Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Extra-Terrestrial Concept (Açıkfikirli insanların bakması rica olunur)

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

fenris said:
sovereign said:
okuduğum her kaynak 1960'ların en başından beri ayda sovyet&amerikan birleşik bir base olduğunu söylüyor.

şu kaynaklardan örnek alabilir miyim bi kaç tane?

Bu olayı araştırmaya başladığımdan beri en az 15 tane kitap almışımdır. 5 tanesini falan bitirdim, ve oralarda okudum. İnternette gördüğüm videolardan birkaç tanesi ise:

http://www.youtube.com/watch?v=3KN4TTx4ijc

http://www.youtube.com/watch?v=SYHySHbezvE

Sosyal ağlarda paylaş

sove hiç dikkat ettin mi bu videolarda dağı taşı çekerken adamlar böle hiç bişi yokken birden ışık da yokken oraya zoomlamışlar sonra saçma sapan şeyler çıkmış. kamerayı sallamalar falan.

abi hangi yıllarda yaşıyoruz şöyle bir olay olsa allah aşkına bi kamera mı çeker bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sove hiç dikkat ettin mi bu videolarda dağı taşı çekerken adamlar böle hiç bişi yokken birden ışık da yokken oraya zoomlamışlar sonra saçma sapan şeyler çıkmış. kamerayı sallamalar falan.

hayatında hiçbir şeyi kameraya çekmeyi denedin mi bilmiyorum ama uzakta çıplak gözle rahatlıkla görebildiğin birşeyi kamera zoomlayana kadar göremez.

Koyduğum videolara ve resimlere KESİN FAKE bu diyip, kendinizi fotoğraf/visual effect uzmanı ilan edip fake olduğunu kanıtlamaya çalışmaktan vazgeçin arkadaşlar lütfen. Fake olabilir olmayabilir. Tonla fake video var, tonla fake olmayan video var. Ben buraya ilginç gelen videoları koyuyorum.

Faketir fake değildir tartışmasını geçelim artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır yani komik olan şey HAKKATEN okulun bahçesine uçan daire inse içinden artık ne çıkarsa çıksa ben burda high definition video çekip buraya koysam bile fake dersiniz.

Onun için faketir fake değildir hiçbir yere varamiyacaz. Adamı resim/video koydutturduğuna pişman etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

kameraman arkadaşlarım benim.siz zoomlamadan çevredeki ayrıntıları kamera bakışından fark edebiliyor ve kamerayı(amatör kamera) sallamadan çekim yapabiliyorsanız uzaylıları gökte değil bizzat forumda aramanın vakti gelmiştir.gerçekten amatör kamerayı bu kadar profesyonel kullana bilen ayrıntıları fark edebilen bir bünye akla zarardır.

türkiye için gerçekler;
bütün dünyada ufo olaylarına karşı belki vardır hükümet gizliyordur anlayışı varken türkiyede hepsi fakedir sahdedir uzaylı yoktur.insan yaratılanların en kutsalıdır.

bütün dünya darwinin geliştirdiği teoriye ilgili iken ve bir sürü kanıtı var ken türkiyede darwin sahtekardır.kanıtlar fakedir.bütün canlılar birden yaratılmıştır.

bütün dünyada inançlar sarsılırken dine şüphe ile bakılırken türkiyede insanlar bütün dünyada inancın yayıldığı herkesin islama döndüğüne inanır.

çok enteresan bir ülkedir.:)
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
Hayır yani komik olan şey HAKKATEN okulun bahçesine uçan daire inse içinden artık ne çıkarsa çıksa ben burda high definition video çekip buraya koysam bile fake dersiniz

tamam da bu ufolar madem bizi düşünüyo ve etkileşime pek girmiyolar. o halde niye zırt pırt gelip oraya buraya düşüyolar veya bi köylüye çobana yakalanıyolar? yani uzaktan gözlemlesinler işte, onların theme parkı mı dünyamız? zaman yolculuğu ile geliyolar gelecekten torunlarımız geyiği ise daha da saçma, onlar bilmiyor mu eğer burda yanlış birşey yaparlarsa, kendilerinin de mağara adamına dönüşeceğini?
yok eğer bunlar yaratıcımız olan varlıklar ise ve disipline etme amaçlı falan gelipte gemileri düşüyorsa orası daha bi fail zaten:D
bence tek ve belki çok hücreli canlılar var uzayda atmosferi uygun gezegenlerde, ama bizden gelişmişi yoktur. olsa zaten gelir sömürürlerdi şimdiye. güç adama herşeyi yaptırır, uzaylı da olsa allahsızdan korkacan:)
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:
Hayır yani komik olan şey HAKKATEN okulun bahçesine uçan daire inse içinden artık ne çıkarsa çıksa ben burda high definition video çekip buraya koysam bile fake dersiniz.

Onun için faketir fake değildir hiçbir yere varamiyacaz. Adamı resim/video koydutturduğuna pişman etmeyin.

abi onda bile çekemeyeceklerini düşünüyorum ben vallahi.

gerçi öle bişi olsa (bütün bu iddia edilen olaylarda olması gerektiği gibi ama nedense hiç olmadığı gibi) 6-10tane farklı cep tel çekimi, 20-30tane farklı cep tel foto çekimi, 5-10tane normal foto çekimi ve yerel haber kamerası çekimi olurdu.

kameraları satarken sadece ufo teorisyenlerine satıyorlar sanırım. mesela benim kamera var, foto makinesi falan da var. şu ana kadar uçup binanın bodrumuna inen merdivenlere ters dönüp girmiş araba, yangın vs gibi ekstrem olayları görüntüleyebildim. benimle birlikte başkaları da görüntüledi bunları. ama hiç zuzaylı gemisi falan çıkmadı karşıma. yok çıkarsa ben çekerim. benimle birlikte bi sürü adam da çeker bunları. (ve inan net çekim yapmayı başaranlar da çıkacaktır.. şaşırtıcı ama var öle bişi vallahi)

her neyse, nasreddin hoca'ya sormuşlar; "arzın merkezi nerededir hoca?"
durmuş bastonunu yere vurmuş. "bastonumun altındadır!"
ahali itiraz etmiş tabii, "hoca sen bugün burada oturursun yarın başka yerde. bastonun da seninle birlikte. o zaman noolacak?"
"noolsun" demiş hoca "arzın merkezi de benimle gelecek"
köylü dalga geçiyor hoca diye sinirlenmiş "olur mu öle şey hocam!"
nasreddin hoca da yapıştırmış cevabı "sıkıyorsa aksini kanıtla da görelim!"

bu aynı aynı geyik..
-burnumda uzaylı üssü var. sümük dediğin aslında bi yaşam biçimi ve burada konaklıyor!
+abi olur mu öle şey? bu çok saçma..
-işte black budget ile sizi kandırıyorlar.. burnum pentagon'a ait!

ciddi ciddi ayın arka tarafında uzaylı üssü var, yaşamım boyunca duyduğum en salakça şeylerden birisi olarak ilk 10da listeye girdi vallahi. 2kıçı kırık bişi göstermeyen fotoyu koyup üzerine konuşmakla da tüm plasma analizlerini, yer çekimi analizlerini, 8-10m/pixel lik taramaları, charged particle analizlerini falan silip atılması ise ayrı bi olay.

hadi fotoyu rötuşladın da mesela 4way doppler measurement yapıyorlar. o fotya göre orada olan analizlerin sonucunu da uydurmaları lazım. orada toplu bi kütle varsa ve bu ay yüzeyinden farklıysa elbette değişiklik yaratıcak geniş bi alanda. bunları da tamamen sıkmaları, sabunlamaları lazım. tüm bu diğer şeyleri de değiştirecekler.. bi sürü analiz var hem de.. 2-3 tane de değil. diyorum işte mineral taraması bile yapıyor adamlar. orada bi madde olacak. etikediği alanı tüm diğerlerine göre değiştireceksin.. siz hiç okulda matematiksel bi proje yapmadınız mı bilmiyorum ama bazı işlerde sabun yapmak sıkar. bi tarafı değiştirsen öbür taraf açık verir. hiç kolay değil yani. hem de bi sürü analiz, bir sürü ülke ve yeni teknoloji ile çok daha detaylı analizler ve yeni sabunlamalar. ve hiçbiri patlamayacak bi yerde!

ne için?

milleti uyutmak için..

e olm yollamayın siz de. bi de utanmadan yayımlanmıyor denilen fotoları yayımlıyorsunuz, analizlerin sonuçlarından paper hazırlayıp bilimsel alanlarda paylaşıyorsunuz. bu süper arkadaşların hiçbiri de "hacı böle sonuç olmaz, bakın burada böle demişler şurada hata yapmışlar" gibi ciddi, sağlam ve bilime yaklaşır bi kanıtla gelmiyor mu nedir?

varsa yoksa "zakkum çiçeği kansere iyi geliyor. bakın kanserli hastamız.. önce ve sonra fotoları.. evet iyileşmiiiş!" gibi ya da kas yapma aletleri reklamlarında önce-sonra fotoları gibi kimsenin itibar etmediği saçma sapan şeyler..

birileri konuşuyor ama sıkıyor mu belli değil. hani ben de fazla bişi içermeyen sahte belgeler falan hazırlarım kassam, bi de sahte foto. sonra inanmazlarsa devlet beni susturyor falan diye bahane türet kafadan. e millet zaten sorgulamadan inanıyor. o bunu demiş, bu bunu demiş yetiyor.

ben desem aslında su diye bişi yok. yanılsama o deli damgası yerim. yoksa abi kanıtlayacaksın. kanıtlamayı da "illa ki dünyaya inse inanırsınız. hatta onda bile inanmazsınız", gibi bi boyuta, ya da "elinden tutup getirsinler mi?" boyutuna taşınması ayrı bi hikaye. yahu bilim dünyası neleri neleri kanıtlıyor. atomu görmüyorum inanmam diye bişi mi var? çarparlar adamın suratına 100,000lerce sayfalık kaynağı. aptal gibi hissedersin.

ben aratıyorum, 78'lerden bile kaynak buluyorum. ayın radio trans. yapılamayan kısmı ile ilgili datalar, incelenen bölgeler vs. çünkü tamamı kapalı değil, konik bir bölge olarak kapalı ve bunun dışında sadece uydu geçişlerinde gözlemlenen ve radio tras.a kapalı kalan bölgelere yapılmış incelemeler, uyduların bu bölge dışında yaptığı incelemeler vs. mevcut. tabii bu makalelerin hepsi sahtedir ve amatör olarak bu işle ilgilenen kimse bunları açıp okumaz, değerlendirmez. bu adamlarki nasıl oluyorsa kuyruklu yıldız, bilinmeyen gezegen falan bulurlar bilim dünyasına hizmet ederler ama bi tanesi doğru düzgün bilimsel makale kaleme alamazlar.. nasılsa artık.. alla alla..

öle gizli kaynaklar falan da değil hani, kütüphanesi varsa okulunuzun bayağı indirebilirsiniz de.. hatta impact ile gerçekleşen hatalı görevlerde dahi elde edilmiş 20sn lik veriyi işlemiş adamlar. bunca datanın uyduruk bi rötuş için tutarlı olacağını düşünmek çok garip doğrusu. daha da garibi ise adamların bu aletleri yollamaya kasması. niye ki? çıksın amerikalılar süper hızlı (ne o black triangle mı aurora project mi her ne halt ise) uzay araçları ile.. baksınlar gelsinler. bunca kasışa ne gerek var? yok efendim ayın topografyasını daha ayrıntılı inceleyip vs vs.. gerek yok o zaman böle şeylere. hintliler de dişlerinden tırnağından arttırıp aya gitme hayali kuruyor zavallılar.. anca impact yapabildiler. ruslar desen ayrı bi alem. o kadar teknolojik destek var onca aracı çaktılar aya. ben bi ara ay hurdalığı kuracaklar sanmıştım da soft landingi öğrendiler sonunda.. e nihayet.. yoksa rus yapımı kraterlerden geçilmeyecekti. amerikalıların landingleri de ayrı bi hikaye.

yok ciddi makaleler bekliyorum ben.. ayda üs var çünkü ben öyle düşünüyom bıdı bıdı bıdı değil bayağı analizlerin şurasında şöyle hata var, bilmem neyin 2006yılında yaptığı analiz sonuçları ve bilmem ne ile 2007de yapılmış analiz sonuçları bize şurada bilmem ne olduğunu gösteriyor diye makale bekliyorum, çalışma bekliyorum. istihbarattan bilmem kim öle demiş falan filan..

bizde de adam çıkıyor "çatlı'nın çantası bende!" diye karıştırıyor ortalığı.. almış bi boş çanta "ahanda bu!!" e afferim iyi yaptın getirdin.. dışarıda yağmur yağıyor, kağıtlarımı koyayım da ıslanmasın. lol.. delikanlı gibi getirin içindekileri, ya da gördüyseniz verin sağlam bilgiyi. sonra konuşalım.. diyeyim "adamlar doğru diyor. haklı oldukları yerler var."

böyle sadece dedikoducu kadınlar gibi "gördün mü bilemkimin kızının yanında görmüşler senin oğlanı" olayını aşmayan şeyler ile sadece "eee. bakın bi parlaklık.. ve bi parlaklık daha.. vee.. evet bi tane daha. e pardon o sigara jelatiniymiş" videoları ile bi yere varamazlar. bu işi yapan arkadaşlardan tanıyorsanız da olaylara cidden açık fikirli yaklaşan ama karnı saçmalıklara tok olan kişilerin cidden özet, isabetli, delil niteliği taşıyan yayınlar rica ettiğini söyleyin.

yoksa ben de burnumun içindeki uzaylılara haber vericem. kendilerinin bu kadar hafife alınmasına çok sinirlenmişler. TAM 100kilo çekiyorlar biliyor musunuz!!

inanmadınız mı? sıkıyorsa aksini kanıtlayın..
Sosyal ağlarda paylaş

dasaa zakkum konusunu iyi araştır derim.muğla hastanesi başhekiminin bulduğu zakkum bitkisinden elde edilen ilaç şuanda çeşitli kanser tedavilerinde kullanılıyor.buna yakından şahit oldum.iş yerinden arkadaşımın babasını iyileştirdi.tabi ister inanır ister inanmazsınız size kalmış bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu gökte kocamaaaan bi ışık kaynagı olacak, böyle hakketen kocaman. bunu da sadece ufoyla alakalı bi adam çekecek önümüze koyacak.

arkadaş tüm dünyada 1231241234 tane astronom 24 saat uzayı izliyor. ki çoğu devletten bagımsız bu adamların bilgi saklama diye bi olayları yok, en ufak bi ayrıntıyı kaçırmadan uzayla ugraşıyorlar. bilmemkaç ışık yılı uzaktaki bilmemne olayını izliyor adamlar. bir tanesi de ufo gördüm de çektim diye bi şeyle çıkmıyor ortaya. nerde işşiz güçsüz 5 megapiksel kamerayla gece çekimi yapmaya kasan tip varsa onlar çekiyor bu ufoları. ondan sonra da kanıt diye önümüze koyuyorlar. yahu kardeşim atmosfere giren çıkan sadece nasa mı izliyor zannediyorsunuz nedir? İran bile uydu gönderdi lan uzaya kendi kaynaklarıyla.

hadi 1950 60 larda kamera 3 5 kişi de vardı şimdi evinde 3 4 tane video kayıt özelliği yapan makinesi var milletin.

neyse yahu. demiştim daha önce de. bunun açık fikirle kapalı fikirle alakası yok, mantık ve inanmak istemekle alakası var.
Sosyal ağlarda paylaş

abi youtube denen bişi var.

her insanın cep telefonunda kamera var artık.

bissürü insanda süfer kameralar var, youtube a baksan görcen zaten her elini sallayanda 3 tane kamera var.

eğer olsaydı youtube a günde bikaç tane güzel, net gözüken video gelirdi

gelmiyo.

nasa diil heryerden herkes uzaya bakıyo, eğer bişiler olsa ortaya çıkardı şimdiye kadar.

dünyanın düz olduğuna inatla inanan tipler var, ona benzemiş biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

odiflame said:
kameraman arkadaşlarım benim.siz zoomlamadan çevredeki ayrıntıları kamera bakışından fark edebiliyor ve kamerayı(amatör kamera) sallamadan çekim yapabiliyorsanız uzaylıları gökte değil bizzat forumda aramanın vakti gelmiştir.gerçekten amatör kamerayı bu kadar profesyonel kullana bilen ayrıntıları fark edebilen bir bünye akla zarardır.

türkiye için gerçekler;
bütün dünyada ufo olaylarına karşı belki vardır hükümet gizliyordur anlayışı varken türkiyede hepsi fakedir sahdedir uzaylı yoktur.insan yaratılanların en kutsalıdır.

bütün dünya darwinin geliştirdiği teoriye ilgili iken ve bir sürü kanıtı var ken türkiyede darwin sahtekardır.kanıtlar fakedir.bütün canlılar birden yaratılmıştır.

bütün dünyada inançlar sarsılırken dine şüphe ile bakılırken türkiyede insanlar bütün dünyada inancın yayıldığı herkesin islama döndüğüne inanır.

çok enteresan bir ülkedir.:)

ne alaka, dinler ne kadar saçmaysa uzaylı teorileride o kadar saçma.

Dinlere inanıp uzaylılara inanmıyorum diyen gerçek müslüman değildir zaten :p

O na inanıyorsun buna niye inanmıyorsun diye sorarlar adama.
Sosyal ağlarda paylaş

Buyse, dediklerinde dogruluk payi var. Gozler uzun zamandan beri uzaya cevrili, binlerce bagimsiz bilim adamida gozluyor gokyuzunu.

Ama bu videolarin hepsinin fake oldugunu gostermez.
Hatta fake olmayan bircok video var. Daha evvel bahsedildi konular. Cikip aciklama yapan official isimlerde var, ufo arastirmacilari cikip konusmuyor. Disclosure Project diyoruz burda ne kadar zamandir. U.S. Army, US Airforce, Nasa, CIA gibi yerlerden ust duzey rutbeli insanlar cikip acikliyor. Kanada eski savunma bakani, Ingiltere sasvunma bakani, NATO'dan ust rutbeli insanlar, ismini unuttugum internasyonel radar gozlem merkezi, pilotlar falan cikip konusuyorlar artik.

Eskiden cok cok azdi cikip konusan. Cunku sen pilotken cikip "UFO gordum" dersen 20 yil once yada daha evvel lisansini kaybetmeye kadar gidiyordu is.

Ortaya cikan videolarda artiyor, kaliteside artiyor. Siz sadece bu videolari takip etmiyorsunuz diye "onlarca HD kamera var niye goruntu yoohh?" diyorsunuz, ama var iste. Yavas yavas artiyorda sayilari.

Her kamerasi olan gokyuzune bakmiyor, her gokyuzune bakan "dikkatli" bakmiyor, herkes kamerasini yaninda tasimiyor. o yuzden, dusunmeden yargida bulunmayin, hayaller uretmeyin.

UFO mevzusu yurt disinda cok daha ciddi bir mevzu bunu anlayin once bi. Her kes cikip UFO gordum diyemiyor cunku inananda cok, inanmayip kafa bulanda cok. Inanmayip fanatiklik derecesinde bilimsellikten uzak sekilde inanmayanda cok. O yuzden gozlem yapan bilim adami dahi olsa cikip "VAR" diyemez son derece yuksek bir kaniti olmadikca. Dedigim gibi isini kaybediverirsin. Komplo falanda degil bu, insanlarin basina gelmis halada geliyor.

Piyasaya cikan videolarda kalite artisi yavastan basliyor. bundan bir kac sene sonra insanlarda HD kamera artinca kaliteler artacak.

Ama ayni zamanda efekt yapimida gelisiyor, artik fake yapmakta kolaylasiyor. bu yuzden o kotu goruntu dediginiz videolarin orjinalligi artiyor.

Ama UFO haberleri, bilinci son yillarda oldukca gelismis, gittikce daha fazla insan merak ediyor, daha cok footage cikiyor ortaya. Hype gun gectikce artiyor gibi. Hype arttikca fake sayisi, yalan aciklamalar, bu isten para kazanmaya calisacak elemanlarda artiyor. Ama bunlarin arasindan onemli bir kac belge, veri, video, bilgi, kanit falan cikar diye umut ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

UFO mevzusu yurt disinda cok daha ciddi bir mevzu bunu anlayin once bi.

şu lafa ayar oluyorum. abi türkiyeden ufo gördüm diye adam çıkmıyor ki yurtdışında çıkıyor zaten bu adamlar herhalde daha çok konuşulacak yurtdışında. ufoculuk işsiz güçsüz adamın işi. tüm diğer sosyal ihtiyaçlarını gidermiş adam havaya bakar acaba orda ne var diye. mısır, sümer tarihte astronomi de hangi kavim ileri gitmişse kendi zamanının en zengin kavmi olmuşlar. kimse karnı açken havaya bakıp yıldız aramamış. yurtdışında daha çok insanın bunla ilgilenmesi çok normal.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...