Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Extra-Terrestrial Concept (Açıkfikirli insanların bakması rica olunur)

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

Zeitgeistin komplo teorisi yanı ağır basıyordu kabul,ama din ve monatery base(para tabanı) konusunda öne sürdüğü savlar kesinlikle oldukça mantıklı ve kabul edilebilir geliyor bana.
Bazıları da ihracat katlandı,büyüme tavan yaptı laflarına inanıyor bana da bu komik geliyor mesela...
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:
Sovereign said:
Zeitgeist'ı veya Loose Change'i izledin mi bilmiyorum. Belki izlemişsindir. İzledikten sonra hala bunu diyorsan sana acımaktan başka birşey gelmez elimden.

şu tavırları gördükçe sanırım ben izleyenlere acımaya başlayacağım.

Valla ne laf soktum ne birşey. Saygısızlık da yapmadım. Gerçeği söyledim. Acıyorum dedim. Hakkaten acıyorum. Niye? Çünkü önüne sunulan kanıtların hepsini görmezlikten gelip yalan dolan bunların hepsi demek kolay. (9/11 loose change ve zeitgeist kanıtlarından bahsediyorum, topikten değil)

Kötü emellerim yoktu, saldırmadım, Absolut'a saygım var, hepinize saygım var, ama bu Z ve LC'yi izledikten sonra hala 9/11'ın terörist atakları olduğuna inananlara karşı genel olarak hissetiklerimi değiştirmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Malkor said:
ben bunları biliyorum internetten araştırıyorum ve benim araştırdığım kaynaklarda çok video var, bunlardaki insanlar uzaylıların gerçek olduklarını söylüyolar çarpıtanlar devletin adamı, inanmıyorsunuz çünki araştırmıyorsunuz veya izlediklerinizi ayırt edemiyorsunuz çünki siz benim kadar aydınlanamamışsınız

Kimseyi eleştirmek değil amacım demiş olsan da bile burda yazdıklarının hepsinin bana hitap ettiğini anlamak zor değil.

Araştırmam internetle sınırlı değil.

Video da var, doküman da var, herşey var.

İzlediğim veya araştırdığım şeylerde ne deniyorsa reklamını yapmaktansa bütün bilgileri alıp kendi kararımı veriyorum. Buraya linkini koyuyorsam açıklamamı altına yazıyorum. Direk videodaki herşey doğru ve siz bunu göremiyorsanız bilmemnesiniz diye bir tutum değil amacım ama öyle algılanıyor malesef.

"İnanmıyorsunuz çünkü araştırmıyorsunuz" yanlış, böyle düşünmüyorum. Demek istediğim koyduğum materyali veya bilgilerimi aldığım yerlere bakmadan, etmeden yorum yapan insanların yazdıklarını ciddiye almamak.

Aydınlanmamışsınız diye birşey yok. Herkes herşeyi istediği gibi algılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Valtyr said:
Ya dediğim gibi gerçekten bazı şeylere inanmamak ve mantıklı bulmamak için bağnaz olmak gerekiyor.Ama bazı yerlerde iyi sapıtmışlar çip takılacak falan olaylarında :)

böyle düşünmek için gerçekten çoğu şeyin farkında olmamak lazımdır.çipe giden ilk aşama, herkesin çipe sahip kredi kartı boyutlarında kimlik kartları ile dolaşmasın çok yakında türkiyede de başlanacak.resmi bir kurumda çalışıyorum bize sordular bu kartlara ne yüklensin diye bizde parmak izi ve dna kodlarıda yüklensin dedik.ve parmak izi kabul gördü.10 yıl sonra implant aşamasına gelecek.nereye gittiğiniz nerede olduğunuz bilinecek.çok uzak bir gelecek değil.hala zeitgestde anlatılanlara inanmamak gibi bir lüksümüz olacak mı? bu kadar septik düşünüyorsunuz filmlerden şüphe ediyorsunuz fakat 11 eylül olayını terörristler yaptığından şüphelenmiyorsunuz.o konuda abd ne derse o sanırım :)
Sosyal ağlarda paylaş

sorması ayıp parmak izi ya da dna şeysini o çiplere koymanın amacı nedir? pratikte hiç bir mantıklı uygulamasını göremiyorum. ben o kartı bi yerde kullansam; parmak izi şöyle, dna izi böyle birisi burdan işlem yaptının ne gibi bir faydası olacak siz resmi kurumlara. zaten ismim, adresim falan yok mu o kartta? ayrıca 70 milyon kişinin parmak izini, dna kodunu çıkartmak kaç paraya gelir?

çok ileriki yıllarda çiple insanları takip etme olayı için de, diktatör vari bir yönetim gerekir ki; artık insanlar kolay kolay yemez öyle şeyleri.
Sosyal ağlarda paylaş

çok kolay herhangi biri suç işlediğinizde parmak izinizi almaya gerek kalmayacak.olay yerindeki parmak izlerinizden veya dna kalıntınızda kim olduğunuz siz daha önce hiç suç işlemeseniz bile belli olacak.kimlik kartınızı kullandığınız anda nerede olduğunuz tespit edilecek.ileride kredi kartı maaş v.s. gibi şeylerde aynı karttan ödeneceği için bloke edilecek v.s. kaçış olmayacak elinde sonunda para harcayacaksın.bu arada suçlu olmayanlarda yanabilir.mesela ergenekoncu derler kredi kartını kimlik kartından bloke ederler kitlenir kalırsın.seni tutlamalarına bile gerek kalmaz çünkü harcayacak paran olmayacak herşey kart üzerinden olacak.:)

"çok ileriki yıllarda çiple insanları takip etme olayı için de, diktatör vari bir yönetim gerekir ki; artık insanlar kolay kolay yemez öyle şeyleri."

görüşüne katılmıyorum.ona bakarsan heryere kamera konmamalıydı.bugun heryerde kamera var ve bahanesi kişisel güvenlik suç oranlarının artması.cip implantlarıda kişisel güvenlik için olacak.insanların hepsi kabul edecek hiç endişeniz olmasın.

neyse konu ufolar idi o konuya dönelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Şaka bir yana, o chiplerin implant edilebilir hale gelmesi için çok uzun bir süre yok. En büyük sorun chipleri üretmek ya da nöronlarla interface ettirmek değil, nereye konulacağının bilinmemesi ve operasyonel sıkıntılar (beyin ile uğraşıyorsunuz sonuçta). Beynin nasıl çalıştığını tam olarak anlarsak 5-10 yıl içinde mantar gibi türerler :)
Sosyal ağlarda paylaş

Soyle bakmaniz lazim RFID olayina: Oncelikle bu RFID chip'leri kimlik bilgilerinizi, her bilginizi tasimakla birlikte bunlar bu bilgileri seed edecek. Boylece attigin her adim kaydedilecek.

Sistem'e karsiysan ellerine buyuk koz vermis oluyorsun, her dediklerini kabulleniyorsun. AKP'yi ornek alalim, herkese taktilar bu cipi, sen bu adamlara laf edersen her turlu is basina gelebilir, fikir ozgurlugun kisitlanabilir. Buda olacak zaten olmamasinin imkani yok bu sistem oldugu surece.
Sosyal ağlarda paylaş

lam çok alakasız ama rfid ile taşınan bilgileri kopyalamak çocuk oyuncağı gibi bişi. rfid yaygın kullanılsa mesela kartlarda, bi otobüse binip bi sürü adamın rfid kartı bilgilerini alabilirsiniz. ayrıca dijital pasaportlardaki rfid bilgilerinin de çok kolaylıkla sahtesinin düzenlenmesi bende acaip bi gülme etkisi yarattı açıkçası.

halen sağlıksız bi teknoloji.. böle giderse başka bişiler yapmaları gerekecek.
Sosyal ağlarda paylaş

eheh torrent değil ama harbiden bazı gruplar yapıyorlar sanırım bu olayı.

2006'da olması lazım ingiltere'nin pass'lar kırılıverdi kısa sürede. sonra amerika'lıların ki kırıldı bi de üstüne kopyalandı. bi güzel sahtesi yapıldı yani.

zeit'çıların dediği gibi olursa en fazla "abiii içeri mithat girmiş diyor sistem ama kapıdaki eleman abbasın girdiğine yemin ediyor!!!" tutarlılığında olur bu gidişle.

çok ham ve vasat
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:
lam çok alakasız ama rfid ile taşınan bilgileri kopyalamak çocuk oyuncağı gibi bişi. rfid yaygın kullanılsa mesela kartlarda, bi otobüse binip bi sürü adamın rfid kartı bilgilerini alabilirsiniz. ayrıca dijital pasaportlardaki rfid bilgilerinin de çok kolaylıkla sahtesinin düzenlenmesi bende acaip bi gülme etkisi yarattı açıkçası.

Onda da encryption var gayet istenirse, basit değil o kadar diye biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Banada anlatın, kartıma sınırsız para yüklücem.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Onda da encryption var gayet istenirse, basit değil o kadar diye biliyorum.

datayı toplamak acaip kolay. kırılması için de bi bakının nete. proğğram falan sunmuyorlar tabi ama nereleri açıktır, neden kırılıyor. bunları anlatıyorlar. mesela toplamasında çantada açık laptop ve bi rfid tarayıcı yeterli. kırılması ile ilgili tonla makale var. elemanlar amerikanın ki ile feci kafa bulmuşlardı.. ingiltereninkinin kırılması ile ilgili sağlam bişiler indirip okumuştum, üniversiteden adamlar çok detaylıca anlatıyorlardı olayı. 2007 makalesi

zaten google'dan aratın bulursunuz rahatlıkla. bi de rfid malware'lara bi bakının.

geniş açıdan baktığımızda totaliter rejimin kişi damgalaması makul gelebilir ama uygulama yöntemleri olarak öne sürülen şeyler biraz saçma.

dokunduğunuz yerden parmak izini bile adam gibi işleyemiyorlar henüz.
Sosyal ağlarda paylaş

dur önceden de yazmıştım ben bunları. bi süredir bu rfid'in nası oluyor da bu kadar ebleh olduğuna kafayı takmış durumdayım..

http://forum.paticik.com/read.php?13,3540935,3544777#msg-3544777
dasaaa said:
bunlar hep rfid şeyler sanırım.
arkadaşımın düşüncesi
said:
abi ogs gibi bişi değil mi? o zaman büyük bi aletle bunları hacklemek mümkün değil mi? bence hacklenir bunlar.. rfid gibi bişiyse..

biraz bakındık... rfid pasaportlarda falan da kullanılmış, alışveriş merkezlerinde de.. sonunda bunların sinyallerini şifreleyen şirketin genelde texas instruments olduğunu gördük..

az önce rasgele bakınırken bunu buldum..
mythbusters'dan adam savage, rfid ile ilgili bir program hazırlayacakları zamanı anlatıyor.. texas instruments'a danışsın istemişler. bir tele konferans ayarlanmış. ama karşıdakiler biraz daha kalabalıkmış... visa, mastercard, amex vs... ve nedense hoş olmayan tehditler savurmuşlar!
http://www.youtube.com/watch?v=-St_ltH90Oc
ilginç...

ha bi de yapılamaz diyenler için şunu verelim:
http://gizmodo.com/369796/rfid-credit-cards-can-be-hacked-with-8-worth-of-stuff
rfid hacking bayağı kolay gözüküyor aslında.

texas inst! bi şeytan merkezi!
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...