Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Extra-Terrestrial Concept (Açıkfikirli insanların bakması rica olunur)

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

DiadanLocke said:
iste diyorum bende crop circle ile ilgili belgesel yapmislar national geographicte gosterildi. adamlar da ugrasip arastirip belgesel yapmislar butun eski kanitlar gazete kupurleri vs. bu olayi yasayan en yakin insanlarla konusmuslar iste tarla sahipleriyle daha ne olsun?
Ne yani sen şimdi national geographic ne derse yüzde yüz doğrudur mu diyorsun? Hani bu konuda hiç araştırma yapmadığın için haklı olabilirsin ama biz ne diyoruz Diadancım, take no offense please, biz günlerdir bu konuyu tartışıyoruz araştıryoruz ve al burda binbir tane malzeme bulduk bunları inceledik bu kanıya vardık diyoruz.

Sen sadece bir national geographic belgeseli izlemişsin ve daha ne istiyorsunuz diyorsun.

Anladın mı farkımızı?
Sosyal ağlarda paylaş

@LathspeLL

Ya hep troller de olacak, önceki sayfaları okumayıp çok bilmişliğini kanıtlamaya çalışanlar da olucak. Biz burda bulduğumuz kaynakları ve bilgiyi buraya koymaya devam ediceğiz. İlgisini çeken izler, öğrenir ondan sonra ben bunların hepsini izledim vee görüşlerim de şunlar diye bizle tartışır.
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
Law said:
Beni ilgilendiren olayın saçmlığı, dünya dışı bir zeka (yıllarca ışık yılını aşacak bir teknolojiye sahip) tarlaya şekil yapacak gidecek.
onlar da sana garip geliyo diye yapmicaklardı zaten.

Bana garip gelmiyor çünkü bazı insanların bunu yaptığını biliyorum. Garip ve absürd olan bunu dünya dışı ziyaretçilerin yaptığını iddia etmek evet buğday tarlalarına şekil yapıp giden ziyaretçiler.

Çok şakacı bir dünya dışı yaşam formu ile karşı karşıyayız o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
@LathspeLL

Ya hep troller de olacak, önceki sayfaları okumayıp çok bilmişliğini kanıtlamaya çalışanlar da olucak. Biz burda bulduğumuz kaynakları ve bilgiyi buraya koymaya devam ediceğiz. İlgisini çeken izler, öğrenir ondan sonra ben bunların hepsini izledim vee görüşlerim de şunlar diye bizle tartışır.

İlgimizi çekdi ve öğrendik, konu gücünü ve sürekliliğini bilnmezlikden alıyor, yani muallakda olan bir konu. Bir öür boyu tartışabilirz bunu ama amaçsız. Aha görüşüm bu neyi tartışacağız şimdi ? Sen var olduğuna inanıyorsun "inanç" bense olabilirler diyorum ama olmayabilirde. Birde yazmışsınız açık fikirli insanlar baksın ama bence siz açık fikirli değilsiniz, olaya sadece inanıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

crop circle hakkında koyduğumuz videolarda açıklanamayan herşey gözler önünde. 3-5 kişi çıkıp biz yaptık dedikten sonra haaa tamam onlar yapıyormuş demek normal umursamayan bir insanın yapacağı iş.

Genel olarak dünya dışı bir varlığın bu konularda parmağı olduğunu kabul etmek size şimdiye kadar öğretilen herşeye karşı geldiği için benim ve Lathspell'in savunduğu hipotez size herşeyden daha garip geliyor.

Aslında aklını sosyal norm'lardan kurtarıp açarsan biraz dünya dışı varlıklarının olabilitesini bir grup manyak insanın her ay sebepsiz ve amaçsız yere başka tarla sahiplerinin ürünlerini mahvedip geometrik şekiller çizmesinden bin kat daha normal olarak görürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

gelmek istediğim nokta ise

Dünya dışı varlıkların gerçek olabileceği size niye bu kadar garip geliyor? Niye bir tabu bu?

Hayır yani hakkaten onlara senedir uzaylılar ile ilgili yapılan şakalar, hikayeler ve filmleri geçersen neden böyle birşeyi ciddi bir şekilde tartışmak sana veya size bu kadar aykırı geliyor?

Benim cevabını almak istediğim soru bu.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır işte orda yanılıyorsun. Bizim buraya koyduğumuz herşeyi gözden geçirdikten sonra normal bir insanın dünya dışı varlıklarının en azından %80 gerçek olduğunu kabul etmesi lazım.

Sen yine kanıt göster koyduğunuz hiçbir şey kanıt değil diyorsun. Binbir türlü kanıt koyduk, onu da geçtim, koyduğumuz şeye inanmıyorsunuz veya "kuştur o kuş" psikolojisi izliyorsunuz. Buraya koyduğumuz bilgiler son derece doğru ve mantıklı olmasına rağmen yalan olduğunu ima etmek veya göstermek için binbir zorluklara girip kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz.

Bu da bu konuyu bütün diğer konulardan ayrı tuttuğunuzu ve önyargılı olduğunuzu gösteriyor. Yanlışsın demeyin çünkü yanlış değilim. 100% eminim bu bir gerçek. Benim bilmek istediğim neden?
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
hayır işte orda yanılıyorsun. Bizim buraya koyduğumuz herşeyi gözden geçirdikten sonra normal bir insanın dünya dışı varlıklarının en azından %80 gerçek olduğunu kabul etmesi lazım.

Konu başından beri takındığın bu tavır rahatsız edici ama malesef. Buraya "kanıt olduğunu düşündüğün" bir şeyler koyuyorsun ve bazı argümanlar sunuyorsun fakat insanlar bunları beğenmeyince "nasıl beğenmezsiniz mutlaka bu tartışmalardan sonra %80 inanmanız lazım" diyorsun.

Bunun açıklaması yeterince basit bence, argümanların ve buraya koyduğun "kanıtlar" yeterince ikna edici değil. Bunun şöylesi ya da böylesi yok.

Sovereign said:

Dünya dışı varlıkların gerçek olabileceği size niye bu kadar garip geliyor? Niye bir tabu bu?

Bana hiç garip gelmiyor, buna rağmen senin koyduğun onca video benim fikirlerimi "belki vardır belki yoktur bilemem" durumundan "%80 vardır"a getirmedi. %51 vardır bile olmadı açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
gelmek istediğim nokta ise

Hayır yani hakkaten onlara senedir uzaylılar ile ilgili yapılan şakalar, hikayeler ve filmleri geçersen neden böyle birşeyi ciddi bir şekilde tartışmak sana veya size bu kadar aykırı geliyor?

Benim cevabını almak istediğim soru bu.

Dünya dışı yaratıklar "YOK" demiyoruz, sizde bunu anlayın artık, tabu olduğuna inansak yok derdik ama evet olabilirler diyoruz yani fikirlere açığız, açıkfikirliyiz yani.

Ciddi bir şekilde tartışıyoruz zaten konuyu ama burda bilmem kaç sayfa ahada varlar bahamda varlar bunuda alın aha şunada bakın gibi, kendi inandığınız şeyi bizede kabul ettirmek gibi bir haleti ruhiye içinde olduğunuz için biraz sivriliyorsunuz belki.

Koyun materyalleri ortaya, sonra çekilin bırakın biz karar verelim ama fikrimizi beyan edincede beğenmiyorsunuz peki nerde açıkfikirlilik o zaman ? Fikrimi beğenmeyeceksen neden o zaman burada tartışalım diyorsun.

Fikrimizi söyleyeyim o zaman, sunduğunuz şeyler dünya dışı ziyaretçilerin var olabildiğine dair birer kesin kanıt değil. Evet belki var hatta böyle bir olasılık matematiksel olarakda yüksek, kısaca olabilir diyoruz.

Şimdi halen "TABU" mu bu konu bizim için.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:
Koyun materyalleri ortaya, sonra çekilin bırakın biz karar verelim ama fikrimizi beyan edincede beğenmiyorsunuz peki nerde açıkfikirlilik o zaman ? Fikrimi beğenmeyeceksen neden o zaman burada tartışalım diyorsun.

Anlamaz o adam, boşuna uğraşmayın. "GERÇEK = VARLAR", "Açıkfikirlilik = Olduklarını kabul etmek" gibi eşitlikler yaratmış kafasında.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Bana hiç garip gelmiyor

Hatta daha da ileri gidip "keşke olsalar" diyecek kadar eğilimli bir insan olduğumu belirtmem de fayda var bence. Ama nedense bu "zamanında bir grup üst düzey yetkilinin bunlara tanık olup açıklama yapması ya da bir avuç insanın tanıklığı (tabi buda aynı olaya tanıklıktan bahsediyorum yoksa dünya çapında farklı uzaylı olaylarına tanıklık yaptığını söyleyen bir sürü insan var) veya bir grup insanın çektiği video bana inanılır kanıt gibi gelmiyor. Videoları analiz ettiriyorlar diyorsunuz ama düşünün yani kansere tedavi bulunması kadar büyük bir olay olur uzaylıların varlığının kanıtlanması. Ama analiz edilmiş videolar kansere tedavi bulduğunu iddia eden doktorlar kadar çalkalamıyor etrafı.

Benim herhalde uzaylılara inanmamım tek yolu (gözümle görmekten öte) binlerce ya da onbinlerce insanın aynı anda bu tarz bir olaya şahit olup anlatması olur. Çıkıp FBI ya da CIA başkanı bile böyle bir açıklama yapsa inanmam açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

Ortada zerre kanit olmayan, bir takim myth'lerden olusan, yok sulari ikiye ayirmalar, yok tanrinin oglu olmalar, yok holly grail, yok duman icinden ordu geldi, yok magaraya girdi orumcek agi oruldu gibi birbirinden enteresan seylere koru korune inanip, buraya konulan gercek oldugu onaylanmis bazi belgeleri ciddiye almamak cok enteresan geliyor bana cidden.

Cropcircles olayini tekrar degerlendireyim. Bende yukarda yazildigi gibi "o kadar akilli canlilarin gelipte tarlaya enteresan sekiller cizmeleri" olayi banada garip geliyor. Ayrica hippy circlemakerlarinda oldugunu biliyoruz. Ama tek bir seye cevam istiyorum ben: bazi cropcircle'larda bitkilerin egilme sekli kirilmayla degil sanki egik buyumusler gibi cikmasinin nedenini nedir? Bazilarinda neden radyasyon tespit ediliyor. Bunlarin cevabini versinler bu konuyu gecerim direk. Ne NG'de ne baska bir belgeselde bu konuyla ilgili bir aciklama yok. "ahanda adamlar yapti" diip geciyorlar olayi. Adamlarin yapma sekliyse tahtayli kirma yani.

Ama yinede olay sacma geliyor tabi, daha oncede soyledim.
Ama dedigim gibi yukarda koydugum case'lere kimse bisey diyemez diye dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Ortada zerre kanit olmayan, bir takim myth'lerden olusan, yok sulari ikiye ayirmalar, yok tanrinin oglu olmalar, yok holly grail, yok duman icinden ordu geldi, yok magaraya girdi orumcek agi oruldu gibi birbirinden enteresan seylere koru korune inanip, buraya konulan gercek oldugu onaylanmis bazi belgeleri ciddiye almamak cok enteresan geliyor bana cidden.

Bunlara inandığımı nerden çıkardın. Öte yandan inanıyor olsam bile inançla bir şeyin varlığını bilimsel olarak kanıtlamayı ayrı tutmak lazım. Siz burda insanların uzaylıların bilimsel olarak varlığını kabul etmesini istiyorsunuz, körü körüne inanmasını değil. Tanrıya inanmanın da zaten en azından çağımız için doğru olan yolu bilimsel kanıt arayarak değil kendi fikir ve düşüncelerini sorgulayarak sana en yakın olan yere gitmek suretiyle olabilir gibi geliyor bana.

Konuya gelirsek, senin yaptığın aslında indüktif yaklaşımın hatası. Yani sen

"Bu tarlaya insanlar bir şeyler yaptıysa bunun nasıl yapılabildiğini anlayabilirim" ifadesi mantıksal olarak eş olan "bunun nasıl yapıldığını anlayamıyorsam bunu insanlar yapmamıştır" ifadesini destekleyen bir örnek buluyorsun ve bunun ilk ifadeyi desteklediğini savunuyorsun. Bunun daha da detayına girebilirim ama uzun bir konu olur, fakat tarladaki bitkilerin o hale nasıl geldiğini anlamamış olmamız, neden sadece "onların yapmanın bir yolu var be biz bundan haberdar değiliz" durumundan daha çok "bunu uzaylılar yapmış olabilir" durumunu desteklemek zorunda? Açıklama getiremediğimiz her şeyi tanrılara yormakla, uzaylılalara yormak arasında ne fark var? Ha bitkilerin o hale nasıl geldiği hakkında spekülasyonlarda bulunabilirim ama bu uzaylılardan ya da başka bir garip durumdan daha gerçekçi olmaz şu an.

Öte yandan bu cropcircle olayının da ilk olarak insanlar tarafından çıkarıldığını daha sonra da uzaylılar sektörünün bir alt sektörü haline geldiğini belirtmek lazım diye düşünüyorum. Bu konuda yazılmış bir sürü kitap ve bu olayı araştırmak için para alan bir çok da grup var. Bu da bana uzaylıdan çok insan yapımı gibi gelmesinin en büyük sebeplerinden.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

TDK dan alıntıdır.

inanmak: 1. Bir şeyi (gerçek olmayan birşeyde olabilir) doğru olarak benimsemek.
gerçek : 1. Yalan olmayan, doğru olan şey, hakikat.

Bakın aradaki fark. İnanılan şey gerçek olmayabilir ama bunun önemi yok, siz ona inanarak zaten kendiniz için gerçek hale getirirsiniz mesela alıntı yapılan örnekler, dinler, mitler felan. Zaten bu tür muallakda olan her konu her fenomen gerçekliğini (o kişi için) inançdan alır.

İnançda duygular belirleyicidir, mistik ve metafizik bir yanı vardır. Ama gerçekde mantık vardır ve muallakda olan birşey yokdur.

Gerçeğe ulaşana kadar bilinmezlik vardır, ama gerçeğe ulaşana kadar geçen sürede (misal dünyanın şekli hakkında) ortada bir bilnmez vardır. Ve insanlar bu bilinmezi çeşitli sebeplerle açıklamak ister ve gerçeğe ulaşana kadar bazı teoriler ortaya atar (işte dünya kağlumbağanın sırtında felan, tepsi gibi düz) ve birileride buna inanır, sırf böylesi daha holay diye, ta ki gerçek ortaya çıkana kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sarcasm olayida burada: kanit yok ama inanc var, kanit var ama inanc yok. TDK'dan quote yapmaniza gerek yok. Sonucta buda bir inanc.

Benim cropcircles icin sordugum soru bu tarla sekillerini yapan manyaklara soruluyor defalarca 70'lerden biri ama hala bir cevap yok. Hala "biz boyle bukuyoruz, soyle yapiyoruz, ot cekiyoruz sabaha kadar" seklinde takiliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmem her şey olabilir. Ne olabileceği konularında yorum yapmak için ayın içersinde gaz olup olmadığı ve yüzeyine çarpan maddelerin neler olduğu gibi şeyleri bilmek lazım herhalde. Ama ayın karanlık yüzünde bilmediğimiz şeyler olabilir ihtimali bunlardan sadece biri, ayın karanlık tarafının %95inin fotoğrafı çekildi ve sanırım insan da indirildi oraya ki bu bu olasılığı azaltıyor ama tabi sıfıra indirmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@kazım; Peki fake amca.

Zamanında (10-15 sayfa olmuştur herhalde) dedim ben, "millete açık fikirli olun derken aslında kendisi sabit fikirli, hiçbir karşı görüşü çekemiyor" diye, geçen sayfa Law da demiş aynı şeyi. Aradaki sayfalarda kim ne demiş okumadım bile, ama birden fazla insan bağımsız zamanlarda aynı şeyi söylüyorsa insan kendisine de biraz bakmalıdır diye düşünüyorum. Resmen manasız bir uğraş çünkü Sovereign ile tartışmak.

O her şeyi bitirmiş kafasında, amacı tartışıp görüş almak değil, neredeyse mürit toplamak. Bütün gün Youtube'da gezip video ekliyor işte. İnanmayan da gerizekali oluyor, averaj insan oluyor, "bu kadar kanıt(!)a rağmen nasıl inanmazsınız" oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...