Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3

arcane

Öne çıkan mesajlar

off naptım ben

bütün megatonu kestim(istemeden oldu, hep moriarti yüzünden), bi satıcıyla şerifin oğlu kaldı. hayalet şehre döndü resmen. kötü mü ettim? baştan başliyim mi, bide bad evil oldum tabi herkes benden kaçıo, e adamla trade edicem adam kaçıo, e haliyle onuda kesiom ölüsüyle anlaşıoz asfa..

Sosyal ağlarda paylaş

Megatonda artık alış veriş yapamazsın, yeni traderlar bulman lazım. Eğer ordan nereye gitmen gerektiğini bulduysan main questte yoluna devam et. Bulamadıysan moriartynin barındaki bilgisayarları falan bi karıştır bi kaç ipucu bulman lazım. Ha yanlışlıkla öldürdüm evil olmak istemiyorum diyosan ve savein yoksa baştan başla tabi. Ama oyun tecrübeni çok etkileyecek bişey değil megaton, hala atom bombasını patlatıp bomba questini tamamlayabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
game developers' convention da yılın oyunu seçilmiş. gamespot da todd howard'ın teşekkür konuşmasından süper bi alıntı vardı: " He particularly thanks every game designer's family, recalling what his wife said as she left on another vacation without him: 'This game better be good.'" :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Hımm... Bitti.

lvl 10dan sonra inanılmaz kolaylaştı oyun. lvl 16 da da bitti zaten. Hatta yığ puanları Small Arms'a ve Repair'e başta, oraya kadarda zorlanılmaz. Ben baya yayıp hata ettim 10'a kadar.

Capital Wasteland den nefret ettim, yıkıntılar şehir metro fln. iyi fikir ama metrolarda labirentteki fare gibi dolanmak sıkıyor. O aptal saptal metro labirentleri dışında ise çevre tasarımı sevdim. Atmosfer başarılıydı.

Etrafta malzeme, silah ve cephane inanılmaz bol. Ulan mesela 100 küsür sene kimse hastaneyi yağmalamaz mı? Sanki üç-dört gün önce olmuş savaş. Her yer item dolu.

Oyunda öldürülen düşmanlarında yarısı Süper Mutant. Hatta ne yarısı ezici çoğunluğu. Gözümde bir karizması vardı Süper Mutant olayının artık o da yok, çerez gibi yeniyordu. Zaten oyun FPS olmuş.

Bu noktada RPG demesinler. Mesela Lady Killer aldım perk olarak sadece 2 yerde diyalogda çıktı. İKİ!

Ayrıca şunuda belirteyim, babamız terk etmiş hemen ertesinden biz çıkıyoruz onu yakalamaya, yaldır yaldır koşturup onu takip etmemiz lazımken kim mesela kitap yazmak için günlerini harcayıp aradaki farkın açılmasını ister ki? Burda basitçe yanlış bir ipucunu takip edip karşımıza raslantısal bir ipucu çıkana kadar babamızın izini kaybedip etrafta gönül rahatlığıyla gezip tozabilinecek zaman sağlanabilirdi.

Birde sorum var

Yahu biz doğduktan sonra Vault'a girmeyi nasıl başarmışız babamla? İçeriye kimseyi almıyorlardı?

Tabii oyunda güzel fikirlerde var. Radyo gibi. Keşke daha çok kullanmamızı sağlasalardı. Sadece 3 kanal (ondada Vault kanalını sayma) ve 1 yardım mesejı dışında bir numaraısı yok. Oysa bizde mesela yardım sinyali fln gönderebilsek yada daha fazla mesaj alabilsek etraftan. Raidler, satıcıların yerleri yada son mutant hareketleri fln.

Açıkçası oyun kendini oynatıyor ama inanılmaz bir RPG fırsatı tepilmiş insan ona kızıyor. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız (Vegas?)
Sosyal ağlarda paylaş

Apis said:

Birde sorum var

Yahu biz doğduktan sonra Vault'a girmeyi nasıl başarmışız babamla? İçeriye kimseyi almıyorlardı?

Vaulta kimsenin giremediği ve kimsenin çıkamadığı tamamen Overseerın yarattığı bi efsane. Zaten yaşlı vault sakinleri de olayın aslını biliyorlar. Bundan en son 15 yıl önce falan dış dünyanın durumunu öğrenmek için bi ekip göndermişler sonra hasarın çok büyük olduğunu görüp mutasyon tehlikesini önlemek için kapıları yeniden kitlemişler. Bizim baba baya toşaklı bi bilim adamı olduğu için kendini içeri kabul ettiriyor, yoksa kimseyi almazlar içer.

said:
Tabii oyunda güzel fikirlerde var. Radyo gibi. Keşke daha çok kullanmamızı sağlasalardı. Sadece 3 kanal (ondada Vault kanalını sayma) ve 1 yardım mesejı dışında bir numaraısı yok. Oysa bizde mesela yardım sinyali fln gönderebilsek yada daha fazla mesaj alabilsek etraftan. Raidler, satıcıların yerleri yada son mutant hareketleri fln.

Aslında bi iki yerde daha radyo var. Mesela Agatha diye bi yaşlı hatun var sanırım haritanın kuzeydoğusunda bi yerdeydi. Bunun için iki quest yapıyorsunuz ilki bi stradivarius kemanını bulmak (bu direk main questteki vaultlardan birinde karşınıza çıkıyor, şu müzikle ilgili deneylerin yapıldığı vaultta), ikincisi de bi müzik defteri bulmak. Onu da brotherhood scribelarından birinin quest verdiği kütüphanede buluyorsunuz. Ben ikisini de hatunla karşılaşmadan önce bulmuştum, ikisini de satmak yerine evdeki dolaba koymuştum kesin işe yarar diye yaradı da hehe. Hatun itemları aldıktan sonra size mini bi konser veriyor sonra kocasının kurduğu eski radyo antenini onarıp yayın yapmaya başlıyor. O radyoda çalan keman konçertoları cidden çoook iyi, oyundaki nadir kalite eventlerden biri zaten.

said:
Açıkçası oyun kendini oynatıyor ama inanılmaz bir RPG fırsatı tepilmiş insan ona kızıyor. Artık önümüzdeki maçlara bakacağız (Vegas?)
Vegas için büyük umutlarım var. Bi kere orjinal falloutu yapan adamların çoğu obsidianda, adamlar hala kalite rpg yapıyorlar. Fallout 3 ün çok sağlam art assetleri var, birazcık zeka sahibi insanlar on numara bi oyun çıkarırlar. Yeterki kotor2 ve nwn2 gibi aceleye gelmesin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...