Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İçinden geleni söyle rahatla topiği

xunn

Öne çıkan mesajlar

Bilader, taksi duraklarının camında yazıyor mu "kısa mesafe gitmiyoruz" diye? Varsa kuralı, eyvallah. Yoksa, kimse kusura bakmasın gideceksin.

Biz ufacık çüktürüboktan bi plastik makara için 40 kilometre yol gidiyoruz. Para almıyoruz. Plastik makaranın komple takımı 7 lira, bi tane bozdun mu takımı at, ya da diğerleri kullanılsın diye bekle. 40 km yolda yaktığın mazotu da koy.

Dünyada işler böyle yürüyor. Beni kesseler binmem o duraktan taksiye bundan sonra. Birde sıra olayı yok burda öyle. Durakta 2 taksi 3 taksi var, öyle havalimanı gibi 15 taksi yok sırada.

Bugün kısa mesafe götürmez, 2 hafta sonra ataevlerde konser olur nah binerim o taksiye, babayı alır 30 lira taksi parası o zaman da. Giderim uzak taksiyi çağırırım, daha fazla veririm ama binmem iş beğenmeyen adamın arabasına.

Babamın amcasının oğulları taksici bizim de. Yeri geliyor çük kadar yere gidiyorlar. Bugün 3 lira verir yarın hayvan gibi yol gider 50 lira alırsın. Madem bu işten hoşlanmıyorsunuz minibüsçülük yapın, hat üzerinde fiyat net. Kimse de ağız kokunuzu çekmek zorunda kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Birde ne güzel, 5 lira olsa 10 lira açmak falan. Gemlik'te en uzak mesafe 10 lirayı geçmiyor. Genelde insanlar yolu biliyor, kimse kimseyi dolaştıramıyor istese de. Yine de taksiciler yakınmıyor. Müşteriye adam gibi davranıyorlar. 2-3 ayrımı yapmıyorlar.

Kıçıkırık görükle, öğrenci yeri, 3-5 hesabından çok müşteri memnuniyeti önemlidir öğrenciye karşı. Ayağı alıştımı okuduğu süre boyunca sana çalışır. Hala artistlik.

Lan dangalak üstüm başım batmış zaten. Yürümeye mecalim yok. Ben aptal mıyım normalde o mesafeye taksi tutayım. Var bi mazeretim elbette. Sarı albeanın yüzüsü hürmetine binmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

kısa mesafe daha karlı degil
3-5 gun once taksici bi arkadas anlattı
20 lira aldıgı kısa mesafeye gitmektense 1000 lira aldıgı uzun mesafeye gitmesi nasıl karlı olabilir?

1- tek bir kısa mesafe ile tek bir uzun mesafeyi karşılaştırmayacaksın, bir sürü kısa mesafe ile tek bir uzun mesafeyi karşılaştıracaksın.

Böyle yaparsan tabi ki toplamda 10 kere de gittiği 50km yol ile (yani yolcu başına 5km) tek bir seferde gittiği 50kmden daha karlı çünkü her bir gidişin fix bir başlangıç fiyatı var. O başlangıç fiyatını ne kadar çok alırsan o kadar kardasın.
Sosyal ağlarda paylaş

kısa mesafenin dur kalkı uzun mesafenin direk gidişi ile o açılış 2 tl mi ne benzin sarfiyatından zaten dengelersin
birde uzun mesafelerde pano yapıyorlar sende görmüşsündür
alanya 200eu, ne bilim çeşme 250eu gibi.
o yüzden benim konustugum taksici uzun yol kovalıyormus
ve uzun yolu ayarlayan degnekci dedikleri kimselere günlük 50 tl falan veriyorlarmış
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu hergün aynı şey başıma gelior

Bilim Teknik topikinde arilar die başlık var onu görünce
-anılaaar espirisi yapasım geliyor, diorm içerde kesin biri yapmıştır basmıorm bile

-senko ismini ne zmn gorsem sucuk ekmek ne kadar oldu diye tekrar ediyorum
-cuce'yi cuyc diye okuyup gülüyorum nesi komikse artık bunun

ıyyy
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...