Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

341. Dönem (Ağustos 2011) KD. ve YD. Subay Adayları

Baggio

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
vivavale said:

evet patiler bugün yemin ettik asker oldum.wtf
2 haftalık surecte yasadıklarımı anlatmayacagım yasanması lazım

tuzla piy.okl. astegmen aday ögr. 4.bölük hudut

varsa patiden birileri yazsın..

abi kuzenim var tuzla'da. o da hudut çekti hatta kuradan. bugun ordaydık akrabalarla.
Sosyal ağlarda paylaş

İskenderun'dan Ankara çıktığı için anca 1 gün evde geçirebiliyorum, buraya da bir uğrıyım dedim :p

İskenderun aşırı sıcak ve nemli, acemilik zamanımız kısa ve dolayısıyla eğitim ve faaliyetler de biraz sıkışık olduğundan, baya yorucu oldu eğitim. Acemiliği yedik yarısı bitti gibi bir psikolojim var şu anda yani o derece. Bir dahaki çarşıya yeni yerin durumunu da yazarım :p Hepimize kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Canonical said:

ya usta birşey sorucam bu askerde yatak işleri nasıl. mesela ben sittin sene tepede yatamam aşağıda yatmam lazım. yatak kapmaca mı oynuyoruz askerde yoksa herkesin yatağı belli mi ?

yatak, işlemlerinin yapılma sırasına göre veriliyor, kayıtlar sırasında üst ranzada yatmak sorun olur mu diye soruyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

alttaki arkadaşını ikna edersen ranza değiştirebiliyorsun ama sadece altındakiyle. Ranza demiri de isteyebiliyosun ama 1 ayda falan geliyo sanırım. Ben de üstte yatıyorum şuan bir kaç kez düşme tehlikesi geçirdim ben de son anda uyandım tutundum. Karşı koğuşta bir eleman düştü kolunu kırdı bir diğer talihsiz arkadaş da diz kapaklarının üzerine düşmüş dizlerini kırmış yazık. Sakat iş valla.
Sosyal ağlarda paylaş

eğitimde yorulduk diyenler ne yaptı merak ediyorum, bizi resmen 2 haftadır rap rap toprakta, asfaltta nere varsa yürüttüler, yuttuğum tozun toprağın haddi hesabı yok.

onun dışında ot yolduk, tırpanladık, topladık, kamyonlara doldurduk (hatta bizle gelen acemi bi çocuk kullandı kamyonu şaka gibiydi). nöbetçi astsubaylardan nefret ettim resmen, her önüne gelen bir iş kitledi.

yatak konusunda bi rahatsızlık yaşamadım en azından.

ranzalar arası 10cm, o çok boktan. 40 kişişik koğuşa 76 tane ranza koymuşlar. ben üstte yatıyorum ve tepemdeki ışık dışında pek sorun çekmedim. alt taraf acaip basık ve resmen milletin bot kokusunu çekiyolar.

ha bu arada benim acemilik 16'sına kadar sürücekmiş galiba, bayram sonrası 2 hafta daha bizimlesiniz dedi astsubaylar. evci çıkmayan bi arkadaşımla konuştum nöbetçi astsubaylar liste hazırlamışlar bayramda gene bize amele görevler kitlicekler gibi duruyo. gene hobi bahçelerinde ot yolup yolları temizlicez gibi. sokayım böyle askerliğe, neyse ustalıkta karakola fln düşersem düzelir belki.
Sosyal ağlarda paylaş

2 haftada biz baya bi eğitim gördük. normal hareketlerin yanında aynen bizde baya bi yürüdük. yok uygun adım yok tören adımı. Sabahları 8-9 arası spor; 1.5-2km lik koşu, şınav, mekik vb harektlerden sonra eğitim tabi.

2. haftanın başına silah aldık. silahlı hareketleri öğrendik. çarşamba atışlara gittik. bildiğin çöl herkesin dudakları yandı çatladı kabuk bağladı. perşembe günü 2 saat yerde silahla süründük. yer dediğim taşlı dikenli yer. birinin gömleği parçalandı o derece. sürünmeden sonra da 5-6 saat tören provası çektik.

cezalar da süper.. İSTİKAMET GERİNİZ DAĞILIN MARŞ MARŞ! CEPHE VAZİYETİ AL! 1 2 ... İSTİKAMET SAĞINIZ DAĞILIN MARŞ MARŞ! vs..

böyle işte..
Sosyal ağlarda paylaş

o istikamet meselesi çok berbat ya. dümdüz koşuon bi düdük yere çöküosun ya da yatıosun (1 sn de boylu boyunca uzanman lazım) bi düdükle koşmaya devam. peş peşe 10 kere yapınca zaten kollar fln gidio. çizikler mi ararsın diken mi yolarsın elinden, kolundan artık bilemem. bu arada bi çavuş koşuyo bi yandan yere yatınca onun gerisindeysen 30 tane komando dansı da işin bonusu.

bu arada uygun ve tören adımına lanet ediyorsun artık. 10 gün oldu acemilik biteli yaklaşık ayak parmaklarım hala uyuşuk =)

neyseki 10 günlük bayram tatili sağolsun yatıyoruz usta birliğinde. dosyalar gelmemesine rağmen çarşı izni de verdi komutan insiyatif kullanıp. acemiliğe göre usta çok iyi. 200 kişi idik acemilikte limdi 20 kişiyiz takımda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...