Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Firefall

moriQ

Öne çıkan mesajlar

böyle ss ler arkada kalmasın :P.

http://i4.minus.com/iipAUNylid9cz.png

http://oi57.tinypic.com/2eyf31w.jpg

http://i.imgur.com/KWKfymj.png

oyuna patch gelecek sanırım. Endgame için 2 raid ve instanceler gelecek bildiğim kadarıyla (tabi henüz endgamede oraları açamadık. 1-2 güne açılır. Melding i ittiriyorlar chosenlarla savaşıp (birşey bağışlayıp.. O melding midir nedir o varken oralara giremiyoruz biz. Girersekte ölüyoruz :P. Bi makinelerle ittiriyorlar felan öyle birşey sanırım)..
Fix için bir iki şey gelecek.

Umut fakirin ekmeği :
raptor ve recluse nerflensin!
ares field missionlar arttırılsın!
level aralığı arttırılsın. Ne o öyle 5lvl altından veya üstünden xp alamamamak :D. Olmadı stat capleri azaltılsın haritalar için ayrı ayrı. ne bilem.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun bugun release olacak. Yeni baslayanlar icin frameleri tanitan bir post atmak istedim. Ilk basta oynayacaginiz frame'i yanlis secerseniz sonradan degistirmek oldukca dertli para harcamadan. Iste benim honest battleframe review'im:

Oyunda 5 frame ailesi mevcut. Bunlarin icinde 5 basic ve 11 advanced frame var. Advanced frame'ler basic frame'lerin silah/ability'lerini de kullanabiliyorlar.

Accord Dreadnaught:
Ellerinde minigunlarla gezen sisman ve hantal abiler ailesi. Oldukca buyuk ve yavaslar. Yakindan cok etkililer ve kismen diger framelere gore dayanikli sayilirlar.
Mammoth:
Tank konseptiyle yaratilan class, silahi baya kotu. Son patchlerle tanklik olayindan baya uzaklasti sayilir. Tavsiye edilmez.
Arsenal:
Adi ustunde arsenal. Eline farkli silahlar veren ability'leri mevcut. Diger dreadlere gore biraz daha hareketli ve daha az dayanikli ama son patchle ciddi acilari boy gosterdi. Tavsiye edilmez.
Rhino:
Yillarca ezilmesine ragmen son patchle ozunu buldu. Top dps dread. Silahi en iyi dread silahi, dayanikliligi da gayet gecerli. Siddetle tavsiye edilir.

Accord Engineer:
Adi ustunde engineer. Yere cesit cesit deployable sallayabiliyor. Pek dayanikli diil, pek hareketli diil. Defans frame'i.
Bastion:
Turret ustadi. Ortalama 9 turret yerlestirebiliyor. Yillarin thumping krali. Son patchle biraz acilari olsa da oyunun en cok oynanan frame'i. Tavsiye edilir.
Electron:
Ofansif engineer diye gecen bu frame benim gibi mazosistlerin tercihi. Oyunda en az oynanan frame. Parlak grafiklerine, tanitimina aldanmayin bu frame'le herseyi yapmak cok zor. Tavsiye edilmez.

Accord Assault
Ucan, kacan, hizli kosan, bol bol aoe yapan abilerin frame ailesi. Fazla dayanikli diiller ama neo gibi herseyi dodgelamak isteyenlerin tercihi.
Firecat
Yillarca Assault ailesinin goz bebegiydi. Son patchle icine ettiler. Parlak grafiklerine aldanmayin cacik olmaz. Tavsiye edilmez.
Tigerclaw
Yillarca buglarindan dolayi en az oynanan framelerdendi. Son patchle baya kendini topladi. Accord Assault abilityleri ve silahi cok ustun oldugu icin Tigerclaw abilityleriyle birlestiginde Assault oynamak isteyenlerin tercihi olan framedir. Siddetle tavsiye edilir.

Accord Biotech
Medic ailesi. Ilginc bir aile.
Dragonfly
Healer frame, FPS oyunda ne kadar healer olunabiliyorsa. Damage'i cok dusuk ancak PVE'de olmesi imkansiz denebilir. PVP'de pek bi fonksiyonu yok. Boyle dungeon yapilacaksa bi tane alsak rahat gecer denilen, raid yapilacaksa garanti lazm denilen arkadas.
Recluse
Ofansif healer frame'i. Oyundaki en iyi 2.frame. PVE/PVP her yola geliyor ve ikisinde de en etkili/en cok oynanan framelerden biri. Lifedrain mekanikleriyle olme gibi bir problemi pek yok. Medic ailesinden de olsa heal atma gibi bir olayi pek yok. Herseyi iyi, ezmode frame. Siddetle tavsiye edilir.

Accord Recon:
Bildiginiz recon/sniper/rogue. Oyundaki en kirilgan frameler.
Nighthawk
Boyle stealth ustadi diye geciyor. Cift vanish'i var, kacti mi kacar kimse de yakalayamaz. DPS'i gecerli, kirilgan. Headshot hitbox'u bugli su an o biraz sorun yaratiyor (delirtebilir) bu arkadasa. Recon'dan aldigi Assault Rifle'i da kullanabiliyor. Tavsiye etsem mi etmesem mi bilemedim.
Raptor
Oyundaki en iyi class. PVE'de dps'in krali, en yakini en az 3'e katliyor. PVP'de cd'leri aciksa 5 saniyede 5 kisiyi imha ediyor. Net sekilde bozuk class. Grieferlarin bir numarali tercihi. Oyundaki en iyi grup buff'i gene bu arkadasta. Bir adet vanish ability'si mevcut. Kirilgan oldugu icin tek eksik kaldigi yer thumping, o da gearla hallediliyor. Elinde energy sniper rifle var. Yuksek melee damage perkleri de bu frame levellandiginda geliyor, levellarken isinizi kolaylastiriyor. Yakin zamanda nerf yiyecegi garanti ama bundan once de cok nerf yemesine ragmen hala hayat karartip oyundan sogutabiliyor full gearliysa. Siddetle tavsiye edilir (Use at your own risk).

Sonuc olarak tavsiyeler: Rhino/Recluse/Tigerclaw/Bastion/Raptor.
Gerisine pek bulasmayin derim.

Not: Oyuna ilk basladiginizda basic framelerden birini 40'a kadar levellamaniz gerekiyor LGV (mount) alabilmeniz icin. Leveling olayi oldukca hizli. Begendiginiz bir advanced frame'i levellamadan once basic frame'ini levellamak oldukca sacma gozukse de o basic frame'den gelen perkler cogu zaman o ailenin en iyi perkleri oluyor (pasifler). Benzer sekilde levellarken kullandiginiz gear'i patlatmazsaniz direk olarak advanced frame'e aktarabilirsiniz leveling esnasinda veya leveling bittikten sonra. Leveling uff-puff demeyin oldukca eglenceli oyun. Ayriyeten dusuk lvlda patlatilan itemlar endgame craftlara sonradan mat olarak gerekiyor. Bu sistem cok ideal diil tabi ama launch patch'i daha cikmadi, ciksin ne degisecek gorecez.
Sosyal ağlarda paylaş

Tavsiye etmediğin 2 battleframe (sınıf) ın ana karakterlerin olması baya ilginç :P. Kimse oynamasın diyemi hı?

bu arada ek olarak:
Üst frameler ile alt framelerin silahlarını ve yeteneklerini kullanabilirsiniz. Yani atıyorum firecat in silahı şuan çok iyi değil diyelim. Accord assault un silahı baya iyi olsun. Bu durumda firecat op değil diye seçmemezlik etmenize gerek yok. Aynı şey diğer tüm framler için geçerli.

ayrıca: Haftasonuna özel %25 xp bonusu var accord reconlar için. Eğer parasız ve hızlı giriş yapıp hemen üst frame açmak istiyorsanız accord recon ile, bu haftasonu %25 daha hızlı kasabilirsin.
Fakat bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum. Oynamak istediğiniz bir frame i oynayın. %25 kar edeceğim diye eğlenceden uzak durmaya gerek yok (accord recon kasması açıkcası beni bayar!. zevk alan vardır tabi)

edik: framelerin durumu zaman içerisinde değişir elbet. Kişisel olarak eğleneceğim bir frame ile takılmak daha çok hoşuma gider. Fakat ne olur ne olmaz diye, yedek birşeyde elde tutarım :P.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Diablo3+Ros karşılığında Firefall hesabımı takaslayabilirim (oynamıyorum da hesap yatıyor, öyle kuru kuru hediye etmeden önce takas bakayım dedim :P)

ilgilenen olursa hesap içeriği şu şekilde.

hesapta 99$ + 29$ lık 2 paket var.
125 günlük VIP süresi kalmış (95 hali hazırda var 30 günlük bir item da çantasında )

üstünde 210.000 kredi var (currency)
ederi (çevirebilirseniz.. oyun içinden satın alıp alıp çevirmeye çalışabilirsiniz ama min fiyatdan satan çok olduğundan sıranın gelmesi gerekiyor. satabildiğinizi düşünürsek ederi tam olarak) = 250$ a geliyor.
250+130 = 380$ + kasılan karakterler ve üzerlerindeki (veya çantadaki) itemlar...
Fakir bişey değil yani :P. Kalabalık yapmaması için diğer detayları yazmaya gerek yok (zaten oynamayana (ben dahil) bu kadar etmez)

Hesapta digital deluxe paketi olduğundan tüm frameler (sınıflar açıktır)

kasılmış frameler (karakterler):
Mammoth : 40
assault : 40
Tigerclaw : 40
Recluse : 40
Bastion : 40
Nighthawk : 40
Raptor : 40
Firecat : 37
Recon : 25
Dreadnaught : 20

Tigerclaw, Recluse, Raptor, Nighthawk dizilidir (nighthawk ve raptorun malzemeleri çantada. Karakterin üstüne takmadım (builde henüz karar veremediğim için. Yinede alınacak şeylerin çoğunu aldım çantasında hazır)

Baya kozmetiği var ve baya çanta slotu açtım (normalde 155 slot mu ne var. Bu hesapta 275 mi ne şuan. Hiç birşeye ihtiyacı yok anlıyacağınız).
Zırhlardan kamuflajlarına, boyasından armasına kadar...

Karakterin nicki konusunda endişelenmeyin. Üstündeki para ile 20 kez nick değişebilirsiniz (tabi siz 1 kere değiştirin, baya tuzlu :P)

anlamayana / kısacası : kasılmış vezengin bir hesap. Üstündeki para ömür boyu yeter. 1$ bile harcamaya gerek kalmaz.

not: en ufak bir tereddütü veya kazıklanma korkusu olan pm atmasın. Ben şahsen bu oyunu oynamıyorum. Alpha zamanlarında baya bir oynamıştım. Oyun çıktığındada paketleri hesaba ekleyip, ticaret vs. takılmıştım. Oyunun ilk çıktığındaki market dengesizliği yüzünden baya zengin olup, karakterleri beleşe dizmiş veya booster ile kasmıştım.

Karşılığında istediğim şey: diablo3+ros ile takas. Hesabınızda birşey olması önemli değil. Ben firefall ı oynamadığım için oyun takası yapmak istiyorum. Herhangi bir kar amacı veya uyanıklık durumu yok (zaten takası yaptığınızda ve oyunu anladığınızda bunu net görürsünüz). Bu yüzden diabloya geri dönesiniz varsa boşuna takas etmeyin. Birde battle.net den hesabı geri almaya çalışmayın :P. Başka bir isteğim yok.

http://oi61.tinypic.com/jfeyp1.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
problemleri:
aptal AI (zorluk yok)

yetersiz content (sandbox öğelerini çıkarttılar ama content vermediler doğru düzgün)

eğlenceli ne varsa nerflediler veya değiştirdiler sistemleri (yeteneklerin bekleme süreleri kat ve kat uzatıldı. Hava çarpışması öldü. )

Pvp yi yalan ettiler

Craftı bitirdiler (resource toplamayı kesmiştik en son. Yaratıklar gelsin diye aleti dikiyorduk.. Resource ile değil, yaratıklardan düşenlerle ilgileniyorduk)

Bir anda büyük değişiklikler yaptılar fakat yukarıdaki problemler düzeltilmediği için öldü.

en son sıkılıp market işine girmiştim. En son hesapta 250$ ile alınacak currency vardı (+150$ ı ada birşeyler almıştım. Ayrıca hesabım 140$ lık dlc ye sahip. Düşün böyle bir hesabı 10 saat bile oynamayacağım diablo ile takas ediyordum. O derece değersiz oldu oyun gözümde. )
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...