Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Final Fantasy 14 online

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

20 oldum dün biraz yavaşta olsa, geliyorum 4-manler keyifli gibi ama çok tank spank şimdilik hiç entirika yok, gerçi daha trial tadında 2 mekan yaptım ama.

Gladitor ve tanklık eh, petler benden fazla threat üretiyor benden fazla dayanıyor, şimdilik herhalde böle.

bayana kadar devam ama 50 görürüm sanırım biraz raid maid.
Sosyal ağlarda paylaş

durum şu: oyunun learning curve ü keskin değil, yavaş yavaş yükseliyor.

gerçekten sanki herkes yeni mmorpgye başlıyormuş gibi bir kolaylık ile başlıyor. Guildhestler , dungeonlar vs. basicleri gösterek başlıyor.

ilk instancelar tank and spank geçiyor, ben healer olarak resmen böle tanka abi git bütün packleri çek öle kapışalım diyordum çünkü adamın canı çok az gidiyor bi heal atıyorum duruyorum, sıkılıyordum. Bir de o zamanlar sadece 1 tane healim vardı. Ne rotasyon var ne bişey. Başlarke nbi buff atıyorum 30 dakka sonra sadece Cure 1 spamlıyiroum.

fakat 35 ve sonrası , Stone Vigil dungeonı itibari ile, Bir de bu levellarda Titan kesiyorsun 2. primal. BU instancelar itibari ile artık, ciddi wipe yemeye başlıyorsun fightlar komplike hale geliyor, retard check fightlar oluyor. Abilitylerin çoğalıyor, resource management önemli hale geliyor özellikle healer olarak, mana management. Party deki insanlara sinirlenmeye başlıyorsun yani kısacası PUG friendly olmuyor. Onu net hissediyorsun.

Stone Vigil e girdim, pug ile 90 dakka timer verdi. Son bossa geldik 1-2 kere denedik wipe yedik zaman doldu duty failed. rEsmen 90 dakkam çöpe gitti, sonra bir daha başka bir PUG ile girdim. Bu sefer 2 dakka kala bitirdik. O son fightta wipe yeseydik bi 90 dakka daha çöpe gidiyordu.

Yani content ilerledikçe çok daha challenging oluyor. Bir zaman bayarak heallarken şu an 3.5 atarak healladığım oluyor :)

O bakımdan tatmin edici hale geliyor yani, merak etme.

Oyun garip ya resmen oynadıkça zevkli hale geliyor diğer mmorpglerin aksine. Oyun belli yerlerde çok akıyor, duramıyorsun, o açılıyor, yeni abiltiy alıyorsun. bilmemneye accessin oluyor. Story de o an çok güzel bir twist oluyor. vs. derken levellıyorsun. Bazen de bi kitleniyor, ulan naapıcam şimdi diip FATE farmına başlıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ben dün 10 oldum ^^

ya güzel, mesela 2.5 gcd için ağlıo millette, abi zaten lancer için en azından
strike animasyonu 2.5 saniye sürüyorki, beklemiosun yani öle mel mel.

2 kez vuruo mesela, bi ittirio sora vışırt slash yapıo animasyon bitio 2. vuruşu yapıosun.

hiç göze batmıo o 2.5 sn
Sosyal ağlarda paylaş

geçen hafta kuzen geldi istanbula, sanırım conjurer falan oynuyordu, salı öğlen açtı oyunu, 3 tane ability var, stone 1, knockback ve dot. salı akşam stone 2 geldi. cuma öğleden sonra dönene kadar hala stone 2 atıyordu. sanırım level 19'dan 31'di bu. nereden baksan min. 15 saat gameplay.

adam 15 saat boyunca stone 2 attı abi. kombatta hiçbir şey olmuyor, mob target: stone 2, stone 2, knockback, stone 2, stone 2.

tamam abilityler yavaş gelsin, karakterler oturarak gitsin, job sistemi falan da 15 saat stone 2 atılır mı abi?

yanında ben wow oynuyorum, lvl 35 monkum ability koycak yer arıyorum barda. toplam 10 saatlik falan gameplay'i var karakterin.

ben inanmıyorum piyasada alternatif bir oyun olsa kuzenin falan oynayacağını bu oyunu. gökhan oynar çünkü adam seviyor abi japon kültürüdür, çizimleridir, storytellingdir.

ben şaşkınlıkla izledim adamı 2 gün stone 2 atarken.
Sosyal ağlarda paylaş

ya buyu sayısı az evet
lancerım mesela
lvl 11 im

arkadan vurma olayıyla açıyorum
sonra normal vurus
onun kombosu

oh shit durumlardada kullanılacak 2 tane cd li özellik var bide slowum var.

büyüler felan az evet oyunda, wowla aşık atamazda,
wowda yetti gari yani.

questler fena deil, yormuo ben bi ısındım oyuna.
ha p2p oldugundan mutevellıt oynamayabilirim
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...