Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Extra-Terrestrial Concept (Açıkfikirli insanların bakması rica olunur)

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

Şöyle bir açıklama buldum...

said:
Ay’ın bizim etrafımızda döndüğü falan yok. Ne o Dünyanın ne de Dünya onun etrafında dönüyor. Bu nasıl oluyor? Fiziksel ifadesi ile Dünya ve Ay oluşturdukları sistemin kütle merkezi etrafında dönüyorlar. Dünya ve Ayı bir çubuğun iki ucundaki iki küre olarak düşünürsek Dünya Aydan 81 defa daha büyük olduğundan kütle merkezi Dünyanın merkezine 81 defa daha yakın olur. Gerekli hesaplamaları yaptığımızda ikisinin kütle merkezi Dünya içinde bir yerde olur. İşte Ay ve Dünya bu nokta etrafında dönerler. Fakat bu nokta Dünyanın merkezine yakın olduğundan Dünya sadece bir yalpalama hareketi yapar. Ay ise bizim etrafımızda dönüyor gözükür

Ne derece akla yatkın bilmiyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Buyukluk kamera'nin zoom seviyesine gore degisir. Buyuk gozukebilir ay zoom ile. Basta "zoom out"lu iken biraz buyuk gozukuyor kabul. fakat boyle parlayan bir cisim son derece yakin zoom yapildiginda, kamerada otomatik olarak diaframi kistiginda bir kac detayin gorulebilmesi gerekli diye dusunuyorum. Pulsing, yada isik hareketi gibi. Bilemiyorum.

Evet tripod uzerindeymis kamera, farketmedim gece gece.
Sosyal ağlarda paylaş

evet o 1:20'de olan olay nedir hakkaten bilmiyorum. Ama ne olduğunu anlamadan fake diyemezsin.

Normal kameralarda olan birşey bile olabilir? Farklı bir lens veya ne bilim kamera başka bir moda geçerken olan bir efekt olabilir.

Bence tam tersi, kamerayla çekildiğini ve fake olmadığını kanıtlıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi de şöyle düşün..

O kdar uğraşa giriyosun.. böyle bir video yapmak için uğraşıosun ediyosun.. ondan sonra o ufak efekti mi atlıyosun?

Video'yu fake farzedersen.. onca uğraşa girip, rüzgar sesini, kadının sesini falan herşeyi ekleyip o ufacık saniyelik hatayı mı görmeyecek?
Sosyal ağlarda paylaş

yok dikkatli dinleyince 1.20 deki o olaydan sonra gördün mü bunu gördün mü bak ne oldu diye soruyor. ondan sonra ışıklar çıkmaya başlıyor falan. yani sanki o ışık kaynagı böle kıpırdamış bişeyler olmuş gibi konusuyorlar. ondan yani benim demem.
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
Bi de şöyle düşün..

O kdar uğraşa giriyosun.. böyle bir video yapmak için uğraşıosun ediyosun.. ondan sonra o ufak efekti mi atlıyosun?

Video'yu fake farzedersen.. onca uğraşa girip, rüzgar sesini, kadının sesini falan herşeyi ekleyip o ufacık saniyelik hatayı mı görmeyecek?

hollywood yılda 100 film yapıyor, hepsıne ozen gosterıyor, bazılarının cgi ları devrim acıyor, ama hepsinde hata oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse said:
valla insan bi şeye inanmak istiyorsa en ufak bi delil arıyor.

pi'de aynı geyik vardı.. burada da genellikle aynı şey geçerli.

said:
O kadar uzağı, Mars'ı araştıracağımıza, 50 yılda aya bir istasyon kurulamaz mıydı mesela? İçinde insanların barınabileceği, bitki yetiştirilen falan.

yaw o kadar kolay olsa ben de giderdim bak.. yaptık bi a-takımı minibüsü arkasına da bakkaldan aldığım çata patları koydum ama yetmedi.. swh şaka bi yana daha yeni yeni aya pod* fırlatma olayına girilecek.

LathspeLL said:
Nasa calisaninin iddiasina gore, bazi fotograflar rotuslandiktan sonra basina dagitiliyormus.

ayın arka tarafının fotolarını ilk ruslar çekti. o zamandan bu zamana kadar fotoları zaten basılıyor. şimdi o dönem çekilen fotoları rötuşlayacaklar. daha sonraki dönemde de teknoloji ilerledikçe çekilen fotoların netliği arttığı için eski rötuşladıkları fotolara bağlı kalarak bi daha yapıcaklar bunu. o_o sonra bir daha ve bir daha.. bu fotolar da öle aile fotosu gibi değil. uydu geçtiği yeri defalarca küçük kare ile fotoğraflıyor. google earth gibi bi nevi. bunların her durumu için aynı şeyleri yapıcaklar. bi de bunu 50lerden itibaren yapıcaklar..

mesela yakında hintliler de aya uydu gönderecekler. demek ki bu fotolar onlara da iletilecek. çinlilere de.. japonlara da.. avrupalılara da.. avrupalıların bi de inme planları var ki ay yüzeyine. sanırım "basic manners" kılavuzu da alıcaklar ruslar ve amerikalılardan. tabii 9 ay inişinin sanırım 4ünde arka tarafından geçiyorlar ve o sırada astronotlar da foto çekiyorlar kendileri. onları da değiştirmek lazım.. rusların da yolladığı probelar falan var.. bi sürü makine.. 2020lerde de yine inecekler. bu sefer insanlı. hintliler sert inişler yapıyorlar. bayağı bi yakında makineler yollayacaklar. çin, japonya ve hindistan bu arada aya yörüngeye araçlar yolladılar da x-ray taraması ve 3d taramalar dahil haritalarını bile aldılar. en sonra hintliler ayın diğer tarafı ile ilgili mineral ve kimyasal incelemelere başladılar.

kısaca -deli saçması bu iddia açıkçası- öle bişi varsa üst katlarında tepinen ve bayağı ses çıkartan komşuları olacağız. ama elbette bize ay tozundan, çarpmalara açık ay yüzeyinden ve ayın yüzey sıcaklığından korunmak için değerli bilgiler bahşedeceklerdir. lol

bi de mars varken niye ay olayı var. cevap; çünkü gittik ve ihtiyacımız kalmadı ile çünkü 80lerden sonra pahalı ve gereksiz bi hale geldi cevaplarının karmasıdır. şimdilerde neden gidiliyor, mars'a gittik ve gitme sebebimiz var. ay iyi bir aktarma organı. her ne kadar bahşedilmiş üstün uzaylı teknolojileri vs. son derece hızlı ve sınırsız enerji bahsetse ve neo çatılardan çatılara sadece beynini boşaltarak atlayabilse ve çizgi filmlerde üzerimize bir kasa düştüğünde altından kağıt gibi kayarak çıkabilsek bile gerçek hayatta ne yazık ki bu gibi basit eylemler basit fizik kanunlarının kontrolünde gerçekleşiyor ve kasa düşerse eziliyoruz, uzun atlama dünya rekoru 8,95 metre ve dünyanın çekim gücünden kopup gezegenden ayrılmak için deli gibi yakıt tüketiliyor. buna çözüm olarak ya ay uzay arası üs, ya da geçiçi kullanılacak ay üsleri çözümü düşünülüyor. geçici çünkü insanlar yer çekimsiz ortamda bayağı zayıf kalıyor. bundan dolayı amaçlanan süre kısa olmalı. ve bitki yetiştirilmesi "lan çokolay" bişi değil. bunca yıldır yapılan deneylerin sebebi de bunun kolay bişi olmaması zaten. yoksa saksı saksı begonvil, menekşe falan taşırladı inanın.. hem o ıssız taş biraz renklenirdi. swh. her neyse aya üs kurulabilirse ay etrafında dönen araçlar yörünge etkisi ile sapan gibin fırlatılacak ve daha da bi tasarruf sağlanacak ve v0 olarak daha makul hızlarla başlamış olacaklar yolculuklarına.

işte ay ve insan ilişkisi gerçekte böle bişi.. ha bi de ay ve dünyadışı nın bir arada geçtiği önemli bir tag daha var. bu da önemli bayağı. helium 3.. güzel bi enerji kaynağı olarak görüldüğü için hintliler ve çinliler şimdi hard landing kasıyorlar paso. yoksa onların derdi "du baba bi marsa gidelim be!" falan değil. varı yoğu bu enerji pastasından pay alabilmek amacı ile masaya koyuyorlar ve ay bahsinde rusya vs abd olayına rakip olarak el atıyorlar. böyle giderse 10sene içinde bu oyuna iran da kesin dahil olacaktır. kutuplarda yenilen kazığı kimse unutmadı sanırım. babalar paylaşıverdiler aralarında bigzel ^_^ her neyse rusyanın kral şirketlerinden RKK Energiya'da "hacı enerji ve uzay bizim işimiz, bi 2020'de çıkartmaya başlarız!" diye restleri gördü bile 2006'da. bu adamlar soyuz'u sputnik'i tasarlayan babalar. ki şöle diyim başarı oranları o kadar yüksek ki 60lardan beri hâlâ kullanılıyor soyuz ailesi. amerikalıların gittiğinden de daha ucuza gidiliyor, daha kolay hazırlanıyor bi sonraki uçuşa.

mars deseniz ayrı bi olay. ona da 60larda ruslar probeları indirdi ve ilk gözlemleri de marsnik ile ruslar yaptı. ama yeni dönemde amerikalılar kralı. en azından 2 tane hala çalışan vericileri var.. lander olayında bi 10sene geriden geldiler ruslardan.

2009 sonu marsa araç yollamak için en uygun zaman. bi sonraki 2012'de 2009 ve 2012 de biraz hızlı bi trafik görücez. ay üzerinde hak iddiası için yapılan yarış ise ekonomik dengeler ile birlikte kızışmaya devam ediyor. 2010'da 2012'de insansız inişler ve bi sürü deney görebileceksiniz. hemen ardından insanlı uçuşlar gelicekler. tabii o zaman cgi ekibine daha büyük iş düşecek. bilakis yeni nesil astronotlar video falan da çekiyorlar. kendini bilmez züppe tayfası bunlar! önce bunları da editlemek gerekecek. neyse ki teknoloji ilerledide, canı sıkılan evde kendi kafasına göre fake video hazırlayabiliyor.

bi keresinde geyik olsun diye "matrix iv visual effects supervisor" yazılı yaka kartları bastırmıştık bi semirde içeride bunlar ile gezinmiştik. ben de nasa'ya başvurucam bu yaka kartı ile. belli mi olur nan!

ya tutarsa..

edit:
*pod dediğim yaşam kapsülleri. ayda inşaat yapmaya kasmak çok eblehçe bi yaklaşım ve gereksiz şu an için. hazır podu insansız olarak indirip sonrasında insanların hazır podlara gitmesini sağlamak çok daha mantıklı ve ucuz.
**açık fikirlilik ok ama bi yere kadar. ay aslında et üssüymüş vs bariz komedi. :D tutamadım kendimi ben de. denedim bayağı ama olmadı. gerçi daha neler neler yazılır bu ay hedesinde ya. hani sizin ufo mufo okumuş olduğunuz kadar bizim ay, mars falan okumuşluğumuz vardır sanırım. çok severim öle alengirli uzay araçlarını, deep space exp.leri..
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
Sovereign said:
Bi de şöyle düşün..

hollywood yılda 100 film yapıyor, hepsıne ozen gosterıyor, bazılarının cgi ları devrim acıyor, ama hepsinde hata oluyor.

lotrda çizgili araba yolu gözüküyodu misal sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
Sovereign said:
Bi de şöyle düşün..

cgi hatası değil ama. Ayrıca adamlar milyonlar harcıyor nasıl karşılaştırıosun anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

her resim rötuşlanmıyor. Açıkça belli olan resimler rötuşlanıyor. O yüzden zaten rötuşlanmıyan resimlerdeki cisimlerin yabancı cisimler olduğuna kimse inanmıyor.

Şimdi bir de hem bunu hem onu hem onları rötuşlayacaklar falan diyorsun da, bu dünyada tutulan en büyük sır ise ve adamların normal bildiğimiz harcamalarının kat be katını bu olaylar için harcadıklarını düşünürsek bence 2-3 tane rötuş atmak hiç de zor değil.

Yani senin argümanın burda diyorsunki tonla resim çekiliyor hepsi rötuşlanamaz?

Cevap:

1) hepsini rötuşlamıyorlar zaten sadece belirgin cisimler içerenleri
2) Her çektikleri fotoğrafları yayınlamıyorlar zaten.
3) Hadi yine rötuşlanacak tonla fotoğraf olsa, adamların bütün bu olaylara verdiği önem ve harcadıkları parayı düşünürsek zor olmasa gerek
Sosyal ağlarda paylaş

Bu olayin gizli tutulduguna dair Disclosure Project'e aciklanan butce rakamlari vardi. Hukumet silah sektoru, bilmemne sektoru icin para ayiriyor, bilmem kac milyar dolar "bilinmeyen" bir kurulusa gidiyor. Bu para hakkinda bilgi alma ozgurlugu olmasina ragmen paranin nereye gittigi aciklanmiyor. CIA ustu bir kuruma/kurumlara gidiyor para.

Gayette gizlenebilir foto edit ile ay arkasinda us meselesi. Ben %60 olarak inaniyorum us mevzusuna.

Videolarda milyonlarca dolar harcamaya artik gerek yok. Gayet isi bilen biri oturup hazirlayabilir video ve bunun ornegini yukarda verdim. Millet ilk videoyu gercek sandi falan, milyonlarca hit aldi o video.
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
açıklanmayan bütçeyi de geçtim 1999-2002'ye kadar her sene Pentagon'dan 1.7 trilyon gibi bi para kayboldu. Bulamıyorlar.

Bilin bakalım nereye gitti o para.

yaw nereye gidecek.. dünya çapında darbeler gerçekleştiriyor adamlar, bi sürü ülkede milleti ayartıyorlar. gazeteci falan da satın alıyorlar. daha reel işlere yatırıyorlardır parayı inanın.

bi de hintlilerden haber aldım 3d haritaları rötuşlamakta zorluk çekiyorlarmış.. bundan sonra da yer altı taramalar için veya 3d taramalar için en basitinden LIDAR veya SIR-C/X-SAR benzeri radar ve laser tarama araçlarını göndermeyelim yahu, iş çıkıyor boşu boluna diyorlar. bundan sonra bilgileri geçerken usb atıp aşağıdan isteyeceklermiş. ne de olsa adamlarda sağlam bilgi vardır.. swh

siz hala sadece bildiğimiz foto düşünüyorsunuz ama millet o teknolojiyi 50lerden 70lere kadar kullandı. şimdilerde adamlar suyun tuzluluk ve toprağın nemlilik oranını bile uydular ile görüntüleyebiliyorlar.

ha bunu yapan da tek ülke değil, en büyük sıkıntı orada zaten. yarın öbürsü gün etrafı uydu kaynayacağından gps gibi 10dakika gecikme ile anlık görüntü taşınması bile imkanı sağlanabilir. tabii 10dakikada editlerler bu şerefsizler..

o değil de SELENE'nin 2007-2008'de çektiği laser imagining ay görüntüleri tam ve çok detaylı şekilde yayımlanmış olması lazım. SELENE KAGUYA'nın diğer adı üzerinde HDTV kameralar bile taşıyan canavar bi alet.. tabii laser img.dediğimiz şey sıkıcı siyah beyaz fotoğraflardan ibaret bişi değil..

o tarafta göreceğiniz tek mothership.. mother değil ama amerikanın çaktığı ranger 4 uydusu olacaktır sanırım.. o bölgede düşen en büyük düşen teknolojik alet o olması lazım
Sosyal ağlarda paylaş

o paraların hepsi BLACK BUDGET lara gidiyor. Başka hiçbir açıklaması yok. Bildiğimzi bütçeleri var, her sene açıkladıkları, bir de black budgetları var. Arada büyük fark var. Kaybolan paralar, Amerikalı'ların verdiği vergilerin çoğu black budget'a gidiyor.

Senin dediğin o bilmemne uydusuna gitti demişsin de.. tek bir uydunun parası adamların paraları harcadığı diğer projelerin yanında sıfır.

Adamların bütün askeri projelere harcadıkları para şuanda public olarak bilininen amerikanın askeri bütçesinden çok daha fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...