Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) (Sadece dizi, kitap konuşmak yasak!) - HBO

GERGE

Öne çıkan mesajlar

sibel kekilli umdugumdan da iyi cikti. hele aksanla falan cok basarili olmus, karakteri de iyiydi. cuk oturmus.

da iste.... iste of... o son.
o degil de simdi ben kitaplari okumaya baslamak istiyorum, karar veremedim. okuduktan sonra dizi o kadar heycanli olmuyomus dediler. bi de almanca mi okusam ingilizce mi ona da karar veremedim.
Sosyal ağlarda paylaş

ingilizcesinde bir sıkıntı yok abi orta derece bile yeter

ha kitaplarda türkçeyken bile bilmedik kelime cıkıyor.bunda da var tabi.genellikle işin geyik kısımlarında hani duymadık tanımlar olabiliyor ama dert değil

araya mesaj girmiş :)

valla ben kitabı okuyorum heycanı kaybetmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

wikiden baktım baya,

bildiğin hikayenin genel özeti var, giripte sövmeyin bana sonra.

bu karakterlerin patır putur ölmesi dizi/ film dünyasında alışıla geldik birşey değil, ne bilim bossların bir kısmı ölünce hikaye bitsin istiyor insan, ya da böyle alıştık. ya da yeni karakterler anında verilsin ki, gitti gitti sokaram böyle diziye olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

sibel kekilli umdugumdan da iyi cikti. hele aksanla falan cok basarili olmus, karakteri de iyiydi. cuk oturmus.

o degil de simdi ben kitaplari okumaya baslamak istiyorum, karar veremedim. okuduktan sonra dizi o kadar heycanli olmuyomus dediler. bi de almanca mi okusam ingilizce mi ona da karar veremedim.

sibelde değişiklik yok, açtım eski filmlerini aynı, ama sanki biraz zayıflamış.
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

valla ben de okusam mı okumasam mı diye düşünüyordum ama şöyle düşün bir de. 5 kitap çıktı bile. daha da çıkar sanırım. her kitap bir sezon desen 5 sene etti bile. o kadar dayanıcan mı sonunda noluyo heyecanlı olsun diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:

özel isimlerin, yer isimlerinin degistirilmeyecegini anlamadikca bok gibi olacaktir frp cevireleri.

theon boznese ne ya? theon greyjoy de gec. random yabanci romanda adamin soyadini ceviriyor musun? ya da winterfell de gec? new york`u cevirmedigin gibi.

Soyadlar için belki bi istisna yapılır da yer isimlerinin çevrilmesi güzel detay. Fantastik edebiyata yabancı kişiler için başlangıçta garip gelebilir ama kulak alışınca fena durmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...