Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim

Sam

Öne çıkan mesajlar

Kaede said:

haa sende iniden ayar çekicilerdensin
tmm yap öyle görelim yoksa o sağdaki adamın mufflerı da2 release kalitesinde haha

Optionsa bile dokunmadan öyle çektim koydum.

Neyse ben oyuna kaçar, alttab çökertiyor editlik bisi yazmayın hepsi gider heh.
Sosyal ağlarda paylaş

IGN said:

Part of what makes it so enjoyable has to do with how legacy Elder Scrolls clutter has been condensed and in some cases eliminated. In Skyrim, there's no more moon-hopping between hilltops with a maxed out Acrobatics skill. That's gone, so is Athletics. The Elder Scrolls V pares down the amount of skills and cuts out attributes like Endurance and Intelligence altogether. There's no time wasted on the character creation screen agonizing over which skills to assign as major.

It contributes to the thrilling sense of freedom associated with life in Skyrim. Do a quest, kill a dragon, snatch torchbugs from the air, munch on butterfly wings or simply wander while listening to one of the best game soundtracks in recent memory.

allah belanı versin IGN
Sosyal ağlarda paylaş

Ama işte şu armoru giyersen +3 armor rating verir falan gibi bir şey eklemeleri hoşuma gitti. Güzel ya beklediğime değdi. Ama hala at modelleyemiyorlar abi, çok mu zor Assassin's Creed serisindeki gibi at modellemek, götten bacaklı atlar böyle.

Bu arada sanki hybrid oynayacaklar için destruction magic hatta genel anlamda casterlık biraz gereksiz gibi geliyor ilk bakışta, shoutlar sebebiyle. Ama pure caster iş yapar gibi duruyor sanki. Bilemedim. Tartışmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Grafik tatminkar, inv kötü, combat fena değil biraz daha oynamam lazım. Hp regen kötü maalesef. Hardcore modu lazimmış NV gibi.

Skiller iyi ama uo gibi tam, kısıtlama yok. Kullandıkca artıyor hep.

Büyü olayı da güzel, ayrıca shiled bash filan. Dialogda surata zum olmaması da iyi.

Fazla oynayamadim daha yazarım sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Sorieno said:

Kendi kişisel seçimlerini oyun seçimlerine yansıtabildiğin oyun RPG'dir en temel açıklaması bu. Oblivion NWN2'den daha RPG bir oyun yani. Sneak etmemem gereken noktada sırf "ben Dark Brotherhoodçuyum gardaş" diye düşünüp sneak'le adamın tepesine çöküp çantanda enchanted glass sword varken Brotherhood'un dandini dagger'ıyla backstab yapıyorsan demek ki role playing yaptırıyor.

ya tam aynı şeyleri yazacaktım. valla nedir bu "RPG" den anladığınız? Önceden yazılmış senaryoyu önceden öngörülen seçimler dahilin de yapmak mı? Bu da evet rol yapmaktır ama tiyatro ve sinema tarzı. Bu oyunda adamlar doğaçlama yapmamıza izin veriyor. Evet boşluklar olabilir ama onu da rp yaparak biz dolduralım ne var, sizi büyük “RPG” severler.

Bu oyun bir nevi enstrümantal bestedir duygu alırsan beyninde canlandırdığın düşünce sözleri olur ve “niye bu şarkının sözleri yok çok basit bu” demekten de bir farkı yoktur bence bu oyun rpg değildir demek.

Müzik örneğinden gideceksek mesela Katie Meluia metal müzik yapıyor diyemeyiz, çünkü metalin ne olduğu ne olmadığı belli. Ha "iyi" müzik yapıyor dersin. Ama metal değil. Oblivianda bi karakterin rolüne bürünüp onun ağzından konuşamıyorsun, tıpkı tiyatro ya da sinema gibi yapabileceğin tek bişey var o da gate kapatıp yaratık kesmek. Fakat gerçek rpglerde pek çok seçeneğin var. Onca kişi arasından Albatrossa güvenebilirsin, Myrkul'un lanetinden kurtulmaya çalışmak yerine onu bir güç olarak görebilirsin, camarillaya lanet olsun diyip anarşistlere katılabilirsin, ghoulleri kurtarmaya çalışmak yerine kolay yoldan nükleer reaktörlerini patlatıp istediğini alabilirsin.. Seçenek çok, ama asıl önemli olan bu seçenekleri tutarlı olarak seçebilecek karakteri diyaloglarla inşa etmen. İşte bir rpg oyun boyunca sana bu fırsatı sunuyorsa rpgdir, gerisi tatava esnaf rpgsi.

Çantadaki dagger yerine enchanted glass swordla backstab atabiliyorsan o oyun mekaniği hatasıdır zaten. Aradaki boşlukları rol yaparak biz dolduralım demeyi de kitap okurken kendini karakterlerden biri yerine koyup "RPG oynuyorum ben" demeye benzetiyorum ben. RPG elitleri vs. Proleter rpgciler gibi bi noktaya gelmiş tartışma ama bu işin kuralı belli mantığı belli.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...