Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mad Max: Fury Road (2015)

Max Damage

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

gorsel efektlerin cgi olmamasi disinda baska bir numarasi yok.
o butceyi chop shop ve junkyard wars ekiplerine versen daha basarili araclar cikacagi garanti.
senaryoda karakter derinligi yok, karakter derinligi olan durum oykusu olmasa yiyecegiz mazereti de. o da gecerli degil.

manasiz

Aslında birkaç dakikadır o bütçeyi Junkyard ekibine versen daha ne yapabilirlerdi diye düşünüyorum. Cidden, daha yapılabilecek ne kaldı?

İkincisi senaryoda karakter derinliği olmaması zaten Mad Max serilerinin bir özelliği, bu filmde de asıl karakter Furiosa ve onun hikayesi, her ne kadar Mad Max'in gözünden görüyoruz olsa da. Bu arada bölüm neydi, endüstri mühendisliği mi?

Aluriel said:

mediocre troll

Zaten köylü olup adı Osman olan birisinin Mad Max'deki derinliği anlamasını bekleyemeyiz değil mi.

Edit: İmla / Teşekkürler Semih Sarıkaya.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

filmin belki de en kuvvetli olduğu yer araçlar. ona bile bok atabilmek için klavyeli ishal olmak lazım.

http://www.thecredits.org/wp-content/uploads/2015/05/WR-01C_War-Rig_GenArr1-50_100824.jpg

http://www.thecredits.org/wp-content/uploads/2015/05/GH-01_GigaHorse-GenArr_1-20_100804.jpg

sen begenmissin, ben 155milyon dolarlik butcenin cogunun oyunculara degil de bu efektlere ve araclara gittigini dusunerek chop shop veya scrapyard challenge ekiplerine versen benzer seyler cikacagini dusunuyorum.

ayrica a3 pafta fotosu koymak ayri bir komedi. bayagi plotter ciktisi alinmis ve berbat sey gosterebilir herhangi birisi sanirim. bir konuda calisilmis olmasi iyi olacagi anlamina gelmiyor.

araclari da begenmedigimi soylemiyorum sadece filmin kendisi manasiz olunca araclarin kalitesinin, gorselliginin cok da bir ehemniyeti yok.

filme harcanmis emek ve cgi kullanilmamasi basarili. ama bu eger kriter ise, mesela yakinda vizyona girecek olan Point Break bundan kat be kat bir film olacak demektir. (konu hakkinda cok bilgi sahibi olmamiza gerek yok)

ozetle sen begenmissin, ben begenmedim. siradan bir film. 6/10
Sosyal ağlarda paylaş

tasarım ve yapım sürecine dair bir yazıdan aldım o resimleri. herhalde bir şeyleri doğru yapmışlar ki röportaj talebi gelmiş. detayları daha iyi gösteren, farklı açıdan sergileyen görseller varsa buyrun. o behind the scenes video çok iyi mesela.

sen yine tom hardy'den, charlize theron'dan arttırdığın bütçeyle şamil'ini yaptır sanayiide. özetle sen beğenmemişsin, evrensel olarak iyi. 10/10

http://i.sabah.com.tr/sb/galeri/otomobil/turk-yapimi-ferrari-samil/01_d.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

siradan olmayan neyi vardi?
milletin kostumu ve arabalarin tasarimi.. baska da bir sey yok zaten.

filme gitmek yerine araba fuarina gitmek gibi "hey harika spor otomobiller vardi ve bir suru super giyimli model vardi!!!" olayinin post-apokaliptik olani.

Post apo film yapmak kolay değil abi. Şu ana kadar çıkmış her 10 post apo filminin 9u çöp zaten. Evreninin çizgilerini bu kadar subtle çizen film elin parmaklarını geçmez.

Hele hele minimal CGI kullanımı(bazı patlamalar, renkler) olaya bambaşka bir boyut yapıyor. Mevzu görsel olarak şölen, ve senin "Yeeaaa görseller önemli değil, substance önemli" tavrın çok sığ kalıyor, çünkü ikisi birbirini desteklemisi gereken şeyler.

Filmin konusu basit lakin yıllardır pacingi bu kadar başarılı, twistlere bel baglamayan, tutarlı film izlemedim.

Immortan/10
Sosyal ağlarda paylaş

Evreninin çizgileri sola donulmezden sola donmekten ibaret.
sonra da geri geliyoruz bir de.

diger yonden ise tam anlamiyla bu
"The world of Mad Max: Fury Road sure is designed! There’s a Wes Anderson–Burning Man attention to detail that screams “we worked hard on this, please like our art!” “Oh look,” you’re supposed to say with a gasp, “the gas pedal is a foot measuring device! From a shoe store in the old country, which for me is the present! How clever!” But it’s cleverness without meaning."

film beni sev, yalvaririm. cok tasarim kastik yaaa. ama sen beni tasarimlarimdan dolayi film olarak sev!!! diye yalvariyor.

ici bos bir giysi gibi kaliyor bu istek. tam anlamiyle flat bir film.
Sosyal ağlarda paylaş

argumaninda 3 buyuk sikinti var.
oncelikle genel olarak dasaaa gelsin denildigini sanmiyorum. hatta buyuk ihtimalle tam tersi gecerlidir.
ikincisi ne pr rezaleti yahu, ben firma miyim? burayi cok ciddiye aliyorsun. almayin.
ucuncusu de film harbiden vasat ya.. elbette ki dogrusu da su "bu kimin umrunda.." aslinda benim degil. ama senin gibilere yanit vermek, bos zamanimi gecirmeme yardimci oluyor ve ben bundan memnunum. (aslinda bu da mad max fury road izlemek gibi.. cok daha eglenceli bir vakit gecirme kaynagi bulabilirim bu vasat vakit gecirme ile ugrasmak yerine. ama yine de sonuna kadar devam etmek istiyorum... hmm..)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...