Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Call of Duty: Modern Warfare 3

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Mighty_THoR said:

ben bf3 'e giydirmiyorum bf3 nezdinde bütün bflere giydiriyorum :).silah yorumlarım anlamsız değil cod da da 50 calibre 1 shot bir silah değil ama en azından torso ve üstünde one shot alıyor, bad company de sen torso da vursan üstünü de vursan adam sağ çıkabiliyor bunun yanında sen 12x zoom ile miss geçebiliyorken aynı mesafeden bir medic m60 ile lazer güdümlü mermiler atıp seni vurabiliyor.Bunlar seni rahatsız etmiyorsa söylecek çok şey var ama hiçbiri hoş değil.Öte yandan zaten büyük harita, zaten insanlar araçlar uçaklar vs dağılıyor birde herkes sniper alıp sindimi oyun salak saçma birşey oluyor. Artık bu gerçeği bf community kabullendi sende kabullen, adamlar dedicated max 2 sniper server sınırlamaması getiriyor. Bak gustav ile hoplaya zıplaya quake oynar gibi ortada dolaşanlardan vs bahsetmiyorum bile.

ava online oyna.
Sosyal ağlarda paylaş

niye bukadar şaşırdınız :), sen kalkıp ben 4 sniper dan fazlasını görmedim o zaman böyle bir sorun yoktur dersen ve olayı senin görüp bildiklerin çerçevesinde sınırlarsan bende,tartışmama hakkımı kullanırım.

agresif bir adam olabilirim ama birine de kalkıp sen hiç birşeyden anlamıyorsun diyecek bir adam da değilim, ayıp.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

yani senin sınırlı bilgin çevresinde tartışıyoruz anladım.Tamam sen kazandın, artık çılgınca sevinebilirsin.

yanlış önerme.

Sonsuz bilgi olacak.

Bu oyunları oynayacaksan beynini aldırıp öyle oynayacaksın. Hollywood filmleri gibi işte çıkan oyunlar. Çok satayım, alengirli olsun, göze hitap etsin.. Olmuyor işte yapamıyorlar gerçekçi, beceremiyor.. becermek istemiyor casual gamer gerçekçisini.. koşacaksın, sıkacaksın, patlatacaksın. Koşarken kıçından yıldırımlar çıkarıp binaları yıksan bile milletin hoşuna gidiyorsa sorun yok.

Ama gerçekçiyiz, most realistic of all times gibin gerzek ibareler varsa küfür etme hakkın her zaman saklı. Burdaki fanboyların hiçbir zaman anlayamacakları ve kaldıramadıkları da bu zaten. Oyunları suçluyordum ben ama yanlış aslında. Sonuçta para kazanmak için yapılan stratejik bir seçimden bahsediyoruz. Yoksa 10 yaşında velet crossbowu reload edicem diye böğrüne sokup ölse ve oyun bitse, satamazsın o oyunu..
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Bana gıcıklar damlıyor her tartışmada sdfs ama hep yetersiz taraftalar!

hala ben en fazla 4 sniper gördüm diyerek oyun hakkında ne kadar sınırlı bilgiye sahip olduğunu idrak etmekte ne kadar yetersiz olduğunun farkında değilsin. Senin bunda bir suçun yok, gen havuzundan senin şansına bu çıkmış, bunun için seni suçlamak abes.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence oynamasın bıraksın, zarar çünkü insanlara.
Benim oynadığım bütün sunucularda dengeliydi sniper sayısı. Sende bunu anlayamayacak kadar *insert something cruel here*.

Sen zavallı sunucularda zavallılarla oynadıysan ben ne yapayım? Disconnect'e basıcaksın, yeni sunucu arayacaksın.

EDIT: Ha bu arada ne çirkef bir insanmışsın sen yav.
Sosyal ağlarda paylaş

boone said:

Bone said:

bak diyorum sana ava güzel oyun, gel beni dinle ona başla.

Bence cs oynasın (1.6)

laf olsun diye ava yazmıyorum, cidden css ve cs 1.6'dan çok daha iyi ve gelişmiş bir oyun.

sniper seçiyorsun mesela, istersen kafaya sıkınca bile öldürmeyen ama çok hızlı kullanabildiğin bir sniper rifle, istersen ayak parmağına ateş edince bile öldüren bir sniper rifle alabiliyorsun. çok değişik sniper rifle çeşitleri var, hangisi sana göre daha keyifli geliyorsa onu alıp kullanıyorsun.

diğer silahlar da öyle, ama mevzu sniper rifle olduğu için onu söyledim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

boone said:

Bone said:

bak diyorum sana ava güzel oyun, gel beni dinle ona başla.

Bence cs oynasın (1.6)

laf olsun diye ava yazmıyorum, cidden css ve cs 1.6'dan çok daha iyi ve gelişmiş bir oyun.

sniper seçiyorsun mesela, istersen kafaya sıkınca bile öldürmeyen ama çok hızlı kullanabildiğin bir sniper rifle, istersen ayak parmağına ateş edince bile öldüren bir sniper rifle alabiliyorsun. çok değişik sniper rifle çeşitleri var, hangisi sana göre daha keyifli geliyorsa onu alıp kullanıyorsun.

diğer silahlar da öyle, ama mevzu sniper rifle olduğu için onu söyledim.

Çok gerçekçiymis.
Bir adam neden kafaya sıkınca öldürmeyen saçma sapalak bir oyun oynarki onu anlamıyorum ben.(td)

Hayır oyun grafik açıdan eh onlayn oyuna göre iyi ama saçma olduğunu değiştirmez ancaaaaaaaaaak...
zombi modu ile uzun ve eğlenceli vakit geçirilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

boone said:
Çok gerçekçiymis.
Bir adam neden kafaya sıkınca öldürmeyen saçma sapalak bir oyun oynarki onu anlamıyorum ben.(td)

"bad company'deki sniperların kötü olması" tartışmasını "oyunlarda gerçekçilik" tartışmasına çevirmek tuhaf olmuş. konuyla alakasız bir şey yazmışsın.

ha bi de oyunları bu kadar sığ bir anlayışla oynuyorsanız hiç oyun oynamayın daha iyi.

gerçek hayatta birisinin kafasına ateş edersen ölmeme ihtimali var.
1- kafasına kask takmıştır, kurşun geri seker.
2- ağız çene gibi hayati olmayan organına gelmiştir.
3- beynine gelmesine rağmen şans eseri etkilemeyecek bir yere gelmiştir.

her sniper rifle tek headshot'ta adamı öldürecek diye bir kaide, kural yok.
bazı sniper riflelar kol kopartacak güçtedir, kafaya atarsan da öldürür. bazı sniper riflelar güçsüz mermilere sahiptir, kafanda kask varsa öldürmez.
bu kadar basit.

ha illa "ÇOK GERÇEKÇİ" istiyorsan (bu meseleyi battlefield 3 topiğinde tartışmıştık),
en dandik tabancayla bile headshot'a gerek kalmadan karşıdaki adamı öldürebilmen lazım.
akciğerine ateş edersen çatışma dışı kalır, atar damarına isabet ettirirsen kısa sürede kanamadan ölür, kalbine ateş edersen yine ölür, koluna ateş edersen silah kullanamaz, bacağına ateş edersen yine aynı hızda koşamaz.

oyunlarda silah dengesini ayarlayabilmek ve oyunculara daha tempolu çatışma hissi yaşatabilmek için silahlara farklı damage değerleri verirler.
örneğin tabancalar ve makineli tabancalar 20-30 gibi damageler verir, menzili kısa olur, mesafe arttıkça bu hasar düşer.
taaruz tüfekleri ve makineli tüfekler 40-50 gibi damage değerlerine sahiptir, menzili orta olur, mesafe fazla bir dert yaratmaz.
keskin nişancı tüfekleri 70-100 gibi damageleri vardır, her türlü menzilde iyi gider.

bunları yapıyorlar ki, oyuncular mesafeye ve kullanım alanına göre farklı tipte silahlar kullansın, değişik stratejiler üretebilsin.

aksi takdirde millet tabancayla koşturur, sağa sola ateş eder ve göğsünden vurduğu her adam ölürdü.

ha, "gerçek savaş simulasyonu" oyunlar yok mu, var.
onu da yazmıştık zaten.
arma ve operation flashpoint oynayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

boone said:
Çok gerçekçiymis.

"bad company'deki sniperların kötü olması" tartışmasını "oyunlarda gerçekçilik" tartışmasına çevirmek tuhaf olmuş. konuyla alakasız bir şey yazmışsın.

ha bi de oyunları bu kadar sığ bir anlayışla oynuyorsanız hiç oyun oynamayın daha iyi.

gerçek hayatta birisinin kafasına ateş edersen ölmeme ihtimali var.
1- kafasına kask takmıştır, kurşun geri seker.
2- ağız çene gibi hayati olmayan organına gelmiştir.
3- beynine gelmesine rağmen şans eseri etkilemeyecek bir yere gelmiştir.

her sniper rifle tek headshot'ta adamı öldürecek diye bir kaide, kural yok.
bazı sniper riflelar kol kopartacak güçtedir, kafaya atarsan da öldürür. bazı sniper riflelar güçsüz mermilere sahiptir, kafanda kask varsa öldürmez.
bu kadar basit.

ha illa "ÇOK GERÇEKÇİ" istiyorsan (bu meseleyi battlefield 3 topiğinde tartışmıştık),
en dandik tabancayla bile headshot'a gerek kalmadan karşıdaki adamı öldürebilmen lazım.
akciğerine ateş edersen çatışma dışı kalır, atar damarına isabet ettirirsen kısa sürede kanamadan ölür, kalbine ateş edersen yine ölür, koluna ateş edersen silah kullanamaz, bacağına ateş edersen yine aynı hızda koşamaz.

oyunlarda silah dengesini ayarlayabilmek ve oyunculara daha tempolu çatışma hissi yaşatabilmek için silahlara farklı damage değerleri verirler.
örneğin tabancalar ve makineli tabancalar 20-30 gibi damageler verir, menzili kısa olur, mesafe arttıkça bu hasar düşer.
taaruz tüfekleri ve makineli tüfekler 40-50 gibi damage değerlerine sahiptir, menzili orta olur, mesafe fazla bir dert yaratmaz.
keskin nişancı tüfekleri 70-100 gibi damageleri vardır, her türlü menzilde iyi gider.

bunları yapıyorlar ki, oyuncular mesafeye ve kullanım alanına göre farklı tipte silahlar kullansın, değişik stratejiler üretebilsin.

aksi takdirde millet tabancayla koşturur, sağa sola ateş eder ve göğsünden vurduğu her adam ölürdü.

ha, "gerçek savaş simulasyonu" oyunlar yok mu, var.
onu da yazmıştık zaten.
arma ve operation flashpoint oynayın.

oynamadığım için bilmiyordum bu özelliklerini.(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...