Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Patipet Evlat Edinme Servisi

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

Bizimki huylu uyurken dokununca sinirleniyor. Tarak aldık tüylerini kırpalım diye taratmıyor.. Tırnakları da elleşemiyoruz. Veterinere aşıya gittiğimizde kestiriyoruz tırnakları..
Çok fena tırmığı geçirdi ama dün gece suratıma.. Gözüme gelmedi allahtan kaşımın üstünü çizdi :( Küstük dün gece..
Sosyal ağlarda paylaş

Bu metal oyuncaklardan varmış. Sarmalı birşey sanırım. Hani yatağın, koltuğun yanlarına tırmık atıyorlar ya. Bırakın onuda oraya kendi kendine hallediyormuş. Öyle duydum ben. Benimki tırnak kesilirken deliriyor, bi süre küsüyor sonra barışıyoruz. Beni ısırdığında veya tırmaladığında yataktan aşağı itiyorum. 4-5 kez yaptıktan sonra zıplaya zıplaya gelip öpüyor beni. Mazoşist mi ne aaa
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

40 günlük 3 tane oğlumuz var. mahallemizin çikin'inin yavruları. sokağın ortasına yavruladı şaşkın. neyse sağolsun terzi komşumuz dükkanına taşıdı yavruları. çikin ele pek alışık olmasa da dükkanda hazırlanan yere girdi, yattı yavruların üstüne. mama kum ve su verildiği için 40 gündür hiç çıkmadı daha dükkandan.

isteyen birileri olmazsa annelerinin peşinden sokağa alışacaklar zamanı gelince. 2 düz sarman var, bakır ve safran. bir de düz siyah var, kömür.

istanbul.

http://i.imgur.com/5iHLU3x.jpg
http://i.imgur.com/811QIXC.jpg
http://i.imgur.com/fkPfJcJ.jpg

Oofff kara marsık çok tatlı.
var bizde de bi tane çok özendim vallahi 2. Almaya ama bakabilirmiyiz bilemedik :/ güzel aile bulur inşallah.
Sosyal ağlarda paylaş

Patice said:

Bizimki huylu uyurken dokununca sinirleniyor. Tarak aldık tüylerini kırpalım diye taratmıyor.. Tırnakları da elleşemiyoruz. Veterinere aşıya gittiğimizde kestiriyoruz tırnakları..
Çok fena tırmığı geçirdi ama dün gece suratıma.. Gözüme gelmedi allahtan kaşımın üstünü çizdi :( Küstük dün gece..

geçmiş olsun, bizim tanıdığın gözüne ufak köpeği pati attı böyle, tehlikeli bir mikrop kapmış gözü aylarca tedavi gördü hala da görüyor, kör olmaktan zor kurtuldu kadın yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizde baya tırstık. Hiç yapmazdı anlam veremedim. Kaşımın üstünde ufak bi çizik kaldı gözümde ağrıdı biraz sabah yine kucağımdaydı ama.. Böylede fena bişey.. Tipini yediğim.
http://photos-f.ak.instagram.com/hphotos-ak-xfp1/10424352_324068591079525_1162881286_n.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

kollarım paramparça oluyordu benim de tırnaklarını kesicem diye. şeytana dönüşüyordu hayvan tırnaklarının kesileceğini anlayınca. çok zor iş valla hiç denemedim hoş da değil ama hafif mayıştırıcak bişiler vermek en iyisi galiba kaşımızın gözümüzün çıkacabileceğini düşününce...
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

20 gün önce falan sahiplendiğim anne sütünden yeni kesilmiş kedinin tuvalet alışkanlığı biraz değişik. kakasını hep kuma yapıyor da çişini ara sıra ortalığa yapıyor. küçük olduğundan kaçırıyor falan mı, tamamen kuma alıştırabilmenin bi yolu var mı? yıldım valla yorgan çarşaf halı silmekten :D
Sosyal ağlarda paylaş

DRaGoN_SLaYeR said:

Selam,

20 gün önce falan sahiplendiğim anne sütünden yeni kesilmiş kedinin tuvalet alışkanlığı biraz değişik. kakasını hep kuma yapıyor da çişini ara sıra ortalığa yapıyor. küçük olduğundan kaçırıyor falan mı, tamamen kuma alıştırabilmenin bi yolu var mı? yıldım valla yorgan çarşaf halı silmekten :D

Bebek daha o kaçırıyordur sıkı takip edip doğrusunu tekrar tekrar gösterin. Bizimki yorgana sıçmıştı sdfds yine sadece sidikse iyi işeme moduna girdiği gibi kapıp kumuna taşıyın yolda işemez merak etme asdfdss alışır kısa sürede ama dikkat etmezseniz alışmazsa sorun.

Bu arada kediler köpekler gibi kakasını çişini koklatarak vs tuvalet eğitimi almıyor hatta anlamsız geliyor öyle şeyler :)
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

DRaGoN_SLaYeR said:

Selam,

Bebek daha o kaçırıyordur sıkı takip edip doğrusunu tekrar tekrar gösterin. Bizimki yorgana sıçmıştı sdfds yine sadece sidikse iyi işeme moduna girdiği gibi kapıp kumuna taşıyın yolda işemez merak etme asdfdss alışır kısa sürede ama dikkat etmezseniz alışmazsa sorun.

Bu arada kediler köpekler gibi kakasını çişini koklatarak vs tuvalet eğitimi almıyor hatta anlamsız geliyor öyle şeyler :)

Aynen ya onu fark ettim, salak salak bakıyodu koklatmaya çalıştığımda :)
Baya azaldı artık yapmıyo derken çaaat yine yaptı :D İç parazit hapı için veterinere gittik, bu işeme olayını da sordum, bazı kediler kumlarında az bişi kaka ya da çiş olsa bile orayı temiz bulmayıp oraya yapmıyolar falan dedi. Kum en az 2-3 hafta gider diyorlar, daha bi hafta olmadan beğenmemezlik ediyo kedideki lükse bak dsfs. Neyse şimdi biraz daha büyüdü bi daha yapmaz heralde, inşallah, umarım, kısmet.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Patice said:

kısır mı? değilse kısırlaştırın. sakinleşsin biraz. sokağın sillesini yemiş bir kedi gibi duruyor bu tarif. agresif olmak sokak kedisi için hayatta kalmak demek. zamanla durulacak, ancak tamamen bu huyları malesef geçmeyecek. yavruyken almanın bu nedenle ciddi avantajları var.

Benim kedim daha bir kerecik tırmalamadı beni. 1 yıldır benimle. ki ne sıkıştırdım, havalarda zorla hoplattım, kucaklarda tuttum, uyurken mıncıkladım, kuyruk&arka bacak& kalça vb kedilerin huylandığı yerleri de bolca sıkıştıra sıkıştıra severim ona ragmen. artık iyice sıkıldığında/ ben işi çok abarttığımda protesto miyavlaması yapar, başka bir şey yapmaz. oyun oynadığımızda eğer elim görüş alanı dışındaysa (örtü altı vb) bazen ellerimi ve kollarımı tırmalar, ama istem dışı ve ufak çizikler. görüyorsa asla yapmaz.

daha hiç öfke patisi bile yemedim. sadece gece hızla koşar bacağıma tırmanır/sarılır, geri atlar ve kaçar. olabilecek en saldırgan hareketi bu :P onda da tırnak yok zaten.

Not: evlat edinme servisi altında bu yazdıklarıma kızan olabilir. büyük kedilerin yuva bulmasına engel olacaksın diye. Ancak su gozle de bakın, gelecekte farklı beklentilerle eve alınacak bir kedinin sokağa geri salınmasına da engel oluyor olabilirim. 8-12 ay sokakta yaşamış bir kedinin savunma reflekslerini ortadan kaldırmak imkansızdır. hele 1 yaşından büyükse ve belediye kısırlaştırmamışsa dert olabilecek öğrenilmiş davranışları da olur. ayrıca geç yaşta sokaktan alınan kedilerin büyük kısmı daha başına buyruk ve asi ruhludur. yavru sizinle büyür ve daha uyumlu olur. her kedinin kendine has bir karakteri olduğu için istisnalar mevcuttur ancak kaideleri bozmazlar. ayrıca yaptırmak içimi parçalasa da kısırlaştırma evde uyumlu bir yaşam için şart.
Sosyal ağlarda paylaş

Patice said:

Peki size klas bi soru?

Bebekle kedi yanyana nasıl olur? Birbirlerini yemeden büyüyebilir mi?

mümkün. kedi dişi ise ve bebeği kendi yavrusu olarak görürse iş daha da kolaylaşıyor. Yaşı ilerlemiş kedide alışma biraz daha zor ve uzun surektir. ancak gene oldukça mümkün.

ancak kediler çeşit çeşittir. sabırlı olanı var, sabırsız olanı var, asi ruhlu olanı var, uyumlusu var. sabırlı ve sakin bir kedide, eğer yabancılara tepki gösterme huyu da yoksa sorun hiç olmaz. çevremde ornekleri bol. arkadaşım yeni bebek sahibi oldu, 3 yaşında kedisi var, hiç bir sorun çıkmadı. kedi pek tınlamadı olayı daha doğrusu :P

sabırsız ve biraz hırçın bir kedide asıl 2-3 yaşındaki çocuk ciddi bir tehlike algısı yaratabilir. Zira bu yaşlarda çocuk hem gürültücüdür, ki kediler sese ciddi tepki verirler, hem de bu yaştaki çocuk kedinin canını yakabileceğini bilmez. Ek olarak sevmek için kediyi zorla zaptetmeye kalkalabilir. Bu durumlarda bebek kedi tarafından hızla bir av olarak görülmeye başlanabilir.

saldıran kedi çok tehlikelidir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

bu üsttekinin daha kısa tüylüsü var bide.ikiside dişi 2bucuk aylıklar.en alttaki fotoda diğerlerinin altında kalmış kısa tüylü olan.sadece bu ikisi kaldı.evde doğdular saglıklılar.başlarına trajik bişey gelmedi hüzünlü bi hikayeleri yok.sahiplenmek isteyenler öm plz
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...