Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Extra-Terrestrial Concept (Açıkfikirli insanların bakması rica olunur)

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

bişey kanıtlamaya çalışmadım sadece herhangi biriniz Ay'ın yüzeyindeki o anormal beyazlığı açıklayabilecek birşey bilip bilmediğinizi merak ettim. Ben bilmiyorum. Herhangi bir yerde açıklayan birşey varsa memnuniyetle incelerim.

Artı olarak Richard Hoagland'ın 1992 yılında Birleşmiş Millet'ler konseyine yaptığı prezentasyonun videosunu buldum. 12 Bölümlük ve gittikçe çok daha ilginçleşiyor:

http://www.youtube.com/watch?v=jUbhCq3DOf4

watch?v=jUbhCq3DOf4
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
O her şeyi bitirmiş kafasında, amacı tartışıp görüş almak değil, neredeyse mürit toplamak. Bütün gün Youtube'da gezip video ekliyor işte. İnanmayan da gerizekali oluyor, averaj insan oluyor, "bu kadar kanıt(!)a rağmen nasıl inanmazsınız" oluyor.

"O herşeyi bitirmiş kafasında" diyosun: Bir görüşüm var evet ve o görüşe nasıl ve neden geldiğimi açıklıyorum.

"Bu kadar kanıta rağmen nasıl inanmazsınız" diyorum çünkü hakkaten şaşıyorum çünkü buraya koyduğum şeyler bilimsel olmayan hayalet hikayeleri değil ve yalanlamak için kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz ve ben bunu garipsiyorum. Bazen o kadar salak cevaplar veriyorsunuz ki kendimi tutamayıp sinirleniyorum.

Gerisi kişisel saldırı.
Sosyal ağlarda paylaş

Sabit fikirli olduğunu belirtmek kişisel saldırı değil. "Sen dedin diye mi olacağım" gibi bir çıkış yapman muhtemel, e ben de diyorum ki benim 2 ay önce dediğimi başkası dün demiş, biraz kendine de bakıver. Sen de benzer bir söylemi konu başlığında kullanıyorsun mesela, saldırı olsa kullanmazdın herhalde :)

Sinirlenmediğin halde "o kadar salak laflar ediyorsunuz ki" diye laf atmışsın mesela, senle örtüşmeyen, dediğini kabul etmeyen salak oldu bile, ki bu "sakin halin" kendi deyiminle.

Özeleştiri sıfır, karşıya saygı sıfır, ondan sonra "açık fikirliler gelsin", oldu canım.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Sabit fikirli olduğunu belirtmek kişisel saldırı değil. "Sen dedin diye mi olacağım" gibi bir çıkış yapman muhtemel, e ben de diyorum ki benim 2 ay önce dediğimi başkası dün demiş, biraz kendine de bakıver. Sen de benzer bir söylemi konu başlığında kullanıyorsun mesela, saldırı olsa kullanmazdın herhalde :)

Sinirlenmediğin halde "o kadar salak laflar ediyorsunuz ki" diye laf atmışsın mesela, senle örtüşmeyen, dediğini kabul etmeyen salak oldu bile, ki bu "sakin halin" kendi deyiminle.

Özeleştiri sıfır, karşıya saygı sıfır, ondan sonra "açık fikirliler gelsin", oldu canım.

Benle örtüşmeyen değil, şimdi benim açımdan salak cevap ama senin açından değil. Bakış açısına bakıyor. Salak cevap olarak nitelendirdiğim yazıyı, benim açımdan bariz olan bir sebebi görmeyip olayı açıklamak için olması imkansız veya çoook zor olan bambaşka bir açıklama yaratmaya benzetebiliriz.

"Bütün gün youtube videosu izleyip" derken zamanını internetten başka hiçbir şey için geçirmeyen nerd/geek olarak tabir ettiğimiz asosyal bir insana gönderme yapmak kişisel saldırı değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Sana göre yanlış diye "salak cevap" deme hakkın var yani öyle mi? Sana göre olanı kafanda tutacaksın o zaman, buraya yazarken insan gibi yazacaksın, Toplum 101.

Canım istese "benim bakış açıma göre bu adamın annesi hayat kadınıdır" diyerek hakaret bile olmadan ağır küfür edebilirim o zaman ben sana? Yine aynı mantıkla; bana göre geek/nerd dediğin adamlara gönderme yapmak iltifattır, sana göre kişisel saldırıdır, fakat bu beni zerre ilgilendirmez, öyle mi?

Kendi kendini çürütmüşsün malesef.

Konuya gelince, Ardeth'in cevap bile atamadığın mesajını tekrar okumanı tavsiye ederim. İnsanlık bilginle açıklayamadığın şeylere hemen uzaylı damgası yapıştırmak mı bilimsel kanıt? Din olgusundan ne farkı kalıyor bunun peki?
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL dasaa'nın mesajına çok güzel cevap vermiş.

Sorun şu ki koyduğumuz videoları "video" diye geçiyorsunuz. Malesefki koyduklarımızın çoğu uzun videolar. Kimse tabiki zamanını ayıramıyor hepsini izlemek için. Dasaa kendisi de söylemiş zaten video mideo izlemem diye.

Ama videolar UFO'ların görüntü videoları değil, belgesel, röportaj ve bilimsel açıklama yapan videolar. Herşeyden daha güzel inceliyorlar konuları. Konu üzerinde yapılan bütün araştırmalar ve bilimsel deneyler sıralanıyor ve sonuçları açıklanıyor videolarda. Mesela en son koyduğum videoyu dişini sıkıp da hepsini izleyen 3 kişiden fazla adam çıkmaz bu forumdan. Adamın yaptığı bilimsel deney ve açıklamaların haddi hesabı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Bir başka DAHA DA GELMEM DAVOS'A klasiği. Geçen aylarda tartıştığımızda uyduracak bir kılıfın kalmadığında da "sana daha cevap vermeyeceğim ben ne dersen de" diye kaytarmıştın :p

hakkaten sinirleniyorum çünkü arada sırada.. babama teşekkür etmem lazım böyle genetik bir özellik için. ota boka sinirlenmek. Böyle ufak parlamalar.. kısa sürüyor ama şiddet çizelgenin dışına taşıyor. TF2/wow oynarken eskiden kaç mouse kırdım ben haberiniz yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

bikaç sayfa öncede söylemiştim hala tartışılıomuş ilginç :)

dünya üzerinde yaşayan her insanın arada bi uzaylıları tartıştıgı, 'olm bence var' ' yok ulan olsa görürdük' gibi dialoglardan sora da bu muabbeti unuttukları bir gerçek.

hep merak edilen birşey.demek uzaylıların varlıgının kanıtlanması paticike kısmetmiş :)

hayal gücü geniş birkaç insan yazı yazmış kitap yazmış.youtube ada bikaç video düşmüş.büyük ihtimal aadamların bu işten maddi çıkarları var.inananları sömürüolar.hani uzaylıları araştırcaz bagış lzm gibi.

yoksa dünya devletleri de böyle bir gerçeği gizlemeyi unuttular ve youtube a engel olamadılar.ve uzaylılar kanıtlandı.bumudur :)

çok bariz hükümetten yolu almış elemanlar.hani biz böyle beyin yıkayacaz.ne kadar sömürürsek kardır diye.işte sora gelip burda ölümüne uzaylıları kanıtlamaya calısıolar :).

bi kanal canlı yayında bi uzaylıyla roprtaj yapmadan,bende bunu görmeden inanmam :).
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:

"Bu kadar kanıta rağmen nasıl inanmazsınız" diyorum çünkü hakkaten şaşıyorum çünkü buraya koyduğum şeyler bilimsel olmayan hayalet hikayeleri değil ve yalanlamak için kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz ve ben bunu garipsiyorum. Bazen o kadar salak cevaplar veriyorsunuz ki kendimi tutamayıp sinirleniyorum.

Gerisi kişisel saldırı.

Yeterince bilimsel de değil ama. Görüntüleri ele alalım, video analizine gönderildi diyorsun. Bunlar bilimsellik için iyi bir adım ama bir şeyin bilimsel statü kazanması için benim gözümde saygı değer bir kaynakta yayınlanmış olması lazım. Adamın biz pixara gittik analiz ettirdik demesi yetmiyor. Eğer böyle bir şey koyulduysa geçen sayfalarda (benim gördüğüm bir tanesi sadece adamın ağzından söyleniyordu) gösterirseniz sevinirim, kaçırmış olabilirim. Ama bu dünyada çok büyük teoriler bulduğunu veya çok büyük teoriler çürüttüğünü iddia eden onlarca araştırmacı çıkıyor her sene. Adamın kendi sözü ve akademik lakabı bana yetmiyor o yüzden, bilim kirliliğinin çok bol olduğu bir çağdayız.
Sosyal ağlarda paylaş

Öte yandan o videolarla ilgili tek sorunda bu değil. Tamam diyelim ki o videolar fotomontaj değil bu kanıtlandı, o videolarda ne olduğunu açıklamıyor ama bu. Şu an herhangi birimizin bilgisiyle açıklayamadığı garip bir olay söz konusu ve siz bunu direk uzaylılara yoruyorsunuz. Bunun antik çağda bir insanın hareket eden güneşi görüp bunu tanrılara bağlamasından hiç bir farkı yok umarım bunu görebiliyorsunuzdur. Sen "bunlar uzaylıdır" dediğin zaman bizim bu argümana karşı zaten herhangi bir yorum yapma şansımız yok çünkü uzaylıların tanrıdan çok farkı yok, tek tahmin edebileceğimiz şey tanrı kadar güçlü olmadıkları ama bizden daha üstün oldukları. Fakat bu üstünlüğün bir tanımı yok dolayısıyla anlamadığımız nerdeyse herşeyi uzaylılara yorabiliriz. Bu da takdir edersiniz ki saçma.

Yani o gösterdiğiniz video kanıtlarının bir çoğunun gerçek olmasının bize sunacağı tek sonuç ortada bizim anlayamadığımız bir takım olayların gerçekten olduğu. Ama bunu uzaylıların yapıyor olması, bilmediğimiz bir insan teknolojisinin yapıyor olması ya da henüz anlayamadığımız doğal bir fenomenin sonucu olması yönünde herhangi bir bilgi vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LathspeLL dasaa'nın mesajına çok güzel cevap vermiş.

yahu ben cevap alamadım ki hiç.. :(

video izleme olayına gelince.. dün arkadaşta çalışıyorduk.. 6saat uyudum, dedim ne güzel uyuşumuşum be! uzun süredir 3sa uyuyorum sadece. e haliyle bu tempoda oturup ufo videosu izlemem. aynı şekilde benim çalıştığım nanelerin videolarını, eğitim videolarını da izlemem oturup.

feci vakit kaybı.

bu gibi bilimsel veya bilimsel olduğu iddia edilen olaylar hakkında makale denilen yazılı, basılı metinler falan oluyor. bunlar pek faydalı, genel kabul gören şeyler. bu adamlar bu gibi "ciddi" işlere girmeden kumda oynamaya devam etmek istiyorlar ise devam edebilirler.

ama işin diğer tarafı da şu; ufo beni ilgilendirmiyor. hani şu saçma ay olayı geçmeseydi bulaşmazdım bile.. nebileyim "ay'da uzaylılar var! zaten ayın öbür tarafının görüntüleri kimsede yok!! yayımlamıyorlar çok gizli" gibi iddialar yalan iddia baya..

deseniz ki "uzaylıların dünyaya gelmediğini %100 kanıtlayabilir misin?" ve "sen geldiklerini kanıtlayabilir misin %100? ha?" harici düzgün bi cevap vermem gerekse..
-kim bilir..
derim

ama aynı şeyi ay için sölerseniz
"al sana! al sana karakan!" pardon "al sana! al sana kanıtlar! yok öle bişiii" derim ve dedim de.. uyduların çektikleri fotolar ve bu konular hakkında yazılmış makaleler mevcuttur. bi zahmet üniversitenizin kütüphanesinden science direct ve benzeri kaynaklarda taratın ve tümüne ulaşın.

gerçi benim bu dediklerimden sonra "yayımlanan fotolara rötuş yapılıyor" denildi. ben de "ne fotosu? o uydular oraya sadece foto mu çekmeye gidiyor sanıyorsunuz?" diyip diğer yapılan ölçümleri de açıklamıştım..

şu ufacık molamda aynı şeyleri bi daha tekrarlamam sıkıcı oldu, hem benim hem sizin için ama "güzel cevap dediğiniz" şeyde yine sighting var..

bakın ben bazı şeyleri anlayamıyorum. bişiler yazıyorum "disinformation maruz kaldığın yerler.." falan diyorsunuz. biriniz "bilinmiyor!" diyorsunuz diğeriniz "amerikalar bu teknolojiyi kullanıyor" gibi bişiler diyor ve videolara "amerikan gemileri karşılıyor" falan yazıyorsunuz (<-bunlar birebir cümleler değil. açıp arayıp kopyalamadım ama bakarsanız önceki konuşmalara göreceksiniz demek istediğimi)

son olarak, bi tanesinin yere indiğini ben görsem de en azından çelik metre falan ile gitsem yanına da (askerler gitmişler ya yanına ufonun) hiç olmazsa skeç yerine net ölçüler alsam, çok hızlıca detaylı çizimler yapsam. hiç olmazsa diğer ölçümleri de güzelce yaparım da adamlara en azından düzgün ve ciddi bi yazı kazandırmış olurum.

yoksa maddenin çekme, basınç grafiği yok, ne olduğu konusunda bi bileşeni yok, hiç bişiyi yok ama amerikalılar bi şekilde yapmışlar. ve benzeri şeyler biraz garip kaçıyor. benim olayım ufo'ya değil de kanıtların fazla somut olmamasına. hani bu şekilde gerçek bi olayı bile kimseye kabul ettiremezsiniz ne bileyim "levha teknoniği" falan bile sorgulanmışken bu gibi yumuşak kısımlar bırakarak "inandırmak" sadece güldürüyor.

bu sizin sorununuz, sorumlusu olduğunuz bi olay değil aslında. çıkan adamların eksikliği ya da seçtikleri yöntemin hatalı olmasından kaynaklanıyor.

belki de ciddi bi yazı çıkardıklarında foyalarının meydana çıkacaklarından korkuyorlardır..

edit:disinformation'un türkçesi yanlış bilgilendirme olarak geçiyor di mi lan.. dizinformasyon diye bişiyi ben popomdan uydurudum sanırım az önce..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...