Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

341. Dönem (Ağustos 2011) KD. ve YD. Subay Adayları

Baggio

Öne çıkan mesajlar

buldum donanımhaberde bir bilgi.

337. kd merkez komutanlığında yaptım askerliği.
Çok rahat bir yere düştün.Merkez komutanlığında askeri inzibat ve merasim bölükleri var. Onlar yardırıyor.Sen karargah ve karargah bölüğüne düştün.Oraya gidince 1 hafta eğitim vs zorlayabilirler. Daha sonra görev vericekler.
Nizamiye danışma veya benzinlik çok rahat. Nizamiye danışmaya kapağı atarsan nöbet falanda tutmazsın. Ben nizamiye danışmada sürekli gece durdum 3.5 ay ne nöbet ne içtima vardı :D
Sosyal ağlarda paylaş

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı PİYADE
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
İlk Katılışını Yapacağı
Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi Ulş., Per. Okl. ve EM K.lığı
GAZİEMİR İZMİR
İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.08.2011
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri ADANA ASAL Blg. Bşk. K.lığı
- ADANA
Sosyal ağlarda paylaş

Hava Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı Hava
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
İlk Katılışını Yapacağı
Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi HV. K. ER EĞT. TUG. K.LIĞI
KÜTAHYA
İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.08.2011
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri HV. K. ER EĞT. TUG. K.LIĞI
KÜTAHYA
Sosyal ağlarda paylaş

karareis said:

denizci cıktım bende

iskenderun hatay.

iyidir herhalde denizci
bizimkiler sevindi baya ama bakalım nası olacak

benim arkadasım yaptı acemiligi bi kac ay önce dedigi cok rahatlarmıs,egitim yapmıs olmak icin günesin altında bekletmisler.sdsds

ben iskenderunluyum ayrıca memleket cok sekerdir ama dısarı cıkamayacagın icin pek bisi degismior.

yalnız cok,cok sıcak.
Sosyal ağlarda paylaş

Masakari said:

Agalitler askeriyenin kamuflajları değişmiş diyorlar iç çamaşırlarını yeşil değil sarımtrak yeşille- sarı arası bir renk alın diyorlar, hardal sarısı rengi. 339. dönemden gleoddyn ile konuştum adam sarımtrak olandan al dedi. Bilgisi olan var mı ?

yazlik uniforma icin o sarimtirak olan. kislikta gene yesil. ikisini de alican yani =) aralikta gidiosan sadece yesil alsan da olur ama.

bu arada yedek subay tuzla iyidir, ama dereceye girmeye bakin, 600 kiside ilk 12 mi 15 mi ne kendi sectigi yerde askerlik yapabiliryor, secersiniz istanbul izmir mis gibi yedek subaylik yaparsiniz 8 ay =) ama oteki turlu sikintili tabi.

bir arkadas da yedek subayda neden sadece egitim yeri yazdigini sormus, nedeni de egitim sonunda belli oluyor nereye gidecegin dereceye girersen sen seciyorsun iste,yoksa kuraya kaliyor kura cekiyorlarmis.

kisa dnmlere bisi demeye gerek yok zaten, bildigin amelelik yapip geleceksiniz 5 ay =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...