Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Watchmen (2009)

Sylian

Öne çıkan mesajlar

Cuce said:

bişidiicemde bunun cizgi romanıda ole inanılmaz değildir zaten, fazlasıyla overrated bir cizgi roman. film suyunun suyu yanı, kotarmanın kotarması o yuzden buyutmeye gerek yok

alan moore'un en sevdiğim ÇR'si

o zaman şu soru çıkıyor ortaya

kime göre neye göre overrated?
Sosyal ağlarda paylaş

86 ıcındevrım değil watchmen'in senaryosu işleyişi iceriği.

özellikle avrupada bi cok kez işlenmiş bir konusu var zaten, sırf marvel ve dc'nın ıcınde bile var aynı temalar.

Karakter gelişimide cok ic acıcı değil, seke seke atılıyorlar fikirden fikire durumdan duruma. ayrıca konu kendi icinde cok fetişize edilmiş, herşey cizri gomanın son cümlesine hizmet edecek diye bir suru şeyin ucu acık bırakılmış.

genel olarak o hacımde bir cizgiromandan beklenenden cok daha az iceriği var.
Sosyal ağlarda paylaş

ssj4songoku said:

Çizgi Roman = Action gibi düşünen arkadaşlara burdan alkış gönderiyorum. Yorum yok.

Mavi Pipi'ye gelince de, eh yani senin nuclear bir pipin olsun, seninki ne de overrated derler :D

valla benim dediğim şuydu.Madem dandik ve orjinal olmayan bir konusu var.O zaman herkesin bu çizgi-romanı bu kadar sevmesinin nedeni action olabilir düşündüm ama kesinlikle actionda yok.
Sosyal ağlarda paylaş

watchmen'in filmini beğenmemeiş olabilirisnizi.
çok doğal hakkınız.
ÇR side ize hitap edtmemiştir yahut anlamamışsınızdır
oda normal abi
ama çıkıp hikayesi dandik reröre demeden önce
abi söz konusu adam alan moore
söz konusu olan çizgi roman watchmen
komik olmayın

her çizgi roman sandman değil.
lakin watchmen zamanında çizgi romanlar yavaş yavaş "wedding of spider man" den uzaklaşıyodu ve watchmen bunu hızlandırmakla kalmadı,yeni standartlar koydu çr ler için

neyse
bide ub yazıyı okursanız anlarsınız sanırım
http://www.comicsresearch.org/blog/2009/03/so-whats-big-deal-about-watchmen.html

pdf çizgi romancıları sizi

baybay
Sosyal ağlarda paylaş

amerikaya yeniden keşfetmeye gerek yok çünkü.
merak edersen açar okursun hocam
orda olmayan birşeyi diyebilirim o kesmesse
watchmen "çocuklar için olmayan çizgi romanlar" ın ilk örneklerinden ve çıktığı zaman en çok ektiyi yapıp piyasaya damgasını vuran çizgi romanlardan biridir,dolayısıyla comic değilde "graphic novel" konseptinin doğmasında ebelik görevi üstlenmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi Watchmen'nin konusu nasıl orjinal olmuyor onu anlamadım ben. Supergüçleri olmayan super kahramanlar, emekliye ayrılanlar, "işten atılanlar", Vietnamı kazanmış amerika, geçim sıkıntısı; hani tamamen klışelerin dışında bir çizgi-roman. Hele konunun işlenişi, ara ara giren kısa hikayeler, Watchmen orjinal değil ise, dünyada orjinal birşey kalmamış.

Beyenmezsiniz, oke anlarım. Zevkler ve renkler sonuçta. Herşey herkesin hoşuna gitmeyebilir. Ama çizgi-romanın da hakkını yemeyin lütfen.

Nesi güzel diye sormuşsunuz.

*Çizgi-Roman standartların yüksek bir edebi dili vardır.
*Klışelerden uzaktır.
*İçindeki kısa hikayelerin tadından geçilmez.
*Beklenmedik bir sonla biter.
*Karakterleri Derindir. "Vit gıreyt pavır kams gıreyt risponsibiliti" gibi tek cümle ile yaratılmış karakterler değildir.
*Smack, Pam, Pom'dan çok, Mr. Manhattın'ın Mars'daki gibi diyalogları ile süslenmiştir.
*Sosyal mesaj içerir.

Bu liste böyleee uzara da gider.

Ama herkese göre bir çizgi-roman değildir. Hele ki X-men, Superman gençliğine hiiiiiç uymaz.

Bir filim izlerken, kitap veya başka birşey okurken ne istediğini bilcen. Aksiyon filminde gizem, Watchmen'de X-Men aramıycan. Yazık olur. Ondan sonra Transformers'ın senaryosu kötüydü diye dolanırsın etrafta.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...