Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Final Fantasy 14 online

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Xenus said:

abi allah bu oyunu kahretsin başka birşey demiyorum

ifrit hard mode yapip duruyorum. 3. kez lance roll da kaybettim.

wipesiz 15 dk süren ortalamaya vursak 20 dk süren instance'a, en az 50 kere girdim. harcadığım süre en az 20 saat

siktiriboktan silahı alamadığım icin daha yüksek yerlerde, progress yapamıyorum, yeter amk artık ya yeter

bırakıyorum bu oyuna ya bırakıyorum bu nedir ya

İtem manyaklığı, bir genci daha akıl sağlığından etti, sayın seyirciler.
Sosyal ağlarda paylaş

level 50 black mage yaptım şu an questten gelen mavi itemlerle(geri kalanı çöp) bide %20 damage buffı ile 1k falan critliyom black mageinde dpsi fena değil bence ama skill rotasyonları iyi ayarlamak lazım.

@xenus
A Relic Reborn questine başlasana hacı. Hatta patiden healer ve tanklar level 50 falan olsa onlarla yapsak çok şukela olur. Pug ile chimerayı kesmeye çalışmak işkence.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak burda anlattim tum class sisteminin mantigini. Bi de conjurer linki var asagida. Oraya gir. Ustteki tabden sec hangi class veya jobssa tum skilleri. Cross class hangi classdan hangileri gelio gorebiliosun.

Mortis said:

Suark said:

peki bu 3. class olayı ne

lancerlar 3 e archer alabılıomus mesela

Şimdi, mantık şu, anneye anlatır gibi 0'dan anlatacam ki başkaları da okuyunca anlasın sistemi:

Bir karakter her classı istediği levela kadar kasabiliyor.
sen tüm classları level 50 yapabilirsin. Bu classlar arasındaki geçişi de elindeki silahı değiştirerek yapıyorsun. Eline Yay alıyorsun, archer. balta alıyorsun marauder. staff alıyorsun conjurer. O konuda sınır yok. Ve Senin class abilitlyerinin dışında bir de cross-class abilitylerin var. Traits & Abilities bölümünü açarsan oyunda, orada additional diye bir kısım var. Orada diğer classlardan neleri alabileceğini görebiliyorsun (eğer o classları levelladıysan tabi) Alabileceğin cross class ability sayısı da her 5 levelda 1 artıyor.Örneğin, 30 Conjurerken ben 6 tane additional ability alabiliyordum. Ama o sırada başka class kasmadığım için hiç alamadım.

Ve her class diğer tüm classlardan belli başlı abilityler alabiliyor. Aşağıdaki linkten Conjurer'ın neler alabileceğini grebilirsin mesela. Diğer classlara da bakabilirsin ayrıca bu siteden
http://www.ffxivinfo.com/class/conjurer.php

Şimdi Job'a gelecek olursak. Job sistemi ise 1 classı 30, diğer bir classı da 15 yaparak elde ettiğin bir "Advanced Class" sistemi. Örneğin: White Mage için, 30 Conjurer + 15 Arcane. Paladin için: 30 Gladiator + 15 conjurer.

Şimdilik her class'ın 30 olunca, diğer bir classı 15 yaparak alabileceği 1 tane Job var. Sadece Arcanist'in 2 tane var. 30 Arcane yanına ya 15 conjurer alıp Scholar oluyor, ya da 15 thaumaturge kasıp, Summoner oluyor. Final Fantasy 25 senedir job sistemi ile ilerlediği için Lore'da bir sürü job var. Content patchleri ile birlikte job sayısı da artacak.

Job'u nasıl alıyoruz? Gerekli classları levellayınca, genelde bizim ana classın guildmasterında bir quest açılıyor. O questi tamamlayınca da sana o Job'ın Soul Crystalini veriyor. Bu item'i karakter ekranındaki en sağ alttaki slota yerleştirince. O Job'a dönüşüyorsun. Her classı 50 yaptığın durumda ise, her birJob'ın questini yapıp tüm soul crystalleri alıp, aynı silah gibi istediğini equip edip o job'a dönüşebilirsin.

Fakat şimdi sorunun cevabına geliyorum Suark :), Sen Job'a döndüğün zaman, cross class abilitysini alabeceğin class sayısı 2'ye düşüyor. 1 tanesi senin o ilk 15 yaptığın diğeri de 3. bir class. Örneğin Conjurer 30 + Arcanist 15 olunca White mage oluyorsun vesadece Arcanist + Thaumaturge'den cross class ability alabiliyorsun. Conjurer'ken pugilist, archerdan da ability alırken White mage olucna artık onlarda ability alamıyorsun. Seni sınırlıyor. Sadece Arcane ve Thaumaturge'e.

3. class bu işe yarıyor yani. Şu aşağıdaki linkden de hangi Job'ın hangi 3 classla sınırlandığını görebilirsin.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AnZXDe8vtKfPdGZhVE5XUTduSnJCRF9ydkhnZkdTSFE&pli=1#gid=0

Bu arada cross class ability kullanmak istemiyorsan kasmak zorunda değilsin o classları sonuna kadar.Yani ben 50 white mage olup. Hala arcanist'i 15'de, thaumaturge'den hiç ability almıcaksam onu 0 da da bırakabilirim. Veya sadece onun bana 20 levelda verdiği ability istiyorum. 20'ye kasıp da bırakabilirim. İlla hepsini 50 yapmak durumunda değilsin.

Ha burumda, ben neden Job alıyorum, sınırlandırıyor beni, tüm classlardan ability almak istiyorum diyebilirsiniz. Ben de öyle demiştim. Ama Job'a geçmek zorunlu. Çünkü + stat veriyor job'a geçince ciddi bir şekilde. 50 Conjurer , 50 White Mage ile yarışamaz yani stat konusunda. O yüzden her türlü Job alıyorsun. Tabi Job almanın avantajı sadece stat değil . Job ile birlikte sana her 5 level extradan job'a ait ability de geliyor. Böylelikle: 1) Ana classının abilityleri 2)Job abilityleri 3)Cross-class abilityleri olmak üzere 3 ayrı yerden ability toparlıyorsun.

Durum bu, umarım açıktır :) Dediğim gibi sorundan çok fazlasını anlattım ama class sistemi ile ilgili merak edenler varsa okusun.
Sosyal ağlarda paylaş

Masakari said:

mage lvl 30, 220 critledim. Zaten bunu göründe archerın lvl 4 de gelen %20 damage buff ile pugi nin lvl 12 de gelen %10 crit buff larını aldım. Pazarda iyi fiyat crit materia alıyorum zaten buldukça.

bu hangisi? internal release mi?

Internal Release

said:

Internal Release
Pugilist Lv.12
Based on Level: 50
Main
Cast Time
Instant
Recast Time
60.0
Range
0

Increases critical hit rate by 30%.
Duration: 15s
Obtained Pugilist Lv.12
GLA PGL MRD LNC ARC CNJ THM ACN MNK WAR DRG BRD

Burada %30 diyor. Bunu mu kastediyordun?

Bir başka sorum da şu. Şimdi THM class listesinde var skillin. Ben BLM olduğumda kullanabilir miyim acaba? silaha göre belirleniyor diye okumuştum. THM ve BLM aynı silahları kullanıyor genelde. THM'nin de kullanabildiği bir silah alsam BLM ile bu skilli kullanabilir miyim?

edit: hmm şimdi Mortis'in yazısını okuyunca aslında biraz açıklama geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

sen THM'den black mage e dönünce hiç bir ability veya gear giyme flexibiltysi kaybetmiyorsun.

aynen devam ediyor. Zaten THM black mage olunca ilk başta sadece statları boostlanıyor classının ismi değişiyor o kadar. Ondan sonra gidip Black Mage abilityleri alıyorsun her 5 levelda 30 dan başlayıp. O şekilde Black Mage farkını ortaya koyuorsun.

Yani ben THM idim, black mage oldum , bu abilityler gitti, artık şunları equip edemiyorum gibi bir durum yok diye biliyorum.

Edit: Ha ama cross class abilitylerin sınırlanıyor evet yani sen THM iken her classdan ability alıyorsan, örneğin oradaki Pugilist abiltiys igibi. Black mage olunca sadece kendi classın + 2 classdan ability alabilmeye başlıyorsun o sınırlanıyor. Dediğim gibi yukarıda 2. link , hangi jobda hangi classlardan ability alabiliyoru görebiliyorsun. Tahminen o pugilist abilitysini alamıcaksın Black Mage olunca.

@Reampage: Ortak class levellama gibi bir şey yok. Sen eline kılıç alınca gladiator oluyorsan o an level 1 oluyorsun 0 dan kasıyorsun. Eline balta alıp maraudera dönüyorsun level 34 sün diyelim oradan deveam ediyorsun. XP ler o an hangi class aktifse ona gidiyor. ZAten XPlerin yanında parantez içinde hangi classa gittiği yazar.

Ama ana clasıını 1-50 kasma süresinden daha kısa sürüyor diğer classları kasmak çünkü, kastığın class ile en yüksek levelda olan classının arasındaki level farkı ne kadar fazlaysa o kadar bonus XP alıyorsunç. Tam hesaplamasını bilmiyorum ama 50 marauder oldun diyelim. o sırada gladiatorun 15. Onu kasıyorsun. aradaki level fakrından dolayı baya XP bonusu alacaksın, 50 ye yaklaştıkça bu bonus azalacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Anladım abi zaten farklı mekanlar olduğu için sanırım sıkıntısız kasarım aslında mantıklıda işte getir götür questleri sıkıcı, birde birşey sorucam şimdi mount 20de alınıyor sanırım pre-q var mı yoksa vendoru felan mı var bulamadım, birde class değişince mount kullanabiliyoruz ama halen değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Stat boostları kaç bilmiyorum tam olarak ama ciddi artıyor, yani Ben JOB almayayım normal class ile devam edeyim diyemiyorsun.

Mount u evet , main questi takip edersen her türlü alıyorsun.

ve tekrar evet level 1 diğer class ile birlikte hala binebiliyorsun mounta bi kere ana classın ile aldıktan sonra.

o dahızlandırıyor işi.

ayrıca her mekan birbirinden çok farklı tasarlandığı için hiçbişey aynı gibi gelmiyor. o bakımdan güzel olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

Oke, zaten ana görev sürekli taverneda olup bitiyor birde seslendirmeli oluyor,

ana hikaye

en son sızdık biryerlerde arada rüya girdi işte izledim epey sonra tavernada uyandık, ana görev beni o rüyamda gördüğüm tiplerle konuşmaya yolladı hero of the bilmem ne title i ile bir yere gittik işte uğurladılar beni felan, o tiplerle konuşuodum en son orda kaldık ama mount gelmedi.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...