Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Natural Selection 2

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

Mortis said:

vardı NS serverları SNN nin ilk versionunda 2002 olması lazım veya 2003 ben lise 2 deydim. Sonra o dava muhabbetine kapandı snn yattara oldu. o zaman baya doluydu serverlar sürekli clan maçları dönüodu =)

hangi dava? hic ögrenemedim neden kapandigini.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

Mortis said:

vardı NS serverları SNN nin ilk versionunda 2002 olması lazım veya 2003 ben lise 2 deydim. Sonra o dava muhabbetine kapandı snn yattara oldu. o zaman baya doluydu serverlar sürekli clan maçları dönüodu =)

hangi dava? hic ögrenemedim neden kapandigini.
half-life'ın türkiye distribütörü "esen elektronik" dava açmıştı. 10.000$ ceza geldi gibi iddialar vardı. sonra snn'yi kapatıp oynasana.com'u açtılar.

yıllardır gelecek oyun. sayfalarına girdiğimde sağdaki pre-order linkini görmekten sıkıldım. wikipedia'da da "release date: TBA" ifadesini.
neyse 2012 yazında geliyomuş. son trailer'ın sonunda yazıyo.
dehşet olmuş son trailer (gorilla isimli). ama hangi sistem kaldırır o grafikleri bilemiyorum.

fir3blad3 said:

online kişi sayısı ne durumda ?
ben de merak ediyorum. game-monitor.com'dan baktım da, resmi beta sunucuları orada listelenmiyo sanırım.
quenas her akşam oynuyomuş, mesajı görüp cevap verir belki.
Quenas said:

[...]Kendimi örnek verirsem her akşam girip 2 saat rahat oynuyorum, şu haliyle bile bf3 mw3 gibi (tam rakibi olmasa da) rakiplerinden çok daha derin ve stratejik yapısıyla ns2 kesinlikle daha eğlenceli.
Sosyal ağlarda paylaş

valla evet biraz pahalı.

oyunun şu anda tek sorunu optimizasyon. late game'de frame skipler başlayabiliyor yoğun bina nüfusundan kaynaklı. onun harici eski şeyleri zaten korumuşlar, yenilikler falan da var alienlara da commander olayı gelmiş, marinelerde Power Core olayı var her odada. Power core'u patlatırsan o odaya enerji gitmiyor ve oradaki binalar çalışmıyor felan güzel yenilikler.
Sosyal ağlarda paylaş

gorge var yine ama görevi değişmiş. 2 dane küçük yapı kurabiliyor, birincisi yerde alyen tabakası oluşturan bişey (starcraft'taki mantık) o tabaka olmadan bina kurulamıyor. ikincisi ise defansif küçük bişey, range'ine giren marinelere saldırıyor. emin değilim ama ufak bi healing etkisi de olabilir o şeylerin.

yani gorge'un asıl görevi commander için mekan hazırlamak haline gelmiş. Hive kurulcaksa gorge gidip oranın zeminini bi güzel yeşilli yeşilli yapıyor, defansif zımbırtıları da dikiyor ve orayı savunuyor. Commander da oraya aynı starcrafttaki zerg işçileri gibi bi yaratık var ondan gönderiyor ve o mahluk hive'a dönüşüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

NS1 deki Fade'den farklı olarak burada Blink yapıyorsunuz ( yani görünmez oluyorsunuz ) Assasian tarzı takılıyorsunuz. Gorge'u zaten Xeno anlatmış. Lerk olarak close Combata giremiyorsunuz genelde ranged ( lerk spike , gas vs) takılıyorsunuz. Onos'u hala göremedim :)

Marinelerde mesela commander bir silahı aktif ediyor. Siz gidip armory'den istediğiniz silahı belli bir cost karşılığında kendiniz alıyorsunuz. Bas bas bağırmıyorsunu commander " SG, JP vs " diye :)

NS1 de Alienlarda "Sensory Chamber" ile gelen "Scent of fear" ability si vardır mesela. Marinelerin yerini kırmızı bir aura ile gösterir. NS2 de bu özellik alien lara default olarak geliyordu. Yani her alien yerinizi rahatlıkla görebiliyor.

Şu an aklıma gelenler bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

söylemeden edemicem oyunun menüde çalan müzikleri çok güzel ya. ilginç abi böyle indie bi firmanın sınırlı sayıda community'si olan bi oyun için bu kadar güzel müzikler oluşturması.

oyun güzel bu arada arkadaşlar, hani 35 dolar biraz fazla gibi geliyor ama bu adamlara destek olmak boynumuzun borcudur derim ben. aldığım günden beri hergün oynuyorum. şu ara ara frame skip mevzusunu da bi çözseler tadından yenmeyecek. bugün bi patch daha geldi, yeni bikaç güzel özellik daha eklendi falan. olacak yani bu oyun :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...