Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Extra-Terrestrial Concept (Açıkfikirli insanların bakması rica olunur)

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

Cunku sizin gibi inanmaya direnenler var.

Direnenler diyorum ama soyle aciklayayim. "Taksim'e inmeleri lazim", "kanitlar nerde", "kendi gozumle gormem lazim" gibi dusunceleriniz dogru. Daha somut seyler istiyorsunuz, buda normal.

Fakat ortada ki belgelerde yadsinamaz. Siz onlara bakmiyorsunuz. Ortada gercekten "gercek" ve "aciklanamayan" olaylar var. Bunlari inceleyince inaniyor zaten insan. Bu olaylarda en basit olaylar bu konuda. Rabbit Hole'un kapisinda ki olaylar. Rendelsham Forest incident, Phoenix Lights, Texas Lights, Roswell incident ve bir kac tane daha belgelenmis olaylar inanmaya yetiyor benim icin.

Bu olaylardan sonra sonraki asamaya geciyorsun. "Neden geliyorlar?" "Nasil geliyorlar?" "kontak kuruldu mu?" gibi sorulara geciyorsun. Bunlarda Rabbit Hole'u derinlestiriyor, inanabilirligin senin acik goruslulugune, zekana, yalani/gercegi ayirt edebilmene baglaniyor. O kadar derin, karisik, yalanlar ve hilelerle dolu ki zorlaniyor insan.

Bu forumda da biz hizli ilerledik. Once sizin bahsettigim ilk olaylari ozumsemeniz, hazmetmeniz gerekiyordu. Son sayfalarda goruyoruz ki hala ilk zamanlarda bahsettigim bu olaylari incelememissiniz, ilgili videolari izlememissiniz. bunlari yapmadan "UFO'in calisma sistemi, yolculuklari, hizlari, kontaklari, kacirilma olaylari, dinlerin olusumu, tarihteki etkileri, gorunmezlik, sonsuz enerji" falan filan gibi konulara gecince olmuyor. 1. vitesten, 3. yada 4. vitese gecmek motoru boguyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign'in verdigi son site muhtesem bir site.

http://www.hyper.net/ufo.html

Sovereign Disclosure Project konusunu actiginda, ben arastirmaya baslamistim, ilk konulardan biri Rendelsham Forest incident idi. Arastirmam sirasinda bu siteye gelmistim sonra unutmustum. Site harika. Su asagida ki videoyu sitede buldum mesela.

Bence basarili bir video. Daha incelemedim derin olarak ama etkileyici.

http://www.youtube.com/watch?v=7FhKcV38SoM

watch?v=7FhKcV38SoM
Sosyal ağlarda paylaş

Sürekli kanıt kanıt ,gerçekler gerçekler diyorsunuz ama kanıt ve gerçek olarak bir şey yok ortada, hep varsayımlardan ibaret.

Eğer bunlar kanıt ve gerçekler olsaydı zaten gelip millet burda daşşak muhabbetine bağlamazdı ara ara ,yani bir şeyleri konuşun konuşmayın diyen yok,varsayımlardan bahsedin,bunlar olabilir diyin ama habire kanıtlar, gerçekler ,açık fikirliler gelsin laflarını görünce ben mesaj atmamak için zor tutuyorum kendimi,komik oluyor çünkü yazılanlar.

Kimse size bu durumlar hakkında konuşmayın,aman saklayalım aman yok böyle şeyler demiyor ama kanıt ve gerçek kavramlarının ne olduğunu bir algılamanız lazım önce.

Sizin kanıt ve gerçekçilik anlayışı ile insanları bir araya getirmek için bulunmuş ruhani dinleride ispatlarız.

Bahsedicekseniz varsayımlardan,teorilerden bahsedin ki,biz ilgilenmeyen insanlarda ciddi yorumlar yapalım, aa böyle bir şey olabilir diyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:
Sürekli kanıt kanıt ,gerçekler gerçekler diyorsunuz ama kanıt ve gerçek olarak bir şey yok ortada, hep varsayımlardan ibaret.

Eğer bunlar kanıt ve gerçekler olsaydı zaten gelip millet burda daşşak muhabbetine bağlamazdı ara ara ,yani bir şeyleri konuşun konuşmayın diyen yok,varsayımlardan bahsedin,bunlar olabilir diyin ama habire kanıtlar, gerçekler ,açık fikirliler gelsin laflarını görünce ben mesaj atmamak için zor tutuyorum kendimi,komik oluyor çünkü yazılanlar.

Kimse size bu durumlar hakkında konuşmayın,aman saklayalım aman yok böyle şeyler demiyor ama kanıt ve gerçek kavramlarının ne olduğunu bir algılamanız lazım önce.

Sizin kanıt ve gerçekçilik anlayışı ile insanları bir araya getirmek için bulunmuş ruhani dinleride ispatlarız.

Bahsedicekseniz varsayımlardan,teorilerden bahsedin ki,biz ilgilenmeyen insanlarda ciddi yorumlar yapalım, aa böyle bir şey olabilir diyelim.

Buraya koyabileceğimiz kanıtın da bi limiti var ama. Şimdi sen kanıt lazım dediğin zaman nasıl bir kanıt istiyorsun?

Metalik analiz? Fotoğraf ve videoların incelenip fake olmadığının kanıtı ve anlatılışı? Hükümetten çalınan dokümanlar?

Aklıma başka bir kanıt gelmiyor buraya koyabileceğim.

Komik olan şey de bütün bunları açıklayan video koyduk.

2 farklı metalik analiz değerlendirmesi yapan video koyduk.
Binbir türlü farklı fotoğrafların fake olmadığı ispatlanan ve açıklanan video koyduk.
Her türlü dökümanın resmini yayınladık.

Sonuç noldu?

Fotoğraf ve metalik analiz yapan uzmanların bunları para için uydurduklarına karar verdiniz.
Dokümanların da koyduğumuz diğer resim ve videolarla beraber fake olduklarını iddia ettiniz.

Ondan sonra somut kanıt getirin bilmemne bilmemne. Ya hani buraya koyduğumuz bütün materyalleri en azından burda döktüğümüz emeği okuduktan sonra bi değerlendirseniz veya bizim gibi internette araştırma yaptıktan sonra negatif yorumda bulunsanız hiçbir şey demiyecem çünkü mantıklı bir sebep sunmuş olucaksınız ama o da yok.

Buraya gelip post atan adam 70 sayfalık topiği hiçe sayıp son 2 sayfadaki videolara bakıp

said:
o bilmemne olayı ağır fake

gibi veya hala somut kanıt gösterin bize gibi mesajlar atıp kaçmakla olmuyor bu işler.

Neden fake diye sorduğumuzda ben bilmem kaç yıl önce discoveryde bişey izlemiştim öyle diyordu cevabı alıyoruz. Buna da birşey diyemem tabi, konu üzerinde kendi araştırmanı yapmamışsan discovery'nin söylediği herşeye rahatlıkla inanabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

53 sayfa ve 1 topik önce LathspeLL'in gönlünü çaldığım postu tekrar koyuyorum. Belki bazılarınızın ilgisini çeker:

Sovereign said:
baya ilginç birşey göstericem şimdi.

Son 2 gündür bu UFO Hunters bölümlerini izliyorum, her bölümde çok ilginç şeyler var. Bir bölümde, hatta isim olarak "Invasion: Illinois", Illinois eyaletinde görülen 3 tane kırmızı ışıklı üçgen şeklindeki bir UFO'nun video görüntüleri var. İhbarlara göre bu görüntü hem Kanada'da, hem Minnesota'da, hem İllinois'da, hem de Avustralya'da görülmüş. Bu UFO Hunters bölümü tamamen bu üçgen UFO üzerine.

Link: (5:00'da rahat bir şekilde görebiliyorsunuz çekilen videoyu ve cismi)

http://www.youtube.com/watch?v=JjzbqYCRBBU

watch?v=JjzbqYCRBBU

İşte şimdi asıl ilginç olay: Başka bir video, bu sefer Türkiye UFO araştırmaları organizasyonu Sirius'un koyduğu bir video. Türkiye'de çekilen bir video:

Bu video'da 2. dakkanın 10. saniyesi, videoyu çeken arkadaş kamerayı düzgün tutmayı başarıyor ve izlediğiniz 3 ışığın hareketini arkadaki sabit duran ışığa göre izleyin.

AYNI CİSİM. AYNI IŞIKLAR. AYNI OLAY. (2:10)

http://www.youtube.com/watch?v=wM0MTlWqci8

watch?v=wM0MTlWqci8
Sosyal ağlarda paylaş

işte ışık olayları ufo olmaya yetmiyor

enstitüde şunlar uçuruluyor mesela çeşitli araştırmalarda kullanılmak üzere,yani bu ışık olaylarını yaratmak çok mümkün,bir gece aynı şekilde uçurarak.

Bu aletleri herhangi bir elektronik mühendisi tasarlayıp uçurabiliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Linkini verdiğim UFO Hunters bölümünde her türlü açıklamayı getirmeye çalışıyorlar ve hiçbiri görülen şeye uymuyor.

Görülen cismin büyüklüğü belli, nerde olduğu belli ve olduğu yerdeki rüzgar hızı falan herşey kayıtlarda.

O rüzgarda bırak bu aletleri, helikopter bile sabit duramazmış.

Onu da geçtim bütün ışıklar birbirinden eşit uzaklıkta eşitkenar üçgen yaratıcak bir şekilde hareket ediyor.

Hadi diyelim adam 3 tane yaptı bunlardan uçuruyor, o yüksekliğe kadar uzaktan kumanda ediyor, o yükseklikten görülebilinecek ışık takıyor, saatler boyunca dayanabilecek yakıt ve pil koyuyor (!) ve 2 saat içerisinde birbirinden kilometrelerce uzaklıkta 3 tane değişik şehirden insanlar bunu görüyor.

Oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Niye oldu ?

Şu yukarıda koyduğum aletlerin varlığından haberdar mıydın ben koyana kadar?

Gece uçursam evinin orda oha bu ne olurdun.

Kıssadan hisse renkli cisimler, videolar falan kesin ufodur diyemezsin ,varsayım üretirsin , sen ufo olduğunu düşünürsün bende akıllı bir mühendisin veya mühendis takımının oyunu (projesi) derim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yani uzaylı konusunu savunurken hala ahanda şu görüntüye ne diyeceksiniz bakalım. HE??? diye gelmeyin yav.

bi wow sinyali deyin, (ki denmiştir mutlaka hatta ben demişimdir belki) ne bileyim olasılık hesabını deyin, o kadar gezegen var bi hayat dünyada mı var falan feşmekan olayı kapatın. bi de gelip sirius un şeylerini koyuyosunuz ya hiçbişey diyemiyoru size kusura bakmayın. abi hadi sirius u geçtim zilyon tane görüntünün fake olduğu ortaya çıktı daha ne görüntüsü yani.

Dipnot: inanıyorum ben bu arada uzaylıların varlığına ama yukarıa belirttiğim iki sebep yüzünden...
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi tartışın banane ama tamam soverign diyelim bunlar hepsi gerçek ve bizden saklanıyor ve diyelim dünya dışı akıllı canlılar bizi ziyaret ediyor. Ve diyelim bunlar biliniyor çeşitli devletler veya otoriteler tarafından.

Şimdi ne yapmak istiyorsun yani hedefin ne ? Bize var olduklarını mı ispatlama çabası içindesin veya bu bilgiler neden biz insanlarla yani dünya ile paylaşılmıyor yani daha açık bir ifade ile bu tüm insanlığı ilgilendiren bir olay ama bazı güçler çeşitli sebebplerle bunu saklıyorlar ve kamuoyunu yanıltıyorlar, buradan hareketle bir sivil toplum hareketi başlatıp ey ahali uyanın bu bilgiler bizden saklanamaz haber alma hürriyetimiz baltalanıyor gibi bir amaç mı güdüyorsun.

Gerçekden bütün samimiyetim ile merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır abi yani kanıtlanabilcek bişi değil ki. yani böyle ayyukta olmayan, tam anlaşılmamış, farklı görüşlerin oluğu bi konu arıyosanız ne bileyim quantum fiziği falan tartışın hiç değilse bilimsel bi yanı olsun. ha bu da tartışılır da bi yere var maz o bakımdan...
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:
Niye oldu ?

Şu yukarıda koyduğum aletlerin varlığından haberdar mıydın ben koyana kadar?

Gece uçursam evinin orda oha bu ne olurdun.

Kıssadan hisse renkli cisimler, videolar falan kesin ufodur diyemezsin ,varsayım üretirsin , sen ufo olduğunu düşünürsün bende akıllı bir mühendisin veya mühendis takımının oyunu (projesi) derim.

Ya anlamamakta diretiyor adam hala.

Kardeşim sen UFO ne demek biliyor musun? Bilmiyosun demekki.

UFO = tanımlanamayan uçan cisim.

Videodakiler tanımlanamıyor. Her seçenek denendi dedim. Test edildi dedim. Uzaktan kumandalı heliopter görünümlü komik bir açıklama getirmeye çalıştın, 3 değişik deneyle yerle bir ettim.

Ondan sonra hala Gece uçursam evinin orda oha bu ne olurdun. gibi komik şeyler söylüyorsun.

Al daha önce çok bariz bulduğum için söylemediğim birşey daha.

Pervaneli her alet inanılmaz ses çıkarır. Bunlardan çıt çıkmıyor.

Hadi onu da geçtim insanların halka açık yerlerde o saatlerde ve o yüksekliklerde herhangi birşey uçurmaları YASAK. Kanun var kardeşim.

Merak ediyorum başka nasıl komik bir "fen projesi" adı altında bir açıklama bulacaksın?
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:
abi yani uzaylı konusunu savunurken hala ahanda şu görüntüye ne diyeceksiniz bakalım. HE??? diye gelmeyin yav.

bi wow sinyali deyin, (ki denmiştir mutlaka hatta ben demişimdir belki) ne bileyim olasılık hesabını deyin, o kadar gezegen var bi hayat dünyada mı var falan feşmekan olayı kapatın. bi de gelip sirius un şeylerini koyuyosunuz ya hiçbişey diyemiyoru size kusura bakmayın. abi hadi sirius u geçtim zilyon tane görüntünün fake olduğu ortaya çıktı daha ne görüntüsü yani.

Dipnot: inanıyorum ben bu arada uzaylıların varlığına ama yukarıa belirttiğim iki sebep yüzünden...

kusura bakma da zilyon tane görüntü fake çıktı diyorsun, fake çıkmayan zilyon tane görüntü de var hiç onlara baktın mı? Tabiki hayır. Zerre kadar araştırma yaptın mı? Tabiki hayır.

Ondan sonra bu görüntüye ne diyeceksiniz diye videolarla gelmeyin diyorsun. KALDI Kİ öyle bir şey demedim, belki ilginizi çeker dedim, arada büyük fark var.

Hep aynı, hep aynı. Demin LathspeLL'in dediği aynı şey oldu. Kanıt kanıt kanıt diye tutturdunuz bi önceki sayfadaki son postumu yazdım, şimdi tekrar başa döndük.

Komiksiniz valla ne diyimki
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:
Şimdi tartışın banane ama tamam soverign diyelim bunlar hepsi gerçek ve bizden saklanıyor ve diyelim dünya dışı akıllı canlılar bizi ziyaret ediyor. Ve diyelim bunlar biliniyor çeşitli devletler veya otoriteler tarafından.

Şimdi ne yapmak istiyorsun yani hedefin ne ? Bize var olduklarını mı ispatlama çabası içindesin veya bu bilgiler neden biz insanlarla yani dünya ile paylaşılmıyor yani daha açık bir ifade ile bu tüm insanlığı ilgilendiren bir olay ama bazı güçler çeşitli sebebplerle bunu saklıyorlar ve kamuoyunu yanıltıyorlar, buradan hareketle bir sivil toplum hareketi başlatıp ey ahali uyanın bu bilgiler bizden saklanamaz haber alma hürriyetimiz baltalanıyor gibi bir amaç mı güdüyorsun.

Gerçekden bütün samimiyetim ile merak ediyorum.

Bu sorunun cevabını bu kadar merak ediyor olsaydın topiği okuyup buraya yazı yazardın. Son 2 sayfaya bakıp yazmakla olmuyor o işler.

Bu soruyu çok detaylı bir şekilde cevapladım bu topikte. Git bak.
Sosyal ağlarda paylaş

Topiğin tamamını okumaya değer bulmuyorum, ama ne zaman bir gözatsam insanüstü bir çaba ile sürekli yeni materyaller koyduğunu görüyorum (aslında güzel birşey bir insanın tutku ile herhangi birşeye böylesine bağlanması, ilham verici). Dolayısı ile belki bir kaç cümle ile hedefini burda özetler beni ve yeni katılan arkadaşlara bir nebzede olsa aydınlatıcı olurdun diye düşünmüşdüm. Neyse sağlık olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır yani kanıt istiyoruz diyorsunuz elimizde olan kanıtlanmış herşeyi koyuyoruz. Umursamıyorsunuz ve kafanızdan uzaktan kumandalı helikopter gibi imkansız açıklamalarla geliyorsunuz. Komik olan şey ortaya koyduğunuz "olabilir" açıklamalar bu topikteki en inanılması güç şeyler.

En basitinden ben masanın üzerinde bir futbol topunun durduğunu görüyorum ve biri eliyle almış topu masanın üzerine koymuş diyorum.

Siz gelip biri futbol topuna 30 metreden şut çekmiş seke seke masanın üzerine denk gelmiş ve orda öyle kalmış diyorsunuz.

Hangisi daha inanılır? Basit olan açıklama tabiki.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun zaten hangisi daha "inanılır" değil, sorun o top oraya nasıl geldi yani "gerçek". Eğer bunu cevabı verilemez ise zaten tartışma burdaki gibi sonsuza kadar süre.

Neyse zaten dediğim gibi pek ilgilendiğim bir konu değil benden daha detaylı bilgilere sahip olduğun veya olduğunuz aşikar. Ama yukardaki gibi bir argüman tartışmayı sonsuza taşır.
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
calimero said:

kusura bakma da zilyon tane görüntü fake çıktı diyorsun, fake çıkmayan zilyon tane görüntü de var hiç onlara baktın mı? Tabiki hayır. Zerre kadar araştırma yaptın mı? Tabiki hayır.

Ondan sonra bu görüntüye ne diyeceksiniz diye videolarla gelmeyin diyorsun. KALDI Kİ öyle bir şey demedim, belki ilginizi çeker dedim, arada büyük fark var.

Hep aynı, hep aynı. Demin LathspeLL'in dediği aynı şey oldu. Kanıt kanıt kanıt diye tutturdunuz bi önceki sayfadaki son postumu yazdım, şimdi tekrar başa döndük.

Komiksiniz valla ne diyimki

ahuah abi bana mı patladın nasıl oldu? ben ikinci falan yazıyorum bu başlığa. ilgimi çeken bir konudur uzaylılar olarak olmasa da yani uzay astronomi falan ilgimi çeker ilk 5 sayfaya falan baktım hatta daha da fazla belki. ama ne bileyim sıradan sirius muhabbeti gibi geldi. yani kanıt denilen şeyler, farklı ülkelerdeki sirius tarzı yerler tarafından incelenmiş. yani bunlara inanıyosanız kusura bakmayın ama çok aldanıyosunuz derim. ama saldırmayın hemen niye öyle diyorum. yahu geçen bu sirius un başkanı mıdır nedir herif var ya bi tane; efendim atıyooo, tutuyooo; diyo "efendim, tübitak da kabul etti görüntülerin doğruluğunu" "UFO yani tanımlanamayan uçan cisim dedi" falan diyo. hmmm dedim lan nası ya tübitak tanımış mı yani. abi hezimet adam 5 tane video gösterdi. şuna tübitak şunu dedi, buna bunu dedi diye. soora yarım saat soora tübitak tan bi yetkili bağlandı bunları inceleyen. "öyle mi dedik arkadaşım biz" dedi. "ne sallıyosun sen öyle kafadan" tarzında bişeyler söyledi. bu kaldı böyle "ehmmm. yani siz de benzer şeyler söylemiştiniz ama di mi" falan diye. adam bi de orada bunu iyi bi evirdi çevirdi bozdu. yani diyeceğim meydanı boş buldu mu sallıyo abi bunlar. ha bu obama nın arkasından geçen şey enteresan. ama bilmiyorum açıklama geldi mi onla ilgili o ne oldu bilmiyorum. ya da dünyanın süper gücünün bi oyunu olabilir mi diyorum.

Dipnot: X files hastasıyım lan ben. gelip de böyle zart zurt yapmayın. ufo ya inanan adam fox mulder gibi olmakla birlikte scully nin dediklerine de kulak vericek biraz suçlayıcı olmıcak. mulder ın bile inancı kırıldı bi ara ki herifin kardeşini uzaylılar kaçırdı gözünün önünde...
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
Hayır yani kanıt istiyoruz diyorsunuz elimizde olan kanıtlanmış herşeyi koyuyoruz. Umursamıyorsunuz ve kafanızdan uzaktan kumandalı helikopter gibi imkansız açıklamalarla geliyorsunuz. Komik olan şey ortaya koyduğunuz "olabilir" açıklamalar bu topikteki en inanılması güç şeyler.

En basitinden ben masanın üzerinde bir futbol topunun durduğunu görüyorum ve biri eliyle almış topu masanın üzerine koymuş diyorum.

Siz gelip biri futbol topuna 30 metreden şut çekmiş seke seke masanın üzerine denk gelmiş ve orda öyle kalmış diyorsunuz.

Hangisi daha inanılır? Basit olan açıklama tabiki.

ovvvvv. bu son cümlenle bitirdin olayı ne yazık ki sovereign. en basit olan her zaman doğru olsaydı. pihuvvvvvvvvvv. sana hayatta başarılar...
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
GEd said:

ne alaka, dinler ne kadar saçmaysa uzaylı teorileride o kadar saçma. Dinlere inanıp uzaylılara inanmıyorum diyen gerçek müslüman değildir zaten :p

O na inanıyorsun buna niye inanmıyorsun diye sorarlar adama.

Elin hristiyanına Kuran ve İslam saçma geliyordur. Müslüman adama da hristiyan ve İncil. Sana dinler ve uzaylı konusu saçma geliyor olabilir. Herkesin görüşü farklı, bu konu tartışılamaz.

Bana hiçbir şey saçma gelmiyor. Herşeyin bir amacı var: dinler insanları kontrol altında tutup korku salmak için ortaya çıktı. Bizim din olarak bildiğimiz konsept gerçekte farklı. Türkçe yazamıyorum çünkü tam bir karşılığı ruhsallık ama onun da anlamını biliyor musunuz bilmiyorum.

bi arkadaşım vardı ateist oldugumu ogrenince oh ne güzel sana cennet cehennem yok istedigini yapıyosundur o zaman demişti, dumurdan dumura koşmuştum, işte hayat görüşü bu kadar dar olan insanlar için din ortaya atılmış bence, tüm dinler birbirine benziyo bazı noktalarda ve hepsinin ortak noktaları var zeitgeistte gördügümüz üzere, bu da kitapların ve insanlar tarafından yaratılan dinin fake oldugu tezini güçlendiriyor benim gözümde.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...