Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warcraft Lore Paylaşım ve Tartışma Alanı

Warchief

Öne çıkan mesajlar

mitoloji bilgim çok iyi değildir ama
mitolojideki titanlar eski tanrılar, sonra zeus un önderliğinde başkaldırıp büyük bir savaş sonrasından olympos un efendileri titanları yenip öldürüyorlardı yanlış hatırlamıyorsam

titanlar aynı zamanda olimpos tanrılarının ataları olur
Sosyal ağlarda paylaş

Y eski tanrı (dişi/adı herne haltsa gea gaia gaye maye)
X esli tanrı (erkek/kronus-cronus-crosus yada her ne haltsa)

birleşip zeus ve kardeslerını yaratıyor (doguruyor- hatta babaları bır kısmını yıyor falan fılan) vs vs.

Titanlarda boyle Earthmother diye Ana Tanrı var ve güneş (An'she) ile ay (Mu'sha) bunun gözleri... Mu'sha Elune oluyor.
işte titanları bu kombinasyon yaratıyor. Elune Dişi Mu'sha erkek. Bunlardan da vardır başka tabi.

yunan mitolojisi neyse de... vakti zamanında Lotr mitolojisine kasıyordum. Oradaki tanrılar başlı başına kitap...

İşte Warcraft Lore'u çok dağınık sağlam kaynak yok.Kırıntılar var. %80'i daha Metzen'in kafasında...
Sosyal ağlarda paylaş

elune'a titan denmiş, ki kendisi eternal, ayrıca titanlar da belli zaten.

bi de sol göz geyiği yapılmış.

wowwiki said:
This article or section includes speculation, observations or opinions possibly supported by lore or by Blizzard officials.
It should not be taken as representing official lore!

hiç olmadı wowwikiyi düzgün okuyun bari, kkthxbai.
Sosyal ağlarda paylaş

Elune'nin titan değil tanrı oldugu ve titanlardan güçlü olduğu kesin...
O Mu'sha ve An'she olayı Tauren mitinde var. Taurenler Troller kadar eski bir ırk. Trollerin sagda solda bir suru kalıntısı gecmısı olmasına ragmen taurenler tıpkı centaurlar gıbı gocebe ve kucuk bırımler halınde yasadıkları ıcın kulturlerı hakkında bılgı cok az.

Ayrıca biri bana kim Elune'ye titan demiş ve hangi cümleyle demiş gösterebilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:
bu warcraftın ana hikayesini kim yazmış
hala bu hikaye devam ediyor mu
ediyorsa hala aynı adam mı yazıyor

Wold of warcraft:Classic
Wold of warcraft:The Burning Crusade
Wold of warcraft:Wrath Of The Lich King
Creative Director
Chris Metzen

Ve tabiki önceki warcraft oyunları+kitapları ve ayrıca Diablo starcraft... ve dahası Warcraft Movie... Blizzard'ın hayal gücü bu adam.
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion said:
Warchief said:
Titanlarda boyle Earthmother diye Ana Tanrı var ve güneş (An'she) ile ay (Mu'sha) bunun gözleri... Mu'sha Elune oluyor.
işte titanları bu kombinasyon yaratıyor. Elune Dişi Mu'sha erkek. Bunlardan da vardır başka tabi.

Şu bölüme kaynak gösterebilir misin ?

WoWWiki said:
Tauren mythology describes her as the creator of the land, and the tauren. The sun (An'she) and moon (Mu'sha) are her eyes.[citation needed] She lives in the rivers, trees, plains and mountains of Azeroth. She is the embodiment of nature. All lesser nature spirits come from the Earth Mother, and return to her upon death. The Earth Mother represents all the animistic forces of nature. River-spirits, sea-spirits, tree-spirits, rock-spirits, and animal spirits all reflect one facet of the Earth Mother.
Kaynak.

Mümkünse Terbiyesizlik Yapmayın. Ve Lütfen Terbiyesizlik Yapanlar Alınsın Bu Lafıma.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilinen iki tanrının bu oldugunu ve bunların yoktan var ettiğini anlıyorum. Titanlar ise Gezegen yaratamıyor. Aslında onlar yoktan yaratamıyor da. Sadece olanı sekıllendırıyor duzenlıyor duzeltıyor bozuyor ve bunu kendilerine has titanic gücleriyle yapıyor.

Earthmother(bu pek karısmıyor)>Mu'sha+An'she(yaratıcı faktör)>Titanlar(düzenleyici faktör)

Yani bu kısım benim yorumlarıma dayanıyor ve dedıgım gıbı cok boslukta bu tanrı konusu warcraftta.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Konuda haliyle yeterli kaynak yok.
Ben kendı yazdığım şeylerin kaynagı varsa belirtmeye çalışıyorum. Yada bana ait olmadığını alıntı olduğunu belirtiyorum. Aynı şekilde kişisel görüs olduğunuda ifade ediyorum. Su gelisen uc bes mesajda Bence demeye gerek duymadım cunkı zaten yorum oldugu cumlemın yapısından belli.(-idi bence)

Edit:Öms ile gönderecek oldugum mesajıda eklemişim yanlışlıkla onu sildim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...