Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Patipet Evlat Edinme Servisi

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

Sokaktan 45 günlük iken aldığım 5 aylık bütün aşıları tam olan dişi tekir kedimizi sahiplendirmek istiyorum. Vardiyalı yeni bir işe başladım. Bu sebeple yavrucağız çok yalnız kalıyor. Tuvalet eğitimi var. Oyun ve kucak delisi.

2-3 kilo Acana maması, taşıma çantası, 2x10 kilo kum ve tuvalet kabını sahiplenecek arkadaş isterse verebilirim.

Yavru dönem aşıların tamamı yapıldı. 3 aylık aşı periyodu başladı. Onların da ilki olan iç-dış parazit aşısı yapıldı 2 hafta önce.

İzmir içi ilgilenenler iletişime geçebilirler.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

merhaba

4 gün önce fırtınada yağmurun altında ıslanıp, yıldırımlardan korkan bir golden kırması buldum, akşam eve aldım fırtına geçsin diye, veterinere götürdüm sokağa atılmış oldugunu öğrendik belediye kulağına küpe takmış 15 gün önce yaklaşık 1 ay önce atılmış sokağa kısırlaştırmış onlar da.

6 aylık oldugunu söyledi veteriner istanbulda buldum her hangi bir sağlık sorunu yok pire kene vs, uysal havlamıyor sesi çıkmadı hiç, kuru mama yiyor. tuvalet eğitimi var gibi 4 günde eve işemedi sıçmadı dışarı çıkarttıgımda 5 dakika sonra yapıyor tutabiliyor tuvaletini.

günde 3 kere çıkartıyorum 15'er dakika sabah akşam üstü geceye doğru.

resimlerini koyuyorum;

yuva arıyorum. haftaya cumaya kadar bulmam gerekiyor aksi taktirde sokağa geri atamıyacagıma göre okul mokul yalan olacak.

Sosyal ağlarda paylaş

İsmi Omlet, dişi sokak kedisi.

tahminen 12-13 haftalık. Kuru mama yiyor, ilk tur aşıları, iç/dış parazit yapıldı, aşı karnesi var. ikinci tur aşılarını olacak.

yapılanlar:

29.09.2014 Kedi Rhinotracheitis-Calici-Panleukopenia Aşısı
29.09.2014 Kuduz Aşısı
29.09.2014 Droncit - İç parazit
29.09.2014 Fibroline - Dış Parazit

sokakta yatıyor kalkıyor ancak insana korkunç alışkın. aynı zamanda çok iyi huylu bir kedi. Ciddi soyluyorum, hayatımda bu kadar iyi huylu ve sakin karakterli bir hayvan sadece kendi kedim jelibon u gördüm. içim parçalanıyor çünkü büyüdükçe sokakta kalırsa karakteri değişecek.

İstanbul koşuyolu taraflarında, ancak "sahipleniyorum" deyin, üşenmem ayagınıza kadar atlar arabaya çekinmeden getiririm.

bunlar da resimleri:

omlet

Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

İsmi Omlet, dişi sokak kedisi.

tahminen 12-13 haftalık. Kuru mama yiyor, ilk tur aşıları, iç/dış parazit yapıldı, aşı karnesi var. ikinci tur aşılarını olacak.

yapılanlar:

29.09.2014 Kedi Rhinotracheitis-Calici-Panleukopenia Aşısı
29.09.2014 Kuduz Aşısı
29.09.2014 Droncit - İç parazit
29.09.2014 Fibroline - Dış Parazit

sokakta yatıyor kalkıyor ancak insana korkunç alışkın. aynı zamanda çok iyi huylu bir kedi. Ciddi soyluyorum, hayatımda bu kadar iyi huylu ve sakin karakterli bir hayvan sadece kendi kedim jelibon u gördüm. içim parçalanıyor çünkü büyüdükçe sokakta kalırsa karakteri değişecek.

İstanbul koşuyolu taraflarında, ancak "sahipleniyorum" deyin, üşenmem ayagınıza kadar atlar arabaya çekinmeden getiririm.

bunlar da resimleri:

omlet

Ah ya içim gitti, ben çok isterdim ama tek yaşıyorum ilgisiz kalır, bizimkilere bıraksam başımıza bıraktın kedini diyecekler sdf
Umarım iyi birilerine gider kısa zamanda:(
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Evde duramıyorum. Zamanım olsa düşünmeden alırım. Çok sevimli zaar. Off iş yüküm felaket şu sıralarda. Hayvan yalnızlıktan bayar.

onumuzdeki aydan itibaren uyumak disinda eve gelememe ihtimalim var. kediyi sokaga atayim o zaman? abartmayalim :) gunde 15-20 dk oynayabildiginiz surece kedi idare eder. ayrica bir de uyurken kapiyi acik birakir, sizinle uyumasini saglarsaniz tepkisi azalir.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

vaperon said:

Evde duramıyorum. Zamanım olsa düşünmeden alırım. Çok sevimli zaar. Off iş yüküm felaket şu sıralarda. Hayvan yalnızlıktan bayar.

onumuzdeki aydan itibaren uyumak disinda eve gelememe ihtimalim var. kediyi sokaga atayim o zaman? abartmayalim :) gunde 15-20 dk oynayabildiginiz surece kedi idare eder. ayrica bir de uyurken kapiyi acik birakir, sizinle uyumasini saglarsaniz tepkisi azalir.

Abi yalama işini nasıl hallediyorsun odaya alınca? Benimkisi komple saçımı, kaşlarımı, sakalımı falan yalıyor; arada da götünü yüzüme sürtüyor... Hayvan sapık çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

of ben isterim aslında.
bu aralar hep evdeyim zaten.
ama daha önce hiç kedi bakmadığım için korkuyorum ya beceremezsem diye, hayvancağıza bişey olsa kendimi affedemem :/

Abi yemini suyunu verip, tuvaletini temiz tuttun mu ve cama kapıya dikkat ettin mi hayvanın başına bir şey gelmez. Gerisi ilgi ve sevgi.
Sosyal ağlarda paylaş

Kapı pencere açık tutuyorsan o iş sıkıntılı cidden, affetmiyorlar.

Geçen bir anlık dalgınlığına gelmiş kız arkadaşımın (öyle umuyorum), mutfağın kapısını ve penceresini aynı anda açık unutup başka odaya geçmiş. 5dk sonra bir çığlık geldi; benim kedi camın dışına çıkmış oradan karşı balkonu seyrediyor...

Cam kapı açıyorsan işte sağlam bir sineklik yaptırmak gerekiyor. Öyle idare edebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...