Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yahşi Batı [Cem Yılmaz]

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

SodomVsGomore said:

Bu adam komediyi stand-up gösterilerine saklamalı, beyaz perde için Her Şey Çok Güzel Olacak tadında filmler sahnelemeli. Hoş tekrar o tadı yakalayamaz

Buraya kadar +1 de....

SodomVsGomore said:
Her Şey Çok Güzel Olacak hayatımda izlediğim en iyi filmdir efsanedir benim için.

Abi......spielbergler, tarantinolar, guy ritchieler intihar ediyordu şimdi yanımda şunu okuyunca zor tuttum adamları : /
Sosyal ağlarda paylaş

KOmedi filmi değil zaten Yahşi Batı. Eğlenceli, içinde güldürü unsurları da bol bol kullanılmış, ciddi bir film. Epey büyük bir prodüksiyon fark ettiyseniz.

1- Adam tarihi detaylara çok özenmiş.
2- Koskoca bir western kasaba inşa etmiş.
3- Kostümler için ekip kurmuş özenmiş.
ÇOK EMEK VAR.

Yaaani amacı sıçana kadar güldürmek olsa, onu bir siyah T-shirt ve 1 mikrofonla tek başına yapıyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok emek ve para yatırıyor filmlerine doğru, ama esprileri yerel yani halkımıza özel kaldığından yabancılar garipsiyor ve izleyince bu kadar milyon dolarla bu uzayyolu-taş devri saçmalığını mı çektiniz diyorlar. Aslında bir sonraki filminde konsepti biraz daha Avrupalılardan veya gurbetçilerden de genel birşeyler katarak zenginleştirse yabancılar arasında da iş yapabilir filmleri.
Sosyal ağlarda paylaş

denildiği gibi bir bir mikrofonla zaten gereken komedi materyalini sunabiliyor adam, film yaparkende over all iyi bir şey yapmaya çalışıyor ama cem yılmaz diye gidin ister istenilmez sıçırtan bir film bekliyor. Trailerda resmen western filmi havası vardı, atmosfer bayağa iyi yahu
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
hokkabaz güzel bir filmdi. Cem Yılmaz'ın diğer yapıtları yine de Türkiye'deki potansiyeli düşürmez, aksine arttırır. Umarım devam eder, en azından uğraşıyor. Şahan gibi sağdan soldan hayatımda gördüğüm en kötü oyuncuları toplamıyor. bu bile yeter. son filmi evde tekrar tekrar izledim. şu hakan ivedik adlı karakter kadar kötü bir oyuncu görmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

bugun izledim ben de. gora yı pek begenmemistim ben. yani eh iste diyodum. arog da goradan iyi ama gene super bi film degildi. ama bu direk yardırıyor. baya sevdim. gora ve arogda daha cok taklit, ya da durumlar uzerine espriler vardı. bu filmde ise ince espriler var. komik kısaca baya. onun dısında filme de ugrasmıs baya. western kasabası vs olayı iyi olmus.

gorayı filan begenmemis olanlar da gitsin baksın buna onyargısız. goradan filan bence cok daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi çok geride kalmış görmemişim ama Bone hem evrensel mizah deyip hem Umut Sarıkaya diyorsan ya tüm dünyayı bizim gibi sanıyosun ya da umut sarıkayayı başka birisi sanıyosun.

bi de dünyayı kurtaran adamın oğluyla değil gorayı arogu bile kıyaslayamazsın. dünyanın en iğrenç espri anlayışına sahip filmiydi o resmen.

Ayrıca Cem Yılmaz sinemaya para yatıran bi insan olduğu için takdir edilmeli bence.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Çok emek ve para yatırıyor filmlerine doğru, ama esprileri yerel yani halkımıza özel kaldığından yabancılar garipsiyor ve izleyince bu kadar milyon dolarla bu uzayyolu-taş devri saçmalığını mı çektiniz diyorlar. Aslında bir sonraki filminde konsepti biraz daha Avrupalılardan veya gurbetçilerden de genel birşeyler katarak zenginleştirse yabancılar arasında da iş yapabilir filmleri.

Oncelikle hicbir yabanci garipsemiyor aksine arogun yayinlandigi festivallerki bunlar komedi bilimkurgu festivalleridir onlardada a turklerde bole film yapmis tepkisi aldi. Tabiki her esprinin anlasilmasi beklenEmez ama izledinmi bilmiorum yahsi batiyi anlarsin ozman enternasyonel espri nasil yapilir lutfen bos elestri yapmayalim.

Simdi film hakkindaki dusuncelerime geliyim spoiler icerebilir bastan soliim. Bence cok iyi bir film olmus. Acikcasi sole bir izlenim aldim. Gorada kufur var dediler kufursuz arog yapti begenmediler alin size yine kufur demis cem abimiz. Benim icin bir sorun yok kufurde bence olmalida ki zaten subtitle olayi ile yabanci filmlere bir gondermede geldi filmde.

Cem yilmaz gayet basarili idi gerci gosterilerinden mimiklerine cok alisik olmaktanmidir nedir esprinin gelecegini anlamaya basladim. Ama her filmde oyunculuk acisindan gelistigini gormek mumkun.

Ozan guven i seviyorum ve cem yilmazla gayet iyi bir partner oldular. Gerci mazhar alason oldumu bence daha bir iyi oluyor filmler ama neyse. Yahsi batida ozan guven hakkini vermisti. filmin sonundaki kamera hatalarimi desem o bolumdede kopardi.

Tek hayal kirikligim demet evgar oldu cok daha iyi bir oyunculuk bekliyodum ama yapmacik geldi biraz bana. Onun disinda gercekten cok basarili bir film olmus. Kisacasi kufur var dediniz cikardi arog yapti begenmediniz bide calinti dediniz alin size kufurlu ve calinti demek icin baya kasmaniz gereken film.
Sosyal ağlarda paylaş

cem yilmaz bir turlu ayari tutturamiyor

ya cok komplekse kaciyor yada cok ucuz espriler yapiyor. paso kicta birseyler zortlamalar falan, oburkusundede hayatinda kitap okumamis insanlara space odessey satmaya calisiyordu.

olmuyo evet guluyormusunuz, guluyorsunuz bazi sahnelerde ama nebiliyim bir cem yilmaz stand up i izlerkenki gulus yok, bazi seyler cok zorlama yapiliyor, surekli bir absurtluk var ama absurt komedide tam oturmuyor.

acikcasi ayni tipte filmler degiller ama avatar a verdigim parayla bu filme verdigim para ayniydi, eger baz yahsi batiysa avatarin bole bir 5 10 kat daha pahali olmasi lazim bence.
Sosyal ağlarda paylaş

"aman tanrım gülmekten altıma sçcam. manyak bi film olacak bu, of abi resmen inanılmaz." beklentileriyle giderseniz, ağır hayal kırıklığı yaşarsınız. eğlencelik film. atmosfer güzel yaratılmış.. izlerken baya baya güldüm ama gözlerimden yaş falan gelmedi. eğlendim.. işi para olayına vurursanız, görecelidir tabi ama bi komedi filminden beklediğimi aldım diyebilirim. daha fazlası zaten vizyona pek nadiren giriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi komedi film'i zaten görecelidir kişiden kişiye göre değişir
recep ivedik'de gülmekten ölenler var ben tebessüm etmiyorum
kutsal damaca hayatımda izlediğim en iyi komedilerden diye bile var değişken bi yapı komedi ama cem yılmaz herkesi gülmekten öldürmesede herkes'i eğlendirebiliyo en azından
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...