Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3

arcane

Öne çıkan mesajlar

Esh, dedim ya seni öbürlerine nazaran daha bir sarar bu oyun diye ehuehu. :D

Nuka Cola Factory
Yahu fabrikada topu topu 3 tane Quantum buldum, delirmek üzereyim. Öbür mekanları zaten temizlemiştim. Ah ah löpür löpür içmeyecektik Quantumları, ne bileyim quest olduğunu :(

Ben hala bitirmedim. Level 18,5 öyle gidip grind da yapmadım hiç. 2 quest daha çıktı şimdi bakalım. :)

Ranger armoru nasıl tamir ediyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

10 INT. Yüksek STR END LUCK ve bunlar da bir şekilde 10lanacak. INT level başı skill puanı belirlediği için MAX başlıyorsun. Skill puanları sneak, medicine, repair gibi yan skilleri de yüksek tutabilmek için lazım. Nerd Rage için level 10'a kadar 50 science da yapmak lazım. Toughness, Silent Running, Adamantium Skeleton da güzel perkler. 20'de Ninja alıyorsun.

Ben de aynısını yapacağım, hele bir Neutral Thief/Gunslinger'ımla bitireyim.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:
10 INT. Yüksek STR END LUCK ve bunlar da bir şekilde 10lanacak. INT level başı skill puanı belirlediği için MAX başlıyorsun. Skill puanları sneak, medicine, repair gibi yan skilleri de yüksek tutabilmek için lazım. Nerd Rage için level 10'a kadar 50 science da yapmak lazım. Toughness, Silent Running, Adamantium Skeleton da güzel perkler. 20'de Ninja alıyorsun.

Ben de aynısını yapacağım, hele bir Neutral Thief/Gunslinger'ımla bitireyim.

Mr.Sandman perkini de merak ediyorum.

Ayrıca benim de ilk karakterim gunslingerdi adi da Roland eühüehe post-apokaliptik bir dünya için eğlenceli oldu baya :D
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:
10 INT

Daha ideali 10 yerine 9 int verip oyun başında gidip +1 int veren bobblehead'i almak. Stealing gerekmiyor. Oyunu biraz oynamış olanlar zaten bulmuştur yerini.

Intelligence bobblehead yeri

River City Science Lab'de masada duruyor. Doctor Li'nin orda.

Ayrıca Adamantium Skeleton inanılmaz gereksiz bir perk. Kırk yılda bir yeriniz sakatlanıyor zaten. Onda da sakatlanan yere basıyorsun stimpak'i geçiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Direk oraya gideceksen evet, o zaman 9 INT de işi görür. Öbür statlar için de aynısı geçerli.

Level başı perk hesabı yüzünden lvl 20'ye yaklaştıkça combata katkısı olsun diye adamantium gibi perkleri alırken buluyorsunuz kendinizi. Mesela ben chem duration arttıran perkü almıştım. Combata etkisi olan ne varsa alıyorsunuz falan. Çünkü skilller zaten dolmuş oluyor, nasıl bobblehead 9 stat yatırımıyla başlatabiliyorsa aynı mantıkla skill başı 25 puanlık kitap da toplanabilir, perkle kitaptan alınan puan arttıralabilir falan.

Roland King'in Kara Kule'sindeki karakter miydi? X sene önce okumaya başlayıp bitirmemiştim, hayal meyal hatırlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

hicde bekledigimiz gibi bir oyun olmamis, ben baslarda iyi olacagini dusunuyordum ama sonradan sacma sacma haberler cikinca umidi kesmistim. oynadim ve gercekten oynadigima memnun kaldim.
butun hatalarina ve yer yer sicmalara ragmen (o bitis nedir ya) gayet guzel, kesinlikle bir kere bitirmeye deger bir oyun olmus.
ha belki siz alignment kasmak icin ikinciyide bitirirsiniz ama ben yapamadim hehe (hep boyle oluyor ya, her oyunu ilk once super iyilik melegi olarak bitirir sonra gaza gelir "super kotu olacam muhahahaha" nidalariyla baslar ve oyle birakirim =/)

arcane said:
Ranger armoru nasıl tamir ediyoruz?

combat armorla tamir oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

7 str 9 int 1 luck 1 perception kalanı hatırlamıyorum.
kötü oynamayı deniyorum bende, megaton/vault civarını gezip (bir kafeterya var 2-3trap ve zibille loot olan), megatonda al/sat tamir et vs yapıp direk şehrin önnüdeki merchantta a frag grenade koydum, ve adam patladı , guardının AI sı sapıttı bön bön baktı hunting riflela kafasına sıktım(zorladı bu ama vats sağolsun).

lucas simms ve çatıda bir kişi daha var onları ve deputy weldi alırsanız rahatladınız. simdi wait yapıyoruz ve merchant geldikçe grenade vs koyuyoruz ve lootluyoruz.sonra zevk için brahminların da kafasını chinese officers swordla kesiyoruz!
bu oyunu kötü oynamanın başka yolunu bulamadım..en azından iyi olmak kadar ödül getirmiyor başka türlü.
Sosyal ağlarda paylaş

assassin gibi bişi yapsak, max sneak, max lockpick, max melee yapsak, elimize de ripper alsak, ne kadar şansımız olur oyunda? super mutantlara bıçakla dalmak komik geliyor biraz. bir de bazı yerlerde balkon gibi yerlerden ateş ediyorlar, o balkonlara erişim mümkün olmuyor. bu durumda illa ranged gitmiş olmak gerekiyor sanırım.

bu oyunda science/energy gidiyorum. üstüme enclave armor da çektim. maşallah kendimi iron man gibi hissediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sneak beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattı valla. 100 sneak ve recon armor ile bile canınız çıkıyor adamın yanına yaklaşmak için.

Kapalı alanlarda yine idare ediyorsunuz ama açık alanlardaysanız gece gezmek zorundasınız. Yoksa bırakın melee'ye girecek kadar yaklaşmayı, ranged silah ile crosshair kırmızı olduğu anda görüyorlar.

Sniper rifle ile kafaya critical vurmak eğlenceli oluyor. Ama onun için de yüksek sneak gerekmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Capledikten sonra recon armorın faydası yok. Hiçbirşey cap üstüne çıkmıyor. Tactics'deki imbalıkları yapamıyoruz.

Arkadaysan sneak oluyor değilsen olmuyor gibi birşey diyeceğim ama aslında o da yanlış çünkü NPCler hiç line of sight olmasa bile detect edebiliyor, duvar arkası falan. Hepsi birer Superman...
Sosyal ağlarda paylaş

o değil de

ben şeye üzüldüm ya. babam öldü be. ben o kadar çalışmışım etmişim, bir enclave timine kafa tutacak hale gelmişim, ama babamı kurtaramıyorum lan. böhü. iki rad-away çakıp kendime gelirdim be. bari çok uğraşıp kurtarma opsiyonu koysalardı. kanter içinde kalsaydık ama değseydi felan... gittik Li denen şebeği kurtardık...

Sosyal ağlarda paylaş

LethE said:

bu oyunu kötü oynamanın başka yolunu bulamadım..en azından iyi olmak kadar ödül getirmiyor başka türlü.

ayni $eyi farkettim, yeni ba$ladim, milleti oldurunce quest de alamiyoruz dogal olarak =) bi de sanirim aciyorum elemanlara ben, vaultun ciki$indaki huttaki kizi indirdim, sonra bayaa oynadim, üzüldüm.. $imdi yine ba$tan ba$licam.

Anladigim kadariyle speech cok onemli. Sanirim luck da onemli =P

int e de skill icin abaniyoruz. her 5 lvlda bir mi arttirabiliyoruz special i?
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:
Capledikten sonra recon armorın faydası yok. Hiçbirşey cap üstüne çıkmıyor. Tactics'deki imbalıkları yapamıyoruz.

Oyun kitapçığına göre zırhın ağırlığı sneak başarısını etkiliyor. Recon armor da çoğu zırha göre daha hafif. Daha hafif ve daha iyi olan leather armor var galiba ama onun da tamiri çok zor oluyor. Gerçi ağırlığın etkisi ne kadardır tam anlayamadım ama power armor'la sneak yaparsam daha rahat duyduklarını farkediyorum bazen.
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz tereddütten sora oynayayım dedim ve oyun hakkındaki ilk izlenimim: yuha.
Ama asıl merak ettiğim, ilerde zorlanıp zorlanamayacağım. Perception, Agility ve Luck'a birer puan vererek başladım oyuna. Şu an 7 agi, 8 perception, 6 luck var (level 2 lol). Skill olarak da sneak, small guns ve lockpick'e verdim.
Acaba bu tarz stealth ile ilerlersem, ilerleyen aşamalarda geçmekte zorlanacağım yerlerle karşılaşır mıyım? Bi şeyleri yanlış yapıyomuşum gibi geliyo şu an. Stealth yapmak oldukça zor. Taşın arkasında olmama rağmen görüldüğüm oluyo, alışamadım henüz.
Biraz tavsiye alayım. Bi de Megaton ile ilgili olarak;

Megaton, ilk başlar

Bombayı patlatmak istemiyorum ama adamın teklifi fena değil hani. Bi save alıp iki yolun da sonucunu görmek istiyorum. Ama RP adına yapmicam bunu.
Asıl merak ettiim, bu adamı birilerine şikayet etme gibi bi seçeneğim var mı? Hiç hoşlanmadım lan heriften resmen.

Sosyal ağlarda paylaş

Ufak bir tavsiye olarak lockpick veriyorsan hiç science verme derim. Çünkü genelde lockpick ile açılan kasalar ve kapılar science ile de açılabiliyor. Tam tersi de geçerli.

Megaton cevap

Bombayı patlarırsan oyun bir iki açıdan baya etkileniyor ama iyi yada kötü anlamda diyemem. Bence sırf denemek için patlatıp zevkini kaçırma. Şu an oyundan zevk alıyorsan ilerde büyük ihtimalle baştan başlamak isteyeceksin. O zaman öbür alternatifi denersin.

Adamı şerife şikayet edebiliyorsun bu arada.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...