyordun. içeriye domates sokmaktaki amacın neydi vb. neyse sonra yırttılar çok büyük birşey olmadığı için ama bi mıntıka olacak diyelim menemenciler aşağı menmenciler yukarı diye 3 gün iş kitlediler =)
Sosyal ağlarda paylaş

benim tespihi yakaladı eleman cüzdanın içinde.

sorduğu soru : " bunun manevi değeri var mı ?"

verdigim cevap : "evet"

içimden verdiğim cevap : para verdik tabi olcak asgfds

- iyi iyi geç normalde yasak bla bla bla

- he, he, öle, öle

tespih oyalıyo beni içerde valla, dışarda çok keko gelen çogu şey işe yarıyo içerde asdfasg
Sosyal ağlarda paylaş

"istikamet solunuz dağılın marş marş" emriyle başlayan çök kalk silsilesiyle, eğimli arazide duvar kenarına gelip birikmek. komutanın atlayın lan aşağıya demesi. iki metrelik duvardan atlayıp esas duruşta beklemeye başlamak. komutanın "beş saniyeniz var yukarı çıkın" demesi. "bir, üç, beş" diye sayması. çıkamayanları süründürmesi, çıkabilenleri duvar üzerinde çök kalk yaptırıp indirip çıkartmaya devam etmesi.

hızını alamayıp silahsız hareketler serisi 12. hareket-koordinasyon hareketi dört cepheye dörder tekrardan kan almaya devam etmesi...
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Masakari said:

Napıyorsunuz lan poşetler ?

poşet diyene dik dik bakıyorum dövecek gibi. demiyor artık kimse. zaten burda kısa dönem uzun dönem ayrımı yok pek, uzun dönemler ne yapıyorsa biz de yapıyoruz. günde 8 saat nöbet, mıntıka, faaliyet adı altında her türlü amelelik ve törenler. bir muhafızın günlüğü.
Sosyal ağlarda paylaş

Vidar said:

Masakari said:

Napıyorsunuz lan poşetler ?

poşet diyene dik dik bakıyorum dövecek gibi. demiyor artık kimse. zaten burda kısa dönem uzun dönem ayrımı yok pek, uzun dönemler ne yapıyorsa biz de yapıyoruz. günde 8 saat nöbet, mıntıka, faaliyet adı altında her türlü amelelik ve törenler. bir muhafızın günlüğü.

bi de onu puşet diyenler var. 339 kd rahat ve yatarak geçti. komutanlarla aran iyi olunca siracilik / devrecilik diye gelenleri siranin basina yaziyorsun rahatliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Kolpadan görevlendirmelerle dışarı çıkmak çok iyi ya, tetikte olun hep. Hem mesaiden yırt, hem normal çarşını yemesin, yarım saatlik iş için 8-10 saat dışardasın :p

onu ben de çok yaptım ahah iyi oluyodu=p

@tharkas: erkin, erken başlamışsın sıkılmaya ya daha var bitmesine, sık dişini=)
Sosyal ağlarda paylaş

Laorx said:

sıracılık yapıyo ibneler ya sokım bu askerliğe

Merak etme "sıracılık reroro" modu usta asker olunca geçio,hatta ne kadar faydalı bişey olduğunu anlıyosun ve 1.5 ay sonra o "ibnelerden" biri olup sonradan gelenlere "sıracılık reroro" dedirtiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

hizmet takımı bizimki ama ben amele takımı diyorum. nerde amelelik var hep bizim takıma giriyor =) ben h.içi disiplin mahkemesi yazıcısıyım. mahkeme dosyalarıyla uğraşıyorum. günde 1 saat iş anca oluo gerisi yatış =) ama h.sonu iş varsa eğer ameleliğe biz de gidiyoruz. en son çim biçme makinası ittim 3-4 saat. neyse buna da şükür =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...