Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Patipet Evlat Edinme Servisi

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

Eşimle konuşmam gerek , özellikle o istiyor ama şöyle bir sıkıntı var ikimizde hiç kedi beslemedik , ben 20 küsür sene köpek besledim hayvanları çooook severim ama kedilerin bakımı apayrı bir dünya

En korktuğumda kedilerin deri koltuk fantezileri , yepisyeni koltukların anasını bellememesi için ne yapılabilir?
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

Eşimle konuşmam gerek , özellikle o istiyor ama şöyle bir sıkıntı var ikimizde hiç kedi beslemedik , ben 20 küsür sene köpek besledim hayvanları çooook severim ama kedilerin bakımı apayrı bir dünya

En korktuğumda kedilerin deri koltuk fantezileri , yepisyeni koltukların anasını bellememesi için ne yapılabilir?

kedi bakımı= kumunu gunluk temizle, ayda 1 degistir. mamasını gunluk koy ve dental mamadan da bir avuc. ayda bir veterinere kontrole gotur. her gun 15-30 dk saklambac, sopa ucunda balık ve kagıt top at/getir oyna. ayda bir tuylerini ozel tarakla tara. bu kadar. kopek cok cok daha zahmetli bir hayvan.

kopegin dertlerının hic birisi yok. yalnız kopegin odul ceza sistemi ise yaramaz kedide, yavruyken hırçınlaştırırsanız buyudugunde mobilya bırakmaz evde ve istediginizde sevdirtmez. sevme kısmını ben su anda hallediyorum :P

hasır ucuz bir cakma halı ve tırmalama agacı ikilisi mobilyalarınızı buyuk olcude korur. ayrıca misafir yokken deri mobilya ustune ortu/kılıf oneririm. ayrıca 15 gunde bir tırnaklarının ucu kesilecek (kolay bir is, siz yapamazsanız yakında bir veteriner 5dk de yapar. genelde sadece bunun icin gıttıysenız para almazlar) ancak tamamen mobilyaya dokunmayan bir kedi yoktur, bu hayvanın bir gercegi malesef. kalın ortuler bunun icin iyi bir yontem.
Sosyal ağlarda paylaş

yok bişey olmaz evde gezebiliyorsa, yemek su bitmedikçe np. ben camı açıyorum yazları zaten dışarda takılıyor genelde kışın da mecbur benim odamda 25metrekare yerde 3-4 gun sıkılıyor :( ama psikolojisi falan sağlam, dönünce üstüne atlıyor

çok küçük değilse tabi, 6*7 aydan büyükse np
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar, abi sen süper bir adamsın. Smokin de inanılmaz tatlı görünüyor.

Bu arada kediler yalnız kalıyorlar, o sıkıntı değil de benim ki ben eve gelince kendini ayaklarıma atıyor bütün gün oyun oynamış olsa da kendi başına. Yine her sabah evden giderken köşe kapmaca oynuyoruz, kapının önüne set çekiyor :> Tabii evde yalnızken beni aradığını sanmıyorum; genelde oyuncaklarını evin her yanına yayılmış görüyorum akşamları.

Köpek gibi değil kediler, kendi başlarına takılıyorlar ve bundan memnunlar. Kedimi oynatırken bazen tek işlevimin bir şeyleri devamlı hareket ettirmek olduğunu düşünüyorum. Beraber oynamıyoruz; o bir şeyler hareket ediyor o da onları 'avlıyor' lel.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bir yavru kedi ile daha karşınızdayım.

Bu seferkinin bir ismi yok. Korkak biraz, 3 aydır beslememe ragmen henuz sadece iki kere yakalayabildim. Cinsiyetini de bilmiyorum o nedenle. Tahminimce erkek. ancak bu sabah elime direnmedi ve korkarak da olsa sevdirtiyordu kendisini. diger kedileri sevdigimde bir sey olmadıgını gordugunden muhtemelen kacmayı kesti :P

3 aylık.

Normalde kedileri onden ofise alıp tedavilerini ve ön aşılamalarını yapıp öyle teslim ederim. Ancak bu arkadaşı bugune kadar yakalayamadıgım icin bu mümkün olmadı.

goz akıntısı var. Eger almayı kabul ederseniz onden bir veterinere goturmeniz lazım.

Benim kedimi 1. nesil sayarsanız bu 4. nesil kardesi. aynı anne.

4 nesildir bu annenin dogurdugu kedileri beslerim. kardesleri ile ozellikleri birebir aynı. yakalandığında ve elinizde tuttuğunuzda sabırlı. tıslama hırlama ısırma ve tırmalama yok. asırı korkak ve insana basta soguk, sevdikce acılıyor. sakin huylu olup olmadıgını bilmiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...