Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yahşi Batı [Cem Yılmaz]

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Cem Yılmaz komedyen,Şener Şen oyuncu.Aradaki fark ortada bu yüzden asla Cem Yılmaz filmlerinde bir Şekerpare'deki(kadro efsane)vb kaliteyi yakalayamaz.Aynı sebepten Cem Yılmaz'ın gösterileri ile filmleri arasında daglar kadar fark var.Buna sebep sadece bu degil tabi,gösteride daha rahatsın ama filmde bir senaryo üstüne espri yapmak zorundasın.

Sonucta bu filmden de kalite akmıcak;ama gülücez.Şahsen ben Recep İvedik ile Cem Yılmaz'ın filmlerini bir tutuyorum.O kadar yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Kinkaudonau said:

keldron said:

Şahsen ben Recep İvedik ile Cem Yılmaz'ın filmlerini bir tutuyorum.O kadar yani.

karizman bitti gözümde abi

Eh eğer Hokkabaz ı kast ediyorsan onu ayırıyorum;orda oyunculuk ve en azından güzel bir senaryo var;ama komedi filmlerine bakarsan Cem Yılmaz'ın tek karakter üzerinden berbat senaryo ile sulu filmleri görürsün.Tabii ki cok güldüm Cem Yılmaz sonuçta fakat olaya tarafsız bakarsan ne yazık ki Recep İvedik'ten farklı bir şey göremiyorum.Espri kalitesini tartısırsın,karakterleri karsılastırırsın o kadar.İkisi de tek karakter üzerinden skeçler bütünü.

Sonucta bu filmden de fazlasını beklemiyorum gülücez sonucta olayı o.
Sosyal ağlarda paylaş

@Keldron

Şahan'ın yada Sadri Alışık'ın hangi filminde/esprisinde aksanlı İngilizce konuşmak, paralel evrenlerden, Alien'den vs göndermeler yapan espriler vardı? Turist Ömer Uzay Yolu'nda inan köyden çıkartıp getirdiğin adama doğaçlama oynatıp ortaya çıkartabilecek bir filmdi, hala neden beğenilir anlayamam.

Cem Yılmaz'ı Bir Tat Bir Doku günlerinden beri izliyor ve beğeniyorum. 10 espri yapsa arada güldürmeyenleri oluyor mu, oluyor, 1 yada 2 tane, ama genelde başarılı bir komedyendir. Cem en basitinden voli vurup kaçabilirdi, sinemaya yatırım yapıp denenmeyen türlerde işler yapmaya çalıştığını görüyoruz. Destek olunması gerekiyor kanımca.

Şener Şen bu ülkenin en başarılı komedyeni ve oyuncudusur ona lazım yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

aente said:

Dragonmax said:

kompeter her türlü cem yılmazı yer yıkar üstüne geviş getirir.. sadri alışık son noktadır beyaz berdede. ötesi olmayan bi kişilik.

bunun otoritesi sen misin? cümle içinde biraz "bence" kullanalım, havalara uçmayalım.
sen cemyılmazmısısın? ondan mı bu kadar dokundu sölediklerim.

bence falan demeye gerek yok.

cem yılmaz, sadri alışığın tükrüğündeki baloncuk bile olamaz..

once insanlarla nasil konusacagini ogren agzindan kopure kopure yazma insanlarin duzgunce bir seyler konustugu bir yere.

he evet ben cem yilmazim cok dokundu, 0-6 yas mantigi cevap tebrikler.

ben de sadri alisiga cok gulmuyorum, en azindan cem yilmaz kadar. ama cikipta itin gotune sokar gibi ithamlarda bulunmuyorum senin gibi.

turkiye de pek cok elestirmen ve kendi alanindaki insanlar tarafindan cok basarili bir komedyen olarak nitelendirilen biri hakkinda da senin yapacagin elestiriyi de takan olmaz. adam en azindan uretiyor, bu ise para yatiriyor ciddi manada. arada iyi yaptigi filmler de var, arog gibi kotu olan da.

azicik saygili sekilde insan elestirmeyi ogrenmen dilegiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Eskiyi beğenmek moda bu sıralar, bazı ergen gençler de bu akıma kapılmış sanırım, ondan böyle tatsızlıklar olmuş.

Her komedinin, komedyenin, hatta mizah tarzının belli dönemleri vardır. Bir Demet Tiyatro bile tekrar yayınlandığı zaman beğenilmedi, zar zor tebessüm ettirdi, sonra kaldırıldı bitti. Sadri Alışık 20 sene önce çok güldürüyormuş, Cem Yılmaz da 5 sene önce.

Bunlar arasında karşılaştırma yapıp, kendi düşüncesini genel-geçer doğru olarak itelemeye çalışan, kibarca yapılan rica/uyarıya ilkokul çocuğu gibi cevap veren adam da bir zahmet böyle tartışmalara girmesin. Farklı olmak adına gerginlik yaratıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

bence cem yilmazin suana kadar yaptigi butun filmler cok iyiydi. "Her sey cok guzel olacak" artik kult film sayiliyor ve denenmesine ragmen onun gibi bir film cikmadi bence. Daha sonra "gora" inanilmaz bir produksiyon ve muhtesem bir film. eger bir filmde comadordan kasetle taici sex yuklenmesi gibi espri yapiolasa bence film olmustur :) akabinde "hokkabaz" gayet basarili ve cok iyi oyunculuklar gorebileceginiz bir film. ve son olarak "arog" acikcasi bu filmin begenilmemesin tek sebebi kufur olmamasi olarak goruyorum. Yoksa maymunla iliskiyi girdikten sonra telefonda babama baba diyesin anama ana diyesin sarkisini calan bukadar ayrinti espriye bile dikkat eden senaryo kotu olmamali.

Kisacasi bence cem yilmaz cok basarili filmler cikardi tabiki kotu yanlari veya elestitirilecek taraflari vardir ama bi arkadasimda dedigi gibi itin gotune sokmak cok yersiz.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar çok ve gereksiz bok atıyosunuz ki insan dayanamıyo diyor artık "daha iyisini sen çek arkadaşım".

cem yılmaz dediğin adam 20 seneye yakın karikatürist, meddah, oyunucu, yönetmen, yazar olarak bu işlerin içinde. senden daha salak olsa, senden daha yeteneksiz olsa orda tutarlar mı. gördük yeteneksizleri, salaklar en fazla 3 sene o da zorlama duruyolar ekranda pat indiriyolar hemen. emeğe saygı filan da demiyorum. cem yılmaz dünya standartlarında iş yapan adam. mizah kültürünüz yoksa bok atıp durmayın. kendinize bir adet mizah kültürü edinin.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi gibi düşünmeyenleri ''ergen gençlik''kategorisine sokup üstüne mizah anlayısından yoksun bırakmak pek de iç açıcı yorumlar degil belirteyim.

Cem Yılmaz'ın komedyenligine,modern meddah olduguna dair kimse eleştiri getirmiyor.Adam zaten bir numara;ama iyi bir oyuncu(hokkabaz ı ayrı tutuyorum)senarist derseniz ben karşıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

keldron said:

Kendi gibi düşünmeyenleri ''ergen gençlik''kategorisine sokup üstüne mizah anlayısından yoksun bırakmak pek de iç açıcı yorumlar degil belirteyim.

Cem Yılmaz'ın komedyenligine,modern meddah olduguna dair kimse eleştiri getirmiyor.Adam zaten bir numara;ama iyi bir oyuncu(hokkabaz ı ayrı tutuyorum)senarist derseniz ben karşıyım.

hokkabazi ayri tutmussun tamam da diger oynadigi filmlerde kotu oyunculuk cikardiginimi dusunuyosun? veya senaristligi konusunda kotu dusunmenin sebebi nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...