Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warcraft Lore Paylaşım ve Tartışma Alanı

Warchief

Öne çıkan mesajlar

Şöyle bi geriden başladım okumaya tüm konuyu da
Retard check gibi ingilizce check koysunlar başlığa

İlkokul zamanı wc3 oynayıp hayali senaryolarını warcraft'ın asıl hikayeleri ile karıştırıp mixleyen kafalar elensin.

Öncelikle, MoP lorewise, net en iyi expansiondu. Koca expi 3 tane quest ile değerlendiren yetoları esefle kınıyorum.

Sıkıntısı, lore heavy kısmını kitaplarla desteklediler, wolfheart, tides of war, shadows of the horde, war crimes olmak üzere 4 roman ile realtime hikaye anatıldı hep. (Ki bu hikayelerin hepsi drizztin dönen palaları triplerinden 10 kat güzeller. Bi kere gereksiz lore karakteri ronin öldü ötesi yok.)

Sonra baktılar ki kitle kültürsüz, okumak yerine 2video ile tav oluyor, wod modeline döndüler, legion da ise hem wod modeli anlatım hemde mop modeli kitap yapacaklar sanırım -which is great- şimdiden legion süreci ve sonrası için chronicle 2. Kitabını Preorderladım.
Sosyal ağlarda paylaş

kujo123 said:

su rhoninin olumunu bırısı anlatsın hayrına ya.nasi oluo kim olduruo fln filan khadgardan daha guclu bı adam cunku normalde khadgar daha spell cast edemezken bu adam dalarandaydi.

ronin

Tides of War romanında ölüyor.
Ronin, Dalaran'daki baş büyücü tripli takıldığı dönemde (antoniadis modeli) Dalaran'dan Blue Dragonflight'a ait bir relic çalınıyor.
Yine aynı şekilde Nexus'dan (malygos raid) bir eye of bilmemne çalınıyor (raidi başlatan top şekilli klick-bait) ronin'in yolu bu relic peşine şu blue aspect wanna be ile theramore'a düşüyor,

o sırada, garrosh sağlam bir ordu ile barrensi tekrar %100 horde kontrolüne geçirmeye kasıo ally base'e saldırıo vs. theramore'da son hamle olarak planlanıyor. kuşatma başladığında nightelfler yardım göndermeye kasıyor ama garros donanması ile eastern kingdom'dan ve teldrassil'den gelen yardımları engelliyor / yavaşlatıyor. sonra işte kaçırılan relic+malygos'un topu ile mana bomb yapıyor bloodelflerle garrosh ve jaina'nın savunmasını normal yollarla alamayacağını anlayınca son çare atıyorlar mana bomb'u.

tam manası ile hiroshima-abd muhabbeti işte. japon donanmasını+kara ordusunu yenmek ve kesin zafer için kayıp çok fazla olacak hesaplaması)

mana bomb'un geldiğini horde'un elinde silah olduğunu ronin,blue aspect ve jaina falan anlıyor ama müdehaleye geç kalıyorlar. sonuçta bomba düşüp patlıyor, ronin mana barrier ile odadaki herkesi kurtarıyor portal ile ama kendisi gg oluyor. jaina'yı'da iterek portala sokuyor falan fişman.

özetle ronin karısını ve o an theramore'da yakınında olanları kurtarmak uğruna ölüyor. gereksiz OP karakter tripliydi ii oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

kujo123 said:

bı yanlıslık var jaina ronin karısı degıl? 2.sıde wowda bu questi hatırlıyorum jaina savunarak calınmasını engellıo artıfactin.

abi jaina'nın ronin'in karısı olduğunu nereden hangi satırdan uydurdun? :D

"karısını" dediğim elf var valeera windrunner.

Vereesa diyecektin abi. Valeera Sanguinar çünkü, Windrunner değil. :P
Sosyal ağlarda paylaş

إرفعوا رؤسكم إلى السماء و انظروا ! اليوم تم تجنّب دمار عالمنا في تحد خالِقنا !
آلاغون المراقب, نذير الجبابرة, تمّت هزيمتُه على أيدِ رفاقنا الشُجّعان في مدينة أولدوار الجبّارة.
آلاغون بعث ليحكم قدر عالمنا. لقد وجد عالماً حيث كائناته انحرفت عن مخططات الجبابرة. وجد كوكب لم يسري كما كان مخطط له.
اعتبر المنطق البارد عالمنا غير مستحق الإنقاذ. و لكن المنطق البارد لا يعول على قوة حرية الإختيار. هي تعود على كل فرد منّا على أن نثبت أنّ هذا العالم يستحق الإنقاذ. أنّ حياتنا... تستحق الحياة.

titan bereket duasi buda, facebookta paylassam "allah rizasi icin paylasin bu duayi" diye patlar gider asdfsdf

amin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...