Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Extra-Terrestrial Concept (Açıkfikirli insanların bakması rica olunur)

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

area 51 denen yer bayağı büyük bi kompleks olmasına rağmen millet tarafından bayağı izlenen bi yer. adamın biri area51'e inen uçakların numaralarını fotoğraflayıp bunların kalktığı yerleri işaretliyor hangi araçların area51'den çıkıp kasabada nereye gittiğini falan fotoğraflıyordu paso. uçaklar dediğim orada çalışanları vs taşıyan uçaklar bu arada. boeingler, mdler vs.

bi iddiası da "cezaevi uçakları" olarak tanımlanan uçakların area51'e de indirildiği idi. f117 ve RQ3 Dark Star uçakları bu ve bunun gibi bölgelerde ilk uçururlarken görüntülendirler. öellikle rq'yu ufo olarak algılayıp çeken de bol bol oldu.

aslında çirkin bişi. neyse ki predator'u yaptılar..

askeriye supersonic bi deneme yapıcaksa ve bu belli bi mach'ın üzerinde olacaksa şehir falan dinlemek istese bile dinleyemeyebilir.. sr71 gibi bişi yapıldığını düşünün, deneseniz nerede deneyeceksiniz? a12ler sr71ler çok güzel uçaklardır ama
Sosyal ağlarda paylaş

@Fede
Bariz bir varsayım yaptın. Onların "eğer varsalar tabiki", tamamen bizim gibi düşünüp bizimle aynı şeylere önem verdiklerini varsaydın. Yani bambaşka bir akıllı varlığın nasıl düşündüğünü ve amaçlarının ne olduğunu bilmeden "işi yok bizi mi izleyecek" diyemezsin.
Sosyal ağlarda paylaş

İkisini de diyemeyiz. Tek diyebileceğimiz şey yüksek şansla izliyorlar ve hatta gelip gidiyorlar bütün olaylara göre. Bu benim görüşüm yukarda da bu kanıya nasıl vardığımı anlattım. Hatta neresiyle probleminiz var hangi tarafını mantıksız buluyorsunuz diye sordum cevap gelmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

peki bizden milyonlarca yıl ilerde oldugunu varsayıyoruz, hatta kabul ediyoruz -belliki nerdeyse herşeyi buna dayandırıyoruz- işte inanılmaz teknolojilerden fantastik zero ppint motorlardan bahsediyoruz, ama nedense biride cıkıp cok daha muhtemel, cok daha rahat desteknebilinicek bir teori olan "aga onlar sen gibimi 4. boyutta var olup 5. boyuttta akıyo belki"yi kullanmıyor mesela. elbette diyende var ama o kadar azki. Onun yerine "O iyanizasyonla calışıyor ondan parlıyor" "bakın resme inanılmaz bir teknoloji verdik, arkası nasıl devre gibi parladı!" falan gibi zıbırtık şeyler soylenıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
İkisini de diyemeyiz. Tek diyebileceğimiz şey yüksek şansla izliyorlar ve hatta gelip gidiyorlar bütün olaylara göre. Bu benim görüşüm yukarda da bu kanıya nasıl vardığımı anlattım. Hatta neresiyle probleminiz var hangi tarafını mantıksız buluyorsunuz diye sordum cevap gelmedi.

Belki izliyorlar, belkide izlemiyorlar. Belki varlar, belki yoklar.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sürekli varsayımlardan konuşuyorsunuz ama. bizden milyon yıl ileridelerse falan. süper teknolojileri olduğu için geliyorlarmış falan. hayır inanmak istiyorsanız inanın inancınızı değiştirmeye çalışmıyorumda bende kendi inancımı söylüyorum. bilim kurgu kitaplarından okuduklarımızla bakın şöyle şöyle olmuş diyebiliriz. bende çok bk kitabı okudum film izledim keşke gerçek olsada izlesek falanda. işin aslı öyle değil. onu geçtim bak başka güzel bir şey söyliyim. belki sizin tezinizi destekler belki başka yere gider. şuan bizim izlediğimiz yıldızlar kaç bin yıl önceki halleri belki şuan orada gerçekten süper bir ırk var. ama biz onları ancak o aradaki mesafe kadar yıl sonra görebileceğiz. aynı şey onlar içinde geçerli. onlarda bizim aradaki mesafe kadar önceki zamanı görür olurlar. belki o kadar uzaktalarki daha gezegenimizin yeni oluşmaya başladığı zamanları görüyorlardır. şimdi bu adamların bizi tespit edebilmesi için öncelikle öyle bir yol bulmalılarki günümüz dünyasını görebilsinlerde gelmeye karar versinler. yine öyle bir teknolojileri olmalı ki aradaki yolu bir ömür bitmeden aşabilsinler ve bildiğimiz fizik kurallarının alayını yıksınlar. olabilir mi olabilir ama şu tartıştığımız olay fantastik kurgudan öteye gitmez.
şu olur mesela. adamlar manyak bir yapay zeka formu geliştirirler uzayın dört bir tarafına gemilerle yollarlar bunlarda bi kaç bin yıl ışık enerjisiyle fln çalışır zart zurt buldukları gezegeni incelerler fln. beğendikleri insanlarla iletişime geçerler kimisini parmaklarlar sonra aldıkları verileri geri götürürler gezegenlerine. düşünce gücüyle uçarlar falan mümkün hepsi.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Belki izliyorlar belki izlemiyorlar, belki varlar belki yoklar olayinda var olduklarina inaniyoruz, izlediklerine inaniniyoruz, gelip gittiklerine inaniyoruz belli ki. Ortada olan olaylarda bunu isaret ediyor.

İşte arkadaşım bir bilinmeze inanıyorsun, bir ihtimale inanıyorsunuz. Ben ve diğer arkadaşlar ise gerçek ortaya çıkana kadar var olabilecekleri gibi var olmayacakları fikri üzerinde duruyoruz.

Bu durumda açıkfikirli değilsiniz, bir bilinmeze inanıp ona göre tavır alıyorsunuz. İnandığınız içinde süpheli bir durumu inancınız doğrultusunda yorumluyor ve inancınızı pekiştiriyorsunuz kendi aaranızda durum bu.

Gerçeğin ne olduğunu ise bilmiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Mil, sen kendi varsayimini yapiyorsun, ben suan olmakta olan seylere inaniyorum. Yani varsayim degil bunlar oluyor BENCE.

1 videoya bakip bilim kurgu filmlerinden atmiyoruz olaylari. Binlerce olay var tarihte, cogunu okuduk, izledik sonra bu kanilara vardik.

Ortada yansinamaz kaynaklar, kanitlar var. Siz kanit olarak kabul etmek istemiyorsunuz ben ediyorum. Cunku o kadar gercek olaylar var ki inanmamak mantik disi oluyor. Ciddi soyluyorum bunu. Cunku baska aciklamasi yok bunlarin.

Supersonic hizda giden ucak sehir ustunden ucabilir dendi yukarda mesela, 3423 kere dedik ki birak supersonigi pazar gezisi hizinda geciyor arac milletin ustunden gidip sehirde duruyor 30 dakka. Simdi bu tek olaya bakip yorum yapiyorsunuz ama buna benzer cesitli olaylar var, buda amerikanin test yapma ihtimalini oldukca dusuruyor. Tinley park'ta 3 sehirde gorulen sey Avusturalyada cikiyor karsimiza. Baska yerlerde de goruluyor.

Anlatabiliyor muyum. Olaylar birbiriyle baglantili, Amerikan ortusu yapti diyemezsin cunku 1940'tada benzer gorulmeler, contact'lar oluyordu cok daha oncede oluyordu.

Benim inandigim sey dahada derin, dunya uzerinde ki yasamin yada sadece insan yasaminin E.T.'ler sayesinde basladigini/yada evrimsel surecte ilerletildigini dusunuyorum ben. Yada evrimle basladik ve E.T. yasami tarafindan kontrol edildik. Neden? cunku tarihtede enteresan cizimler, yapitlar var bunlari akla getirecek. Deli sacmasida degil bilim adamlari calisiyor, anlamaya calisiyor bu tarihi bulgulari. X-Files'tan sallamiyorum yani.

Dedigim sudur ki, sadece 3-4 videoda bitmiyor is, konu cok derin, kanitlar cok guclu. Ayni zamanda sacma olarak buldugumuz seylerde var. Yani "neden tarlaya sekil ulan?" sorusunu bende soruyorum, o konu beni cezbetmiyor mesela, ama bazi olaylar o kadar gercek ki gidip kendimde incelemeyi dusunuyorum, Rendlesham'a gidicem mesela.

Elimde olsada bir video prezentasyonu yapabilsem size, boyle toplansak ve neye inandigimi daha acik bir sekilde anlatabilsem, o zaman inaniyorum ki sizinde kafanizda ayni sorular dogacak. Bakalim londra'da boyle bazi gruplar var bir araya gelip konusan, o gruplarin toplantilarina katilmayi planliyorum, bakalim onlarin gorusleri nelerdir. Bu adamlarin 1-2 tanesi ile Z-day event'inde tanistim.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:
LathspeLL said:
Belki izliyorlar belki izlemiyorlar, belki varlar belki yoklar olayinda var olduklarina inaniyoruz, izlediklerine inaniniyoruz, gelip gittiklerine inaniyoruz belli ki. Ortada olan olaylarda bunu isaret ediyor.

İşte arkadaşım bir bilinmeze inanıyorsun, bir ihtimale inanıyorsunuz. Ben ve diğer arkadaşlar ise gerçek ortaya çıkana kadar var olabilecekleri gibi var olmayacakları fikri üzerinde duruyoruz.

Bu durumda açıkfikirli değilsiniz, bir bilinmeze inanıp ona göre tavır alıyorsunuz. İnandığınız içinde süpheli bir durumu inancınız doğrultusunda yorumluyor ve inancınızı pekiştiriyorsunuz kendi aaranızda durum bu.

Gerçeğin ne olduğunu ise bilmiyoruz.

Su durumda bana "acik fikirli degilsin" diyemezsin ozur dilerim. Daha acik fikirlisi az var yani. Ben diyorum ki "gelin o videolarda olan seyleri arastiralim, tartisailm. Eldeki bulgularin hepsi flying saucer'i gosteriyor"
Ama siz arastirma yapmadan, verdigimiz videolari, belgeselleri izlemeden, dolayisiyla yapilan bilimsel arastirmalarida gormeden "yok oyle sey" diyorsunuz, ardindan bana "acik fikirli degilsin" diyorsunuz. Kabul etmiyorum ozur dilerim.

Olabildigince skeptik yaklastim konulara, ve baglantilar ve hikayeler mantikli geliyor, gercek olabilir olmayabilir, ama cok guclu kanitlar var dedigim gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şimdi çok yanlış yere gidiyorsun. madem dünyada kileri uzaylılar geliştirdi onları kim geliştirdi böyle gider bu iş. kesin kanıtlar var diyorsun link fln verirmisin? ben izlediğim tüm videoları çürüten bir uzmanı dinlemiştim. adam bunları yapanların olaylarını açıkladı. kimisi maket uçak yapmış bildiğin ufo uçuyor. birisi helikoptere bağlamış sarkıtıyor. birisi tabak fırlatmış fotosunu çekmiş altında paşabahçe yazıyor. birisi maket fırlatmış onu çekmiş. birisi gezegeni çekmiş başkası fotomontaj yapmış başkası bir gezegeni çekmiş. milyon tane var böyle. tarlaya resim çizenler çizdiklerini itiraf etmiş ufo gördüm diyen rapor almış. fotoğraf çekenin eşi bu maketlerle oynuyor diyip adamı rezil etmiş. bunlarda kanıt. varsa kesin kanıtları link alayım araştırayım bende meraklıyımdır. x-files ı çok severim, arthur c. clarkıda severek okurum. ufo olsun peşinden koşayım problem değil keşke olsa...
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen gün ne tesadüfdür tvde history channeldi galiba, tinleyt parkı olayını izledim. Hani şu parkın üzerinde 3 tane nokta beliriyor, üçgen yapacak şekilde. İşte iki tanede uzman var biri doktora yapmış bunlar görüntü analizi uzmanı gibi birşeydi.

GÖrüntüyü gören bir çok tanık var, çekimlerini yapan bir çok insan var. Hatta balondur terorisine karşı üç balona bağlı fişek uçuruyorlar.

Gps sistemleri ile, cismin tahmini boyunu hesaplıyorlar, bir çok değişik teknik ile boyutunu hesaplıyorlar işte 7 boing büyüklüğünde olması lazım cismin gibi.

Evet sonuçda böyle birşeyin balon olmadığı, aynı şeyin bir kça gün sonra galiba avustralyada tekrar ortaya çıkdığı, ve yine bir kaç sene sonra yanı bölgeye geldiği tespit ediliyor. Felan filan.

Evet ortada ne olduğu belli olmayan birşey var en azından bunu izleyen bizler ve yorumu yapan uzmanlar için, uzmanların elbette bağımsız ve objektif yorum yaptığını varsayıyorum.

Bu şeyin ne olduğuna dair yüzlerce tahmin yapılabilir, halihazırda daha dünyadaki okyanus diblerini bile daha tam keşfedememiş ve sürekli gezegenimizde haeln yeni türler keşfederken. Bu şeyin tutupda sadece bir ihtimale dayndırılarak dünya dışı canlıdır demek bence "inancın" doğrultusunda yaptığın bir yorumdur bu açıdan açık fikirli değilsiniz "bence". Bense dünya dışı ziyaretçilerde olabilir diyorum, yine diğer binlerce değişik ihtimal gibi, açık fikirlilik bunu gerektirir çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Law, iste o olay Tinley Park olayi. Yukarda bahsettigim en inanilir olaylardan biri.

Milamber said:
abi şimdi çok yanlış yere gidiyorsun. madem dünyada kileri uzaylılar geliştirdi onları kim geliştirdi böyle gider bu iş. kesin kanıtlar var diyorsun link fln verirmisin? ben izlediğim tüm videoları çürüten bir uzmanı dinlemiştim. adam bunları yapanların olaylarını açıkladı. kimisi maket uçak yapmış bildiğin ufo uçuyor. birisi helikoptere bağlamış sarkıtıyor. birisi tabak fırlatmış fotosunu çekmiş altında paşabahçe yazıyor. birisi maket fırlatmış onu çekmiş. birisi gezegeni çekmiş başkası fotomontaj yapmış başkası bir gezegeni çekmiş. milyon tane var böyle. tarlaya resim çizenler çizdiklerini itiraf etmiş ufo gördüm diyen rapor almış. fotoğraf çekenin eşi bu maketlerle oynuyor diyip adamı rezil etmiş. bunlarda kanıt. varsa kesin kanıtları link alayım araştırayım bende meraklıyımdır. x-files ı çok severim, arthur c. clarkıda severek okurum. ufo olsun peşinden koşayım problem değil keşke olsa...

Helikopter bagli nesneler, firlatilan nesneler falan hepsi anlasilabiliyor, ama bunlarin olamayacagi kanitlanan videolarda var linklerinide verdik/verdim. Tinley Park biri mesela. Kandirmaca, kurgu, yalan videolar ve fotograflar inanilmaz sayida, biliyoruz ve soyluyoruz bunu zaten. Biz gercek olanlarla, gercek oldugu kanitlanan ve tanimlanamayan ucan cisim olarak adlandirilan olaylara bakiyoruz.
"onlari kim yaratti" konusu dahada derin bir konu, bilinmiyor tabiki. Sovereign daha cok bilgi sahibi bu konuda. Bilgi sahibi dediysem "teori sahibi" diyeyim daha iyi olur aslinda.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şahsen konu üzerinde araştırma yapmış insanların anlattıklarını izledikten sonra bilgimi hükümet altında bu tür programlarda çalışıp da sonradan halka açılmaya karar veren ex-hükümet çalışanlarının verdikleri bilgilere dayandırıyorum. Arada yalan söyleyenler de çıkıyor mutlaka ama genel olarak bu insanların röportajlarında vücut dillerini, mali durumlarını ve geçmiş kariyerlerini inceledikten sonra adamın doğru söyleyip söylemediği konusunda karar veriyorum.

Hele hele birbirleriyle alakasız bir sürü değişik adamın röportajlarında aynı olayı değişik açılardan anlattıklarını görünce anlattıklarının doğru olma ihtimali kat be kat artıyor benim gözümde.

Söylediklerinin doğru olduğuna tamamen inandığım bir kaç isim mesela:

Bob Dean
Bob Lazar
Richard Hoagland
David Wilcock
Project Camelot üyeleri Bill ve Karry

Şimdiye kadar bilmeden nasıl konuşuyorsun diye suçladığınız yazdığım o gemilerin etrafındaki iyonizasyon efekti olayını ve size çok garip gelen birçok farklı bilgiyi de bu tür projelerin içersinde yer almış ve kariyerleri hakiki olan insanların röportajlarından alıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Başka bir bakış açısıyla bakmak gerekirse, bu tür "whistleblower" dediğimiz gizli projelerde çalışmış olup da sonradan ortaya çıkan yaşlı ex-hükümet çalışanlarının anlattıkları hakkaten medyada ciddiye alınsaydı, bütün haber kanalları bu insanların anlattıkları üzerine konuşuyor olurdu ve bu insanların geçmişine ve anlattıklarının doğru olabilitesine ilişkin araştırmalar yapılıyor olurdu.

Ben de kendi çapımda bunları yapıyorum yapabildiğim kadar ve kendi kararımı veriyorum konu hakkında.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...