Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Natural Selection 2

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

Mortis said:

bi de bu oyun taktiksiz çekilmio

yani alakasız bi adam commander veya gorge olunca çok bayar o oyun

şey gibi değil, hani TF 2 ye girdim herkes kendi başında takılsın falna değil

direk etkilio seni, commanderın gorgeun vs dandikse iptalsin zerre zevk almiosun oyundan.

Arkadaslar siz bırakalı baya baya olmuş. Herhalde SNN den sonra hiç girip bakmamışsınız. Oyuna 2 ayrı tür geldi ( baya uzun zaman oldu ). Classic ve Combat. Classic bildiginiz commanderlı hive ele gecirmeli olan, combat olansa herkes kafasına göre takılıyo commander yok oyunda ele gecirmece yok sadece öldürmek var :).

Geçen bir Türk'le karşılaştım bana dedigi laf "bu oyunda ilk defa Türk görüyorum" oysa bir sürü oynayan Türk var sadece birbirlerinden haberleri yok. :) Community, server derdiniz olmasın, Community kurarız serverda açarız. Basit iş onlar yeterki oynamaya niyetli bir çoğunluk oluşturalım.
Sosyal ağlarda paylaş

abi combat mode'u iyi hoştu da, Natural Selection'ın özelliği zaten commander olması, rts'deki saçma sapan bi asker olmandı bence. Zaten skulk dışında yaratıklarla oynamayı da sevmiyordum.

Combat mode'undaki aksiyonu vs.'nin çok daha iyisi başka oyunlarda var zaten ( He skulk la hide olup gelen geçeni ısırma keyfi yok tabi de :) ) Avp oynamadım gerçi nasıdır bilmiorum ..
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere bu oyun source'a yapılmıyor diye biliyorum, adamlar yarı-amatör kendileri motor yaptı yanılmıyorsam. Bu da aklımda soru işaretleri oluşturmuyor değil.
Onun dışında diğerlerinin dediği gibii combat mod diye bir şey yapıldıysa bu baştan hata. jonq combat daha zevkli onu daha çok oynuyorum demiş mesela, tamam o modu güzel yapmış olabilirler de. Oyunun olayı commander, sen onu geliştireceğine niye başka şeylere yöneliyorsun? O zaman millet AvP oynar, sen öyle bir yapıcan ki oyunu commander'la public de oynamak gayet zevkli olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

abi combat mod'unu source'a ekliyorlar falan gibi mi anladınız anlamadımki. NS 3.1'miydi neydi en son sürümü onda eklendi daha da patch gelmedi zaten sonrasında. oyuna en son combatı eklediler ve finali yaptılar gayette iyi yaptılar. "az vaktim var ama ns oynamak istiyorum" gibi bir lüks elde edildi combat mode sayesinde
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Bir kere bu oyun source'a yapılmıyor diye biliyorum, adamlar yarı-amatör kendileri motor yaptı yanılmıyorsam. Bu da aklımda soru işaretleri oluşturmuyor değil.
Onun dışında diğerlerinin dediği gibii combat mod diye bir şey yapıldıysa bu baştan hata. jonq combat daha zevkli onu daha çok oynuyorum demiş mesela, tamam o modu güzel yapmış olabilirler de. Oyunun olayı commander, sen onu geliştireceğine niye başka şeylere yöneliyorsun? O zaman millet AvP oynar, sen öyle bir yapıcan ki oyunu commander'la public de oynamak gayet zevkli olsun.

Combat mode yaptılar diye Classic moduda gözden çıkarmadılarki. Ona da gayet oynanabilirlik açısından düzenlemeler getirdiler.
Şöyle bir durum var. içinde bulunduğum clan elemanlarıyla başka clanlarla Classic maçları yapıyoruz zaten hatta ENSL turnuvalarınada katılıp eğlencemize eğlence katıyoruz. Oyunda kimin ne yapacağı belli. kim commander olcak kim base de durucak kim sg kullanıcak vs. Obur türlü random bir oyuna girdiğinizde Classic açısından oyuncularda az çok tecrube yoksa, bilmeyen birisi bodoslama CC e atlıyorsa, bir diğeri orderlara uymuyorsa kafasına göre dolanıyorsa zaten oynadığınız oyundan istemeden kopuyorsunuz. Siz stratejik bir noktaya girmişsiniz ele geçirmeyi bekliyorsunuz commander base e TF dikiyor. Trt basıyor. Ondan sonra gelde keyif al :)

Combat mode da boyle bir durum yok herkes aynı amaç uğruna kendi başına birşeyler yapmaya çalışıyor. İsteyen gorge olur isteyen Jp alır isteyen SG kullanır. Kim nasıl zevk alıyorsa oyle takılıyor. Tek amaç Hive/CC in yokedilmesini önlemek ve karşı tarafın CC/Hive'ini yoketmek. Combat mode classic gibi ağır ve sakin değil aksine full aksiyon olan bir yönü.

Dediğim gibi bende ilk geldiğinde "Oyunun içine ettiler. Bu ne böyle. Nasıl bir saçmalık bu" gibisinden tepkiler vermiştim. Ama Combat serverlara Classicten daha çok rağbet olunca siz de oralara girmeye başlıyorsunuz ve birşeyler kapıp kendinize bir strateji belirlediniz mi işte o zaman bu mode dan ayrı bir zevk alıyorsunuz. Deneyin pişman olmazsınız. :)

Not: NS2 Spark Engine diye bir motorla yapıldı.Sourcela alakası yok. Valve ile sorunlar çıkmış,anlaşamamışlar :). Ha source olsa daha mı iyi olurdu, pekte umrumda değil artık oyun çıksında :)
Sosyal ağlarda paylaş

avp'de uçan alyen yok bikere :) ayrıca jetpack'te yok. yere stomp atıp marine'i miğdeye indirmede yok. sonracıma alyenine upgrade alma yok. objective olarak hive-cc destroy durumu yok.

zibilyon tane fark var yani eauh hiçte bile "combat mode oynayacağıma avp oynarım" lık bi durum yok.

yok oğlu yok anasını satim sdf
Sosyal ağlarda paylaş

bunda da trophy kill yok, motion sensor'la üç buçuk yok, en önemlisi predator yok. :P

yarasa ben oynarken en tercih edilmeyen şeydi zaten yorum yok ona. (:P) ama demek istediğim şu ki düz kapışma olaraktan videodakinden daha iyi birşey olmazsa zayıf kalır 2010'da.
Sosyal ağlarda paylaş

AVP'nin de multi demosunu indirip oynadım. Farklı şeyler. Avp ortamı çok daha karanlık. Alien yada predator isen her şekilde rakibin nerde oldugunu biliyorsun ama marine isen yusuf yusuf :)
Oyun gerilim açısından guzel ama predator ezen bir karakter olmuş. Yazık marinelere :).

NS2 de anladığım kadarıyla grafik ve modelleri yenilemişler ki daha fazlasını yapmak, daha abudik gubidik şeyler eklemek bir risk sonuçta.Ekip o riski göze alır mı bilemem.Ama bilinen şu ki gelmiş geçmiş en iyi half-life modlarından biri idi. NS2 ninde aynı oranda bir populerite yakalayacagından şüphem yok.

Boşverin tartışmayın gelin oynayalım. Alt tarafı 150 mb bişey indireceksiniz :)
Sosyal ağlarda paylaş

Lerk un olayı doğru zamanda doğru marine e dalmaktı. gidip shotgun lu adama dalarsan patlatıyordu ağzına. ama lmg hatta hmg li adamı, üzerinde heavy armor olsa bile ağlatıyordun. özellikle dmg absorb eden ability süperdi.

çok canım çekti be. shotgun rush, hemen jetpack çıkıp shotgunla akmak , leap+bite kombosu vs.

fun map vardı ismini unuttum. bişey kiki koko muydu neydi. ortada açılır/kapanır çukur vardı her taraf resource node doluydu falan.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

NS2 ilk Lerk videosu yayınlandı. Ahanda izleyin...

Pre-Order Yapanlarla Testlere başlayacaklar.Ahanda ilgili yazı.

We also wanted to let you know we're starting engine testing with the people who have pre-ordered the Special Edition. This is not a demo or an alpha but is an engine test, meant to test graphics, networking, performance, compatibility, etc. It also includes the full scripting tools so coders can start experimenting.

Over 10,000 people pre-ordered Natural Selection 2. We don't want to be overwhelmed with bug reports so we're starting out small. Then we'll be growing it continuously as we hammer out issues and are ready to deploy it to a larger group. We'll be granting access to players in the order that they pre-ordered (http://www.naturalselection2.com/buy). We're also hard at work on the NS2 alpha - the results of this engine test will make sure it works great when we release the alpha to all the Special Edition pre-orderers.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...