Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3

arcane

Öne çıkan mesajlar

içerik olarak pitt ve broken steel baya iyi aslında dlclerden, hard oynarken lvl 16 civarı çıkmaya başlayan süper mutant overlordlar baya uğraştırıyor.

ben oyuna baştan başladım önceden bitirdiğim ana quest ve 30 civarı yan quest dışında, dlcleri ve 60 civarı pek ortada olmayan mini questleri yapmak ve super mutant kafası patlatmak için.

lvl 2 halimle operation anchorage e geçtim, kötü gerçi ehe sıradan bir fps oyunundan daha kötü ama kısa sürüyor zaten tek olay koş koş vur vur, sonda power armor giymeyi öğretmesi level 9 civarı olmak tek iyi yanı. oyundaki tek energy weapon sniper da burdan geliyor gauss oda baya iyi sadece energy weapons gidenler için. bide ekranın yarısını kaplamasa alet lol.

lakin bendeki winterized power armor buglı galiba damage almıyor armoru 45 ten aşa hiç düşmedi :p repair etmeye gerek yok.

ufo olayı geyik kısmıydı oyunun aslında, bir dlcnin komple gemide geçmesi vb falan gereksiz olmuş biraz yani o kadar güzel konu varken oyunda npclerden, terminallerden öğrendiğimiz, ufoda geçen bir dlc anca belki 20. dlc falan olabilirdi bence.

Mesela orjinal brotherhood'da (california daki) ciddi iç problemler olduğunu öğreniyoruz falan, buna bir şekilde devam edilebilirdi güzelde olurdu bence.

birde sene sonuna yakın bir tarihlerde 5 dlcnin hepsini içeren bir paket çıkacak game of the year edition olarak. alınabilir :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
bedhesta nin sitesinde soyle bi sey var isine yararsa;

Migrating Game Saves to Game for Windows Live

1. Navigate to My Documents/My Games/Fallout3/Saves and locate the saves you wish to migrate.
2. Still in My Documents/My Games/Fallout3/Saves directory, locate the folder named after your Live Profile.
3. Copy your saves from My Documents/My Games/Fallout3/Saves into the named folder from step 2.
4. Load Fallout 3 and log into your Live Profile.
5. You should now be able to load your previous saves while logged into your Live Profile.

Note: Your saves will not transfer with your profile if you decide to play on another computer -- those will need to be transferred manually.

Sosyal ağlarda paylaş

adam gibi oynama imkanım olmamıştı.. baştan başladım

oyun çok mu sıkıcı?

1saattir falan oynuyorum ve feci baydım. konu yok gibi geliyor ilk kısımda. öyle mi yoksa devamında bişiler yumurtluyorlar mı?

birde arkadaşım çok katlı şehir yapmışsın. bravo.. bi adam gibi tırmanma yapmamışsın..

e o zaman o şehri ne diye öyle lavukça tasarladın?

bana beth.'in level tasarımcılarını bulun, sırtlarında çeki çeki odun kırıcam!
Sosyal ağlarda paylaş

Heyecan yok arkadaş. Fallout'daki gang fightlar, ilginç mekanlar, enclave patroller, merchant caravandı, box maçıydı, mafyaydı, chopshoptu, fire geckoydu, iguana on a stick falan 1611356134 tane şey oluyordu, listesini yapsak 2 sayfa çıkar. Bunda bir de üzerine vııın vıın ruhsuz müzik. Nerede kalbi hoplatan Fallout atmosferi nerede bu...

Necropolis'e git, ver o arka plan müziğini, titredin mi of of. O haz hiçbirşeyde yok.

Çok sıkıcı diyemiyorum sonuçta Fallout replikası ama evet, daha sıkıcı yapamazlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

heh, oyunun sıkıcı olduğunu düşünenlerin olması iyiymiş.. sorun bende mi acaba demiştim ben de..

yalnız şöle bir iki genel şikayetim var (her 3d oyunla ilgili) bir yüzyıldır falan gta var, mirror edge var, assasins creed var. geçtiğimiz haftalarda koymuştum bunların kullandığı basit programlar var natural motion /euphoria vs.

yahu havoc fizik motoru kullanmışsın ve oyunun 3d olduğunu iddia ediyorsun ama nasılsa 3d hareket ettiremiyorsun bi türlü. yukarı ve aşağının limitli olması bariz sıkıyor. eskiden o ufak çıkıntıları geçemezdi ya adamımız. 20cmlik platformun üzerine çıkmak için 2saat yürürdük. al o ayak işte.

ikincisi de hmm bunu anlatmak zor şu garip, karanlık üstü bol parlamalı texture kaplama geyiği nedir? bu konunda oyunun ilk SC'leri çıktığında da söylemiştim. çok çirkin ve gerçeklikten uzak, aşırı gölgeli ama kenarları parlak, gözleri aşırı parlak adam suratları falan çıkıyor işte (full oynuyorum oyunu, her bişi açık) gerçekçi falan değil olm!

hmm bi de konu, artık çoğu oyunda hiiiiç okumaya değecek, içine alıcak bi konu yok.. yazmıyorlar hatta. "muhharem sen kabaca bi plot yap biz hallederiz dialogları falan oyunu yazarken"

düşünsenize, bilmediğiniz bir yere tatile gittiniz. diyelim basel. basel'de adamın biri "lan sen yabancısın şu şehri havaya uçurmak ister misin?" falan diyor.. onu bırak "kardeş şu arabayı sana bedavaya veriyorum" dese küfür edersin..

oyunun paçalarından saçmalık akıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

ikincisi de hmm bunu anlatmak zor şu garip, karanlık üstü bol parlamalı texture kaplama geyiği nedir? bu konunda oyunun ilk SC'leri çıktığında da söylemiştim. çok çirkin ve gerçeklikten uzak, aşırı gölgeli ama kenarları parlak, gözleri aşırı parlak adam suratları falan çıkıyor işte (full oynuyorum oyunu, her bişi açık) gerçekçi falan değil olm!

Evet yahu. Hem gereksiz yere kastırıyor hem de güzel değil. Ben onları kapattığımda daha gerçekçi duruyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

heh ben necropolis'te titremedim (ilk iki oyunda master'ın mekanı hariç titreten yer olmadı) ama fo3'te otoyolda yürürken titredim. herkesin etkilendiği şey başka demek ki.

main quest evet fazla yaratıcı değil ama oyunda gezerken rastlanan side quest'ler ve mekanların içinde hikaye gayet eğlenceli ve doyurucu. bir republic of dave, bir çinli fabrikası, bir tenpenny tower.
Sosyal ağlarda paylaş

oraya kadar dayanabilir miyim inan bilmiyorum

tenpenny tower görevini yaptım, metrolarda gezindim ve baydım.

hani şu an bırakabilirim direkt. keza ne tad aldım oyundan ne heycan duydum. kardeşime bıraktım metrolarda iken -bayıyor çünkü ciddi- kısa süreliğine. geldiğimde "oyun zor galiba, adamlara saydırıyorum saydırıyorum ölmüyorlar" dedi.. VATS'ı gösterdim, 5dk sonra "e şimdi de çok kolay oldu" dedi. metro görevindeki amca ile konuşayım dedim, yatakta uyuyordu. saçma sapan bi konuşma yaptık. tamam hadi yallah diyip konuşmayı bıraktım. yatağa yatarken VATS ile öldürdüm. yanındakini de aynı şekilde.

sonra da cansız bedenleri yerde yatarkene KOTOR'dan bu yana buna benzer türlerin her biri için iyi bir oyun oynamamış olduğumu farkettim..

keşke oyun yavan, kuru tavuk eti lezzetsizliğinde olmasaymış.

çok yavan geldi..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...