Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Extra-Terrestrial Concept (Açıkfikirli insanların bakması rica olunur)

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

çok bulaşmak istemiyorum bu konuya lakin 2 konuda lafım var beyim! (yaşar usta mode on)

1. kırlık alanda izler hakkında
said:
Bunları bırak 3-5 adamı, 15-20 kişinin bile 1 hafta içerisinde bitirebileceğine asla inanmam. Bitirebilseler bile bu derece kusursuz yapabileceklerine inanmak çok zor

15-20kişi ile tarla üzerinde 1hafta bırak öle şekilleri, pixelart resmin bile yapılır. tarladaki otların belli santimlerden keislmesiyle gölgeli göleli yapılır hemi de.. hatta istersen boyanır bile. o şekiller ciddi ciddi 5-10kişi + gerekli ölçüm aletleri (ki öle dev şeyler değil bunlar, bayağı bildiğin taşınır şeyler) ve basit bildiğin ip ile işaretlenip yapılabilir. havalimanları yanlarına çok kısa sürede gerek dal kırmalı, gerekse boyamalı küçük ekipler tarafından gerçekleştirilen bir sürü reklam projesi bulabilir ve işin uygun aletler ile ne kadar kısa süre bittiğine şaşırabilirsiniz. ya da şaşırmayın bence hiç.. olası şeyler bunlar işte..

2.efsanevi eski zaman yapılarının zuzaylı yapımı olması geyiği;
şimdi nedense bu üstün yapıların hepsi yukarı çıktıkça genişliği azalıp sivrilen türden.. çünkü o zamanki imkanlar ile yüksek yapılar yapmanın imkanı sadece bu. ya dikili taş gibi anıtlar dikeceksiniz, monolit halde tek parçayı dikeceksiniz. ya da yapı yapıyorsanız yukarı doğru çıktıkça daralacaksınız. bunlar mimarinin, inşaatın harikaları olsa bile bayağı insan yapımı şeylerdir. yapımlarının imkansız olduğunu ya da çok aşmış teknolojiler (uzaylı yardımı falan filan) gerektirdiğini iddia etmek mantıksız aslında.. ancak iddia ediliyor tabii. lol bu dediklerime stonehenge falan da dahildir. mesela en çok zuzaylı yapımı olduğu iddia edilen piramitleri nasılsa ilk anlarda zuzaylılar mükemmel yapamamışlar ve piramidin açısını çökmelere karşı 55'ten 43'e kırmak zorunda kalmışlardır..(eğik piramit) tabii aynı şekilde ayno dönemde yani sneferu döneinde meidium piramidi yapıldığında 7kat yapıp dışını da basamaklı piramitten şimdiki haline benzer şeklinde doldurmayı amaçlamış ama o da çökmüştür şimdi 3basamağı falan mevcut. sneferu döneminde yapılan bu piramitlerden (bi de kırmızı piramit var) ders alarak giza harikası yapılmıştır. ama bunlar ulaşılmaz uzaylı harikaları değil; feci popo kasmış, deli azimli insan harikalarıdır.

aynı şekilde bunların yerleştirmeleri de "oha oha süper be!" olsa bile ulaşılması, yapılması imkansız öküzcan şeyler değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

1. Tarla sekilleri

Soyle enteresan bir olay var bu tarla sekillerinde, bazi sekillerin oldugu yerde otlara bakildiginda otlarin kirilmis degil "dogal olarak bukulmus" olduklari goruluyor. Yani bu sekilleri yapan insanlarin kullandigi seyleri biliyoruz, adamlar odun parcalari ile kokten "kiriyor, egiyor". Aciklanamayan olay bazi sekillerin bukulus sekilleri. Kokten yatmamislar, belli bir noktadan sanki o sekilde bukuk buyumus gibi duruyorlar. Benim arastirilmasini istedigim konu bu.

2. Tarihi eserler

Ben tarihi eserlerin uzaylilar tarafindan yapildigini ima etmedim ve dusunmuyorum. Bu eserler o donemlerde ki insanlar tarafindan dis guclerden ogrendikleri bilgilerle yapilmis oldugunu dusunuyorum. Benim iddiam budur. Insanlar o tapinaklari yapmislardir, icinede "ilahi" bulduklari seylerin hiarogliflerini yapmislardir.
Sosyal ağlarda paylaş

hah işte orada da pertliyor.. bu yapılar bariz normal fizik kanunlarına bağlı olarak yapılmış normal evlerin gelişmiş versiyonlarıdır. hani yapımları için öküzcan teknolojiler görmelerini, geleceğe ait görüntüler görmelerini gerektirecek bişi de yok.

şöyle söyleyim, insanoğlunu başka bir yerde sıfırdan bıraksak, yapacakları adanmış, daha tanrısal, ilk büyük inşaa edilen yapıların şekilleri piramit benzeri basamaklı ve sonrasında da düz yapılar olacaktı. (burada höyükleri bunlardan ayırıyorum. yer altı değil, yer üstü yapılar) basit fizik kurallarının gereği bunu doğuruyor. aynı şekilde ilk büyük (çatısız olması gibi bi durum var bunların tabii) toplanma ve anma alanları stonehenge gibi, easter island gibi dikili taş olmak zorunda. hatta buna mö 4000yılında tee rusyada ryazan'da yapılan stonehenge benzeri yapı da örnek gösterilebilir. bu adamların benzer zamanlarda farklı coğrafyalarda kalemi, çakmağı, televizyonu oluşturan teknolojiyi vs bulmaları gibi bişi.

doğadan korunmak için yeri kazıp içine evler yapan adamların davranışları da tamamen korunma amaçlı ve zamanındaki imkanlar el verdiği için yapılmış alanlardır, daha sonraki zamanlarda toprak üzerinde kilden pişirilmemiş tuğlalar ile yaptıkları sadece üstten girilebilen evler de.. bunların hiçbirisi için de "dış güçlerden" bilgi, plan, proje, imar izni vs. almanıza gerek yoktu. olan tek şey imkanların el vermesiydi. soğuktu ve yer altına girdiler.. kil ve samanı işlemeyi becerdikten sonra hayvanlar girmesin diye üstten girişli evler yaptılar.

hiyeroglifler için bakış açımız bayağı farklı. ben daha rasyonel yaklaşıp tanrıların betimlemelerini sadece tanrıların betimlemeleri olarak görüyorum.. dahası bu dönemde yapıldığı söylenen "oyuncak uçan kuş" çok aerodinamikmiş ve aslında uçakmış gibi hedelerin de işe yaramadığının kanıtlandığını biliyorum. kalan hiyerrogliflerde ise günlük hayat tasvirleri vs. gibi detaylar bile yansıtılmış.

fakat sizin bu şekilleri nasıl değerlendirdiğinizi de az çok anlıyorum. hani şekiller ve içerikleri hakkında bilgim olsa dahi yapılar gibi bi durum söz konusu olmadığından kesin bişi demem gereksiz olur.

şekillerle ilgili dediğim zaten sadece küçük bir takımla bile gerçekten kusursuz şekillerin yapılabileceği gerçeği idi. kırılmış, bükülmüş ya da daha doğrusu kırılmadan da bükülerek de yapılabilir mi (tam toplanma kıvamında gelmemiş buğday gibi ekinler kolay kırılmaz mesela. zaten toplanma evresin de hasatı yapılır. ayrı bişi) net bi bilgim yok, gidip de trimble, ipler, kazıklar, ezmek için tahtalar vs ile uygulama yapma imkanım olmadı henüz.
Sosyal ağlarda paylaş

valla piramitlere veya stonehenge'e yorumda bulunmuyorum.

Ama inanılmaz komplike ve kusursuz tarla şekillerinin bir gece içinde yapılabilineceğini düşünmüyorum. Hani sen de yukarda dediğin gibi zorlasan 1 haftada yaparsın belki.

Bir de ortaya çıkan bütün tarla şekilleri başka güçler tarafından yapıldı da demiyorum.

Bir kaç sayfa önce linkini verdiğim youtube videosunda çok net bir şekilde kusurlu ve kusursuz şekillerin farkını görüyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu sıralar okuduğum kitapta süper bir listeye denk geldim. Adam seneler boyunca yaptığı araştırmalardan sonra ortaya çıkardığı ve kesinlikle doğru olduğunu bildiği gerçekleri sıralamış.

Bu liste benim aklımda aynı şekilde kesinlikle doğru olarak kabul ettiğim maddelere çok benziyor, o açıdan hiç şaşırmadım. Ama çok güzel yazmış adam, o yüzden buraya direk aktarıyorum:

Maximillien de Lafayette said:
We have established the following as having a basis in fact:

- Craft from other worlds have crashed on Earth.

- Alien craft are from both ultra-dimensional sources and sources within this dimension.

- Early U.S. government efforts at acquiring alien technology were successful.

- The U.S. government has had live alien hostages at some point in time.

- The government has conducted autopsies on alien cadavers.

- U.S. intelligence agencies, security agencies, and public agencies are involved in the coverup of facts pertaining to the situation.

- People have been and are currently abducted, mutilated, murdered and kidnapped as a result of the UFO situation.

- There is a current active alien presence on this planet among us that controls difference elements of our society.

- Alien forces maintain bases on Earth and on the Moon.

- The U.S. government has had working relationship with alien forces for some time, with the express purpose o gaining technology in gravitational propulsion, beam weaponry and mind control.

- Millions of cattle have been killed in the process of acquiring biological materials.

- Both aliens and the U.S. government are responsible for mutilations, but for different reasons.

- We live in a multi-dimensional world that is overlapped and visited by entities from other dimensions. Many of these entities are hostile. Many are not hostile.

- The basis of our genetic development and religions lies in intervention by non-terrestrial and terrestrial forces.

- Actual technology far exceeds that perceived by the public.

- The United States space program is a cover operation that exists for public relations purposes. (LoL)

- People are being actively killed in order to suppress the facts about the situation. The CIA and the NSA are involved so deeply that exposure would cause collapse of their overt structure.

- Facts indicate alien overt presence within five to ten years.

- Our civilization is one of many that have existed in the last billion years.

Bu arada kitabın:

ISBN: 9781434828583
Date of Publication: January 2, 2008.
Sosyal ağlarda paylaş

Tarla Şekilleri üzerine yapılmış en güzel belgeseli buldum

Şimdiye kadar baktığımız bütün herşeye değiniyor.

6 bölümlük belgeselde bulunan gerçekler:

1. Ortaya çıkan tarla şekillerindeki bitkiler köküne çok yakın bir yerden eğiliyor. Kırılmıyor. Kopmuyor. Hatta ve hatta eğildikten sonra bile büyümeye devam ediyor, yatay bir şekilde

2. Bu tür semptomlar göstermiş olan şekillerden örnekler alınıp inceleniyor. Bitkinin aldığı şekle ve hale çok benzeyen sonuçlar elde edilinebildiği bulunuyor: bitkiyi microwave fırına koyarak.

3. Bu daha öncede buraya konulan bir video var, İngiltere'de biz yaptık diye çıkıp konuşan 2 adam. Bu hikaye araştırılıyor ve ilk "Target" diye bir gazetede yayınlandığı öğreniliyor. Skandallar ile ünlenmiş bir gazete imiş. Sonra tarla şekillerini araştıran insanlar bu 2 adama gidip teklifte bulunuyor. Gelin biz kamerayla çekerken yapın yaptıklarınızı bir daha diye. Yapıyorlar ve ortaya çıkan şekil şaka gibi bir sonuç. Bırakın kusursuzluğu, doğru düzgün bir şekil bile çizemiyorlar. Ve çizdikleri şey de ufacık birşey.

4. Geçmişte olduğu gibi bu 2 adamın bir gece içerisinde 15 tane tarla şekli çizmiş olamayacağına deyiniliyor.

5. Şekillerin anlamlarından bahsediliyor. İnanılmaz kompleks matematiksel kavramlar ve formülleri resmediyor şekiller. Ve daha bizim anlayamadığımız bir sürü özellikleri varmış da aklımda kalmadı orası.

6. İtalyan bir magazinde yayınlanan bilimsel bir tarla şekli makalesini inceliyorlar. Makalede bilim adamı şekillerin tamamen insan yapımı olduğundan ve ET'ler tarafından yapılmış olmasının imkansız olduğu sonucuna varıyor. Belgeselin söylediğine göre makale öyle bir şekilde hazırlanmışki, tarla şekillerinin bazı gerçeklerinden HİÇ bahsedilmemiş. Kelimeler öyle seçilmişki okuyucuda tam istenildiği gibi bir duygu/reaksiyon yaratılıyor.

Disinformation'ın bir güzel örneği daha.

İzlemeye devam ediyorum az kaldı.

1. bölüme link:

http://www.youtube.com/watch?v=HuiExIAyZto

PS: Bu tür videoları hep youtube'a koyan kullanıcı AVIMOAS, konuyu youtube'da araştıranlarınız tanıyacaktır kendisini, orjinal accountu 2 hafta önce falan banlandı sanırsam. Yeni accountu AVIMOAS1. Accountu banlanan sadece avimoas değil, kendisiyle benzer konularda youtube'a video koyan insanların accountları da banlanmış.

said:
MORE ACCOUNTS SUSPENDED.
THREE major accounts that i was subscribed to were suspended : "AVIMOAS" (dealing with UFO and energy issues) "realvworld" (UFO, NWO, real info and truth) "ufoblogger" (dealing with UFO and energy issues)

http://www.youtube.com/watch?v=kRhsojF1UGk
Sosyal ağlarda paylaş

Bill Cooper bütün bunları araştırıp ulaştırabildiği kadar insana ulaştırmak için uğraştı hayatı boyunca. Radyo programı vardı. Benim gibi insanların bu işin içinde olmasını sağlayan yegane insanlardan biri.

Şu aralar okuduğum Maximilien de Lafayette'in kitabındaki bilgilerin %60'ı da Cooper'ın bilgilerinden gelmekte.

Cooper Amerikan Donanmasında istihbarat ajanı olarak çalıştı Vietnam'da 5 tane medal kazandıktan sonra. Bu kariyeri boyunca bir sürü dokümana rastladı ve bu dokümanlar onu bu işin içine soktu.

Kendisi 90'lar boyunca defalarca tehdit edildi. Silahla karısı ve çocuğunun önünde tehdit aldı. Federal bürolardan insanlar gelip Cooper'ı çeşitli sebeplerden hapse atmakla tehdit ettiler.

Sonunda malesefki yerel bile olmayan polis departmanındaki polisler tarafından vurularak öldürüldü. Fazla konuşup sonunda "susturulan" insanlardan biridir.

Bu videoda bütün bu uğraşlarını anlatan bir belgesel:

http://video.google.com/videoplay?docid=-2829245257205113781&hl=en
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi adıma olsalar ne olur, olmasalar ne olur. Ha olurda gelirlerse ve yolda karşılaşırsak, efendi gibi gider selam verir hoşgeldiniz derim. Sanki gelip kafama taç mı takacaklar, seni kral yapacağız mı başımıza diyecekler ! Varlarsa varlar, yoklarsa yoklar. Zaten var olsalar bile ortaya çıkmadıklarına göre demek ki çokda umurlarında değiliz bu açıdan yine var olmalarının bizim açımızdan ne gibi bir sevindirici yanı var.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla tam istediğim düzeyde değil malesef ama yine de güzel gidiyor.

Şimdi bu son mesajımda attığım videoda Bill Cooper'dan bahsediliyor. Demiştimki okuduğum kitaptaki bilgilerin %60'ı onun araştırmasının üzerine.

Malesefki şu sayfaya denk geldim kitapta:

Bill Cooper - Maximilien de Lafayette said:
In documents that I read betwen 1970 and 1973, the names of individuals were listed who had been targeted for recruitment. These documents stated that these people were to be coerced, using patriotism as a motivating force whenever possible. If necessary, financial assistance would be provided through emoployment with a proprietary front company or through grants.

This is, coincidentally, the method by which Friedman got his $16,000 from another agent, Bruce Maccabee. We have also found that Moore has received money for research from at least two CIA front companies. This has been confirmed by the research of Grant Cameron. Others named on the list were cited as active intelligence-agency assets. When I first presented this paper I gave only a partial list of those named in the Naval Intelligence documents.

Following are as many names as I can remember. (There may be more, but these are all that I can recall at this time.):

- Stanton Friedman, CIA
- John Lear, CIA (Lear's father was named as having participated in antigravity research)
- William Moore
- John Keel
- Charles Berlitz
- Bruce Maccabee, ONI (Office of Naval Intelligence)
- Linda Moulton Howe
- Philip Klass, CIA
- James Moseley, CIA (Moseley's father was discussed in avery complimentary manner)
- Virgil Armstrong, CIA (listed as Postlethwaite)
- Wendelle Stevens, CIA
- Dr. J. Allen Hynek, CIA

That is the list I remember it. There may have been others, but I cannot recall. I know of other agents who were not on the list. You must remember that when I first wrote this paper I thought that BRuce Maccabee might not have been recruited, but then later he proved me wrong when he gave Stanton Friedman $16,000 to investigate himself.

Bu bilgilere göre bu listedeki isimleri hükümet işe almak istemiş. Hangileri hakikaten işe alındı ve hangileri alındı tabiki bilemeyiz, ama alınmış olanlar varsa söyledikleri herşeyi yalan olarak kabul etmeliyiz.

Bu da bu araştırmanın en zor kısmının özeti :) Kimin doğru söyleyip kimin söylemediğinden emin olamıyoruz tam olarak.

Listede bütün bu community'nin çok sevip saydığı, kaliteli araştırmacı Stanton Friedman da var. Bill Cooper diyo ki bu adam Maccabee'den 16bin dolar almış araştırma yapmak için ve bu da Stanton'ın da CIA için çalıştığını gösteriyor demiş. Ben buna pek inanmıyorum..

Olabilir olmayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada söylemeyi unuttum, en son verdiğim videonun 37. dakikasında Kennedy'nin öldürülüş videosunu gösteriyor.

Arabadaki gizli servis şoförünün arkasını dönüp vurduğunu çok rahat bir şekilde görebiliyorsunuz.

Bu video her tarafta gösterilen aynı video, sadece kennedy'ye zoom yapıldığı için şoför kısmı hiçbir zaman gözükmüyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
Bu arada söylemeyi unuttum, en son verdiğim videonun 37. dakikasında Kennedy'nin öldürülüş videosunu gösteriyor.

Arabadaki gizli servis şoförünün arkasını dönüp vurduğunu çok rahat bir şekilde görebiliyorsunuz.

Bu video her tarafta gösterilen aynı video, sadece kennedy'ye zoom yapıldığı için şoför kısmı hiçbir zaman gözükmüyordu.

ben hiç bişey anlamadım videonun 37. dakkasından
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...