Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battle: Los Angeles(03.11.11)

Cystein

Öne çıkan mesajlar

ben filmi begendim valla:) daha once yapılmış butun uzaylı,ufo cart curt filmlerinde yaratıklara zarar bile veremiyorduk, hele neydi o film "skyline" adamların gemiye atom bombası atıyorsun banamısın demiyor! bu filmde en azından bir kaç kurşunlada olsa geberiyorlar yada bombayla falan patlıyor elemanlar .filmde dişe diş kana kan savaş vardı teknolojileride ole ahım şahım bizden 2k kusur ileri falan da degiller savaşlar tadında oluyordu:)

ruslar hemen kopyalamış ordan izledim:D
Sosyal ağlarda paylaş

Cystein said:

hayir bir de imdb´den kontrol ettim oyuncular ayni diyen daha bi bomba. ahahahaha ulan michelle diorz ya nasi karistirirsiniz! gerizekali derler adama ama ben demiycem asdf

korsan indirmenin cezası işte, sinemaya gelmedi çakması sonuçta. İndirirken de hataya düşmüş insanlar benim gibi.

adam imdb'de de korsanının sayfasını bulup aynen kontrol ettirmiş tahminen.

bi de michelle gibi tipsiz erkek fatmaya dikkat etmeyecek çok insan var, hani akılda kalacak bi tip söyleyip ona diyoruz deseydin haklı olurdun o argümanda :)
Sosyal ağlarda paylaş

Merak etmeyin filmin orjinali de gayet vasat zaten.

Hani tamam klişe olacağını biliyorduk da bari efektler nereye gelmiş yıl 2011'de diye gittim filme. Grafikler sadece trailerda görünen olay gerisi yakın çekim, iç mekan, moloz mekan, sahil, otobüs, televizyon.. Şöyle bir genel savaş atmosferi görmek mümkün değil. Daha çok filmde şey düşünmek lazım bir bölük askerin uzaylı işgali sırasında başlarından geçenler.. Filmin sonunda da boku çıkıyor her zamanki gibi.

Paraya yazık, torrente devam.
Sosyal ağlarda paylaş

Klişe tabi ki ötesini bekleyen yoktu. Zaten kimse süper, hiper demedi. Bol aksiyonlu, çatışmalı bir film işte. Arada gaz veren sahnelerde yoktu değil. "Asıcaz, Kesicez hulaaayn" diye iyi gaza getiren yerler vardı. Uzaylı filmden çok aksiyon/savaş filmi olarak izlenebilir.

Rew in madalyalarının alınmasını talep ediyorum. O madalyaları böyle faillerle aldıysa haketmiyor demektir :P
Sosyal ağlarda paylaş

dandik film dandik michelle rodriguez felan diyorsunuz da,
film öyle yüksek beklentiyle gidilecek bir film değil, yeni citizen kane olacam vaadetmiyordu zaten.
ancak bir savaş filmi olarak düşünürsek gayet güzel yapmışlar.
ilk bölümü bana ikinci dünya savaşı filmlerini çağrıştırdı. sisler içinde çatışma kısmı gayet güzel olmuş, sırf o sahneler için bile tavsiye ederim.
filmin ilk yarısı alien swarm, left 4 dead vs gibi coop oyunları havası vermiş. yoğun tempo, taktikler vs.
ikinci yarısında ise crysis'e dönmüş gibi. film olarak terminator 4 gibi bir şey olmuş diyebilirim. küçük taktikler yerine daha büyük çapta silahlara çevrilmiş sahneler.

yani dediğim gibi büyük beklentilerle gitmeyin, öyle senaryo, drama, müzikal, entrika gibi şeyler yok.
düz savaş filmi. eğlenceli mi, eğlenceli.

karakterler, içerik vs

michelle rodriguez meselesinde ise kadının esprisi zaten kabadayı bir tavrı olması. sinirlendiğinde bakış atıyor, korkuyorsunuz. her an kafa atacak, silahı bir tarafınıza sokacak tavrı var, bu kısmı eğlenceli.
oynadığı filmlere "güzel olsun" diye tutup alessandra ambrosio koysanız bir anlamı olmaz ki. o hırsı, o gücü veremezsiniz. sırıtıp duran zayıf bi kız işte. podyuma çıkıp yürüyen böyle kişileri savaşırken takım arkadaşı gibi görmek istemem ben şahsen. alna kurşunu yer, bir halta da yaramaz.
michelle rodriguez'in erkek karşılığı vin diesel. onun da böyle "kabadayıyım ama altın gibi bir kalbim var. yine de sen sinirlendirme yoksa kafayı gömerim" tavrı var. seviyoruz.
zaten ikisi beraber fast&furious'ta oynamıştı.
bu arada kız o kadar da çirkin değil ya, şirin bir yüzü var en azından.

bu arada filmde aaron eckhart'a da değinmek istiyorum.
filmde baya etkiledi beni.
ben bu adamı meet bill ve the dark knight'ta izlemiştim sadece.
altın saçlı pak yüzlü bir delikanlı işte. film afişinde görünce şaşırdım, başkan felan gibi bir şey olur diye düşünmüştüm.
ama filmde cidden iyiydi. saçını kestirmesi ve sakal bırakması yaramış adama.
ilk gördüğümde colin ferguson'a benzettim.
tam "seasoned soldier" havası yansıtılmış.
"from zero to hero" karakterleri baymıştı. adam gibi savaş deneyimine sahip bir kişinin komuta edip başarıya ulaştırması daha mantıklı.
gerçi bu bağlamda "hiç bir şey bilmeyen çocuğun kahraman olduğu" şu filmlerden bekliyenler hayal kırıklığı yaşayabilir.

filmdeki en çok eksiklik duyduğum şey, dünyada olup bitenleri yeterince yansıtamamış olması.
hani tek bir bölüğe odaklanmış anlıyorum. ama illa dünyanın üstüne çıkıp başka karakterleri göstermesi gerekmiyor. televizyon veya radyo olayını biraz daha efektif kullanabilir, hikayedeki karakterlere bunları yedirebilirdi.

onun dışında güzel film. 10 üzerinden 7-8 hakediyor. biraz optimistik bakarsak 10 üzeri 10'luk diyebiliriz.

mutlaka sinemada izleyin.
torrent'ten camrip indirip izlerseniz hiç bir zevki olmaz filmin.
Sosyal ağlarda paylaş

olm benim izlediğim filmi izleseydiniz sakin bile kaldığımı görürdünüz lan. Zaten izleyen bikaç kişi var işte, yazmışlar "indipendence day sahnesi" "klişe" falan diye, onlar benle aynı hataya düşenler.

film indipendence day mothership bombalaması sahnesinin çakmasıyla açılıyor. Sonra da bi gurup insan LA'de takılıyo. Ama filmde aynı anda sahnede bulunan karakter sayısı hep sabit. Muhtemelen "abi bilgisayar en fazla 5 kişi varken render edebiliyo" demişler, habire sahneye birileri giriyo, o ölüyo, sonra başkası geliyo falan. Dünyayı kurtaran adamda "dünyalıları öldürün" diyen robot var, tepesine mitralyöz vermişler, patlatmak için deliğinden içeri el bombası atmaca oynuyolar, basketbol gibi. Sonra şehrin ortasında bi anda kill billden fırlama tek gözü kapalı katanalı taş hatun beliriyo, katanasıyla uzaylı robotları hatta uçakları kesiyo. Köprülerden falan atlıyo. Geçmişten gelen bi 1942 pilotu var, bağırarak kulak zarı patlatıyo. Bi tane şişko çavuş var, 6 patlarıyla ufo düşürüyo. Bi tane çanta var, içinde 50 tane falan uzaylı silahı (bildiğiniz su tabancası) var, böyle 40 kiloluk kız o çantayı hede hödö taşıyo her yere. En sonda da bi tane sülük var devasa, onla kapışıyolar.

Şu Titanic 2'yi izliycem bi ara, bak o da baya ilgince benziyo, bunda gemi buzdağına değil buzdağı gelip gemiye çarpıyomuş :D
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

olm benim izlediğim filmi izleseydiniz sakin bile kaldığımı görürdünüz lan. Zaten izleyen bikaç kişi var işte, yazmışlar "indipendence day sahnesi" "klişe" falan diye, onlar benle aynı hataya düşenler.

film indipendence day mothership bombalaması sahnesinin çakmasıyla açılıyor. Sonra da bi gurup insan LA'de takılıyo. Ama filmde aynı anda sahnede bulunan karakter sayısı hep sabit. Muhtemelen "abi bilgisayar en fazla 5 kişi varken render edebiliyo" demişler, habire sahneye birileri giriyo, o ölüyo, sonra başkası geliyo falan. Dünyayı kurtaran adamda "dünyalıları öldürün" diyen robot var, tepesine mitralyöz vermişler, patlatmak için deliğinden içeri el bombası atmaca oynuyolar, basketbol gibi. Sonra şehrin ortasında bi anda kill billden fırlama tek gözü kapalı katanalı taş hatun beliriyo, katanasıyla uzaylı robotları hatta uçakları kesiyo. Köprülerden falan atlıyo. Geçmişten gelen bi 1942 pilotu var, bağırarak kulak zarı patlatıyo. Bi tane şişko çavuş var, 6 patlarıyla ufo düşürüyo. Bi tane çanta var, içinde 50 tane falan uzaylı silahı (bildiğiniz su tabancası) var, böyle 40 kiloluk kız o çantayı hede hödö taşıyo her yere. En sonda da bi tane sülük var devasa, onla kapışıyolar.

Şu Titanic 2'yi izliycem bi ara, bak o da baya ilgince benziyo, bunda gemi buzdağına değil buzdağı gelip gemiye çarpıyomuş :D

Abi şu anlattığın filmi blockbuster diye izlemiş olman bence ayrı bir komik. İnsan bir yerde uyanır ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Uyandık zaten de fayda etmedi. filmi ben bulmadım arkadaş indirmiş. Yok abi kesin bi saçmalık var filmde diye şüphelendik, topicine baktık, çıkış tarihi de tutuyodu (zaten orjinal filmden 1 gün sonra çıkmış), 12 mart 2011 gözüküyo (afişi koymuşlar onda da öyle), isim de tutuyo, şüphelen istediğin kadar, napacaksın ki? Aynı isimle aynı anda 2 film çekileceğini kim hesaba katar? Hele bi de yakın dönemde Skyline gibi bi facia seyretmiş olarak rezaletlere alışkınlık var, bu da öyle diye düşünüyo insan.
Sosyal ağlarda paylaş

filmi izledim gayette zevk aldim.. şu topicte filmi yerden yere vuran arkadaslar ne umuyoduki 10 oscarlik filmmi? duygusal sahnelerinde gözleriniz dolcakk.. savas aahnelerinde azınız acık kalcak filan? ya adamlar gitti 200-300milyondolar harcadi avatari yapti en baba efectleri kullanip senaryo üstünde 2-3 sene urastilar.. noldu ? onu bile begenmeyenler oldu.. heh
eglencelik film işte..

bide şu adamlar galaksinin neresinden gelmiş ışık hızıylan iki foot soldierlami savascak muhabbetide komik
adamlar independence day'de şehirleri yerle bir etti bi lazerle onada "lan herifler geldi bi kodu yok etti nasil lan cok sacma canım" dienler olmuştur..

meh

he bide dünyayı kurtarmiolar her yerde kaybediolar ama bi yerde iki üç tane kafasi calisan "marine" gidip command centeri ucuruyo ha deseydiniz hade lan hechmi korumasi yokmus taam bi yere kadar anlasilir.. da yok dünyayi kurtardilar.. filmi mi izlediniz yoksa hayalleremi daldiniz sonuna dogruki ?

Sosyal ağlarda paylaş

olay beğenme meselesi değil

genelde insanda ben beğenmediysem film kötüdür mantıgı var

sen mesela berbat film rezil bir film yazmışsın sadece.ama beğenmedim sarmadı demekle çok farklı :)

ben filmi izlemedim ama böyle filmler genelde aynı oluyor.hepsini severim
Sosyal ağlarda paylaş

ya herkes kendi adina yaziyor sonucta 100milyon kisi adina yazmiyoruz ki, begenmedim rezilmis dediysem bu sadece beni baglar ya da yazdiklarimiza onay veren diger arkadaslari.

bu film benim adima cok kotu ya da rezilmis igrencti, veya bu kadar sacma bir film olamaz dersem bu beni baglar..

bamya yer birisi nefis der, diger tiksinir , begenen adam yemeyecekmi simdi bu nesneyi hayati boyunca.

acikcasi burada yazilanlarin hic birini umursayip da film izlememezlik yapmadim. sonucta forumdayiz kimiz neyiz kimsenin birbirini tanidigi yok (genel olarak) , goz goze gelmisligimiz yok neyine guvenip de karar alicam :D

dert etmeyelim iste, her birimiz post kasmak icin variz :D
Sosyal ağlarda paylaş

said:
a adamlar gitti 200-300milyondolar harcadi avatari yapti en baba efectleri kullanip senaryo üstünde 2-3 sene urastilar.. noldu ? onu bile begenmeyenler oldu..

abi onu beğenmeyen rewendor'du

büyük ihtimalle yanlış filme girmiştir.

district 9'ı da beğenmeyen o idi galiba.
onda da yanlış film izlenmiş olabilir.

var böle bi ihtimal
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

yonetmenin oglumusun nedir ?

begenmedik iste bunun nesini tartisiyoruz?

sende begenmissin ne guzel iste.

begenmedim, bunu kabul etmek bu kadar zormu :)

begenmemen yada begenmen değil olan beğenmeyen arkadaslar "begenmedim "der geçer bu anlasilir

hani ben tepki gösterdiğim için yönetmenin oglumuyum oluyosa
nedir yani yönetmenin can düşmanımısında yerin dibine sokup milletide etkiliyosun? yok amerikan milliyetçiliğiymiş yok marine propagandasiymiş holywoodun yaptigi filmde türkiyeyi övmelerinimi bekliozki? cok kahramanlarmiş hemen geri dönüolrmiş savasa filan ee sen ne yapardin acaba "lan ben daha yeni catismadan geldim sıramı savdım hadee siz gidin" filanmı?

+ eleştiri başkalarını etkiler tanısanda tanimasanda..
bi şekilde ön yargiyla gidersin "lan acaba bu film o kadar kötümüydüde yerin dibine soktular alla alla" gibi?

p/s pos kasanlara para ödülü filanmı var? 2000 bilmem kaçtan beri üyeyim heç alakam olmadi şu olayla..
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

abi onu beğenmeyen rewendor'du

büyük ihtimalle yanlış filme girmiştir.

district 9'ı da beğenmeyen o idi galiba.
onda da yanlış film izlenmiş olabilir.

var böle bi ihtimal

Ahahaauhauuha koptum, bittim...
Rew bundan sonra film yorumu yapmaz kanımca :P
Sosyal ağlarda paylaş

Creed said:

+ eleştiri başkalarını etkiler tanısanda tanimasanda..
bi şekilde ön yargiyla gidersin "lan acaba bu film o kadar kötümüydüde yerin dibine soktular alla alla" gibi?

bunun tam terside gecerli ama, patide ovduler supermis film diyip girip, sonrada...

yazalim keyfimizce, isteyen dilediginin dedigine inansin, safsa eger :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...