Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Watchmen (2009)

Sylian

Öne çıkan mesajlar

oha bu filme kötü diyeni duymuştum da, amerikan propogandası diyeni ilk defa duydum. soundtrack seçimleri de daha iyi olamazdı, hallelujah sevişme sahnesine mükemmel oturmuştu mesela, cohen'i sonda first we take manhattan derken dinlemek ayrı zevk verdi.

bu filmi 10 kişiden 5'i çok sever, 5'i hiç sevmez. böyle film yapsın hep snyder, seversek ne ala. 50 kez aynı şey olmuş hadi bir de spiderman 5 çekelim bu sefer 30 bacaklı yetmiş kollu yaratıkla savaşsın vuuu değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Filmi beğenmeyenler olabilir. Çünkü film asla çizgi romandaki anlatıma ulaşamıyor. Ama kesinlikle kötü değil. Bir kere filme aksiyon görmeye gidenler yanlış etmişler. Alakası yok filmin aksiyon ile. Öyle film izlemek isteyenler Marvel-Dc filmlerini kaçırmasınlar. Çizgi romana da bir zahmet hakeret etmeyelim. Zevk renk meselesi filan değil, herkesin belirli bir kapasitesi vardır. Bu çizgi roman da bazı kişiler için fazla geliyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

E=mc2 tartışmıyoruz. Serdar Ortaç'a ve sevenlerine laf ederek hatta ettim zaten. Sevenleri çok fazla. İnsanları götüntüleri ya da dinledikleri, okdukları, sevdikleri şey ile yargılamak artık çok basit. Tek şey var zaten, ve herşey ortada. Zeki olmamak kişinin kendi elinde çoğunlukla. Ailenin de çok büyük bir önemi var elbette fakat doğuştan zeki birisi kendi yolunu çizebilir. Bunun dışında kalan etrafındaki şeyler her neyse ona uyan insanlarsa kendi zevklerine laf söylendiğinde çirkef oluyorlar hep. Benim düşünceme göre zevk eşittir zeka. Kesinlikle bilgi ve görgü demek. Potansiyeli olup da Serdar Ortaç dinleyen ve bununla eğlenen her kişi bence yeterince zeki değildir. Eğer hoşlanmadı isen düşünceni ADAM gibi söyle. Forumda saldırmak çok kolay. Yapacağın tek şey tuşlara basmak. Karşımda olsan ve Serdar Ortaç'ı ve dinleyenlerini bu şekilde eleştirsem benimle bu şekilde konuşabilir misin? Sanmıyorum. Yazmakla hata ettim, size iyi yazışmalar.
Sosyal ağlarda paylaş

Zevke nasıl zeka dersin ya yok artık.Sen tek tip zeki insan modeli yarattın sildin bitirdin.Hayır watchmen de öle offf ne zekice senaryo,sonunu anlamadık bir daha izleyelim filmi de degil.

Klişe bir çizgi roman degil ve sonucunda filmi de herkese hitap etmiyor.Bence güzel;ama zeki oldugum icin degil.Sebebini yazdım önceki sayfalarda :D
Sosyal ağlarda paylaş

pff, afedersin ama, biraz cizgiroman kültürün olsa gercekten okumuş olsan, wathcmen'in yenı bişey sunmadığını hepsinin daha onceden yazıldığını cizildiğini görürdün zaten.

kimse kötü demiyo cunku kötü değil, overrated dedim cunku overrated.
Film kötü ama onu söylüyorum.

Kapasite meselesi falan gibi komik cümlelere gerek yok hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

cuce bariz sıvamış. kusura bakmasın kimse ama söylemeden edemedim. onca çizgi roman okuduk, onca film izledik hiç biri vietnam ı amerika'nın kazandığı polislerin greve gittiği, big brother'a eleştiri getiren derecede hem kendi dünyası içerisinde tutarlı hem de bu derece eleştirel bir çizgi roman görmedi daha önce.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi dunyası icinde tutarlıya girmiycem bile. tutarlı olması gerekmiyor zaten.

vietynam savaşına eleştiriyle yaklaşan, super kahraman+gercek dunya cakışmalarını tartışan, hükümet kontrolünde süperkahramanların kullanılması, hatta bunun sadece vietnama değil, soğuk savaşa etkileri. Space race'in, superhuman race'e donmesi. bunlar 80lerde yenı konular değil.

o kadar okurken, hiç bişey değil 3-5 marvel okusan bile görürdün zaten. Tabki kapooow Shazaaaam, diye okursan normal fark etmemen. değil vietnam gibi zaten cok protesto edilen cok sorgulanan bir savaş'ı, ikinci dunya savaşına sokup, bi yandan milliyetci nameler okuyup, öbür yandan ince ince emperyalizme deydirme, namor captain america cekişmelerini. Butun bu superhuman arms race'in dunyaya nasıl zarar verdiğini. Bir suru insanın işini almadıkların aksine cok daha tehlikeli hale getirdiklerini. butun bu hikayelerin aslında, endüstrilizme aşırı tüketime yansıma olduğunu falan görürdün.

öle yane.
bide bu soylediğim, marvel. bildiğin marvel. Ironman falan bole.. amerika falan.

underground lara girmiyorum bile
Sosyal ağlarda paylaş

gerek yok bende biliyorum marvel ı. berbattır marvel ın gerçek hayata ve politikalara göndermeleri be. 11 eylül de "ben bile bu kadarını yapmam" diye ağlayan dr doom, ct america nın monologları, taliban döven cable filan...

yani alan moore a bende pek bayılmam ama politik eleştiride marvel ı referans alırsak, bırak overrated ı nobel bile alır.

marvel gönderme yaptı mı, bana kunduza benzeyen japonları döven eski süpermen çizgi filmlerini hatırlatıyor.

ben az bilinen güzel ÇR lardan veya en azından tamamen watchmen, v gibi politik bi ÇR dan bahsedeceksin sandım.

hani vertigo dan filan desen yine neyse; hellblazer da vardı baya gönderme, ama marvel...
Sosyal ağlarda paylaş

butun vertigo serisi watchmenden sonra zaten bahsetminin alemi yok.

11 eylul sayısını gec, korkunc bı sayıydı.
yukarda yazdım, japon doven superman gibi okursan elbette normal ole algılaman.
Gondermeleri yazdım işte yukarda.
Marvel bile zaten watchmenden fazlasını yapıyordu, protest olmak için bağırmaya gerek yok dedim.

bütün doğu bloğu zaten karamizah cizmekten yazmaktan yorulmuş 60lar boyunca. İngilterede underground cizgiromanlar almış başını gitmiş, şimdinin yere gore sıgdırılamıyan Transmetropolitan, punk fanzinlerinden kotarma.

watchmen yenı bişi sunmuyo, ha yenilik olarak gelen ilk kez bu kadar bağırarak bişiler anlatan bi cizgiromanın bu kadar maddi destek alması, amerikanın en buyuk cizgiroman şirketinden yayınlanması
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...