Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Watchmen (2009)

Sylian

Öne çıkan mesajlar

dolu taklidi yapan boş filmlerden biri olmuş bence. sadece "filmin sonu beklediğiniz gibi olmayacak" şeysine dayamış sırtını. çizgi romanı bilmiyorum bile, ama izlediğim şey klişelerle doluydu. caz müzik eşliğinde şiddet sahnesi gösterip absürd olma çabası, "insanlar birbirine kilitlensin" teması, kötü adama acımamızı sağlama şeysi falan.. daha önce kullanılmış şeyler hepsi.

gerçi yenilik değildi beklentim zaten. ama resmen uyur gibi izledim. seveni olmuştur belki, ama ben "mrr mrr bu muydu lan sonu" dedim film bitince. acımasız olucak ama vaktime acıdığım nadir filmlerden biri oldu. belki çizgi romanı güzeldir, okumak lazım.

edit: normalde film eleştirmem. hele her filme illa ki eleştiri bulanlardan biri hiç değilim. ama insanlar "züpper film" diye tutturunca düşüncemi yazim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Filim de Çizgi Roman da herkese göre değil.

Bence filimden yüksek beklentileriniz varsa, ve çizgi-roman okumadıysanız, okuyup ondan sonra izleyin. O zaman filimdeki bazı sahneler filan daha iyi anlaşılıyor. Çünkü çizgiroman'da olup da filme tam olarak aktarılamamış epey birşey var.

Ayrıca filim kötü değil. Kötü diyen köpek bokuna bassın, ayakkabısın da iz kalsın :P
Sosyal ağlarda paylaş

soulberry said:

izlediğim şey klişelerle doluydu.

Eğer bu filme klişelerle dolu diyorsan,üstüne yorum yapmak biraz zor.Kötü adama acınası şeyler falan demişsin de,aslen film kötü adam teması üzerine kurulmuş bi film degil.İnsanoğlunun doğası,süper kahramanların aslında o kadar ''süper'' olmadıkları vsvs. üzerine klişelerden arındırılmıs bi çizgi roman ve bu çizgi romana dayalı bir sinema filmi.Filmin ne kadar başarılı aktarıldığı herkes tarafından tartışılabilir;ama bu filme klişe demek biraz ayıp kaçıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu film bir aksyon filmi değil
kahraman filmi değil
herkeze hitap edebilen bir film değil
çizgi romanı okumayan yahut bir transformers izlmeyi bekleyip bu filmi izleyen kimsenin beğenmesini beklemiyorum
lakin klişelerle doluymuş fln,hoşt,alan moore çarpar adamı,sırf eleştirmek için eleştirmeyin.
zaten 50. dakkada fln sanırım DR. manhattanıın marstaki monoloğu,orda anlaşılıyor filmin kime hitap edip kime etmediği.

bence güzel bir film
hatta baya güzel bir film
son yıllarda holywood'dan çıkan en iyi filmlerden biri bence

kıstası bence şöyle olur

savaş filmi diyince aklınıza windtalkers,pearl harbour fn geliyorsa bu filmi sevmiyeceksiniz

ama apoclaypse now fln geliyorsa,cidden sevebilirsiniz

tabi unutmayın bu bir savaş filmi dğeil
aksyon filmi değil
Sosyal ağlarda paylaş

fir3blad3 said:

keşke sadece sorun mavi pipi olsa. Gereksiz derecede uzun bi film resmen baydı.Yine klasik amerikan propagandaları,

İçlerinde uhde kalan vietnam savaşının kazanılmış gösterilmesi

iyicene soğuttu filmden.
Açıkçası imdb puanına bakıpta aldanmayın derim.
nasıl amerikan propagandaları ya?
amerikayı yerleyen bi film.
vietnamı anca dr.manhattan ile kazanan amerika
pipi burunlu başkanlı amerika
texaslı bi başkanı kimsenin görmek istemeyeceği bi amerika
düşün biraz bence
Sosyal ağlarda paylaş

amerikan askerlerinin halka ateş açtığı sahnemi propaganda?
ronald reagen'a deli kovboy etiketini vurduğu sahnemi?
komedyenin amerikan ordusundayken hamile kadınları vurması,teslim olan vietnamlıları vurmasımı propaganda
ayrıca çok ince bir laf var komedyenin vietnamda kullandığı onu unutmuşsun
"bu savaşo kaybetseydik toplum olarak kafayı sıyıracaktık"
yüzüklerin efendiside propaganda diye nitelendirilmişti
çekmek istersen çekersin,hepsi kafanda bitiyor.

alan moore yahu söz konusu olan adam.
bir kere amerikan değil adam
ayıca v for vendettanın yazarı
ki eğer orjinal çizgi romanı okursan vendettanın
filmin çizgi romanın yanında ayşecik ormanda kitabı kadar apolitik kaldığını görürsün,sağlam anarşist bir amca kendisi.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

bu film bir aksyon filmi değil
kahraman filmi değil
herkeze hitap edebilen bir film değil
...
tabi unutmayın bu bir savaş filmi dğeil
aksyon filmi değil

Film bile değil zaten, ne idüğü belirsiz bişi :)

Her şeyi geçtim, soundtrack seçimi rezaletti filmin. Yani şarkılar çok güzel şarkılar evet, ama filmle zerre alakası olmayan yerde çalarak direkt kulağa battılar. Ne sound of silence, ne all along the watchtower, ne de başta olayları kısa özetlerkenki şarkı (ismini unuttum) çaldıkları yerle o kadar kötü ve uyumsuz olmuşlardı ki havaya sokmayı bırak özellikle havadan çıkartıyolardı.

Bi de filmde "hadi kahramanlık yapalım, yaptık, şimdi sevişelim, seviştik, hadi bi daha" diye bi ortam vardı ki rezalet. Ana konu aslında gayet başarılı. Vermek istediği mesaj da tamam yerinde falan, ama işleniş çok kötü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...