Jump to content

-Neiloth-

=o=
 • Mesaj sayısı

  2.014
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

-Neiloth- hakkında

 • Rütbe
  -Neiloth-

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. -Neiloth-

  Mesleklerin Kazançlarını Gösteren Web Uygulaması

  evet TSM'le rekabet etmek pek mümkün değil, ama benim de dahil olduğum bir grup insan TSM'i baya karışık bulup uzak duruyor. Bir de TSM, sahip olunan meslekler hakkında bilgi sunuyor. Yani ideal kullanıcı tanımım, akşam wow oynayacak ama iş yerindeyken şöyle bi realm'ında hangi item yapmaya değer öğrenmek için şöyle bi sırayla mesleklere girip profit ratinglere göre sıralayıp 2-3 dk'da piyasaya hakim olmak isteyen insan 😀
 2. -Neiloth-

  Mesleklerin Kazançlarını Gösteren Web Uygulaması

  debug ettim, doğru görünüyor. 10 x wild flour = 45s * 10 = 4.5g 5 x foosaka = 75s * 5 = 3.75g 2 x aromatic fish oil = 99s *2 = 1.98g 5 * major's frothy coffee = 2.36 *5 = 11.80g toplam maliyet: 22,03g 10 tane kul tiramisu çıkıyormuş, satış fiyatı 1 goldmuş. toplam kazanç: 10g profit = 10 / 22.03 = 0.45 bu hesap bu fiyata "kesin" satılabileceği anlamına gelmiyor tabi, ama mevcuttaki en düşük satış fiyatı buymuş.
 3. Selamlar, bu bir ürün tanıtımıdır. 🙂 Tüm region/realm'lar için anlık auction house fiyatlarını kullanarak hangi crafted item'ın ne kadar kazanç sunduğunu gösteren bir web uygulaması yaptım. The Gadgetzan Times TSM'in halihazırda sunduğu bir hizmetmiş galiba, ne gerek vardı diyenler için, aslında amacım kişisel gelişimdi, bu boş vakitlerde yapılmış bir proje. Ama bir yandan da işe yarar bir ürün ortaya çıktığını düşünüyorum. Onlar region'daki ortalama fiyatları kullanarak benzer bir şey sunuyorlarmış. Ben realm'a özel, AH'da gerçekten listelenen item'ların fiyatlarıyla hesaplıyorum. Daha hassas olduğunu düşünüyorum. Bir kaç eksiklik var, BFA için bitiyor diye Expulsom maliyetlerini yoksaydım mesela, Shadowlands çıktığında benzer bir currency olursa yine realm'a özel bir fiyat tahminiyle onu da ekleyeceğim. Bu başlıktan beklentim ise hem içerik, hem de tasarım, marketing gibi konularda bir kaç öneri almak.
 4. -Neiloth-

  SSL mevzusu

  evet private klasöründe duruyor key ve pem dosyalarım. burdan çekip ne yapacağım bunları?
 5. -Neiloth-

  SSL mevzusu

  amazon aws rehberinde bahsedilen bir şeyi başaramadım. https://docs.aws.amazon.com/en_us/AWSEC2/latest/UserGuide/SSL-on-amazon-linux-ami.html 4. maddede, yarattığın csr.pem dosyasını Certificate Authority'e submit et diyor ama bunu nasıl yapacağıma dair bir yönlendirme çok kafa karıştırıcı. nasıl alacağım bu CA Signed dosyaları letsencryptten acaba?
 6. -Neiloth-

  SSL mevzusu

  çoook teşekkür ediyorum aydınlandım 😄
 7. -Neiloth-

  SSL mevzusu

  ekledim aslında zaten bu siteye gittiğimde o ip adresine yönlendiriyor, farklı bir şeyden mi bahsediyoruz tipi A olarak ekledim bu ip adresini.
 8. -Neiloth-

  SSL mevzusu

  selam, yeni bir konu açmak istemedim. letsencrypt'le ilgili şöyle bir sorun yaşıyorum. sudo certbot komutunu çalıştıracak aşamaya kadar sorunsuz geldim. burda domainlerim için challenge failed hatası alıyorum. IMPORTANT NOTES: - The following errors were reported by the server: Domain: uniformflow.com Type: unauthorized Detail: Invalid response from http://uniformflow.com/.well-known/acme-challenge/sLDP2p8UyEqjotXAIsxjHgegsnexd_uwPNC61AsHuxU [3.10.250.151]: "<!DOCTYPE html>\n<html lang=\"en\">\n<head>\n<meta charset=\"utf-8\">\n<title>Error</title>\n</head>\n<body>\n<pre>Cannot GET /.well-known/" To fix these errors, please make sure that your domain name was entered correctly and the DNS A/AAAA record(s) for that domain contain(s) the right IP address. - The following errors were reported by the server: Domain: www.uniformflow.com Type: dns Detail: No valid IP addresses found for www.uniformflow.com dns ve ip adreslerimle ilgili bir sorundan bahsediyor ama ben gayet bu ip ile sitemi görüntüleyebiliyorum yani orda bir sorun yok gibi görünüyor. bir fikri olan olur mu acaba?
 9. -Neiloth-

  node js server ile client arasında object transferi

  öncelikle şu kavramı oturtmuş oldum teşekkürler, ikincisi, evet ben kesinlikle fetch yapmalıyım bence. ama şu metodu denediğimde response geldi yazısını görebiliyorum konsolda ama result null oluyor. yani postJson kısmında bi sorun var sanırım çünkü serverda gelen datayı console'a yazdığımda gördüm ki null gelmiş. var a = {"a":"1","b":"5","c":"15"}; postJson(a); doSomething(); function postJson(data) { return fetch('http://localhost:3000/fetch', { method: 'POST', mode: 'cors', headers: { 'Content-Type': 'application/json' // baska header'in varsa ekleyebilirsin asagi dogru }, body: JSON.stringify(data) }) .then(response => response.json()); // response json oldugu icin parse ettiriyoruz } function doSomething() { postJson(a) .then(result => { console.log('response geldi', result); }) .catch(err => { console.error('hata oldu', err); }); } bu da serverdaki kodum; app.post('/fetch', (req,res) => { collectRequestData(req, channel => { console.log(channel); res.json(channel); }); }); sanırım şu postJson metodunu düzeltirsem hallolcak.
 10. -Neiloth-

  node js server ile client arasında object transferi

  şimdi bunu uyguladım ama mantığıma yatmayan şu; ben res.json ile objeyi html'e yolladım ama benim html'imi yollamam gerekmiyor mu tekrar kullanıcıya? html'i yollayabiliyorum bu arada sorunsuz bir şekilde, bu json'ı html'in içine gömebilir miyim?
 11. -Neiloth-

  node js server ile client arasında object transferi

  dün buraya yazdığımı unutup internette bulabildiğim random şeyleri deneyip yine başaramadım, çok farklı yöntemler yazmışsınız teşekkür ediyorum. bugün tek tek deneyeceğim.
 12. -Neiloth-

  node js server ile client arasında object transferi

  kafam çorba oldu zaten 😞 c#'da form constructor'ına parametre yollayarak hallettiğim işi html'de yapmak bu kadar zor olmamalı.
 13. -Neiloth-

  node js server ile client arasında object transferi

  bu olumsuz bir durum mu acaba? benim için bi sakıncası yok, kullanabiliyorum serverdaki js'imde.
 14. -Neiloth-

  node js server ile client arasında object transferi

  serverda objeyi json yapıp, html'e bir div içerisine yazdırıp görünmez yaptım, client side'daki javamla bu objeyi alıp parse ettim. yani işlemin yarısını yapmayı başardım gibi.. şöyle bir mantık kurmaya çalıştım. serverdaki javascripte request gelsin bir string ile, onu parse edeyim objeme dönüştüreyim hesaplarımı yapayım html'deki bir div'e yazdırayım. ciient'daki javascriptim ise, o div'e yazılan metni parse etsin objeye dönüştürsün ve buna göre işlemlerini yapsın sürekli. çok ilkel oldu sanırım bunun için uygun bir tool olmalı. link'i inceliyorum, işime yarayacak gibi görünüyor teşekkür ederim.
 15. selam herkese, öncelikle web programlama konusunda newbie olduğumu belirtmeliyim, çevremde pek yönlendirecek insan yok self teaching ile elimden geleni yapıyorum ama bazen konseptler karışabiliyor. bu başlıktan beklentim sorunuma yönelik olarak hangi konuda araştırma yapmam gerektiğini belirlemek. yapmaya çalıştığım şey, client'tan bir obje alıp bu obje üzerindeki parametreleri kullanarak, sunucuda duran fonksiyonlarla bu objeye ekstra parametreler ekleyerek tekrar client'a yollamak istiyorum. sorunu görselleştirirsem; istediğim, index.html'den bir post request ile bir obje yollayayım, app.js bu objeyi aldığında içerisindeki bir fonksiyonla update etsin ve tekrar index.html'e yollasın. client.js'de, bir şekilde bu objeyi tanıyarak rutin işlemlerini yapsın. dosyalarımı ayrı ayrı düzgün bir şekilde çalışıyor. sadece bu objeyi dolaştırma işinde çuvalladım. bunu en sade ve en kolay şekilde yapmak için ne öğrenmeliyim? teşekkürler.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...