Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quiknet - Superonline Fiberoptik

Crawler

Öne çıkan mesajlar

Bugün site toplantısında fiberoptik bağlantı zımbırtısı kabul edildi de; bir dönem baya iyi deniliyordu, daha sonradan baya kötü denilmeye başlandı. Olay nedir? Bölgeden bölgeye mi değişiyor yoksa genel bir problem mi var?

Eğer bölgeden bölgeye değişiyorsa, bahçeşehir tarafında olup da kullanan var mı?

Sonracıma stream/download/gaming performansı olarak 10 üzerinden değerlendirirsek nasıl olur?

(Bu arada şu an ttnet 8mbite kadar kullanıyorum, sadece rapidshareden 8-9mbitle dl yapabiliyorum, streamler allaha emanet, wowda da yf tarzı programlar kullanmazsam can sıkıcı bir lag var sürekli. Bu ölçütleri de baz alabilirseniz sevinirim.)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
valla bilgisayarımla birlikte abimin eve tasindim kisa sureligine, valla bandwidth olarak sorun yok, ama online oyun oynamak mumkun degil. 30-60sn'de bir 4-5 saniyeligine paket gitmiyor hicbir yone. Ya server atıyor ya da oyun devam ederse naneyi yemis oluyosun. atasehirdeki evde durum boole iste
Sosyal ağlarda paylaş

kingpin said:

quiknet üyeliğini nasıl kapatabilirim bilen var mı ? bildiğim kadarıyla şubesi yok bunların. online hizmetleri arayıp mı kapatıcaz? ev taşıyacam da tanışanacağım yerde yok diye tahmin ediyorum adsl açtırıcaz gene.

superonline müş hiz arıyosun. yeni adrese taşınıcam orda fiber yok adsle e geçiş talep ediorum diosun. fiberinin tahütü bitmemiş olsa da fiberi ücretsiz tahhütsüz kapatıp yeni taahhütle adsl başlatıolar. 24 aydır tahhütü. ama korkma çekinme. ve sorduklarında ÖZELLİKLE: HAYIR ADSL MODEM İSTEMİYORUM, MODEMSİZ KAMPANYA İSTİYORUM de. bana dua ediceksin (400tl fiberden, 200tl adsl girmesini engeledim sana şu an haberin olsun) artık bi dürüm atarsın
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

kingpin said:

quiknet üyeliğini nasıl kapatabilirim bilen var mı ? bildiğim kadarıyla şubesi yok bunların. online hizmetleri arayıp mı kapatıcaz? ev taşıyacam da tanışanacağım yerde yok diye tahmin ediyorum adsl açtırıcaz gene.

superonline müş hiz arıyosun. yeni adrese taşınıcam orda fiber yok adsle e geçiş talep ediorum diosun. fiberinin tahütü bitmemiş olsa da fiberi ücretsiz tahhütsüz kapatıp yeni taahhütle adsl başlatıolar. 24 aydır tahhütü. ama korkma çekinme. ve sorduklarında ÖZELLİKLE: HAYIR ADSL MODEM İSTEMİYORUM, MODEMSİZ KAMPANYA İSTİYORUM de. bana dua ediceksin (400tl fiberden, 200tl adsl girmesini engeledim sana şu an haberin olsun) artık bi dürüm atarsın

iyiymis :)
Sosyal ağlarda paylaş

bizim siteye yeni sol-fiber gelmiş bu hafta ev ev gezip kampanya yapıoruz diye şirin kızlarla kandırıolar bizi, dediler 1 ay deneme yapmak istermisiniz 50mb fiber optik internet memnun kalmazsanız 25-26.gün arayıp istemiyorum diyip iptal ettirebilirsiniz tamamen ücretsiz olucak falan dediler, ii getirin sözleşmeye bakalım dedim, bugün bağlamaya gelceklermiş bakalım nasıl bişeymiş başıma iş almış olmiim?

kotasız bağlantı türü varmı şuan sol da? mesela ben "8mb limitsiz" adsl kullanıyorum ttnetin 93tl mi ne ama tamami ile ücretsiz, sözleşmesiz şugün istesem iptal ettirebilirim hattımı herhangi bir tahaddütüm yok.

aynı şekilde tahaddütsüz, sınırlamasız, adil kullanım kotasız bir bağlantısı mevcutmu sol-fiberin? limitsiz 20mb 69tl yazmışlar mesela bu adil kullanım koşuluna dahilmidir? bana dahil gibi gelio ama ögreniim istedim.

gerçi daha 1 ay var kararımı kesinleştirmek icin ama adamlar bugün geldiklerinde sormam gereken şeyler varmı ögrenmek istedim :)

önerilerinizi bekliorum efenim.
Sosyal ağlarda paylaş

süperonline'ı dene bir ay cidden. her yerde aynı değil bağlantı güzelliği çünkü. biz izmitte çatır çutur sorunsuz kullanıyoruz. bir birbuçuk ay sadece stream işinde biraz göçüktü o da düzeldi artık. sıfır sorunla gayet güzel hızda geziniyor güzel pinglerle oynuyoruz. o bir aylık denemede olabilecek her şeyi dene. memnun kalırsan bağlat. süperonline'da hız düşmesi yok hala. göstermelik o.

bu arada sözleşme yapmanı şart koşabilirler eğer deneme yaparsan. onu bi öğren.
Sosyal ağlarda paylaş

fena değil gibi suan icin en fazla 28mb gördüm speedtestlerde oda türkiye ici yurt dışı 10-15mb zor görüo normalmidir bilmiorum 50mb didiler ama 50mb görmedim bile hehe ama dl yaparken rapidshare vs 4.5mb - 5mb / s ile indi dosyalar muazzam hızlıydı, youtubetan 720p video izledim 1-2 tane 0 bekleme ile calisti falan wow-rift vs denedim adslden cok da yüksek değil ping 90-100ms civarı latencym oluodu ttnet ile suan 120ms civarına cıktı ama arkada download vs calisirken latency yükselmio sürekli sabit 120~

bakalım ilk gün daha biraz daha zorliim torrent leeching yapmak lazim 8mb upload gözüküo speedtestlerde görelim bakalım nasılmış.
Sosyal ağlarda paylaş

50mbit kullanıyorum ben de.
işin aslı, emule ve steam'de 1mb/s'nin üstünü gördüğüm pek olmuyor. emule zaten vahim bir durumda, o ayrı. steam'de serverdan servera değişiklik gösterebiliyor, nadiren de olsa 5mb/s indirebildiğimi gördüm mutlu oldum.

torrent daha iyi benim açımdan. anime indirirken ve private trackerlarda maximum hız takılıyorum epey enteresan oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

bir birbuçuk ay sadece stream işinde biraz göçüktü o da düzeldi artık. sıfır sorunla gayet güzel hızda geziniyor

İzmit'te hangi bölge? Ben Yuvam tarafındayım. Stream olayı hala kafasına göre çalışıyor. Bazen 720p anında açılıyor, bazen 360 açabilmek için 5 dakika bekliyorum :D
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada speedtest.net sonuclarına göre deniz aşırı ülkelerde inanılmaz kötü sonuclar veriyor tellcom bu normal mi? yani söle diim amerika icin 1mb'ı görmüyor bile 700kb/s fln cikio dl/up japonya bildiğin 256k günlerine dönüş gibi sonuclar veriyor hani hatırlamıorum adsl de böylemiydi?
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

bizim siteye yeni sol-fiber gelmiş bu hafta ev ev gezip kampanya yapıoruz diye şirin kızlarla kandırıolar bizi, dediler 1 ay deneme yapmak istermisiniz 50mb fiber optik internet memnun kalmazsanız 25-26.gün arayıp istemiyorum diyip iptal ettirebilirsiniz tamamen ücretsiz olucak falan dediler, ii getirin sözleşmeye bakalım dedim, bugün bağlamaya gelceklermiş bakalım nasıl bişeymiş başıma iş almış olmiim?

kotasız bağlantı türü varmı şuan sol da? mesela ben "8mb limitsiz" adsl kullanıyorum ttnetin 93tl mi ne ama tamami ile ücretsiz, sözleşmesiz şugün istesem iptal ettirebilirim hattımı herhangi bir tahaddütüm yok.

aynı şekilde tahaddütsüz, sınırlamasız, adil kullanım kotasız bir bağlantısı mevcutmu sol-fiberin? limitsiz 20mb 69tl yazmışlar mesela bu adil kullanım koşuluna dahilmidir? bana dahil gibi gelio ama ögreniim istedim.

gerçi daha 1 ay var kararımı kesinleştirmek icin ama adamlar bugün geldiklerinde sormam gereken şeyler varmı ögrenmek istedim :)

önerilerinizi bekliorum efenim.

30 gün dolmadan öçnce aramasan öyle bir döşüyorlarıki. anlatamam. zamanında orda çalışırken, şahsen bizatihi zamanında aramamış bazı problem aboneleri arayıp,
ben: elinizde bi sözleşme var görüyomusunuz
abone: evet
ben: okuyorum lütfen satırları takip edin
abone: ok
ben: iş bu sözleşmede belirtilen xxx internet bağlantısını 1 aylığına xxx tarihi itibariyle ücretsiz denemek amaçlı kullanıma açtırmış ve devamını istemediğim taktirde xxx tarihinde veya öncsinde xxx nolu müş. hiz. telefonundan arayıp iptalini talep edeceğimi kabul ve taahhüt ederim
ben: o tarihten sonra aramışsınız
abone: AMA BE...
ben: KES LAN. 750TL İPTAL BEDELİN VAR.
abone: AMA..
ben: sözümü kesme, o sözleşme varya
ben: anladın sen :D lolokthxby

yapmışlıım vardır yani..
Sosyal ağlarda paylaş

yok zaten garanti olsun diye 25. günde arıcam ben ilgilenen dedi cünkü 22-25. günde ararsınız iptal ettirsiniz diye. ben acık acık söleidm cünkü 1 ay sömürürüm iptal ettiririm diye :D oda özellikle dedi o zmn 30günü beklemeyin 22-25. günde arayın gelip alırlar hahah. bence kız benden etkilendi özellikle sorun yaşamiim diye öle tiyo verdi senin dediin gibi 30günü doldurmadan ara dedi yane özetle sdfsf
Sosyal ağlarda paylaş

adil kullanım koşulu oturduğun bölge ile alakalı biraz da yani çevrende ki kullanıma göre. ben hçi sorun yaşamadım ki neti sömürüyorum resmen.

sen aramasan da onlar arıyor 1ayınız dolmak üzere ne diyonuz beyendiniz mi filan die. hee begendim diyince al sana anlaşma dio kaç seneydi unuttum bak şimdi. ama anlaşma olmadan anında bırakabileceğin bir kampanyaları varmı bilmiyorum ama sanmıyorum da.
Sosyal ağlarda paylaş

1 ay dene paketinde dmaxin dediği gibi istediin anda kosulsuz bırakabiliosun

ya benim iptal ettirmek icin tek sebebim elimde hali hazırda 8mb "limitsiz" kotasız adil kullanım limitsiz ttnet adsl var ve sonuna kadar sömürüyorum evimin altında telekom'un kutusu yani 2-3metre mesafeden alıyorum hattı o derece temiz bağlantı ondan vazgeçmek istemiyorum :)
kotalı internetten tiksiniyorum ne yazıkki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...