Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Extra-Terrestrial Concept (Açıkfikirli insanların bakması rica olunur)

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

said:
hayal gücü geniş birkaç insan yazı yazmış kitap yazmış.youtube ada bikaç video düşmüş.büyük ihtimal aadamların bu işten maddi çıkarları var.inananları sömürüolar.hani uzaylıları araştırcaz bagış lzm gibi.

yoksa dünya devletleri de böyle bir gerçeği gizlemeyi unuttular ve youtube a engel olamadılar.ve uzaylılar kanıtlandı.bumudur

şimdi rica ediyorum söylediğin şu şeyin mantıksızlığını biraz düşün. Senin youtube'a koyduğun her UFO videosu anında silinseydi veya kimse göremeseydi biraz garipsemezmiydin? Böyle birşey olamaz tabiki herkes istediği videoyu koyup yayınlayacak. Adamlar sen sus bunları halka açıklayamazsın diyemezlerki halka açık bir şekilde. Tek yapabilecekleri şey gizlice tehdit etmek ve bunu her fırsatta yapıyorlar.

Ve asıl yaptıkları şey de disinformation. Defalarca yazdım bu konuda örnek verdim bir sürü. Sizin kavrayamadığınız olay hükümetlerin istedikleri bir konuyu genel olarak halkın inanmamasını sağlamaları inanılmaz kolay.

Noldu CNN'de UFO'larla ilgili bir haber mi çıktı? Hemen bir uzman çıkarırlar, uzman derki swamp gaz, weather baloon.. bitti gitti.

Ayrıca gidip para çıkarı, hayal gücü geniş meniş demişsin. Bu mudur senin açıklaman yani şimdi? Buraya koyduğum binbir tane röportajdaki adamlar söyledikleri herşey hayal ürünleri ve para için mi yapıyorlar? ahahah peki.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
Sovereign said:

"Bu kadar kanıta rağmen nasıl inanmazsınız" diyorum çünkü hakkaten şaşıyorum çünkü buraya koyduğum şeyler bilimsel olmayan hayalet hikayeleri değil ve yalanlamak için kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz ve ben bunu garipsiyorum. Bazen o kadar salak cevaplar veriyorsunuz ki kendimi tutamayıp sinirleniyorum.

Gerisi kişisel saldırı.

Yeterince bilimsel de değil ama. Görüntüleri ele alalım, video analizine gönderildi diyorsun. Bunlar bilimsellik için iyi bir adım ama bir şeyin bilimsel statü kazanması için benim gözümde saygı değer bir kaynakta yayınlanmış olması lazım. Adamın biz pixara gittik analiz ettirdik demesi yetmiyor. Eğer böyle bir şey koyulduysa geçen sayfalarda (benim gördüğüm bir tanesi sadece adamın ağzından söyleniyordu) gösterirseniz sevinirim, kaçırmış olabilirim. Ama bu dünyada çok büyük teoriler bulduğunu veya çok büyük teoriler çürüttüğünü iddia eden onlarca araştırmacı çıkıyor her sene. Adamın kendi sözü ve akademik lakabı bana yetmiyor o yüzden, bilim kirliliğinin çok bol olduğu bir çağdayız.

Yani sana göre adamların malzeme götürdüğü bütün analistlerin hepsi parayla satın alınmış.

Bir olayı 3 değişik şehirden gören birbirinden alakasız insanlar hepsi önceden anlaşmış ve aynı şeyi anlatırken yalan söylüyorlar.

falan da filan yani senin hipotezinin doğru olması için binlerce insanın yalan söylüyor olması lazım.

Ayrıca herkesin güvenip güvenmediği "uzman kaynakları" farklıdır. Adamın işi gücü yok sizin güvendiğiniz adamlara mı gidicek? Kendi güvendiği adama gidiyor ve sen buna inanmıyorsan kimsenin umurunda olmuyor açıkçası. Adam götürüyor analiz ettik alın işte sonuç bu diyor.

Dediğim gibi ilk önce kanıt getirin, bilimsel analiz yok bunlarda diyorsunuz. Var diyip link verip gösteriyoruz, video seyretmem diyorsunuz.

Sonra hadi bi izleyim diyip inceliyorsunuz ondan sonra videodaki bilim adamını tanımıyorum güvenmem diyorsunuz.

Yani ben mi manyağım yoksa herhangi başka bir konu olsa sayfalar önce aynı kanıya varmış olabileceğimiz birşeyi kabul etmemekte direterek ona inanmam, bu para için yapıyordur, adamın hayal gücü bya gelişmiş gibi açıklamalarla mı geliyorsunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

o da uzman, bu da uzman. bizim inanmadığımız şeyi savunan uzmana inanmamızdan doğal ne olabilir ki?

mal mal havada akrobasi yapmaya mı geliyorlar dünyaya? yok abd hükümetiyle gizli kapaklı işsleri var da, kendilerini mi gizleyemiyorlar? insanları hiç sallamayıp kendi amaçları için geliyorlarsa, gelip gelmediklerinin de bir önemi yok. kırmayalım yani birbirimizi; ama senin delil diye ortaya koydukların biraz fıs yani şimdi bunu da kabul et.
Sosyal ağlarda paylaş

bi de şu gps'le konumlandırma yapılmış falan diyorsun da, benim bildiğim bir nesnenin ne kadar uzakta olduğunu bilmek için gerçek ebatlarını bilmen gerekir görüntülerden yola çıkacaksan, etraftaki diğer şeylerle orantılayabilmek için. ışığı zaten ölçemezsin ne kadar uzakta olduğunu.

o binlerce insanın gördüğü söylenen uçan şeyleri neye göre konumlandırmışlar o konuyu biraz daha açabilir misin?
Sosyal ağlarda paylaş

koydugunuz butun videoları izlemedim butun yazılarıda okumadım.
bazıları sacmalamaya basladıktan sonra kapattım.

arada baya sacmasapan siteler var.

hayır bide üstüne teknolojisni bilmediğin, materyalini bilmediğin fiziğini bilmediğin bilimini bilmediğin bir arac hakkında "parlıyor cunkü iyonizasyonla calışıyor" gibi şeyler diyorsun. Ne demekki şimdi bu?

anlatabildimmi derdimizi. Biz ne kadar kanıtların yetersiz -sayı olarak değil, o departmanda maşallahları var ama nitelik olarak- dedesekte sen "okulda 2+2=4 dediklerinde inandınız ama" mı diyiceksin? e amlanya kaybetti diye bizde 3 puandan olduğada inanmıştık.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
Öte yandan o videolarla ilgili tek sorunda bu değil. Tamam diyelim ki o videolar fotomontaj değil bu kanıtlandı, o videolarda ne olduğunu açıklamıyor ama bu. Şu an herhangi birimizin bilgisiyle açıklayamadığı garip bir olay söz konusu ve siz bunu direk uzaylılara yoruyorsunuz. Bunun antik çağda bir insanın hareket eden güneşi görüp bunu tanrılara bağlamasından hiç bir farkı yok umarım bunu görebiliyorsunuzdur. Sen "bunlar uzaylıdır" dediğin zaman bizim bu argümana karşı zaten herhangi bir yorum yapma şansımız yok çünkü uzaylıların tanrıdan çok farkı yok, tek tahmin edebileceğimiz şey tanrı kadar güçlü olmadıkları ama bizden daha üstün oldukları. Fakat bu üstünlüğün bir tanımı yok dolayısıyla anlamadığımız nerdeyse herşeyi uzaylılara yorabiliriz. Bu da takdir edersiniz ki saçma.

Yani o gösterdiğiniz video kanıtlarının bir çoğunun gerçek olmasının bize sunacağı tek sonuç ortada bizim anlayamadığımız bir takım olayların gerçekten olduğu. Ama bunu uzaylıların yapıyor olması, bilmediğimiz bir insan teknolojisinin yapıyor olması ya da henüz anlayamadığımız doğal bir fenomenin sonucu olması yönünde herhangi bir bilgi vermiyor.

Biz de aksini iddia etmiyoruz zaten. UFO videosu veya resmi varsa analiz ediliyor ve analiz videodaki cismin normal olarak bildiğimiz hiçbir şeyin olamayacağını kanıtlamaktan öteye gidemiyor. Bütün analizlerin sonucu ya fake ya da hiçbir şekilde açıklanamıyoruz oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:

Ayrıca herkesin güvenip güvenmediği "uzman kaynakları" farklıdır. Adamın işi gücü yok sizin güvendiğiniz adamlara mı gidicek? Kendi güvendiği adama gidiyor ve sen buna inanmıyorsan kimsenin umurunda olmuyor açıkçası. Adam götürüyor analiz ettik alın işte sonuç bu diyor.

Öncelikle para için yapıyordur demiyorum, bu dünyada hata yapmanın binlerce yolu var. Bazıları para ya da ün için çarpıtma olabilir, bazıları bilimsel metodolojiyi kullanmayı becerememekten olabilir, daha basitleri dikkatsizlik olabilir hata yapmanın binlerce yolu var. Bu sebeple bir iki kişi arasında dönen bir onaylama çemberi beni ikna etmiyor. Bahsettiğim bilimlsel kaynaklarda bile bazen onca hakem ve inceleyecen olmasına rağmen hatalar olabiliyor.

Ha ama bu ikinci yazdığın doğru, adam beni umursamak zorunda değil onun bilimsellik kriteri ile benim bilimsellik kriterim uyuşmuyorsa. Ama ben bu noktada adama çıkıp "senin yaptıkların tamamen çöp yaptıklarının yanlış olduğunu kabul etmen lazım" demiyorum. Tam tersine sen gelmiş bana bu adamın videolarından sonra en az bi %80 kabul etme şartı koyuyorsun. O adam beni umursamıyorsa, ben de o adam benim istediğim gibi çalışmadığı için aynı şekilde o adamın çalışmalarının umursamama hakkına sahibim, bu hakkı benden zorla alamazsın.

said:

Biz de aksini iddia etmiyoruz zaten. UFO videosu veya resmi varsa analiz ediliyor ve analiz videodaki cismin normal olarak bildiğimiz hiçbir şeyin olamayacağını kanıtlamaktan öteye gidemiyor. Bütün analizlerin sonucu ya fake ya da hiçbir şekilde açıklanamıyoruz oluyor.

Ben mi yanlış hatırlamıyorum ama "bunca videodan sonra uzaylıların varlığına yüksek ihtimal ~%80~ vermeniz, inanmanız en azından ben de bilmiyorum ne olduğunu ama uzaylı olması çok olası demeniz lazım" diyen sen değil misin? Bu bakış açısıyla koyduğun videoların nerdeyse çoğu uzaylılar için bir kanıt olmaktan çıkıyor, kanıdı geçtim onların varlıklarını desteklemiyor bile. Sadece o olaylarının sebeplerinin uzaylılar olmadığını henüz gösteremediğimizi anlatmış oluyor. Ama bunun yanında binlerce başka sebep olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bu arada benim bu olayda en basitinden kurduğum mantığı anlatmak istiyorum. Bu mantığı lütfen okuyun, inceleyin ve aynı görüşte olmadığınız noktaları bold ile veya bi şekilde bir yorumla belirtin tartışalım:

sov said:
Benim asıl üzerine ışık tutmaya çalıştığım olay ise şu:

Bu cisimleri hakikaten milyonlarca kişi görüyor mu? Görüyor.

Bu ne demek? Bazı videolar/resimler fake olsa da çoğu gerçek ve bu olay hakkaten dünyada hergün oluyor ve insanlar bu tür şeyleri görüyorlar demek.

Hükümet kendi hava sahalarını istila eden bu cisimlere ne diyor? Siz hayal görmüşsünüz veya Jüpiter'dir, uydudur, weather baloon'dur falan gibi birbirinden komik açıklamalarla halkı yatıştırmaya çalışıyor.

Bu olay hergün olmaya devam ediyor ve üzerinde binlerce deney yapılıyor ve her deneyde bu cisimlerin hükümetin dediği hiçbir şey olmadığı anlaşılıyor. Hükümet dinliyor mu? Hayır. Hükümetin resmi görüşü nedir? UFO's don't exist.

Bu ne demek? Bariz bir şekilde biliyorlar ve halktan bu gerçeği saklıyorlar demek. Bu noktadan sonra niye sakladıklarına dair sebepler aramaya başlıyoruz.

Ondan sonra bu cisimlerin hakkaten dünya dışı varlıklara ait olduğu olabilitesi ortaya çıkarsa dünyada yer yerinden oynayacağı ve herşeyin değişeceği ortaya çıkıyor. Burda detaya girmeyeceğim sadece hakkaten başkan açıklama yapsa dese bunlar gerçek ve 1940'lardan beri biliyoruz söylemedik diye.. bi düşünün bakalım nolur..

Ondan sonra bu tür olayların geçmişine bakıyoruz; hükümetle medyanın ilk aynı bir UFO olayı üzerinde yaptığı yorumları ele alınca akla Roswell olayı geliyor.

Hükümet ilk "UÇAN DAİRE" düştü diyor ve ertesi gün weather balloon diye değiştiriyor söylediğini. O günden sonra hep bir yalanlama politikası başlıyor.

Burda doğal olarak vardığımız sonuç adamlar 1947'den beri biliyorlarsa WTF are they doing ? Falan filan diye gidiyor araştırma.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hükümet ilk "UÇAN DAİRE" düştü diyor ve ertesi gün weather balloon diye değiştiriyor söylediğini. O günden sonra hep bir yalanlama politikası başlıyor

yalnız burda şöyle bişi var. hükümet birimleri gidip düşen şeyi tanımlayana kadar, düşen şey UFO'dur.

adam koymuş zaten ismini, tanımlanamayan uçan nesne :P
Sosyal ağlarda paylaş

hayır öyle değil. Hükümet UFO demiyor, UFO kelimesini başkası buluyor.

Amerikan silahlı kuvvetlerinin dediğine göre UÇAN DAİRE diyorlar. UFO demiyolar ikisi çok farklı şeyler.

Uçan daire = flying saucer
UFO = unidentified flying object = tanımlanamayan uçan cisim
Sosyal ağlarda paylaş

sovereign bakmasın

Bugun ki teknoloji hep uzaylıların ürünü.

Transistörü 50 lerde de Roswell olaylarında düşen ufodan esinlenerek bulmuşlar, Schottky uzaylı olabilir hatta.

Hükümet dediğinde halktan oluşan bir oluşum sonuçta,nereye kadar bu kadar kasıp saklayabilir.>> yazdığın kısıma cevap olarak.

Hükümet robot bir oluşum değil yani,eğer bu kadar ortada bir durum söz konusu ise, her gün milyonlarca insan bir şeyler görüyorsa.

Ha diyorsan Men İn Black gibi aletleri var,gören unutuyor flaşı yiyip bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
Öte yandan o videolarla ilgili tek sorunda bu değil. Tamam diyelim ki o videolar fotomontaj değil bu kanıtlandı, o videolarda ne olduğunu açıklamıyor ama bu. Şu an herhangi birimizin bilgisiyle açıklayamadığı garip bir olay söz konusu ve siz bunu direk uzaylılara yoruyorsunuz. Bunun antik çağda bir insanın hareket eden güneşi görüp bunu tanrılara bağlamasından hiç bir farkı yok umarım bunu görebiliyorsunuzdur. Sen "bunlar uzaylıdır" dediğin zaman bizim bu argümana karşı zaten herhangi bir yorum yapma şansımız yok çünkü uzaylıların tanrıdan çok farkı yok, tek tahmin edebileceğimiz şey tanrı kadar güçlü olmadıkları ama bizden daha üstün oldukları. Fakat bu üstünlüğün bir tanımı yok dolayısıyla anlamadığımız nerdeyse herşeyi uzaylılara yorabiliriz. Bu da takdir edersiniz ki saçma.

Yani o gösterdiğiniz video kanıtlarının bir çoğunun gerçek olmasının bize sunacağı tek sonuç ortada bizim anlayamadığımız bir takım olayların gerçekten olduğu. Ama bunu uzaylıların yapıyor olması, bilmediğimiz bir insan teknolojisinin yapıyor olması ya da henüz anlayamadığımız doğal bir fenomenin sonucu olması yönünde herhangi bir bilgi vermiyor.

Evde olmadigim icin konuya bakip cevap atamiyorum. Teker teker gerekli mesajlara cevap atmaya calisacagim zamanla. Oncelikle bunu sectim ve Ardeth'e tesekkur etmek istiyorum.

Bunca sayfadir ben boyle bir mesaj bekliyordum iste. Koydugumuz en basit videoyu bile izlemeyip mesaj kasmaktansa mantikli yaklasimla mesaj attigi icin tesekkur ediyorum. Ardeth, dedigin gibi onca sey olduktan sonra iste "U.F.O" oluyor o goruntuler. Acilimini biliyorsun. O seyden sonra "ne olabilir?" sorusu ile karsi karsiya kaliniyor ve ihtimaller inceleniyor.

Mesela Phoenix lights olayina bakalim. Evet videolar hilesiz, orda o isiklar var, peki nedir onlar? UFO olayina inanmak istemiyorsa kisi ona "ordunun gizli denedigi ucak" olarak isimlendiriyor.

Ordu deneyi ucak olamayacagini bir teori ile acikliyorlar videoda. Cismin goruldugu istikamet ciziliyor. Cunku isiklarin ardindan cismin hareket ettigi bir yon var, birbirini tanimayan taniklarin verdigi ifadeler ile cismin uctugu alana bakiliyor haritada. Cisim cevrede onca bos alan varken Phoenix'un ustunde ucuyor ve orda duruyor falan. Ordu bir seyi test ediyorsa bunu gizli yapmak ister.

Bu teori Tinley Park, Illinois olayinda da gozlemleniyor. Cisim 2 gece ust uste ayri noktalardan, komsu sehirlerden falan gozlemleniyor, 3. gece Avustralyada ayni cisim gozukuyor. Bu isin baska aciklamasi kalmiyor bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Ben mi yanlış hatırlamıyorum ama "bunca videodan sonra uzaylıların varlığına yüksek ihtimal ~%80~ vermeniz, inanmanız en azından ben de bilmiyorum ne olduğunu ama uzaylı olması çok olası demeniz lazım" diyen sen değil misin? Bu bakış açısıyla koyduğun videoların nerdeyse çoğu uzaylılar için bir kanıt olmaktan çıkıyor, kanıdı geçtim onların varlıklarını desteklemiyor bile. Sadece o olaylarının sebeplerinin uzaylılar olmadığını henüz gösteremediğimizi anlatmış oluyor. Ama bunun yanında binlerce başka sebep olabilir.

"%80 inanman lazim" konusu soyle geliyor. Simdi bu inceledigimiz konular hakkaten cok zor, inanilmasi guc, engellerle dolu konular. Eger ben en basit olaydan incelemeye baslamasaydim bu E.T. konusunu muhtemelen burada negatif yaziyor olacaktim.

%80 dememimizin nedeni o kadar cok sey ogrendim ki bu konuyu arastirirken direk bir yerle baglanti kuruyorsun; farkli kaynaklari arastirirken benzer vakalar ile karsilasinca sasiriyor insan, dahada inaniyorsun o zaman.
1980'lerde yasanmis bir olay bir videoda karsima cikiyorsa %80 inaniyorum o videoya. O yuzden yani, bizim koydugumuz seyler direct olarak inanilir geliyor.

Skeptik bakarsanda senin durdugun noktada oluruz zaten, yani "iste o cismi tanimlayamayiz eger her kosul orjinal olarak kanitlanmissa" olur.

Sen bakiyorsun ve diyorsun ki "evet orda bir isik var, ordu deneyi olabilir, hava deneyi olabilir."
Ben bakinca diyorum ki "bilmemne arastirmasinda havanin soyle oldugunu biliyoruz o yuzden degil, flare degil cunku test ediliyor ve isiklarin hareketi aksini kanitliyor, ordu ucagi olamaz cunku gunumuz teknolojisinin yapabildikleri su su su, ordunun test yapma yerlerinin ihtimali su su su demekki ordu olayi highly unlikely..." diyorum. Cunku o kadar vaka, o kadar inceleme izledim ki ihtimalleri daha kolay inceliyorum. cunku aciklamalar degisiyor surekli bu gorulme vakalariyla ilgili.

O zamanda e eger bunlar E.T. kontrolunde kullanilan araclar degilse nedir? baska secenek kalmiyor, eger US Army ise bu teknoloji nerden geliyor? Cunku illa bir yerden almis olmalari lazim cunku tarihte bile bu araclarin/e.t.'llerin izleri var.
Sosyal ağlarda paylaş

Günümüz teknolojisi şu şu şu diyorsun, hangi araştırma merkezinde çalışıyorsun?

Hangi bilim kaynaklarını takip ediyorsun,nerden biliyorsun sen bu kadar günümüz teknolojisi nedir diye?

Ordu gizli deney yapmaz öyle diyorsun, ne kadar zamandır ordudasın,hangi yıllarda nerde görev yaptın,hangi ülkenin ordusunda görevlisin?

Hangi bilimsel araştırma aşamalarında bulundun ki bu yüksek teknoloji ise mutlaka bir yerlerden almışlardır diyorsun?

Bu sorularıma cevap verirsen bilgi sahibi olup ondan sonra bu konularda fikir ürettiğin konusunda ikna olmuş olacağım,teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

sovereign bakmasın

Bugun ki teknoloji hep uzaylıların ürünü.

Transistörü 50 lerde de Roswell olaylarında düşen ufodan esinlenerek bulmuşlar, Schottky uzaylı olabilir hatta.

Hükümet dediğinde halktan oluşan bir oluşum sonuçta,nereye kadar bu kadar kasıp saklayabilir.>> yazdığın kısıma cevap olarak.

Hükümet robot bir oluşum değil yani,eğer bu kadar ortada bir durum söz konusu ise, her gün milyonlarca insan bir şeyler görüyorsa.

Ha diyorsan Men İn Black gibi aletleri var,gören unutuyor flaşı yiyip bilemem.

Amerikan hukumetinin icinde CIA gibi kuruluslarda ki calisanlarin cogu bildigin robot. O filmlerde gordugun obsessed ajanlarin hepside gercek.

Isinin asigi manyak adamlar dolu USA. Hele hele CIA'in ust duzeyindeyse adam herseyi hice sayar, ustun olarak gorur kendini. "zayif halk bilmemeli" denirse benimserler, netekim kendileride yaslandiklari zaman cikip soyluyorlar bunlari. Disclosure project'e (muhtemelen zerre bakmadiniz tabi bunada) cikip konusan retired agent'lar, colonel'lar, komutanlar falan "zamaninda bunlarin basina acilmasini, halkin ogrenmesini istemedik, yanlis olur diye dusunduk ve gizlenmesini istedik" diyorlar. Ve dogruda diyorlar.

Suan senin benim forumda yazdigim gibi ozgur tartisamiyordun o zamanlar bazi konulari. Cikip "ufo gordum / uzaylilarla konustum" dersen yasadigin kasabada freak ilan edilirsin, isindende olursun mevkine gore. Ama artik insanlik daha aliskin, daha umursamaz, daha acik goruslu yada daha inaniyor bu konulara. O yuzden simdi tehlikesi cok cok daha az toplum baskisi olarak. O nedendir ki insanlar artik cikip itiraf ediyorlar, acikliyorlar yasadiklarini.

Ayni zamanda isin sektorlesmis tarafindan kaymak yemege calisan yalanci insalarda dolu. Bu yuzden ayirt etmesi cok cok daha zor yalan soyleyenle gercekten aciklamak isteyen insani. Bu konununda amaci bunu belirlemek, dogru olani ayirt etmek, en inandiriciyi bulup gostermek.
Sosyal ağlarda paylaş

Günümüz teknolojisi şu şu şu diyorsun, hangi araştırma merkezinde çalışıyorsun?

Gunumuzde onumuze konulan teknolojiyi biliyoruz, gizli test edilenler ise tabiki bilinmiyor, ama karsilastiriyorsun. Eger 0 ses cikararak havada suzulen, icinden isik cikan bir alet yaptiysa USA bilemeyecegim.

Hangi bilim kaynaklarını takip ediyorsun,nerden biliyorsun sen bu kadar günümüz teknolojisi nedir diye?

Anti-graviti'yi yapsaydi eger bilim adamlarini bunu ogrenirdik simdiye kadar diye dusunuyorum UNLESS cok gizli bir arastirma yapilmiyorsa tabi. E o arastirmayida nerden esinlendin, niye bugune kadar kullanmadin diyede sorarlar US Army'ye.

Ordu gizli deney yapmaz öyle diyorsun, ne kadar zamandır ordudasın,hangi yıllarda nerde görev yaptın,hangi ülkenin ordusunda görevlisin?

Ordu gizli deney yapamaz demiyorum, ordunun gizli deney yapabilecegi mantikli bolgeler vardir diyorum. AREA51'de yapabilirsin mesela, Area51 oldukca buyuk bir alana sahip, giris cikislar yasak, ucus yasak falan. Orada ucur babam ucur, kimse duymaz. Ama sehirin uzerine gelipte 30 dakka isik sacarsan ne bicim gizli deney yapiyorsun arkadasim diye sorarlar.

Hangi bilimsel araştırma aşamalarında bulundun ki bu yüksek teknoloji ise mutlaka bir yerlerden almışlardır diyorsun?

Izledigim belgeseller bir yana cesitli teknolojik gelismeleri yayinlayan bloglar falan var internette. Mesela manyetik alan ile kucuk cisimlerin ucuruldugunu, sadece elektrik ile yatak boyutunda hafif bir cismin ucuruldugunu, havada suzuldugunu biliyorum. Sen bilmiyorsun ama. Sonra karsilastiriyorsun bu deneylerin olcegini, yapildigi yerleri ve baglantilarini. Onca hikayeyide okuyunca bazi baglantilar kuruluyor. Roswell olayindan bu gune ulasan cogu hikaye birbiriyle ortusuyor mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir program izlemiştim videoların, fotoğrafların %99'unun uydurma olduğundan bahsediliyordu. %1'i ise gerçekten açıklanamayan bir şeylermiş. Uzaylılar var olabilir buna katılıyorum ama dünyaya ulaşan hele hele bu hikayelerde anlatılan araçlarla ulaşan canlıların olduğuna pek aklım yatmıyor. I want to belive ama biraz düşününce öyle değil olay. Uzayı sürekli gözlüyoruz, dinliyoruz ve bu şeyler zittin milyon ışık yılı uzakta. Görebildiğimiz yerlerde şimdiye kadar böyle bir şey tespit edilmemiş. Diyebilirsiniz ki gizleniyorlar falan ne görüyoruz ne duyuyoruz ne de diğer taramalarda sonuç çıkıyor.

Şimdi o halde daha uzakta olması lazım eğer canlı(ve zeki) bir yaşam formu varsa. O zamanda bunların dünyaya ulaşmaları oldukça zorlaşıyor. Milyonlarca ışık yılı diyoruz burada ışık hızında gitse dahi binlerce yıl(milyonlarca bile olabilir) sürecek yolculukları. Yaşayan her organizma bir gün ölür ve eğer siz uzaylı canlılar dünyayı ziyaret ediyor diyorsanız bu canlıların buraya gelişinide bir şekilde açıklamalısınız. O kadar uzun zaman yolucluk yapmak ayrı bir derttir. Hayatta nasıl kalacaklar? Gemileri nasıl dayanacak? O hıza nasıl ulaşacaklar ve en güzeli o hıza nasıl dayanacaklar. Bir madde hızlandıkça ağırlaşır çok yüksek basınç uygulanır ona test edemiyoruz tabiki ama o noktada ya sonsuz ağırlaşacaktır ya da varlığını kaybedip enerjiye dönüşecektir. Enerjiye dönüşüyorsa bu sefer aklını nasıl koruyacaktır. Ruh işlerine falan girersiniz oradan sonra tüm dini meseleleride açıklarsınız :D ama olay gittikçe bilimden çıkıp bilim kurguya veya felsefeye gider.

Bu canlılar dünyaya gelip gidecek bu şekilde bir olay çok zor. Bırakın gelip gitmeyi geldikleri zaman geriye mesaj yollamaya çalışsalar yine binlerce yıl sürecek. Olayları açıklamaya çalışırken kendi bilimsel verilerimize göre yorumlamamız gerek. O kadar uzaktan bir canlının dünyaya gelişini malesef açıklıyamıyoruz. Solucan deliği, uzayı bükme falan olabilir ama bunlar teoriden ibaret deneysel çalışmalara dayanmıyorlar. Bilmiyoruz bu yüzden nasıl gelirler nasıl giderler. Ama şunu söyliyim gelebilselerdi bir şekilde fotoğraflarda gördüğüm araçlarla yapamazlardı bu işleri.

Ha şunada inanabilirsiniz. Belki çok yakında zeki bir yaşam formu var ama dünya hükümetleri bunu gizliyor. Olabilir... küresel bir komplo yapılıyor olabilir ama buda yine teoridir. Kesin kanıtlara dayanmadıkça benim için bir değeri yoktur. Emekli bir general, bakan aslında vardır diyosada benim bir tarafımda olmaz. Adam kitap yazıyo, ordan oraya geziyor paranın kaynağını buluyor falan... anladınız siz.

Geçenlerde habertürkte şu ufo merkezinin başkanımı ne çıkmıştı. Adam güzel güzel anlattıda sonlara doğru 2012de insanlık boyut değiştirecek başka bir forma girecek gibisinden bir şeyler demeye başladı orda üzüldüm kendisine uçtu adam. izlediğim gibi %1 hadi geçtim %5 açıklanamayan olaylar olabilir ama geri kalan %95 uydurmadır "diyorlar"
Sosyal ağlarda paylaş

o yüzdeleri kim hangi kıçından uydurmuş merak ettim :)

Son derece önyargılı bir genel halk görüşü içerisinde çıkan magazin makalelerinde böyle yalan haberler görmek mümkün. Her sene yüzlerce crop circle çıkıyor, gazete 2-3 tane adamın haberini yapıyor ondan sonra ha ulan onlar yapıyormuş diyor halk da doğal olarak. Genel olarak medya'nın gösterdiği bu tür konulara dayanan şeylere inanılmaz skeptik yaklaşıcaksınız.

Ayrıca üstteki posta hitaben: dünya dışı varlıkların bizden milyonlarca yıl daha gelişmiş olabileceğini ve bizim sadece geçtiğimiz yüz yıl içerisindeki teknolojik gelişmelerimizi göz önünde bulundurursan adamların istedikleri yerlere gidip gelmeleri son derece normal bence.

Yani bu tür konuları konuşurken adam milyonlarca ışık yılı aşıp gelicek de bilmemne bilmemne mi yapıcak diyor herkes de.. bizim bakış açımızdan böyle garip gelen bu olay onların bakış açısından eve giderken Dünya'ya uğramak gibi kolay birşey niye olmasın?

100 yıl önceki bilim adamları bugünki teknolojimizin yarısına imkansız derdi.

Bakış açısı çok önemli.

Bu arada LathspeLL ağzına sağlık :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dun soyle dusundum: Dunya gercektende enteresan bir yer, dunya disindan olsaydiniz muhakkak durup izlerdiniz. milyon cesit canli, hayvanlar, bitkiler ve insanlar. Acaip, sirk gibi.

South Park'in bir bolumunde deniyor ki uzaylilar bizi Reality TV show icin yaratmis izliyorlar. Butun hayvanlari falan koymuslar deli egleniyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...