Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Brink

Bone

Öne çıkan mesajlar

oyun hakkında ilk deneyimlerim şöyle:

artılar:

+ oyundaki takım temelli oyun sistemini çok sevdim. örneğin soldierlar sürekli yanlarındaki kişilerin mermi düzeylerini takip edip onlara refill çekmesi gerekiyor. medic sağlık düzeylerini kontrol ediyor. aynı suppyl points üzerinden bomba atıyor, kendinize buff çekiyor veya arkadaşınıza buff çekebiliyorsunuz. şakır şukur etrafa buff dağıtamıyorsunuz, çünkü düşman gelip de bomba atmak istediğiniz zaman supply yetmiyor. ilginç bir taktik özelliği.

+ parkour sistemi çok iyi. resimlerdeki gibi çalışıyor mu ondan emin değilim ama bölümde merdivenlerden, korkuluklardan, kutulardan atlayıp duruyorsunuz. sistemi iyi yapmışlar, sanki gerçekte yapıyormuşçasına rahat oynuyorsunuz.

+ aynı türün hem güçlü silahları hem zayıf silahları var. zayıf silahlar daha çabuk koşmanızı sağlıyor, ancak güçlü silahlar sizi yavaşlatıyor. böyle birşey hissettim. oyuncunun silah seçerken iki-üç kere düşünmesini ve taktiğine bağlı hesaplama yapmasını sağlıyor.

eksiler:

- oyun çıkmadan reviewini yapmış olan kişilerin neden bu kadar kötü anlattığını anladım. AI ile campaign oynamak cidden işkence. çünkü botlar çok salak. hayır aim veya hareket konusunda bir sıkıntıları yok. haritanın her yerine girip çıkabiliyorlar, arkanızdan dolaşıp gafil avlayabiliyorlar, yerde yatan arkadaşlarını kaldırıyorlar vs. yani düşmanlarla uğraşmak çok dikkat istiyor. yalnız, sizin takım arkadaşlarınız nedense bu konuda hiç bir şey yapmıyor. mesela 3-4 kişi tarafından genkleniyorum, yanimdaki bot arkadaş başını duvardan çıkarıp da yardım etmiyor. mesela bazı görevlerde bir "flag" taşımamız gerekiyor. flagı ben almak istiyorum, kereta benden önce davranıyor. ben onu koruyum derken tek başına basıp gidiyor. sonra da düşmanlar tarafından genkleniyor ve flag düşüyor. düşmanlar, ben gelene kadar flagı çoktan base'e geri döndürmüş oluyor. hayır düşmanların camp yaptığı yerde bekliyim diyorum. bu sefer de kimse flagı getirmiyor, düşmanlar bir daha da oraya uğramıyor. böyle mal bir bot sistemi var oyunun.

- customization beklediğimden zayıf geldi. adamın gözünü yüzünü değiştiririz diye düşünüyordum, birkaç sterotip seçmekten öte olmamış.

- rakiplerin medic sayesinde kalkmasını engellemek için yanlarına gidip kendilerine bakıp v'ye basıp melee ile öldürmek gerekiyor. diğer bir yöntem ise iki şarjöre yakın mermi harcamak. çatışma sırasında zaman çok değerli, o yüzden yanlarına gidip v'ye basana kadar 3-4 kişiyi öldürmeyi tercih ediyorsunuz. ya da mermi de değerli (eğer yanınızda soldier varsa biraz daha rahatsınız), bu yüzden ateş edip öldürme yöntemini de tercih etmiyorsunuz. kendi kendilerine ölmelerini beklerken bir medic geliyor hepsini kaldırıyor. çok dengesiz olmuş bu. bari düşen kişileri biraz daha hızlı öldürebilsek de bu kadar yormasa bizi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...