Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lider Sivasspor , yürüyün be yigidolar .

DoGMeaT

Öne çıkan mesajlar

BJK'nın takım ruhundan daha çok eksiği var bana göre.

Tamam doğru birlikte oynayamıyor. Ama mesela sağ kanat yok, forvet belirsiz, sol bek hala İ.Üzülmez'e teslim. İyi bir ortasaha (10 numara değil ön libero ya da dinamo diyelim) konusunda ciddi sıkıntısı var. Cisse'den bence pek bir şey olmaz, BJK'nın oyuncusu değil. Forvette Nobre gitgellerde bi iyi bi kötü, kayboldu gitti. Bobo süper oynuyor sonra uzun süre ortadan kayboluyor, istikrarsız. Defans habire sakatlanıyor, iyi bir yedek defans yok. Toraman ve Gökhan zaten çok çabuk sakatlanan kırılgan adamlar, biri gitti mi yerini dolduracak adam yok. Hakan'dan bence 3 büyükler kalecisi olmaz. Orkundan da olmaz mesela. Evet, çok iyi oyuncular var, Serdarlar, Delgado, Bobo (formdayken), İ.Toraman, Gökhan Zan gibi. Ama 4-5 oyuncudan öteye geçmiyor işte. Bir ön libero, bir sağ kanat, bir sol bek, bi kaleci, bir forvet, bir defans göbeği (yedek olacaksa da Diatta'dan iyi olmalı) şart.

GS'ye de bir kaleci, bir ön libero, bir defans göbeği (Song ve Servetten birinin ceza-sakatlık ihtimaline karşı) ve bir forvet zorunlu mesela, ve tabii bir de düzgün Teknik direktör. Feldkamp haklıymış o adam uzun dönem teknik direktörlüğü yapabilecek durumda değil. Futboldan çok kopmuş. O sportif direktör olarak akıl hocalığı disiplin ve antrenman yaptırmalı ama taktiksel anlamda yeni bir teknik direktör şart.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten Türkiye'de bir takımın bütün oyuncularının yıldız olmasını nasıl beklersin ki? Sayıcağım adamlardan hangileri kötü? Tello , Delgado , bobo , Toroman , serdar kurtuluş , Serdar Özkan , Cisse.. Bu adamlar kötü adamlar mı? Cisse Beşiktaş'ın oyuncusu değil demişsin , cisse'yi ya stadda hiç izlemedin veya senin için iyi oyuncu sadece asist ve gol atan oyuncu. Beşiktaş'ın çok iyi bir kadrosu var , hatta Fenerbahçeden daha iyi , zaten Beşiktaş bu takım ruhuyla giderse ve Gökhan Zan ile Serdar Kurtuluş bu takıma katılırsa çok rahat şampiyon olur..
Sosyal ağlarda paylaş

cisse kötü abi staddada izledim antremanda bile izledim cisse bu takımın topçusu değil.
Cisse nin oynayacağı takım antep gençler ankaragücü

Onun dışında tello bobo harika adamlar.Tam büyük klup topçuları.Ama gelişmeleri lazım yavaş yavaş.iyi topçular yetenekliler.

Beşiktaş ın alex gibi bi topçuya ihtiyacı var.Ortasahada takıma abilik yapacak biri yok.Alex bunu fenerde başarıyla yapıyor.
Eğer öyle bi topçu olursa kadro fenerden daha iyi tabikide.Ama Alex faktörü var.
Müthiş bir futbolcu müthiş yararlı.Bırakın tabelayı değiştireni lig tablosunu değiştiren bir futbolcu.
Tümer veya sergen şimdi beşiktaşta olsaydı (tabi 3-4seneki önceki halleriyle) Beşiktaş nağmalup bir takımdı.

Gökhan Zan yetenekli ama topçu değil.Topçu adam bu kadar sakatlanmaz.Oynamayan futbolcuyu takım ne yapsın?
Defansımız kötü.Çok fazla gol yiyoruz averajımız kötü ligin ilk yarısı bitti +11 averajımız var.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:
Zaten Türkiye'de bir takımın bütün oyuncularının yıldız olmasını nasıl beklersin ki? Sayıcağım adamlardan hangileri kötü? Tello , Delgado , bobo , Toroman , serdar kurtuluş , Serdar Özkan , Cisse.. Bu adamlar kötü adamlar mı? Cisse Beşiktaş'ın oyuncusu değil demişsin , cisse'yi ya stadda hiç izlemedin veya senin için iyi oyuncu sadece asist ve gol atan oyuncu. Beşiktaş'ın çok iyi bir kadrosu var , hatta Fenerbahçeden daha iyi , zaten Beşiktaş bu takım ruhuyla giderse ve Gökhan Zan ile Serdar Kurtuluş bu takıma katılırsa çok rahat şampiyon olur..

Tello ve Bobo dışındakilere yıldız diyemem ben. Bir de Toraman belki.

Cisse kötü bir oyuncu, hayır bana göre asist veya gol atması gerekmiyor. Ama bir ön liberonun yapacağı pas dağıtma, markaj, adam basma ve erken presle top çalmanın ne kadarını yapabiliyor bir bakmak lazım. Pek de iyi gözükmedi gözüme, oyunun en savaşçı oyuncuya dinamoya ihtiyacı olan bölgede oynuyor ve silinip gidiyor sahadan. Bir forvet ya da ofansif ortasaha oyundan silinebilir, arada bir kendini unutturup gol atar ya da atak tehlike yaratır olur yeter ama bir ön libero için böyle siliklik sözkonusu olamaz.

Serdar daha çok genç, evet yetenekli ama yıldız damgası vurmak için erken. Nice süper yetenekli gençleri eritti bu Türk futbolu da anadolu takımlarının eline geri verdi. Hele biraz daha gelişsin alışsın. Delgado çok dengesiz. Evet inanılmaz yetenekli ve çok gelişime açık. İstedim mi süper de oynuyor. Ama adam bir maç var bir maç yok. İstikrar yok. Toraman ve Gökhan sürekli sakatlar.

Kadroda BJK'nın evet çok iyi oyuncuları var ama FB ya da GS'yle kıyaslanacak durumda değil bana göre (şu anki kadro olarak söylüyorum yanlış anlaşılmasın.) En sağlam kadro bariz şekilde Fenerbahçe'de şu anda. GS ise bir türlü toparlayamadı, habire adam sakat, sakat olmasa formsuz. Şöyle 3 maç üstüste ideal kadroyla sahaya çıktığını ya da çıkınca neler yaptığını göremedik. Ama yine de çok iyi oyuncuları var bi şekilde ite kaka gidiyor.

Yanlız her halukarda 3 takım da rezil futbol oynuyor şu anda.
Sosyal ağlarda paylaş

3 büyükler rezil demişsim ama bu sene fenerbahçe tarihinde ilk kez şampiyonlar liginde gruptan çıktı,beşiktaş bile biraz şans ve azıcık iyi yöneticilerle çıkabilirdi gruptan , bugüne kadar hiç görmediğimiz kalitede oyuncular transfer edilmeye başlandı fenerbahçe müthiş transferlere imza attı galatasaray desen linderoth lincoln nonda gibi oyuncular aldı bunlar avrupada tanınmıs isimler yıllardır türkiye böyle oyuncu görmemişti bence türk futbolu oldukça iyi yönde ilerliyor buna anadolu klüplerinin yükselişi de dahil...
Sosyal ağlarda paylaş

Jedi said:
yürekle lig kazanılsaydı preston north end premier ligi vermezdi kimseye.
sivas'ta bu kadroyla max 24. haftaya kadar başta kalır sonra en yüksek 3. bitirir sezonu.

zaten 3.bitirmesi lazım yani sivasın şampiyonlar ligine gitmesi ülke için de iyi olmaz,
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
suBzer0 said:

Tello ve Bobo dışındakilere yıldız diyemem ben. Bir de Toraman belki.

Cisse kötü bir oyuncu, hayır bana göre asist veya gol atması gerekmiyor. Ama bir ön liberonun yapacağı pas dağıtma, markaj, adam basma ve erken presle top çalmanın ne kadarını yapabiliyor bir bakmak lazım. Pek de iyi gözükmedi gözüme, oyunun en savaşçı oyuncuya dinamoya ihtiyacı olan bölgede oynuyor ve silinip gidiyor sahadan. Bir forvet ya da ofansif ortasaha oyundan silinebilir, arada bir kendini unutturup gol atar ya da atak tehlike yaratır olur yeter ama bir ön libero için böyle siliklik sözkonusu olamaz.

Serdar daha çok genç, evet yetenekli ama yıldız damgası vurmak için erken. Nice süper yetenekli gençleri eritti bu Türk futbolu da anadolu takımlarının eline geri verdi. Hele biraz daha gelişsin alışsın. Delgado çok dengesiz. Evet inanılmaz yetenekli ve çok gelişime açık. İstedim mi süper de oynuyor. Ama adam bir maç var bir maç yok. İstikrar yok. Toraman ve Gökhan sürekli sakatlar.

Kadroda BJK'nın evet çok iyi oyuncuları var ama FB ya da GS'yle kıyaslanacak durumda değil bana göre (şu anki kadro olarak söylüyorum yanlış anlaşılmasın.) En sağlam kadro bariz şekilde Fenerbahçe'de şu anda. GS ise bir türlü toparlayamadı, habire adam sakat, sakat olmasa formsuz. Şöyle 3 maç üstüste ideal kadroyla sahaya çıktığını ya da çıkınca neler yaptığını göremedik. Ama yine de çok iyi oyuncuları var bi şekilde ite kaka gidiyor.

Yanlız her halukarda 3 takım da rezil futbol oynuyor şu anda.

Ben zaten hiçbirine yıldız demedim dikkat edersen. Mesela Alex'den bahsetmişsiniz. Alex şuan neden bu kadar iyi? Çünkü Fenerbahçe alex'e sabretti , alex'in ilk geldiği zamanı hatırlayın "bu adam koşmuyo , koşmadan ortasaha mı oynanır , Alex gitmeli "vs. bir sürü laf edildi , ama fenerbahçe yönetimi alex'in arkasında durdu. Sonra Alex ne oldu? Yanında oynayacağı oyunculara alıştı , kulubün yapısına alıştı , türk medyasına alıştı , rakip takımlara alıştı ve alex oynamaya başladı. Neden sizce Delgado'nun formu geçen seneye göre daha iyi? Çünkü Delgado da bu kriterleri yawaş yawaş tamamlıyorda ondan. Delgado Beşiktaş'ın yeni Sergen'i olabilicek bir futbolcudur , biraz daha üzerine oynanıp , takım kurgusu ve oyun stili ona göre yapılırsa daha faydalı olur.

Cisse'ye laf etmişsiniz , bence bu konuda çok fazla yanılıyorsunuz , cisse'nin istatistiklerine bakman onun ne kadar iyi oynadığını görmene yeticektir. Şunuda iddaa ediyorum Cisse bir süre sonra Türkiyede adından çok söz ettiricek bir ortasaha oyuncusu halini alıcak.
Sosyal ağlarda paylaş

Burax said:
Jedi said:
yürekle lig kazanılsaydı preston north end premier ligi vermezdi kimseye.
sivas'ta bu kadroyla max 24. haftaya kadar başta kalır sonra en yüksek 3. bitirir sezonu.

zaten 3.bitirmesi lazım yani sivasın şampiyonlar ligine gitmesi ülke için de iyi olmaz,

eminim sivas ülkeyi galatasaraydan da fenerbahçeden de çok daha iyi temsil eder ne gider 8 yer nede 0 çeker çünkü sahaya çıkarken ortaya bişeyler koyuyolar maç bitsede gitsek diye çıkmicaklar umarım sivasspor ligi ilk ikide bitirirde sizler de bu sözlerinizi yutmak zorunda kalırsınız...
Sosyal ağlarda paylaş

@Deathlord Sivas evet yüreği ile oynuyordan şampiyonlar ligine giderse karşısına Real,Barça,Man Utd çıktığında değil yürek altına kaçırır Sivasspor.

Yukarıda sağdığım takımlarla oynamak o kadar kolay değil hele hele Sivas hiç kolay değil.

İBB-SİVAS maçında neden Hasagiç ve diğer 4 as oyuncu yoktu ben onu hala çözemedim.Demek ki Sivas'a karşı semapti beseleyen anadolu takımlarının da Sivas'ın burada olmasında katkısı var.

Bi ara Ersun Yanal'ın lig 4.sü yaptığı ve uefa da 3.tur oynayan takımının Sivas'dan 10 kat daha iyi top oynadığını düşünüyorum ben ama ne oldu küme düşmemeye oynuyorlar.

Her lig de bir takım 1 kere çıkar ortaya oynar çatır çatır.
Ama bu Sivas'ın her takımla oynayacağı anlamına gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

çok ciddi biçimde merak ediyorum sivassporun ve kayserinin maçlarını hiç izleme zahmetinde bulundunuz mu ? ibb konusuna gelince ne yani ibb maçı bıraktı mı sivasspora doğru düşme potasına oldukça yakın olan ibb sırf sivasspor kendini yormasın diye oyuncularını oynatmayıp yattı sivasa hatta yok canım sivasspor para verip satın almıştır maçı...
büyük takımlarla oynama konusuna gelince dediğim gibi beşiktaşın bu yıl yada fenerin önceki yıllarda yaptığı gibi şmpiyonlar ligi tarihine geçmiyeceğine son derece eminim...
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:
beşiktaşı yendiyse poolu da yenebilir neden olmasın neden bu illa bi küçümseme ihtiyacı aynı şekilde örnek vereyim ozaman sivasspor ne anortosise ne tromsöye elenmezdi ...

Yahu yenebilri tabi liverpool'u, futbolun güzelliği dediğimiz şey, her takım her takımı arada bir yener. Ama 6 maçın yapıldığı grupta o derecede bi sürpriz olmaz. Sadece eleme usülü olsa tahmin edilenden yüksek bi yere glebilrdi Sivas, ama grupta olmaz. Ama yine de Sivas gitsin, renk katar olaya, 3 büyüklerden daha çok ilgi toplarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

sonunda anlayan biri çıkmış beni olay da bu zaten düşünsenize sivasa liverpool geliyor barcelona geliyor istanbul zaten yeterince görmedi mi bu tür şeyleri biraz da anadolu da olsun renk katsın ortama 15 . 000 seyirci gitti son maçına sivassporun anadoludan kaç takım görüyor böyle bi rakam ibb-gs maçında yoktu o kadar seyirci güzel şeyler oluyor türk futbolunda ilgiyle ve umutla izlemeye devam ediyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

Sivas Şampiyonlar ligi ön elemesini dahi geçemez, sonra hiç takım yollayamadan kalırız. Ayrıca Sivas'ta şampiyonlar ligi maçı oynanacağına ihtimal vermiyorum, Olimpiyat stadında oynanır ancak.

Ha şampiyon olsunlar mı? Olabiliyorlarsa olsunlar ama bu kış bu kadar soğuk geçmese Sivas kendi sahasında bu kadar galibiyet alamazdı. Bok atmak için demiyorum iyi takımlar kendi çaplarında ama baharla beraber önemli bir avntajı yitirecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

sezonun ilk yarısında kış mı vardı gerçekten yapmayın böyle lütfen şuana kadar soguktan muzdarip olan tek takım trabzonspor lütfen yok soguktu yok fenerden sonraki takımlarla oynuyordu falan bu takım gs ye de fb yede kendi evinde kök söktürdü fenerbahçe maçında 2 topu direkten döndü gs macı desen en önemli oyuncuları sakatlandı bi anlık hatadan bi gol yediler falan taş gibi top oynuyorlar ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...