Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yahşi Batı [Cem Yılmaz]

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

delimanyakcapkin said:

ve son olarak "arog" acikcasi bu filmin begenilmemesin tek sebebi kufur olmamasi olarak goruyorum. Yoksa maymunla iliskiyi girdikten sonra telefonda babama baba diyesin anama ana diyesin sarkisini calan bukadar ayrinti espriye bile dikkat eden senaryo kotu olmamali.

espirierin güzel olması filmi iyi yapmaz. Tek başına bir skeci iyi yapabilir ama filmi yapmaz.

Ben arogu beğenmedim çünkü sınırlı sayıda mekanda, az karakterle çekilmişti. Filmde en çok gördüğümüz karakterlerden biri de Nil'di. Dolayısıyla arogun beğenilmemesini sadece küfürsüz olmasına bağlamak doğru değil bence. Gora'nın ençok sevdiğim yanı sürekli mekanların değişmesi, karşımıza yeni karakterler çıkmasıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

arog da karekter eksikligi oldugunu dusunmuyorum (rasim oztekin i gozler aradi o ayri) ama oldukca genisdi dusunursen filmdeki karakter sayisi. ayrica dedigin doru sadece tek bir espriye baglayamassin ama benim demeye calisdigim ince ayrintilar icerdigi her sahnenin ki bu turk filmlerinde alisik oldugumuz bsi degil. Fikrini saygiyla karsiliyorum (ozzelikle nil konusunda ozgur kizdan zonra birakmaliydi :) ) ama biraz haksizlik ediyorsun bence genel yapisiyla kurgusuyla produksiyonu seneryosuyla bence cok guzel bir film arog.
Sosyal ağlarda paylaş

şener şenle bırak cem yılmazı başka kimse kıyaslanmaz.cem yılmaz topicinde şener şen ezer sadri alışık yıkar demek ztn saçmalık.
hadi şener şen hala yaşıyor.ki o adamın efsane oldugu tartışılmaz.sadri alışık 90 küsürlü yıllarda öldü ve yaşlıydı..burda koca forumda 2 kişi vardır sadri alısıkla büyümüş olan.anamız babamız zamanında izlemiş gülmüş.kemal sunal şener şen bizim dönemlerimize cocuklugumuza denk geldi onların yeri ayrıdır.elmayla armut karşılaştırılmaz.

yeni nesilin oturup sadri alısık filmlerine kahkahalar attıgını sanmıyorum :).sadri alısık filmleri eglenceli ama bence bi şener şen değil :). şimdi recep ivedik e gülünüyor.şener şen yaşlandı ağır roller oynuyor artık.sadri alısık 20 sene oldu öleli.bundan 30 sene sora cem yılmaz öldüğünde x kişiye çok gülmeye başlandıgına,ulan cem yılmaz vardı o daha komik demek saçmalık olur :).tabi bizlerin değil o zamanki neslin :)

cem yılmaz komik adam zeki adam.türkiye şartlarında cem yılmaz ve filmlerine laf etmek saçmalık olur.maskeli beşler dunyayı kurtaran adamın oglu ve bir sürü mehmet ali filmleri var ortalarda.herkes gülcek diye birşey yok.ama bide cogu kişi cem yılmaz filmerini sevdiğinden dolayı ona bok atınca farklı olma tribi olabilir bilemicem :).

yılmaz erdogan ve cem yılmaz filmleri herturlu güzel filmler ve izlenir.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

Dragonmax said:

aente said:

Dragonmax said:

kompeter her türlü cem yılmazı yer yıkar üstüne geviş getirir.. sadri alışık son noktadır beyaz berdede. ötesi olmayan bi kişilik.

bunun otoritesi sen misin? cümle içinde biraz "bence" kullanalım, havalara uçmayalım.
sen cemyılmazmısısın? ondan mı bu kadar dokundu sölediklerim.

bence falan demeye gerek yok.

cem yılmaz, sadri alışığın tükrüğündeki baloncuk bile olamaz..

once insanlarla nasil konusacagini ogren agzindan kopure kopure yazma insanlarin duzgunce bir seyler konustugu bir yere.

he evet ben cem yilmazim cok dokundu, 0-6 yas mantigi cevap tebrikler.

ben de sadri alisiga cok gulmuyorum, en azindan cem yilmaz kadar. ama cikipta itin gotune sokar gibi ithamlarda bulunmuyorum senin gibi.

turkiye de pek cok elestirmen ve kendi alanindaki insanlar tarafindan cok basarili bir komedyen olarak nitelendirilen biri hakkinda da senin yapacagin elestiriyi de takan olmaz. adam en azindan uretiyor, bu ise para yatiriyor ciddi manada. arada iyi yaptigi filmler de var, arog gibi kotu olan da.

azicik saygili sekilde insan elestirmeyi ogrenmen dilegiyle.
madem takmıyosun ne ağlıyosun kaç gündür. bi işine bak allasen ya..
Sosyal ağlarda paylaş

Yav adam çok iyi iş çıkaramayabilir ama hem maddi hem manevi ciddi anlamda uğraş veriyo.
En azından 'benim' diyen sinemacılardan daha fazla hakkını verdiği gayet net. Kendi uzmanlık alanı olduğunu savunmuyor aksine yaptıklarını deneme şeklinde sunuyor.
Şahan dallaması gibi Camle film çekmiyor, illa sinema adına rahatsızlıklarınız varsa Şahan dallaması resmen meslektaşlarını alın işte sinema bu muydu iki böğürdüm alayınızı gişede 2ye katladım havalarında. Roportajlarında da aynı hava fln.
Sosyal ağlarda paylaş

keldron said:

Kendi gibi düşünmeyenleri ''ergen gençlik''kategorisine sokup üstüne mizah anlayısından yoksun bırakmak pek de iç açıcı yorumlar degil belirteyim.

Benim gibi düşünmeyene değil, benim görüşüme saygı göstermeyip otoritelik taslayana benim tepkim. Zaten ortaya belli bir düşünce de koymadım, "hepsi kendi devrinde güzeldir, karşılaştırmak sağlıklı olmaz" gibi bir ana fikirde yazdım. Pek iyi analiz edememişsin galiba, orada sorun olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Olivies said:

Yav adam çok iyi iş çıkaramayabilir ama hem maddi hem manevi ciddi anlamda uğraş veriyo.
En azından 'benim' diyen sinemacılardan daha fazla hakkını verdiği gayet net. Kendi uzmanlık alanı olduğunu savunmuyor aksine yaptıklarını deneme şeklinde sunuyor.
Şahan dallaması gibi Camle film çekmiyor, illa sinema adına rahatsızlıklarınız varsa Şahan dallaması resmen meslektaşlarını alın işte sinema bu muydu iki böğürdüm alayınızı gişede 2ye katladım havalarında. Roportajlarında da aynı hava fln.
zaten mevzu o. kimse cem kötü demiyo. cemi başkasıyla karşılaştırmıyo.

cemi sinema tarihinin en süepr adamalrından biriyle karşılaştırıyoruz. ona göre böle diyoruz.

bi de yukarda arkadaş (başkası) şey demiş, fikir belirtirken bence falan kullanın demiş..

cümleyi tekrar deiorum.

FİKİR BELİRTİRKEN BENCE DİYİN..

nedemek o ??

ben bi posta atıorum fikir beyan ediorum, kimin fikria rkadaşım. ahmetin fikrim mi? tabiki benm fikrim. neden bence diyim ya manyakmısın nesin. benim fikrim işte. ben sölüorum. bence demeyince kötü bence diyince ben karışamam tai senn fikrindir demek ne saçmalıktır öyle ?
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

dragonmax vizyon bölümündeki gelmiş geçmiş en vizyonsuz adamsın, köpük saçmaya devam et, ben ıslanmadan kaçıyorum, sen de battıkça bat orda gg.
baksana, şu senmisin bu arada ?

eğer bu sensen, tipinden anlıyorum ki, daha şuncacık çocuksun. ve bahsettiğim kişilerin siyah beyaz filmlerini görmedin bile. susam sokağını bile yakalayamayan jenerasyondansın sanırım. üzücü.. elbetteki ne dmek istediimi anlamama doğal. ne de olsa gözünüzü açtıınızda ilk cem yılmazı gördünüz. başka bişey bilmiyosunuz..
Sosyal ağlarda paylaş

o kim lan ahahfug. yok alakasi senle ayni yastayiz zaten. yine faillerdesin.

http://www.facebook.com/people/Eren-Guncu/640164884

adam imzamdan ismime bakmis usenmemis googillamis sonra ayni isimde baska birini bulmus ordan fotoyu vermis falan eyvah eyvah azimspor. bu kadar abuk soyadli baska biri hem de adasimin olmasina sasirdim ama arkadas olarak ekliycem elemani fuhdsiugg
Sosyal ağlarda paylaş

oncelikle cem yilmaz in bir cok roportajinda sadri alisik konusunda neler soledigini cogunuz biliosunuz. Cok basarili buldugunu etkilendigine dair. BENCE Dragonmax kardesim tukurugunde baloncuk falan agir olmus be abi, yazik yani sen kac sene onceki adamla kac sene sonraki adami karsilastiriosun, bu ulke olacak o kadar daki sarhos adamada deli gibi guluyordu ama hersey zamaninda guzel. Evet sadri alisik cok buyuk sanatci ama cem yilmaz kimse kusura bakmasin itin gotune sokulcak adam degil tekrar soluorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

sadri alisigi bir sevemedim gulemedim bendemi sorun nedir, birde su ikiz cocuklarin babasini. ismi bile aklima gelmiyor cocuklari tam felakette, kendiside beni bonbon tv ye baktirmistir .. gene neden bilmem.

37 yasindayim erkegim evliyim ... :)

nejat uygur u mu diyorsun?

bu arada cem yilmazin cok basarili oldugunu dusunuyoru. sadri alisik ya da sener senle karsilastirmak cok dogru olmaz. cunku aralarindaki en bariz fark cem yilmazin genel olarak komedyen ama diger ikilinin ise tam anlamda oyuncu olmalari. sadri alisik sener sen simdiye kadar bircok tipte film ve rolde oynadilar. dram komedi vs.. mesela meshur bir sahne vardi sadri alisin filmin adi offsayt osman mi neydi hakim karsisina cikiyor ve bu da mi gol degil hakim bey diyor. zamaninda millet salya sumuk aglarmis ole filmlerde :) ehue sahsen ole bir sahne dokunmaz bana ama oyunculugu 10 numara ya da dram olarak sener senin eskiya filmi var. simdiye kadar izledigim en iyi turk filmlerinden biri. ha cem yilmaz oynamadi mi dram filminde oynadi acikcasi hokkabaz da cok basarili bir ornek ama diger ikili karsisinda daha cok yeni sayilir. Zaman gectikce cok daha basarili filmler cekecegine ve oyunculugunu daha da gelistirecegini dusunuyorum. en azindan bir gelisme olmasa bile adam simdiye kadar turk sinemasinda denenmemis yapimlari deniyor. bu bile yeter.
yeni cekecegi film icin basasrili olabilecegini dusunuyorum. arog u begenmedim ne yalan soyleyeyim.Gora da bitirmesi lazimdi biraz zorlama olmus senaryo ama bu yeni film icin oldukca fazla malzeme var ve bunlari iyi kullanacagini dusunuyorum. Su da var gerci yeni nesil ne kadar biliyor cowboy filmlerini. ben 25 yasindayim ve acikcasi bir kac klise filmden oteye gitmedim bu tip filmlerde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...