Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Patipet Evlat Edinme Servisi

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

Somon said:

merhaba

4 gün önce fırtınada yağmurun altında ıslanıp, yıldırımlardan korkan bir golden kırması buldum, akşam eve aldım fırtına geçsin diye, veterinere götürdüm sokağa atılmış oldugunu öğrendik belediye kulağına küpe takmış 15 gün önce yaklaşık 1 ay önce atılmış sokağa kısırlaştırmış onlar da.

6 aylık oldugunu söyledi veteriner istanbulda buldum her hangi bir sağlık sorunu yok pire kene vs, uysal havlamıyor sesi çıkmadı hiç, kuru mama yiyor. tuvalet eğitimi var gibi 4 günde eve işemedi sıçmadı dışarı çıkarttıgımda 5 dakika sonra yapıyor tutabiliyor tuvaletini.

günde 3 kere çıkartıyorum 15'er dakika sabah akşam üstü geceye doğru.

resimlerini koyuyorum;

yuva arıyorum. haftaya cumaya kadar bulmam gerekiyor aksi taktirde sokağa geri atamıyacagıma göre okul mokul yalan olacak.

Oha itoğlu it çok da güzelmiş. İzmir'de olsan elimden geldiğince yardım ederdim. (2. bir köpeği kalıcı olarak alamasam da en azından sahipleninceye kadar bir şeyler yapmaya çalışırdım.)

Facebookta tonla hayvan mayvan sahiplendirme şeysileri var. Oralarda paylaşsana. Biz 3 tane sahiplendirmeyi başardık o sayede.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

@Namessar, abi mesaj kutun dolmuş. Omlet için ikna etmiş kardeşim ailemi. İletişim bilgilerini falan paylaşalım hala yuva arıyorsanız :>

Merhaba,

Mesaj kutusunu bosalttım bilgileri hemen iletiyorum. hala yuva arıyoruz. bugun veteriner kucagından bırakmak istemedi, oyle diyeyim :) diger goturdugum kedilere 5 dk den uzun bakmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Somon said:

merhaba

4 gün önce fırtınada yağmurun altında ıslanıp, yıldırımlardan korkan bir golden kırması buldum, akşam eve aldım fırtına geçsin diye, veterinere götürdüm sokağa atılmış oldugunu öğrendik belediye kulağına küpe takmış 15 gün önce yaklaşık 1 ay önce atılmış sokağa kısırlaştırmış onlar da.

6 aylık oldugunu söyledi veteriner istanbulda buldum her hangi bir sağlık sorunu yok pire kene vs, uysal havlamıyor sesi çıkmadı hiç, kuru mama yiyor. tuvalet eğitimi var gibi 4 günde eve işemedi sıçmadı dışarı çıkarttıgımda 5 dakika sonra yapıyor tutabiliyor tuvaletini.

günde 3 kere çıkartıyorum 15'er dakika sabah akşam üstü geceye doğru.

resimlerini koyuyorum;

yuva arıyorum. haftaya cumaya kadar bulmam gerekiyor aksi taktirde sokağa geri atamıyacagıma göre okul mokul yalan olacak.

Oha itoğlu it çok da güzelmiş. İzmir'de olsan elimden geldiğince yardım ederdim. (2. bir köpeği kalıcı olarak alamasam da en azından sahipleninceye kadar bir şeyler yapmaya çalışırdım.)

Facebookta tonla hayvan mayvan sahiplendirme şeysileri var. Oralarda paylaşsana. Biz 3 tane sahiplendirmeyi başardık o sayede.

sahiplendirdik çok üzüldüm giderken. bugun resimlerini attı sahiplendirdigimiz kişiler alışmış onlara çok sevindim

sahibimolurmusun.org sayesinde sahiplendirdim bu arada çok güzel bir proje yapmışlar

not olsun migrosta %50 indirim var hayvan ürünlerinde paranızın bir kısmını yatırın dostluk maması var 100gr kediler için 50 kuruş jelly bonnie 15 kg köpek 40 lira fln not olsun
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

deadwoll said:

@Namessar, abi mesaj kutun dolmuş. Omlet için ikna etmiş kardeşim ailemi. İletişim bilgilerini falan paylaşalım hala yuva arıyorsanız :>

Merhaba,
Mesaj kutusunu bosalttım bilgileri hemen iletiyorum. hala yuva arıyoruz. bugun veteriner kucagından bırakmak istemedi, oyle diyeyim :) diger goturdugum kedilere 5 dk den uzun bakmaz.

mutlu olur umarım:(
Sosyal ağlarda paylaş

omlet rahatsizlanmis, acile goturmek zorunda kalmislar.

asilari yaptirmadan once tum kedilere (omlet sokakta besledigim tek kedi degil) dikkat ederim. zira hasta iken asilatirsaniz ciddi sorunlar yasayabilirler ve asilar da etkisiz olacaktir. once hastaligin tedavi edilmesi sonra asi takvimine devam edilmesi gerekir.

omlet rahatsizlik belirtileri gosterdi de farketmedim mi acaba? en son teslim ettigim gun FIV ve losemi asilarini oldu. (bunlarin ilk turunu, bir tur daha yapilmasi gerekecek). veteriner 15-20 dk kadar gozlemledi ve bu arada hem fiv hem losemi icin birer kan testi yaptiktan sonra asi vurdu. veterinerde gecirdigimiz 15-20 dk boyunca hic bir hastalik belirtisi yoktu.

cidden uzuldum. benim bir dikkatsizligim sebebiyet verdiyse cok daha ciddi uzulecegim.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi gençlik hastalığı olup olmadığından emin değilim. Dediğim gibi bugün ayaklandı, yiyip içiyor; ishali, kusması yok. Hatta şimdi yanından geliyorum, mama yiyordu.

Birazdan da vete gideceğiz, 2. antibiyotiğini olacak.

Kaldı ki sen Omlet'in iyiliği için elinden gelen her şeyi fazlasıyla yaptın. Tabii ki üzücü oluyor veledin hastalığı ama müteşekkürüz biz, fazlasıyla ilgileniyorsun halen :>

Dediğim gibi, umarım gençlik hastalığı değildir ailemizin yeni ferdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bizim Thor'un bi çok ismi var, evde işit diye çağırıyoruz genelde (sürekli bir şeyleri kırıp döküyordu evde, şşşşt derken işit oldu); ananem boncuk diyor.

Omlet'e de ben İstanbul'dayken ufaklık demeye alıştık (Thor'un yarısı kadardı, şimdi semirdi velet), babannem eski kedisinin ismiyle (Hanım) çağırıyor. Ama Omlet ismini benimsedik, ondan 3. tekil kedi olarak bahsederken Omlet ismini kullanıyoruz :>
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

Merhaba,

Ismi smokin. erkek. tahminen 2-3 aylik civari. su anda kilosu cok cok dusuk. kilo aldiginda guzel bir kedi olacak.

Bu kediyi ofisimin oldugu sokakta bildiginiz cansiz ve katI olarak yatarken buldum. hayvani arka bahceme gommek icin elime aldigimda inledi. hemen veterinere kostuk ve tam 15 gun veterinerde kaldi.

olumden dondu. veteriner umut vermiyordu, hepimize inat yasadi hayvan.

kendisini isteyen olursa istanbul kosuyolundayim. talibi cikarsa atar arabaya dibinize kadar getiririm.

ic ve dis paraziti yapildi. karmayi haftaya yapacaklar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...