Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Muro

progamer

Öne çıkan mesajlar

Abuk subuk demagojinden bir cevabın olmadığını mı çıkarmalıyım? Varsa açıkla, merak ettim çünkü.

"Sanat kime ne katmış, eğlence işte", "kimsenin fikrinin bilmemkimin sümüğü kadar değeri yok", "beğenmediyseniz zevk meselesidir eleştirmek neyinize" gibi eserlerin sahibi olmana rağmen iş kendi fikrine gelince uzun uzun yazmışsın ya hani, nasıl bir ideoloji* olduğunu merak ettim bunun, ondan.

*: Bulunduğumuz konuya uygun kelimeler seçeyim bari de çok kopmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi, şunca yıldır paticikteyim. Daha kimsenin laf yiyip sustuğunu görmedim, ya da haklısın vs dediğini. Sende de değişik birşey olmayacak.

Sanat birşey katmaz demedim, senin de diğer bir topicte dediğin gibi "nerenle okuyorsun?" diyesim geldi. Sen dediğin için, anlama sorunu çekmezsin umarım :)

(kanatlar alındı çok ciddi bir adam oldun. delikanlı adam kanat takmazdı zaten)

ha dipnot, çıkıp nasıl muro' yu savunuyorsun demesin kimse. ne KV izledim, nede muro ne ayaktır bilmem tek bilgim fragmanlarından gördüğüm kadarıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

Unbannable said:
hangi film bir katkı yapmış halka, onu da anlamadım. godfather örnek olarak, kime ne katmış? ama gelmiş geçmiş en iyi filmler arasında gösteriliyor.

Neyse, aramızda her ne yaşandıysa kendini tanıtma ihtiyacı falan da duymadan kişisel saldırılarına devam edeceğin anlaşıldı madem, topiği daha fazla kirletme. Düzenli olarak gelir benim yazdığım yazılara ortaokul sataşmalarını yaparsın artık, alay olsun demagoji olsun :) Hiçbir fikir üretmeden yaparsın bunları da şimdiki gibi, değersizler ne de olsa.

(Son bir mesaj da at rahat et, cevap vermem söz. Son cevabı atmazsa rahatlamıyor senin gibiler genelde.)
Sosyal ağlarda paylaş

sizi bilmem, ben sevindim böyle bir filme.. Karakteri seviyorum. tabiiki her söyledi manyak komik olacak değil. Ama mesela şöyle bişi de var: öyle ya da böyle türk sinemasının uzun boşluklar bırakmadan yeni filmler üretmesi iyi birşey. Kötü bile olsa, yapıla yapıla güzelleşecek türk sinema sektörü.

Gora yapıldı, seven çok oldu sevmeyen de. İnanın ilk izledim çok gülsüm, ikinci izlediğimde tebessüm bile etmedim. paso küfür. Küfür bir kriter değil elbette, yabancı filmlerde zilyar defa küfür ediliyor ne de olsa. Ancak adamların küfürü esprinin odağı olmuyor, küfür odak olan bir espirinin süsü oluyor yabancı sinemada. siz de biliyorsunuz, hangi türk filmi olursa olsun, küfür edildiği an salonda "ahahaha" diye patlar millet..

recep çekildi, seven oldu sevmeyen.. şahanı hiç sevmezdim, filmi beğendim. gülmekten altıma işemedim ama zaten MUAHAHAHAHAHAHÖÖĞĞEE diye gülmek için değildi o film, şahan kendisi de söyledi, bütün film boyunca hehe hehehhe hehehe heh diye güldürdü mü beni güldürdü. Olay bitmiştir.. Film amacına ulaşmıştır. Ben verdiğim paranın karşılığını almıiımdır. Siz hiç bir filme girip, allah belanızı versin paramı geri istiyorum dediğiniz oldumu mutlaka olmuştur. Kusa kusa sonunu izlediğiniz hatta artık dayanamayıp çıktığınız filmleri sayın. Türk filmerine oranına bakın. inanın yabancı film sektörü yeri gelince türk sinemasından çok daha kalitesiz olabiliyor. Geçen gün denk geldi izledim 13. hayalet filmini. allahım güldüm resmen.. Senaryo dehşet eksikliklerle dolu. hele adamın çocuklarından ayrıyken yaptığı planı, filmin sonunca çocuklarını bulduğunda çocuklarından duyması kadar gülünç bişey olamaz. Bu film yabancı ve çok paraya çekildi. Millet de gitti bi güzel izledi.. neden türk filmlerine bir şans vermiyorsunuz? Geçen filmcideyim bir adamla muhabbete başladık. bana film tavsiye etti. Adam ne tavsiye etse izledim şöle şöle ama böle böle diye yorum/eleştiri yaptım. adam dedi nası izledin bu kadar film. dedim evde 3000 küsür film var. adama 1-2 türk filmi önerdim, bunnar eşine pek rastlanmayacak kadar iyi filmler dedim. adam bana direkt "yok ben türk filmi izlemiyırum, asla asla " dedi.. siz bilirsiniz dedim. ne diyim. yazık halbuki..

muro nun filmi çekilmiş. yahu daha film gelmeden taşa tutuyosunuz. bi bekleyin. hadi sinemada gitmeyin gidin korsan alın izleyin artık. ama ondan sonra iyi diyin kötü diyin.

kurtlar vadisi ırak filmine söven sövene. ok kötü diyin kabul ediyim. ama şu da var, yiğidi öldür hakını ver, okadar iyi film efektini ve kaliteli oyuınculuğu başka bir türk filminde göstersenize. senaryodan bağımsız soruyorum bunu bakın.

objektçf olmak zor bişey değil arkadaşlar. ille de bir taraf olmak zorunda değilsiniz. iyiye iyi ve kötüye de kötü derken neden ve neye göre iyi/kötü dediğinizi de söyleyin. kriterinizi açıklayın ki bilinsin.

ben polatı sevmiyom ondan vadiyi de zevmiyon ondan muroyu hiç sevmiyom ondan da filmi bok gibi.. olurmu şimdi bu yorum ? olmaz tabiki..

bir kişi de bana muroyun oynayak oyunca kalitesiz diyemez eminim. adam necati şaşmadan daha kaliteli daha profesyonel bir oyuncu hatta onu da geçtim önceki işlerinde zaten kendini göstermiş bir adam.

bak şimdi osmanlı cumhuriyeti geldi. atayı çok severim ama o filmin bazı parçalarını gördüm, hiç beğenmedim, kötü lmuş gitmem heralde buna dedim. sonra asıl fragmanı izledim, bu sefer eğlendim hoşuyma gitti, gideyim buna bi bakiim dedim. hani herşey kötü olsa, ata dmireli izlerim bi 2 saat eğlenirim en azından dedim.

arog gelicek. goradan ötürü aroga gitmem ben diye yeminliydim. rezil bir film bekliyodum. ama en son bi fragmanını daha izledim. iyi olmuş aslında koca fragmanda 1 tane küfür duymadım, daha kaliteli espriler var sanırım dedim..

destere filmi çekildi. oyuncuları süper sevmesem de, fragmanında güldüm açıkçası. ha çok gülmedim o ayrı, ama eğlenceli bir parodi gibime geldi. izlemeye değer.

eh bunca komedi filmi yapılıyo, bir yılda bukadar film çıktı. daha ne olsun. inşallah çok daha iyileri çok daha fazla çekilir. vallahi yine diyorum sizi bilmem ama ben bu zamanda biraz gülmek istiyorum, bence herkes gülmeye muhtaç. elimizdekileri kötülememek kendi sinemamıza yarar başkasına yaramaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
AthleT said:
Filmi izlediğim salonda bir Rus bayan vardı.
Hoş olmadı.
Rusların hepsine "orospu" muamelesi olmamış.
Sonra "Terörist Türkler" dendiği zaman zorumuza gidiyor.

Ayıpladım filmi.
Kürt propagandası gibi olmuş.

0/10

"Terörist Türkler" deyimi olmamış arkadaşım.düzeltirsen sevinirim :)
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:
komik değil zaten,çok tutulunca halka birde burdan koyalım demiş olsa gerek yapımcılar.Gider yine izler millet,kazandırır hak etmediği paraları.

sinema sanat olduğu kadar ticarettir de. bunu bilmen lazım.
ayrıca sinemada hak etmediğin paraları kazanmanın bilinen bir yolu yok. kimsenin parasını zorla almıyorsun. bir tanıtım, fragman hazırlarsın, gelen gelir.

ben kurtlar vadisinin en fazla 2 bölümünü izlemiş biri olarak kv ırak ı oldukça beğenmiştim. aynı şekilde, muro nun fragmanında da güldüğüm yerler oldu. gitmeyi düşünüyorum açıkçası.

evet muro karakteri çok tutulmuş olabilir. yönetmen "ya abi aslında film yapsak şöyle olsa böyle olsa" diye düşünüp, planlayıp sonra millet kesin çok tuttu filmini yaptılar derler diye çekilse miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

roket@
darkrider haklı bütün rst cıların hepsi böle oluyo
işin emek kısmını köpekliğini ciddi biliyolar çünkü
festival filmleri onların gözünde çok muthiştir ama istenilen gişeler hiç olmaz hakketikleri para gelmez
ama abi,sinema bu eglence vakit geçirmece
biçok insan sinemacı gözüyle bakarsa yılda kaç filme gidilmesi gerekir hesap et salonlar boş kalır
ben gitmedim filme giderim büyük ihtimal bayramda komik olur olmaz bilmiyorm ama sadece 1 fragmanı hoşuma gitti muronun vuruldugu fragman onun dışında çok hoşuma gitmemişti
ama ilk sayfada doruk dogru demiş karekter çok az sinemamızda oluncada çekilmesi çok normal
Sosyal ağlarda paylaş

Ciddi anlamda soruyorum bunu izleyince gülen var mı acaba ? Devrim adı altında bu senaristler (her kimseler) o küçük akılları ölçüsünde belli kavramları alay konusu etmeye çalışmışlar. Bunun neticesinde; fragmanda göründüğü kadarıyla ortaya ucuz, basit ve fazlaca sıradan bir film çıkmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Nessarien said:
Ciddi anlamda soruyorum bunu izleyince gülen var mı acaba ? Devrim adı altında bu senaristler (her kimseler) o küçük akılları ölçüsünde belli kavramları alay konusu etmeye çalışmışlar. Bunun neticesinde; fragmanda göründüğü kadarıyla ortaya ucuz, basit ve fazlaca sıradan bir film çıkmış.

ya sonuçta filmde solculara sağcıların ılımlı bakışı perspektifinden bakılmış.Ben açıkcası AROG dan dahaçok beğendim ve güldüm ama beklediğim kadar da komik çıkmadı.ben daha komik bişey bekliyordum sanki sahneleri kesmişler
Sosyal ağlarda paylaş

Hak etmedigi para diye bisey yok. Siz filmi ceken adamlardan daha zeki saniyosunuz kendizi ama degilsiniz cogunuz ya. Adam aa bunun da filmini cekelim diye arkadaslariyla otururken karar vermiyo. Muro karakteri izleyenler tarafindan begeniliyosa, pazari varsa adamlar da catir catir kazaniyo parasini. O yuzden adamlar parayi haketmiyo diye bisey yok, bizim izleyicimiz barzo karakterlerden daha sofistike karakterleri beyaz perdede gormeyi tercih etmiyor, zaten goruldugu uzere hak da etmiyor malesef. 15 yil sonra belki insanlarin komedi anlayisi dogulu aksaniyla siktir cekmeyi gecer. O zamana kadar da iste boyleyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Gişede arog ile neredeyse başbaşaydı en son, 1 milyon civarında ikisi de. Çok büyük başarı bence muro için.

Xaenin said:
15 yil sonra belki insanlarin komedi anlayisi dogulu aksaniyla siktir cekmeyi gecer. O zamana kadar da iste boyleyiz.

Aynen öyle ya. Belki çarpık aile ilişkilerini geri kalmışlığın simgesi feodal düzen ile anlatan şu aşiret dizilerinden de kurtulmuş oluruz.

Umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...