Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Watchmen (2009)

Sylian

Öne çıkan mesajlar

Aegean said:
hikayeyi beğenmeyenlere;

tmm uzundu filan o ayrıda

bu kadar net bi biçimde bi karatkerin(ozy) hem hero hemde villian olduğu başka bi hikaye biliyo musunuz die sorarım size?

komik bir soru olur acıkcası, watchmenden cok once işlenen bi konsept bu. Watchmenın asıl irdelediği şeyde o değil zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Yane yazsammı yazmasammı emin olamadım.Burda Benim dışımda watchmenı okuyupda beğenmeyen(ki ben resmen verdiğim parayı acıdım) bir insan bile yokmu?Nesini beğendinizki bu kadar hiç anlamadım valla.Acayip yavaş ilerleyen,dr. manhattan gibi hayatımda gordüğüm en saçmalık derecesınde imba olan bir çizgi romandı yane.Ozy nin planları felan bence çok sıkıcı ve saçmaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

madem forumumuzda penis muhalefeti yer edindi, umut sarıkaya'dan şöyle bir karikatür diyaloguyla noktayı koyayım;

bir fransız bir arap ve bir zenci konuşuyorlar;
fransız; türkler bizim için tuvaletten sonra kıçını yıkamıyorlar diyormuş
arap; evet abi yaa bizim için de pilavı elle yiyolar diyormuş
zenci; abi bizim için ne diyorlardı?
fransız; söyledik ya lan kaç kere anlattırcan?!
zenci; ehehehehe olsun abi bi daa anlat.
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:
"Who's afraid of the big blue cock / Big blue cock, big blue cock? / Who's afraid of the big blue cock? / Tra la la la la." — David Poland [Hot Blog/Movie City News]

ahhhahahaaa supermis. filmden cikinca aklimda kalanlardan birisi o zaten. cizgi romaninida uyuklayarak okumustum bunuda o sekilde izledim. belki gec gittim ondandir ama kotu film degil sadece biraz uzun.
Sosyal ağlarda paylaş

progamer said:
eldar said:
Çizgi romanı okuyan arkadaşlar bu rorscharch'ın maskesinin olayı nedir, ya da bir olayı var mı merak ettim filmde.

Rorschach gençliğinde elbise dükkanı gibi bir yerde çalışıyor. Orda bir kadının sipariş ettiği ama geldiğinde beğenmediği bir elbise buluyor. Elbise Dr. Manhattan tarafından yapılmış ve iki kumaş arasında hareket eden bir sıvı var. Kadın almayınca Rorschach alıyor elbiseyi. Elbiseyi kullanarakda maskeyi yapıyor. Hatta daha sonra elbiseyi isteyen kadının evinin önünde tecavüze uğrayıp öldürüldüğünü ve bunu gören komşuların hiç bir şey yapmadıklarını öğreniyordu galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Şimdi izledim. Rorscharch bomba olmuş. Manhattan'da güzel olmuş.(ama durmadan çükünü görmek bayıyor ya). Fakat, fakat, fakat filmin sonuuuuuu hiççççç olmamış ya. Keşke değiştirmeselermiş. Çizgi roman'da ki daha iyiydi.

Neyse filim genel olarak iyi. 7.5/10 uygundur bence. Ama çizgi roman kadar iyi olmamış tabi ki. Çizgi Roman ile aynı performansı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...