Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cep faturası yatırmayınca 1 hafta içinde gelişenler

Mathias

Öne çıkan mesajlar

Çok sinir bir durumda kaldım şu an ;

Fatura ödememi geciktiriyordum. 3 gün gecikince sms geldi borcunuzu ödeyin diye, 2 gün sonra gene geldi.

Aynı gün aramalara kapandı. Tamam dedim yarın ( yani bugün ) öderim.

Atm'ye gittim para yatırdım. Fatura da 25 lira falan.

Atm'den bulamadım ödeme seçeneğini, ben de evden netten yaparım diye döndüm.

Girdim tabi sisteme son basamakta sms bekliyorum, attım gelmedi.

Tekrar denedim gene yok. Alla alla dedim yoksa olabilir mi derken ev telefonundan cebi aradım. "BU HAT GEÇİCİ BİR SÜRE KULLANIM DIŞIDIR" dedi. Tabi o an kaynar su inmiş gibi oldum baştan aşağı.

Cep faturası yatırmadığım için net bankacılığı için gerekli olan sms gelmiyor. Sonuçta da ben faturayı ödeyemiyorum. Kısır Döngü.

En inanılmazı kaç yıllık hat sahibiyim, 6 gün 25 liralık ödeme gecikince başıma gelenlere bak.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar çok hassaslar, haksız da sayılmazlar ama 6 gün gecikme yüzünden gelen aramalara bile kapanması biraz ağır olmuş hakkaten.

Turkcell ise ödediğin an açılıyor da, Vodafone ise tutup bir de "ödedim" diye müşteri hizmetlerini araman lazımmış. Avea'yı bilemiyorum denk gelmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Asıl sorun müşteri hizmetlerinden ( turkcell ) ödeme yapmak isteyince kredi kartı istiyor.

Oysa netten atm kartı olan hesapla ödeme yapılabiliyor.

internet ödemesi sorunu olduğu için buraya açtım. Sistem böyle adamı kitliyor.

Konturlu hatlar kontur bitince 1 ay falan aranabiliyor diye biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Netten ödemeyi direk hesaptan yapıyorsun, o yüzden sorun değil. Telefondan maestro kart ile ödeme yapamazsın diye biliyorum. Master veya Visa olması lazım. O yüzden kredi kartı gerekiyor. Ama bazı bankaların ATM kartları mastercard olabiliyor, o durumda atm kartı dediğinle de ödeme yapabilirsin. Ama internetten yaparken atm kartıyla yapmıyorsun aslında, hesabınla yapıyorsun ödemeyi.
Sosyal ağlarda paylaş

fatura ne kadar düşükte o kadar ciddiye almıyorlar :)

yani en azından bana hep öyle denk geldi

200 liradan 3. fatura geldiği zaman telefonum dışardan aramalara daha yeni kesilmişti :)

ama 30 lira için 2 günde servis dışı yaptıklarınıda biliyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

fatura ne kadar düşükte o kadar ciddiye almıyorlar :)

yani en azından bana hep öyle denk geldi

200 liradan 3. fatura geldiği zaman telefonum dışardan aramalara daha yeni kesilmişti :)

ama 30 lira için 2 günde servis dışı yaptıklarınıda biliyorum :)

aynı olay işte.

Yuh be arkadaş fakir_customer algoritması mı koymuşlar nedir
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tur islemlerin kesin bir tarihi yok mu yahu? Ilginc geldi bana acikcasi...
3 senedir Vodafone kullaniyorum, 4-5 kere faturami unuttugum icin telefonum kesilmisti ama odedigim anda (1 saat icinde) actiklarini hatirliyorum. Hatta bir seferinde yurt disinda oldugum icin tamamen hattim aciga dusmustu, o durumda bile hattimin yeniden kullanima acilmasi 2-3 saati bulmamistir heralde. Yani musteri merkezini arayip; "faturami yatirdim hattim acilmadi hala, acarmisiniz." diye birsey kalmadi artik bence.
Neyse, konuyu okuyup benim gibi telefon faturasini odeyen var midir acaba? :P
Sosyal ağlarda paylaş

turkcell eski abonelerini zerre düşünmüyor. 8 yıllık filan müşterisiyim daha bi kampanyaları filan olmadı. hep yeni gelenlere. digitürk de mesela öyle.

garip. 2 ay üst üste 500 tl fatura ödeyince platinium üye yapmışlardıda bi anlamı olmuştu turkcelli olmanın. fena kazık atmaya çalışıyorlar. etrafımdakiler turkcelli olmasa 1 dakka durmam yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Yukarıda denildiği gibi, etrafım turkcell i olmasa gram durmam.
Hayatımda bu kadar devamlı kazık atmaya çalışan, resmen müşterisinin cebine elini atan bir firma görmedim.
biri bana Blackberry telefonları için şu fiyat politikasını açıklayabilir mi??
2mb blackberry internet paket (evet 2mb, yanlş okumadınız)= 24tl
4gb blackberry internet paketi = 32 tl

Arada başka hiçbir paket yok, platinum üyeyiz güya, telefon açıp kadına böyle çağdışı ve müşteriyi kazıklamaya yönelik bir uygulamayı sadece turkcell yapar diyorum, kadın cevap bile veremiyor.

digiturk e hiçbişi demicem zaten, aynı paketi 3 farklı ev farklı fiyatlardan kullanıyoruz arkadaşlarımla, arayıp kapatıcam çok pahalı vs deyince hemen arayıp indirim yapıyorlar.

uzun olmuş biraz, pardon :>
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar bütün firmalarda bir telaş var fatura konusunda . Yeni bir yasa felanmı çıktı / çıkacak acaba ? Geçenler elektrik faturasının günü 2 gün geçti. Tamamen benim uyuşukluğum nedeniyle. Bir baktım kesmeye gelmişler elektriği. Hemen koştum yatırdım :D Önceden pek sallamıyorlardı. Ama son zamanlarda çok hassaslaştılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...